Hoşbeş Sayfası

Ben de aksine kilo verdikce kendimi iyi hissediyorum Aslı'cım . İşte bende aynen her şeyden az yiyeceksin ama bu az yediklerim de sebze ve meyve . börek makarna pilav tatlı ekmek bunların hiç birini ağzıma koymadım. Bunlardan da az yiyerek zayıflarım düşüncesinden hep uzak durdum . Eğer bunlardan da yeseydim katiyen veremem diyerek hep uzak durmaya çalıştım.
Tabi ki canım üç günlük dünya ama bunun yaşlılığı var yatıp kaldığında bakana da zor annem de yaşadım biliyorum. onun için aşırıya kaçmadan orta halli bi kilo her zaman iyidir.
Sen baya azimliymişsin abla.Ben pilav ve makarna pek yemem zaten ama tatlıdan asla uzak duramam.Tabiki çok kilo iyi birşey değil ama kendimize hayatı zindan etmeye gerek yok.Haftada bir yersin,ölçülü yersin.Hiçbirşey olacağını sanmıyorum.Zaten diyetisyenler de buna izin veriyor.Yoksa bünyeye bu kadar eziyet etmeye gerek yok.Bu sağlık proglamları yüzünden millet doktor,uzman kesildi.Ameliyata bile girerler bu bilgilerle.:KK1:Diyet,diyet,diyet bıkkınlık geldi.Her gün diyet,hergün diyet.Milletin yemeyeceği varsa da bunlar yüzünden ters tepki yapıyor.Yasak olan şey ilgi çeker ya.Kafayı takmışlar kadınların kilolarına.Diyetisyenlerin bazıları da baya etli butlu.Kendilerine hayrı yok ki bunların:)

Benim de bir tanıdığım var Aslı'cım iki senelik seramik okumuş şimdi Çanakkale Seramikte çalışıyor çok güzel maaş alıyormuş .Yemeği servisi var
İşi de hiç zor değilmiş.Çok memnun kendisi.

Bana göre zor.İki büklüm yere eğiliyorsun hep.:KK53:Yoksa döşemesi zevklidir muhakkak.

Amanın ben burdayken bi tangırtı koptu koştum ,benim kapalı arka balkona tepsiyle ceviz koymuştum kurusun diye bir baktım iki karga tepsi alaşağı etmiş ceviz yiyorlar. :KK1: Bir korktum kapıyı açmamla kapamam bir oldu .Tabi onlarda benden korkup hışımla tüylerini bırakıp uçup gittiler.Balkona da bşey koyamıyoruz geçen eltimin kıymasını alıp gittiler.

Amanın ben burdayken bi tangırtı koptu koştum ,benim kapalı arka balkona tepsiyle ceviz koymuştum kurusun diye bir baktım iki karga tepsi alaşağı etmiş ceviz yiyorlar. :KK1: Bir korktum kapıyı açmamla kapamam bir oldu .Tabi onlarda benden korkup hışımla tüylerini bırakıp uçup gittiler.Balkona da bşey koyamıyoruz geçen eltimin kıymasını alıp gittiler.

Kıyma bulmuşlar almazlar mı.:KK1:Ceviz de seviyorlar demekki:)Ama kötü yahu.Balkona hiçbirşey koyamazsın o zaman.Balkon yaptığım tariflerin çabucak soğuması için koyduğum iyi bir mekanımdır.Bize hiç gelmez kuşlar.

Sen baya azimliymişsin abla.Ben pilav ve makarna pek yemem zaten ama tatlıdan asla uzak duramam.Tabiki çok kilo iyi birşey değil ama kendimize hayatı zindan etmeye gerek yok.Haftada bir yersin,ölçülü yersin.Hiçbirşey olacağını sanmıyorum.Zaten diyetisyenler de buna izin veriyor.Yoksa bünyeye bu kadar eziyet etmeye gerek yok.Bu sağlık proglamları yüzünden millet doktor,uzman kesildi.Ameliyata bile girerler bu bilgilerle.:KK1:Diyet,diyet,diyet bıkkınlık geldi.Her gün diyet,hergün diyet.Milletin yemeyeceği varsa da bunlar yüzünden ters tepki yapıyor.Yasak olan şey ilgi çeker ya.Kafayı takmışlar kadınların kilolarına.Diyetisyenlerin bazıları da baya etli butlu.Kendilerine hayrı yok ki bunların:)

Evet yaa sanki herkes manken kıvamında olmak zorunda . Bence herkes kendini nasıl iyi hissediyorsa o kilo da olsun fazla müdahale geri teper zaten .
Ha haa benim ufaklık üniversite sınavına girdiğinde baya kiloluydu . İş tercihlere gelince diyetisyen de olabilir demişti. Dedim hiç yeltenme hastalarına hiç inandırıcı olamazsın . Gerçekten kilolu diyetisyenlere gidenlerin hiç aklı yok . Kendine hayrı yok diye düşünmez mi bu insanlar.

Evet yaa sanki herkes manken kıvamında olmak zorunda . Bence herkes kendini nasıl iyi hissediyorsa o kilo da olsun fazla müdahale geri teper zaten .
Ha haa benim ufaklık üniversite sınavına girdiğinde baya kiloluydu . İş tercihlere gelince diyetisyen de olabilir demişti. Dedim hiç yeltenme hastalarına hiç inandırıcı olamazsın . Gerçekten kilolu diyetisyenlere gidenlerin hiç aklı yok . Kendine hayrı yok diye düşünmez mi bu insanlar.

Aynen abla ya iki günde bir diyet.Başka konu yok tabi.Kadınları hemen bununla çekecekler programa.Ben eskiden dikkatle dinlerdim,şimdi kapatıyorum direk.Uzman olduk yeter da.Millet neyi nasıl yemesi gerektiğini biliyor artık.Papağan gibi tekrarlamaya gerek yok.

Demek kızın kiloluydu.Olsun bahaneyle o da zayıflardı:)Ben de gitmezdim sanırım kilolu diyetisyene:)

Kıyma bulmuşlar almazlar mı.:KK1:Ceviz de seviyorlar demekki:)Ama kötü yahu.Balkona hiçbirşey koyamazsın o zaman.Balkon yaptığım tariflerin çabucak soğuması için koyduğum iyi bir mekanımdır.Bize hiç gelmez kuşlar.

Aslı'cım düşünsene kapalı balkona bir tek camdan giriyorlar , hepsi azman gibiler .Bulsalar gözünü oyorlar insanın vallahi.

Sevmezler mi .. Kocaman gagalarıyla kırmışlar da yiyolardı .
Hal böyle olunca geceleri koyuyoruz bizde .

Aslı'cım düşünsene kapalı balkona bir tek camdan giriyorlar , hepsi azman gibiler .Bulsalar gözünü oyorlar insanın vallahi.

Sevmezler mi .. Kocaman gagalarıyla kırmışlar da yiyolardı .
Hal böyle olunca geceleri koyuyoruz bizde .
Ay Allah korusun.Bir yaz da bizim evin içine yarasa gibi birşey girmişti.Kaçacak delik aramıştık.

Cevizin içi çıkmış sanıyordum.Nasıl kırmışlar onu enteresan.:KK53:

Aynen abla ya iki günde bir diyet.Başka konu yok tabi.Kadınları hemen bununla çekecekler programa.Ben eskiden dikkatle dinlerdim,şimdi kapatıyorum direk.Uzman olduk yeter da.Millet neyi nasıl yemesi gerektiğini biliyor artık.Papağan gibi tekrarlamaya gerek yok.

Demek kızın kiloluydu.Olsun bahaneyle o da zayıflardı:)Ben de gitmezdim sanırım kilolu diyetisyene:)

Şimdilerde zayıf Aslı'cım . Kolay değil işi tabi evden sabah sekizbuçuk ,akşam beşbuçuk ta çıkıyor okuldan. Eve gelincede gece yarılarına diş oyuyor .
Sözel derlseride ağır . Yemek yemeğe fırsatı pek kalmıyor anlayacağın.Zamanında demiştim çok zorlanırsın diye . İnatla istedi halinde de memnun . Eh o zaman kendi mutlu mesut sa benim için mesele yok.Allah başarılı etsin tamamına erdirsin inş.
Bu arada geçen sene okul altıncısı olmuş . Bu sene kayıttan sonra muhasebe uyarmış geçen seneden yüzde yirmi burs kazandın diye .
Enşten de şimdi mi söylenir diye sitem etti neyse önemli değildi zaten ama şimdi bi sürü banka işi falan çıktı .Kazandığı bursta kızımın hakkı kendisinin olacak diyor enişten.

Son düzenleme:
Ay Allah korusun.Bir yaz da bizim evin içine yarasa gibi birşey girmişti.Kaçacak delik aramıştık.

Cevizin içi çıkmış sanıyordum.Nasıl kırmışlar onu enteresan.:KK53:

Hayır yavrum kabuklu ceviz .Sağ olsun Eltim köyünden getirmiş ıslak güneşe koy kurusun demişti.
Bende karga faktörünü unutunca gitmiş benim bir kaç çeviz:)))

gagalarıyla yere vura vura kırıyorlar ben kırma aletinde zor kırarken ,oyle akıllı hayvanlar ki şaşarsın.

Son düzenleme:
Şimdilerde zayıf Aslı'cım . Kolay değil işi tabi sabah sekizbuçuk akşam beşbuçuk ta çıkıyor okuldan. Eve gelincede gece yarılarına diş oyuyor .
Sözel derlseride ağır . Yemek yemeğe fırsatı pek kalmıyor anlayacağın.Zamanında demiştim çok zorlanırsın diye . İnatla istedi halinde de memnun . Eh o zaman kendi mutlu mesut sa benim için mesele yok.

Ne güzel işte forma girmiş.Bak yediğiyle kaldı işte abla.:KK60:

Kendi işini seviyorsa hiç sorun yok.Bir de isteyip de sevmeseydi,sene kaybı olurdu.Çok var çünkü etrafımda öyle.

Hayır yavrum kabuklu ceviz .Sağ olsun Eltim köyünden getirmiş ıslak güneşe koy kurusun demişti.
Bende karga faktörünü unutunca gitmiş benim bir kaç çeviz:)))

gagalarıyla yere vura vura kırıyorlar ben kırma aletinde zor kırarken ,oyle akıllı hayvanlar ki şaşarsın.

Cevizin iyisini bulmuşlar yemezler mi.İlginç ama o kadar sert birşeyi kırmaları.

Aslı'cım yemek işim var . Ben kaçar canım.

Hayırlı akşamlar . Çok öpüyorum.:KK54:

Görüşürüz.:KK3:

Aslı'cım yemek işim var . Ben kaçar canım.

Hayırlı akşamlar . Çok öpüyorum.:KK54:

Görüşürüz.:KK3:

Tamam ablacığım.Şimdiden afiyet olsun.

Ben de öptüm.Görüşürüz.:KK19:

Ne güzel işte forma girmiş.Bak yediğiyle kaldı işte abla.:KK60:

Kendi işini seviyorsa hiç sorun yok.Bir de isteyip de sevmeseydi,sene kaybı olurdu.Çok var çünkü etrafımda öyle.

Bizde inşallah öyle bir şey olmaz ha dünyanın sonu değil ama takıntısız geçmesini isterim kaldı ki yolumuz uzun beş sene okuduktan sonra ortodonti okumak istiyor.Bu süreç sene kaybını kaldırmaz Aslı'cım . Ona göre çalışsın .

Bizde inşallah öyle bir şey olmaz ha dünyanın sonu değil ama takıntısız geçmesini isterim kaldı ki yolumuz uzun beş sene okuduktan sonra ortodonti okumak istiyor.Bu süreç sene kaybını kaldırmaz Aslı'cım . Ona göre çalışsın .

Yok seviyormuş işini.Sevmezse baştan belli ederdi kendini.Çalışkan senin kızların maşallah.Amacına ulaşır muhakkak.:KK34:

Sağol abla.Yiyeceğim o mamaları emin ol:)))

Son düzenleme:
Biraz önce genç bir kız geldi.Ağlayıp birine telefon etmemi istedi.Hastaymış unutuyorum nerede olduğumu dedi.Aradım gelip aldılar.:KK43:

Emel başlamışsın kilo vermeye.:KK9:Bir ayda on kilo nasıl verdin.Çok sağlıksız.Diyetisyene gitsen yapamazmısın?Onlar aç kalmadan zayıflatıyorlar.Spor zor diyorsun ama hiç değilse yürüyüş yap.Yoksa etlerin sarkar.Ya da bir,bir buçuk kiloluk dambıllardan al.Akşam otururken kaldır indir kolların çalışsın.Ben öyle yapıyorum çoğu zaman.Ya da yat yere bacaklarını çalıştır.Bak bu kolay yattığın yerden:)
Sarkmaz sarkmaz. Dambılla falan uğraşamam ben. Üstelik omuzlarımın kollarımın maşallahı var. Body cilere dönerim mazallah. Ama geceleri uyku tutmayınca bacaklarımı dediğin gibi çalıştırırım hep. Ama hareket olsun deyi değil, beni rahatlattığından. Normalde de bacak sallama huyum var. Aç kalmıyorum da. Aslında açlık hissedince ağzına attığın azıcık birşey bile 10 dk. sonra tokluk hissi yaratıyor. Bakma gözümüz aç. Kendimi telkin ediyorum. "Yemeycem o kaa" diyorum kendime. Hamur işini kesince zaten farkediyor hemen.

Aslıtoşum, seramik ustası mı seramik bölümünü mü bitirmiş. Seramik sanatçısı olur. çanak, çömlek, takı yapar. Sanayisinde çalışır. MTA'da seramik bölümü vardı. Mesela Granit örneği gelir, kalitesini ölçerler. undan 1. sınıf olur, bundan 2. sınıf olur deyi. Dayanıklılık testleri falan yapılır. Kalite kalite örnekler üretilir. Denemesi orada yapılır. Filan filan. Ama cidden döşeme ustasıysa, maşallah o kıza. Erkek işi. benim bu tür işlere merakım var. Ama cesaret edemem. Yine de bilmek isterim, ne, nasıl yapılıyor. Mesela, ahşap ustası falan olsaydım, rokoko tarzı mobilyalar üretmek isterdim. Sadece kendime.

Son düzenleme:
Ne güzel sohbet etmişsiniz. Ben girip kontrol ettiğimde kimse yazmıyor. Benim girmediğim gün sohbet muhabbet şahane:KK34:

X