Hiç adet görmemiş olanlar

merhaba herkese özellikle biricik sana zeynep ben konuşmuştuk msneden bayağıdır girmiyorum bugün okudum bende hala durum aynı bi çare yok çok sıkıldım bu durumdan benim gibi olan arkadaşlar da bekliyor bir çare ama dua etmekten başka elden bişi gelmiyor ama bunun sonucuda yok ole kaldım hiç bişi yapamıyorum bir ümit ışığı diyorum bütün kapılar kapalı ne olacak böyle bugün daha hamile haberi aldım etrafımdakiler birer birer doğuruyor bi biz kaldık böyle çocuksuz canım çok sıkkın böyle geçeçek ömür sanırım tatmadan yaşamadan hep bir taraf eksik ne yapsam diyorum ne yapmam gerekiyor bir çare yok böyle el kol bağlı bir kadersizlik geçen gün anneme gittim dengesiz kadının biri bana silahsız kaldın diyor nefret ediyorum böyle insanlardan onlar çatır çatır yapıyor ya kendileri yapmış gibi sanki bizim elimizde allaha havale ettim rahat rahat böyle konuşuyor böyle insanlara ibret diye veriyor allah bizim gibileri şükretsinler diye ama gel gör onlar şükür ediceğine kasılıyorlar çok üzülüyorum kendime ve benim gibilere ben acıyorumda allah acımıyormu diyorum ölmemiz mi gerekiyor kahrolmamızmı gerekiyor dualar faydasızmı böyle bizi bıraktı millete sakız diye mayısda 4 yıl olcak evleneli şimdi olsaydı 1 sene sonra dogurmuş olsaydım 2.5 yaşında evladım olcaktı yazık bu kadar acı çekiyorum sonumu hiç bilmiyorum yaşım 30 bu yaşta en güzel yaşlarımı böyle çaresiz ve mutsuz geçiriyorum hayat zaten zor zaten belli başlı sıkıntılar dertler var herkes gibi birde bu isyan ediyorum dua ediyorum ama ondan da sıkıldım boşa kürek çekiyorum sanki artık öyle geliyor.sizi sıkmak istemem yanlış gelebilir bazı sözlerim ama inanın çekmesi çok zor bir dert ağlamak bile hafifletmiyor böyle günler berbat bir şeklide geçiyor ömür bitiyor işte yaşamak istediğim şeylere uzaklardan bakarak...:85:

benim de rahimim küçük ama adet oluyorum:) kardeşim senin kızlık zarı kapalı değildir, olsa olsa vajina kapalıdır, sorun sadece kızlık zarında olsa bugüne kadar biriken kan ağrı yapar,tek sorun kızlık zarı değildir,hormon değerlerini merak ettim yumurtalıkların ne durumda

canım üzülme lütfen, herşeyden önce sabır gerekli, sanırım üzerinde büyük bir baskı var umarım ailen baskı yapmıyordur, ayrıca aile bilmiyorsa saklamak ta ayrı bir üzüntü veriyor, şahsen derdimi herkesten saklamak, hastalığımdan daha ağır geliyordu bana, yoksa seni seven bir eş bulmuşsun çok şükür halime dediğine eminim, depresyonvari konuşma nolur (

adet olamama sebeblerinden en büyüğü evet kızlık zarının kapalı olması hatta bu cinsel ilişkiyede izin vermez çokkalın ve delik değil normalde orda bir delik vardır ve adetimiz ordangelir bunun tedavisikesinlikle vardır rahim yok derken doktor mu dedi adetin olmaması rahmin yokanlamına gelmez

Merhaba
Arkadaşlar bilmeyenler için söyleyeyim tekrar bende rahim yok yumurtalık var rahim 2-3 cm cm oda yok gibi rahim yoluda yok.üst kısım var 2-3 cm şeklinde ondan sonra aşağıya doğru gelişmemiş rahim yoluda yok.Bugün yine biri varmı telde soruyor meraklı köpekler gibi hepsi.sıkıldık eşim sorun etmesede oda istiyor ve artık oda çok sıkıldı onada soruyolar.olsa görürsün olsa söyleriz bu kadar bu insanlar hayvan artık ya bu dert değil hadi biz kabul edelim hadi dünyanın sonu değil diyelim ki diyoruz ama bu kuş beyinliler böyle meraklı meraklı sormuyomu çıldırıyorum artık sanane çok merak ediyorsan allah sanada versin bu derdi gör yaşa demek istiyorum ediyorumda artık beddua ediyorum allah yaşatsın ne olduğunu gör bul diyorum isyan ettiriyolar ya beni lütfen çevrenize arkadaşlarınıza söyleyin böyle sormasınlar ne kadar kahrolduğumu burda yazıyorum herkes kendini tek zannediyor ya bi sen değilsin ki bigün biri bigün biri hergün soruyolar meraklarını tatmin etmek için düşünün aklınızda zaten hep kafanızda bu problemle yaşıyosunuz zaten unutmuş değilsinizi birde bu insanlar size durmadan hatırlıyor bıktım artık olmamasından değil bu insanların sorularından ha birde dedikonuz var işte falancaya gördüm sordum çocuğu yok olmuyor galiba bilmem ne çocugundan da evliliğinden de nefret ettim artık.ailesi ve benim ailem bu konuyu konusmuyoruz inşallah deyip dua ediyorlar yok abi yok bi halt olduğu yok vallahi tek dileğim bana böle meraklı meraklı soranların tez zamanda belalarını bulması.
allahtan gelene hadi katlan hadi sabır göster ama bu kulların yaptığı çekilmiyor ya derdimle mi uğraşayım bu cahil meraklı beyinsizlerlemi.böyle bunaldım böyle usandım ben iyi olmaya çalışıyorum ama yok fırsat yok beddua edip oturuyorum bide isyan benide günaha sokuyorlar ne diyim...

doktora gittim her seferinde sende rahim yok gibi ancak taşıyıcı anne diyor 150.000 bin tl zaten o kadar para olsa çevreyi değiştiririm rahim iç zarı endometrium tabakası her ay kalınlaşıp dökülüyor ve adet kanamasını oluşturuyor benim 2-3 cm oldugundan rahim iç zarı yok rahim yolu yok yani rahim ince bir bant böle güdük kör o yüzden adet olmuyorum adet olup karın zarıma dolmuyor adeti oluşturacak o tabaka olmadığı için yumurtalıklar var oda tek başına zaten bişi değil böyle bir bela olmaması için allah böyle rahim felan vermemiş işte isteseydi bu kadar eksik bırakmazdı hiç birşey yapılamıyor ne bir ilaç ne bir büyütme ne ameliyat kaldım çaresizz..

Bu arada arkadaşlar bu söylediklerim burda sorulan sorular için değil aksine bilirsiniz ya böle sizi bir köşede yakalayıp böyle sorularını sorarlar ailenizden olmayan işyerinden işte dediğim gibi annemin orda oturan komşusundan böyle gereksiz insanlar yanlış anlamaya neden olmak istemem ayrıca hepinize teşekkür ederim teselliniz için zaten hepimiz dertliyiz siz zaten beni anlayan insanlarsanız bi buraya döktüm içimi böyle kimseye demek istemiyorum yazmak konuşmaktan daha iyi geliyor sağolun herşey için.

durumunuzan dolayı bende çok etkilendim,imkanlar var çoçuk sahibi olmak için fakat pahalıya mal olduğunu bende duymuştum,amerikada taşıyıcı anne var,fakat türkiyede yasak galiba bidiğim kadariyle,bir ara kıbrısta da yapıldığını duymuştum...ama şimdi yasak mı değil mi pek emin değilim...bir daha araştır bence... Allah şifa versin...

bende bu adet görememe konusunda hep tek olduu düşünürdüm kendimi kötü hisederdim ama anladmki tek değilmişimn çaresi olmayan bir hastalık değilmiş
ben30 yaşımdayım ve ilaç kulanmadan hiç adet olamıyorum..hormon seviyelerim çok düşük.rahim olması gerekenden biraz küçükmüş ama ilaç tedavisi ve iğne takviyeleriyle hamile kaldım şimdi 4 yaşında bir oğlum var hiç bir zaman ümidi kesmeyin iyi doktor araştırın ben mustafa bahçeçiyi öneririm benim doktorum oydu..

mrb arkadaşım bende 22 yaşındayım ilaçla olsa bile gene adettimi göremiyorum hiç görmedimm pek çeşit ilaçlar denedim ama gene olmadım canım sen hangi ilaçları kullanıp adet gördün oğul varmı allah bağışlasın normal yollarlamı hamile kaldın bahssettin dr ytüp bebek uzmanımış muaneleri çok para istiyor galiba o kadar dr gittimm ki artık dr lara gitmekten üşeniyorumm umutsuz dönerim diye

zeynep mrb bende hipoganodoprik hipoganadizm hastasıyım benide ekleyebilirmisin özelden msj atamıyorum gulay_donder@hotmail.com

mrb bende hiç adet olmadım...yaşım 26((ilac kullanıyorum cyclo-progynova sizce bununla ilk adetimi olurmuyum.....?birsuru ilaç kullandım ama adet olmadımyaaa...

ilk defamı kullanıyorsun? ben o ilaçla adt görüyorum seninde sorun hipogonodizm mi ?

rahim küçük ama yumurtalık var.....gerçekten de bu ilaçla sökermi canım...?ben artık daha fazla ilaç kullanmak istemyrmya bıktm usandım ilaç kullanmaktan..inşallah olurum tatlım...peki sende ilk adetini bununlamı gördun(cyclo-progynova) lutfeeeeeeeeen bana cevap yaz olurmu...?

hayır canım ilk adetimi farlutalla bir ialç vardı unuttum onla gördüm ama çok az ilk yıllarda bundan15 yıl önce benimde rahmim yumurtalıklarım görünmüyordu eminim o ilaçla adet görmeye başlıcaksın ayrıca ben sürekli ilaç içiyorum üçüz bebeklerim bile oldu bu konuda asla umutsuzluğa düşme zamanlaa herşey düzelecektir yaşınız kaç ??

Son düzenleme:

b anada aynısını söylemişlerdi 1996 yılında henuz 16 yaşındayken adet olamadım diye doktora gittim bunu diyen doktor benim psikolojimi bozmuştu bunu neye göre söylediiii neye dayanarak söylediii sadece tahminden mi ibaret ?? mesela benimki tahminden ibareettiii ? emin olun arkdaşlar

benim ilk yıllar ne yumurtalık ne rahim hiç birşeyy görünmüyordu kromozom tahliline kadar uzadı tahlillerim sonuç hormonal hipo hastası bu da sadece ilaçla halledebilen fakat ömür boyu ilaç desteğine başvurmamız gereken bir sorun sadece bu konuda bilgisi çok iyi olan doktorlara gidiniz gerekirse çocuk için tedavi yapan proflara gidin çünki onlar bu işin en iyi ustası normal bir kadın doğum doktoru bazen gerekli tahlilleri yapmadan birşeyler diyiveriyorlar benim başıma geldiği için yazıyorum sizler yıpranmayın zamanında rahmi yumurtalıları olmayan benn 10 yıl sonra 3 çüz doğurdum ....

Son düzenleme:
Bu konuyu mailime geldiği için gördüm ama bundan sonra sık sık takip edeceğim arkadaşlar çünki yıllar önce yaşadıklarımı asla unutamıyorum ve istiyorumki ben sizlere moral olayım ...

bana sormak istediğiniz özel şeyler olursa mesaj atın arkadaşlar ....

doğumdan sonrada cyclo içmeye devam ediyorum inş o söker haberlerini bekliyorum

doğumdan sonrada cyclo içmeye devam ediyorum inş o söker haberlerini bekliyorum

mrb tatlım çok sagol söylediklerin için...yaşım 26 genetik analizi yapıldı..46xx kromozom anormalisi yokmuş..bide anti mülleryan hormon sonucum şu:1.18 sence nasıl bu...?bide cyclo-progynova dun bitti(19 NİSAN 2012)bir hafta beklcm eğer olmazsam bu sonuçlarla dr.gidecem....marmara univ.hastanesine gidiyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…