Hiç adet görmemiş olanlar

Selam biricik
ben takip ediyorum forumu arada bakıyorum yorumlara yeni bişey var mı diye az önce haber sitesinde okuduğum bir haberi paylaşmak istiyorum herkesle bir ümit olur umarım.Aynen aktarıyorum.
Bursa’da iki genç kıza ameliyatla cinsel organ yapıldı
Yalçın ÖZÜM/BURSA, (DHA)

ULUDAĞ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Gürkan Uncu, 4 bin kadından birinin vajinasız olarak doğduğunu belirterek Bursa’da iki genç kıza ameliyatla karın içi (periton) zarından vajina yaptıklarını söyledi. Ameliyat sonrası genç kızların kadınlık fonksiyonlarına kavuştuklarını kaydeden Prof.Dr. Uncu, 23 yaşındaki hastalarından birinin iki ay sonra evleneceğini belirtti.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nın düzenlediği 3'üncü Jinekolojik Endoskopi Sempozyumu ve Çalıştayı’nın ilk defa katılımcılara canlı deney hayvanları üzerinde deney yapma imkanı sunduğunu ifade eden Prof.Dr. Gürkan Uncu, endoskopi ile jinekolojide şimdiye kadar yapılmayan pek çok ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Prof.Dr. Uncu, toplumda kapalı ameliyat ya da kansız ameliyat olarak bilinen laporoskopinin kadın hastalıklarının cerrahi tedavisinde gittikçe artan bir şekilde tercih edildiğini kaydetti. Laporoskopla, vajina takmaktan rahim ameliyatlarına kadar çeşitli ameliyatlar yaptıklarını kaydeden Prof.Dr. Uncu, “Dünyada 4 bin kadından biri vajinasız doğuyor. Bu sorunlar daha sonra ameliyatla düzeltilebiliyor. Biz, Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde laporoskopi ile iki hastamıza vajina taktık. Periton, karın içindeki birçok organın dış yüzünün tümünü ya da bir bölümünü örten, aynı zamanda bu organları karın duvarları ve karın içi yapılarına bağlayarak onların karın içindeki yerlerinin bir ölçüde sabit kalmalarına yardım eden bir zardır. Bu zardan aldığımız parça ile vajina oluşturduk. Laporoskopi yöntemi ile gerçekleşen ameliyattan sonra hastalarımız kısa sürede sağlığına kavuştu. Kadınlık fonksiyonunu devam ettirebilecekler” dedi.

Vücutta oluşan kesiler nedeniyle açık ameliyatların iyileşme döneminin uzun sürdüğüne dikkat çeken Prof.Dr. Gürkan Uncu, “Vücutta 2-3 delikle gerçekleşen laporoskopik ameliyatlar hastaya sağladığı konfor nedeniyle tercih ediliyor. Hastanede yatış süresi az ve hasta kısa sürede işine, normal yaşamına kavuşabiliyor. Hatta, vajina taktığımız iki hastamızdan 23 yaşındaki genç kızımız, iki ay sonra düğün yapıp evlenecek” diye konuştu.

Bursa’da 10-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 3'üncü Jinekolojik Endoskopi Sempozyumu ve Çalıştayı Hayvan Hastanesi’nde canlı deney hayvanları üzerindeki deneylerin ardından, yurt dışından gelen uzmanların da katıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılacak ameliyat görüntülerinin Almira Oteli’ne canlı yayınları ile son bulacak.

ULUDAĞ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Gürkan Uncu, 4 bin kadından birinin vajinasız olarak doğduğunu belirterek Bursa’da iki genç kıza ameliyatla karın içi (periton) zarından vajina yaptıklarını söyledi. Ameliyat sonrası genç kızların kadınlık fonksiyonlarına kavuştuklarını kaydeden Prof.Dr. Uncu, 23 yaşındaki hastalarından birinin iki ay sonra evleneceğini belirtti.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nın düzenlediği 3'üncü Jinekolojik Endoskopi Sempozyumu ve Çalıştayı’nın ilk defa katılımcılara canlı deney hayvanları üzerinde deney yapma imkanı sunduğunu ifade eden Prof.Dr. Gürkan Uncu, endoskopi ile jinekolojide şimdiye kadar yapılmayan pek çok ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Prof.Dr. Uncu, toplumda kapalı ameliyat ya da kansız ameliyat olarak bilinen laporoskopinin kadın hastalıklarının cerrahi tedavisinde gittikçe artan bir şekilde tercih edildiğini kaydetti. Laporoskopla, vajina takmaktan rahim ameliyatlarına kadar çeşitli ameliyatlar yaptıklarını kaydeden Prof.Dr. Uncu, “Dünyada 4 bin kadından biri vajinasız doğuyor. Bu sorunlar daha sonra ameliyatla düzeltilebiliyor. Biz, Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde laporoskopi ile iki hastamıza vajina taktık. Periton, karın içindeki birçok organın dış yüzünün tümünü ya da bir bölümünü örten, aynı zamanda bu organları karın duvarları ve karın içi yapılarına bağlayarak onların karın içindeki yerlerinin bir ölçüde sabit kalmalarına yardım eden bir zardır. Bu zardan aldığımız parça ile vajina oluşturduk. Laporoskopi yöntemi ile gerçekleşen ameliyattan sonra hastalarımız kısa sürede sağlığına kavuştu. Kadınlık fonksiyonunu devam ettirebilecekler” dedi.

Vücutta oluşan kesiler nedeniyle açık ameliyatların iyileşme döneminin uzun sürdüğüne dikkat çeken Prof.Dr. Gürkan Uncu, “Vücutta 2-3 delikle gerçekleşen laporoskopik ameliyatlar hastaya sağladığı konfor nedeniyle tercih ediliyor. Hastanede yatış süresi az ve hasta kısa sürede işine, normal yaşamına kavuşabiliyor. Hatta, vajina taktığımız iki hastamızdan 23 yaşındaki genç kızımız, iki ay sonra düğün yapıp evlenecek” diye konuştu.

Bursa’da 10-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 3'üncü Jinekolojik Endoskopi Sempozyumu ve Çalıştayı Hayvan Hastanesi’nde canlı deney hayvanları üzerindeki deneylerin ardından, yurt dışından gelen uzmanların da katıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılacak ameliyat görüntülerinin Almira Oteli’ne canlı yayınları ile son bulacak.

Bu yeni bir teknik karın içi zarından daha önce ki çalışmalar ince bağırsaktan vajina yapılmasıydı.Bunu araştırıcam gerekirse Uludağ üni.hast. arayıp o doktorla görüşmeyi düşünüyorum bu ameliyat la evlilik olduğu kesin evlenme problemi olan arkadaşlar için ama ondan sonrası yani adet görme hamilelik söz konusumu bunu öğrenmek istiyorum umarım güzel cevaplar alırım.Burdan yine bilgilendiricem arkadaşlar.

Görüşmek üzere.

Allah sabır versin kızlar, herşey dileğidiniz gibi olsun...
Allah büyük ama kimin neye sahip olcağını bilemeyiz

Herkeze merhabalar.
BiricikBusecik seninle msnde konuşabilirmiyiz?Benimde bazı problemlerim mevcut ve yardımına ihiyacım var .Nickin tam olarak neydi?Yazıları hızlıca okudum ama seninle özelden konuşursam benim için dahada faydalı olacak sanırım.Sevgiler saygılar:))

benım bir akrabamda hiç adet olmadı ama tam 4 dogum yaptı.. 1 kız 3 erkek.. sadece hafif bir lekelenme olup geçiyormuş.. ben kanama nedir hiç bilmedim diyor.. bende çok şaşirdim...

arkadaşlar benim kk'ma birisi girip yazıyor mesajları. ben bu konuya mesaj falan yazmamıştım. msn ile işim olmaz BİLGİNİZEEE

bende kendimi tek zannederdim hep, daha da canım acırdı kendimden kaçardım ..
3 gün öncesine kadar zor da olsa cocugumun olabilecegine inanıyordum, hep bi umudum vardı..
ama artık kayboldu,rahmim yok,cinsel hayatım için ameliyat sart.. ve ben daha 3 gün önceki 10 dknın etkisini üstümden atamamışken nasıl ameliyat oluru bilmiyorum.. hiçbişey bilmiyorum, düşünmemeye calısıyorum ama olmuyo olmuyo olmuyor..

ben de aynı durumdayım.. hiç adet grmedim ve teşhis: müllerian agenezii .yani rahmim var ama gelişmemiş ve haklısın.. en yakın arkadaşım bile bilmiyor..

arkadaşlar ne kadar sıcak bi sayfa böyle kimse şahsen birbirni tanımadığı halde onun için dua ediyor Allah dualarımızı boşa çıkarmaz umarım...
ben de 4 yıllık evliyim ve 16 yaşımdan beri normal yollarla çocuğum omayacağını biliyodum eşimde biliyodu ilk yıl çocuk istemedik 1 kerede aşılatma yaptırıdık olmadı şimdi ki dr umuzda bizden bi ilaç istedi fakat ilacı bulamadık 1,5 yıldır...
artık çok sıkıldım evde tek başına olmaktan sıkılıyorum sofraya 3 kişi oturmak bazen sofradan aç kalkıp çocuğumla ilgilenmek onu parka alış verişe götürmek bi misafirliğe gittiğimizde arkasından eşyalarını toplamak istiyorum bence çok bişey istemiyorum...

bacım aynı kaderle paylaşıyorıuz ama bir ortak yanımız yok sen bekar ben evli acı olan o cocğumda olmuyor cok mutsuzumm:2:

bir an tereddütte kaldım, acaba ben geçmişte buraya başka bir rumuzla kaydolup kendi derdimi mi yazdım diye şaşırdım. yazdıklarını baştan sona okumaya çalıştım ama daha dayanamadan önce cevap yazayım dedim. herşey mi aynı olur.. bana önce rahmin yok dendi. annem götürmüştü beni doktora. hatta doktor dıştan kız gibi ama içten erkek olabilir erkek hormonları olabilir gibi şeyler söylemiş. annem çok üzülmüş, bana dememişti. iyiki dememiş. ama daha kapsamlı bir hastaneye gönderdi doktor ve orada yapılan araştırmalarla rahmimin çok çok minik olsada var olduğu ortaya çıktıktan sonra annem diğer doktorda dışardan kız içten erkek olabilir diye beni korkutmuştu diye anlatınca ben o halde bile psikolojik bunalıma girdim. ama şükür küçükte olsa varmış.

rahmin yok deyip göndermediler en azından araştırıldı ama evlenmekten korkup kim alır beni derken...

aslında oldukça güzel bir bayanım en azından öyle derler beğenilirim ama ben eksik olduğumu bildiğim için.. daha az güzel olup herşeyimde normal olsaydı diye düşünürüm.. bakıyorum benden daha az güzel ama göğüsler yerinde adetler düzenli evlenmiş çocuk yapmış.. bana onlar daha çok daha güzel geliyor.

neyse karşıma biri çıktı.. deli gibi seviyodu ben hep yok diyodum ısınamıyordum.. bi gün rahmim çok küçük olduğunu çocuk olmayacağını falan anlattım o zaman soğuyup bıraksın artık peşimi diye ama bırakmadı.. sonra tamam dedim ona, görüşmeye falan başladık, yani çıkıyorduk artık. 1 buçuk sene sonunda benden uzaklaştı aklı başka yerlere falan kaydı ama ben istersen ayrıl ben kendime güveniyorum falan öyleydi böyleydi derken nişanlandık, ama hala bi garipti herşey, yani tam sevgisinden emin değildim artık, eskisi gibi değildi, sanki bana acıyorda ondan birlikte gibi geliyodu.. ama buna rağmen evlendik. 1 sene 6 ay bitti şimdi evleneli. aramız nasılmı :) iyi.. çok çok iyi hemde.. yani kısaca önce o yalvardı koştu, sonra o biraz soğudu ben biraz acı çektim sonra herşey orantılı oldu ve en sonunda şimdi benim nazım geçiyor, bana çok güzel davranıyor.. birbirimizi sevdiğimizi anladık en sonunda. ama yinede hiçbirşeyin garantisi yok.

rahmim olsada çocuk olma umudum yoktu, adet göremiyorum, ama gecenlerde bir bayanla konuştum, hiç adet görmemiş, hiç... ilaçla görmüş hep..evliymiş. tüp bebek denemişler, 2. denemede şimdi üçüz bebekleri varmış, :) doğurmuşta...

ve bunu öğreneli 1 hafta oldu, ben ilaçla adet görüyorum, adetimin bugün 2. günüydü bugün tahlil verdim, yumurta sayısına bakılması için, ama henüz çıkmadı, yarın çıkıp doktora göstereceğim. yani anlayacağın o benimle aynı durumda olan kadını dinledikten sonra çok çok az olan umudum dahada büyüdü..

yazının hepsini okumadım canım ama rahminin büyümesi imkansız değil, benim rahmiminde bir bebeğin sığacak kadar büyüdüğünü öğrenelide 2 ay ancak oldu. ama yumurtalıklarımdan biri yok denecek kadar küçükmüş, diğeride yine küçük.. ama doktor bu rahimle 3-5 çocuk doğuran var normale yakın senin rahmin o değilde yumurtalar önmeli ondanda tedavi görürsün falan dedi.

tabi 16 yaşından 19 yaşıan düzenli tedavi gördüm ama sonradan aksattım.. şimdi 26 yaşındayım yeniden başlıyorum.. bebek için umudum çooook.. gerçekten hiç ümitsiz değilim.. artık hiç değilim. ama olmasada Rabbimin takdiri.. ama yinede içimde kocamaaaan bir umut var, bebişim oalcak öpcem koklicam onu ohh miss gibi diyorum.. oğlum diyorum en çokta.. nedense öyle hissediyorum.. farketmez .. sadece hayaller kuruyorum umudumu kaybetmiyorum..

Son düzenleme:
güleysa ne güzel yazmışsın :))) hipogonadotropik hipogonadizmsin galiba sen de, belirtiler ona benziyor, gerçekten hayatımız birbirine benziyor :))) inşallah ikimizin de sonunda güzellikler olur , yani herkesin :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…