Hiç adet görmemiş olanlar

canim konunu okudum basindan sonuna gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu allahtan hic ümit kesmemek gerekiyormus anladim hakkinda hayirlisini dilerim insallah evlenirsinde cocugunda hayirlisiyla olur allah mutlu etsin gercekten cok güclü bir bayansin bunu hissediyorum mutluluklar diliyorum canim

merhaba kızlar benimde derdim başımdan aşkın bende adet görmüyorum yaş 25 öncelerden bi ewlilik hayalim wardı artık onuda bitirdim

seni en iyi anlayanlardan birisiyim 12 yaşında adet oldum 13 yaşında bitti 18 yaşıma kadar dra gittim hatta bazen 1 hafta boyunca gittiğim olmuştur rezil bir durum yani önceleri verdiği ilaçla adet oldum sonra onlarda işe yaramadı.bende tedaviyi bıraktım tabi derken 2 yıl sonra kısmetim çıktı (ne salakmışımki eşime o yıllar ben adet olmuyorum belki çocuğumuz olmaz demişim)
neyse şimdi 3 yıla yakın olcak evleneli tabi çocuğumuz olmadı ama ben ilk geceden 1 ay sonra adet görmeye başladım önce inanmadım sonra baktım her ay geliyor 4 gün sürüyor sonra hesapladım 28 günde bir adet oluyorum halen mucize gibi geliyor günlerimi sayıyorum nazlanmayı abartıyorum falan filan çocuk niye olmuyor sebepsiz inferfilite bende sağlıklıyım eşimde çok tuhaf dimi yıllarca cart dediler curt dediler ama bugün sağlıklı bir kadınım hormon değerlerim inanılmaz değişmiş.
yıllarca dra giderken tekmiydim hayır değildim ablamda yanımdaydı çünkü oda 25 yaşında ve adet olmuyor dünya kadar teşhis kondu sonunda oda bıraktı 1 yıldır onada bişeyler oluyor 1 günlük kanamaları oluyor bazen 4 gün kanaması oluyor bazende 5 6 ay bekliyor git test yaptır diyorum belki artık sökerler adetini diyorum aman boşver bir 10 yıl daha gidip gelemem diyor.
ne yazıkki oda adet yüzünden evlilikten çekiniyor bence çekinmeyin ben bu konuda anlayışlı eşimden dolayı biraz cesaretli davrandım ama sonunda karlı çıktım kimbilir belki sizde evlenince adet olursunuz....

buse hanım..kızlık zarınızın yapısına baktırdınız mı?Kimi zarlar tamamen kapalıdır adete izin vermezler.Eğer baktırdıysanız ilaç tedavisi şart ozaman. bir muayene olup testlerinizi yaptırın ve test sonucuna göre ilaç tedavisi verecektir doktor.bunu boşvermeyin..

canim konunu okudum basindan sonuna gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu allahtan hic ümit kesmemek gerekiyormus anladim hakkinda hayirlisini dilerim insallah evlenirsinde cocugunda hayirlisiyla olur allah mutlu etsin gercekten cok güclü bir bayansin bunu hissediyorum mutluluklar diliyorum canim

çok teşekkür ederim, bende aynı dilekleri senin ve diğer tüm duacılarım için diliyorum:)

buse hanım..kızlık zarınızın yapısına baktırdınız mı?Kimi zarlar tamamen kapalıdır adete izin vermezler.Eğer baktırdıysanız ilaç tedavisi şart ozaman. bir muayene olup testlerinizi yaptırın ve test sonucuna göre ilaç tedavisi verecektir doktor.bunu boşvermeyin..

ilginize teşekkürler doktor hanım, hastalığım hipogonadotropik hipogonadizmmiş:)

sibel hanım hemen bir jinekologa gidip actırın zarınızı.raporda alın.cünkü adet zardan cok daha önemli.evlenmeyi beklemeyin bunun için.

bence sibelinki rokitansky sendromu, kızlık zarıyla ilgisi yok, kapalı olan vajen, ben kendimde ondan şüpheleniyordum o zamanlar araştırmıştım, ordan biliyorum, sibelcim sende evlilik hayallerini bitirme hemen, daha doğrusu şöyle diyelim, nice sağlıklılar evlenemiyor, ama nice bizim gibileri evlenip çok mutlu oluyor:) kaderimiz nasıl olacak bilemeyiz

Son düzenleme:
başından buraya kadar şöyle bir göz attım tamamını okudum dersem yalan olur açıkçası ama çok çookk çooooooookkkkkkkkk sinirlendim bazı arkadaşlara..ne çok doktorculuk oynayan var burada yahu..ne kadar olumsuz şeyler yazanlar olmuş..yazıklar olsun ne diyim..kısmet bazı şeyler tıptan da öte..sebepsiz infertilite diye de bişey var sanırım bu duyarsız, anlayışsız, kaba arkadaşların bundan haberi yok..yani insanlar hiç sorunları olmaksızın bebek sahibi olamıyorlar ya da tam tersi olabiliyor..bana mesela doktor doğal yollardan bebek sahibi olmamın imkansız olduğunu söylemişti ve çoookkk uzun ve zorlu bir tedavi sürecinde söz etmişti fakat ben doğal yolla yani bir ilaç kullanarak fakat eşimle normal ilişkiye girmek suretiyle ıKıZ bebeklerime hamile kalabildim..hemen yukarda bir arkadaşımız ki sanıyorum kendisi doktor bebek meselesinin imkansız olmadığını ve şansının olduğunu yazmış ne kadar da iyi yapmış sağolsun..
ben de sana bir örnek vermek isterim..

benim bir arkadaşımda var seninle aynı problem..tedaviyle ikiz bebeklerine hamile kaldı..bu rahatsızlıkla hiç alakası olmayan bir nedenle bebekelrini kaybetti ve bir kaç ay sonra tekrar hamile kaldı ve onlar da ikiz..şu an yaklaşık 2 aylık 2 tane prensesi var..

sakın canını buna ve böylesi şeylere sıkma artık tıp çok ama çok ilerledi..ölümden başka herşeye çözüm var evelallah..ve çok çok rica ediyorum saçma sapan olumsuz yorumlara takılıp sakın ama sakın enerjini düşürme, moralini bozma..
arkadaşlara da bir ricam var lütfen ama lütfen uzman olmadığımız konularda net biliyormuş gibi olumsuz ve moral bozucu yorumlar yapmayalım..karşımızdakinin duygu durumunu bilemeyiz..yazık, günah..!!!!

buse..cnm hayatta neler var herkesin ne sorunları var bir bilsen canım...Ben kesinlikle senin gibi düşünmüyorum bu konuda.Emin ol cevremde kesinlikle anne olamazsn denen bir iki kişinin suan 3cocugu oldu.Tıp gelişti.artık çaresz birşey yok cok şükür.Hele anne olmak en cok bu alanda gelişmedi mi tıp?Lütfen kendini henz evlenmeden sıkıntılara sokma canım.yukarıdaki doktor hanımın söylediklerine inanıyorum ben..

merhaba bende hiç adet olmadım ne yazıkki.evlenirken eşime söyleyemedim utandım ama çocuğumun olmayacağını biliyordum ve tabi ki olmadı.allahıma şükürler olsun ki eşim çok anlayışlı çıktı ve bunu hiç sorun etmedi. geçen yıl donasyon denedim hamile kaldım ama 5 haftalıkken kaybettim.inşallah yine deniycem.rabbim herşeyin hayırlısını versin.inşallah bizimde yüzümüz güler birg
n.

mrb bende bu başlığı görünce kayıt oldum ve geldim.bende 10 sene önce doğuştan rahim olmadığını öğrendim.gerçekten çok ama çok zor bi imtihan.nekadar 10 senede olsa alışamadım aksine daha çok canım acıyo hergün ağlarım ama napalım kader.beni bu durumda olanlar anlayacağı için geldim...acaba bizde bigün umutlanırmıyız...

tedavisi yok canım maalesef tek çözüm rahim nakli tabiki onunda gelmesi uzun alabilir yani küçücük bi umut bile yok simayyy...yumurtalık falan herşey normal qmq rahim şerit halinde yani yok denilecek kadar....

X