Hiç adet görmemiş olanlar

ben burayı neden daha önce açmamışımki... önceden sadece kendim sanırdım, bikaç kişi daha olduğunu öğrenince ne kadar şaşırmıştım, meğer sayımız o kadar fazlaymış ki... inşallah burada dertlerini paylaşanlar çoğalır, dertler paylaşıldıkça azalır çünkü

bütün yazıları okudum vr krndimden cok utandım adetim bir gün geçse isyanlarda olurdum demekki halimize şükür etmemiz lazım isyankar kul olmak kimse istemez ama adet olamamk da cok fena suan bile çay gb sogan suyu içiyorum adetim gec kalmasın diye sen hiö üzülme benim tndgm biri var hemde rahimi yoktu hiç evlendi bile evlatlık aldıguclubacismile için rahat olsun cnmopuyorumnanaktan

bende küçükken daha adet olmak istemezdim tabi ozamanlar sorunumu bilmiyorum bende olcam diye daha olmadn nefret ederdim demekki büyük isyan etmişim ozaman çekiyorum onu şuandada olsam diye bakıyorum

yumurta nakli yani canım.donörden alınıyor ya donasyon deniyor ona

rahim içinde geçerlimi peki bu?geçende doktorun biriyle görüştüm rahmim yok demiştim doktorda yumurtalıklar var ise donör yardımıyla olabilir demişti.benim malesef yumurtalıklarda yok bunu söyledim ozaman malesef mümkün değil demişti

tedavisi yok canım maalesef tek çözüm rahim nakli tabiki onunda gelmesi uzun alabilir yani küçücük bi umut bile yok simayyy...yumurtalık falan herşey normal qmq rahim şerit halinde yani yok denilecek kadar....

umutsuz olmayalım inşallah bak sizin yumurtalıklar normalmiş bende öyle biliyodum biara ama daha yeni rapor sonucumu okudum yumurtalıklarda yokmuş artı vajenin 3/2 de yok artı biböbreğimde yok doğuştan hiç biri gelişmemiş yumurtalık olsa inanın o bile biumut benim için ama ben yinede umudumu kaybetmek istemiyorum bunun biçok örneği var onuda şuaralar anlamaya başladım Allah ol derse herşey olur.bi haber biumut bizim için bu.unuttuğumuz bi umut

Son düzenleme:
direct tabiki rahim olmadığı için benimde vajenim 3-4 cm kadar bişeymiş ama dr.böyle durumda böbrekte sorun olurdu ama sizde yok demişti çok şükür her sene gidiyorum bişey yok şükür yumurtalıklarımdada bi sorun olmadığını söylemişti ama bilmiorum...işte direct yumurtalıklarım var hadi nasıl umutlanıyımki???..ya bişey sorcam ama özür dileyerek soruyorum eşle yakınlık durumunda sorun oluyo mu birde sizce rahim naklide gelirmi acabakiii.umut dünyası işte..

Son düzenleme:
yumurtalıklarım var nasıl umutlanayım demişsiniz size burda bunu anlatmam çok zor aktaramm yani.ayr yapay vajen olması gerekiyomuş evlenmeden 1 hafta sonra bu yapılıyomuş sanırım olması gerekiyomuşyani yakınlık durumunda.evet rahim nakli için çalışmalar yapılıyomuş en az 5yıl içinde diyolar şimdilik.

bende sizin gibi demiştim böyle rahim nakli umut olurmu diye.biyerde duymuştum en çok bu konuda araştırma yapıyomş tıbp düşünsenize ilerde erkelerde isterlerse hamile kalması mümkün olacakmış okadar ilerledi tıp yani

sevgili direct, ben unuttum senin hastalığının adı neydi? rokitansy değil sanırım, onda yumurtalık olur çünkü,bahsetmiştim ben rahim ve yumurtalıklarım yok sanarak geçirdim 12 yılımı, sonra ikisinin de olduğunu, sadece çok minik olduklarını öğrendim, ufak bir tedavi yeterli oldu, teşhisini bilmek lazım...

sevgili direct, sen de meme gelişimi varmıydı,küçükken kasık fıtığı gibi bir ameliyat geçirdinmi, ve kromozom analizi yapıldıysa sonuçta ne yazıyor?

vajen çok kısa ise ameliyat gerekiyor ilişki için, ama herkeste gerekmiyormuş, doktora sormak en iyisi,rahim nakli de sadece sözel olarak gündemde, uygulamaya yönelik bişey yok, ama yakında olmayacağı anlamına gelmez

bilmiyorum canım.benim çok şükür rahimim var sadece ilaçla adet oluyorum,yumurtalığımda var.yumurtam yok

sevgili direct, sen de meme gelişimi varmıydı,küçükken kasık fıtığı gibi bir ameliyat geçirdinmi, ve kromozom analizi yapıldıysa sonuçta ne yazıyor?

hepsi normal benim gelişim falan hibi problem yok.herhangi biameliyat geçirmedim.kromozom analizi yapıldı evet diyoki analizde 100 metafazdan 92 sinde 46XX (%92)kromozom yapısı gözlenirken,8inde 45X0(%8)gözlenmiştir aynen bu şekil

rapor sonucuma bakıyorum ama hastalığın adını bulamadım gerçekten raporda yazan sadece uterus overler ve böbrek izlenmemiştir.benim malesef minik falan değil emarda hepsi ortaya çıktı hiç yok

rapor sonucuma bakıyorum ama hastalığın adını bulamadım gerçekten raporda yazan sadece uterus overler ve böbrek izlenmemiştir.benim malesef minik falan değil emarda hepsi ortaya çıktı hiç yok

45XO Turner sendromunda görülür canım, "mozaik turner sendromu" gibi bişey de vardı, bunu araştır, bunun dışında bir bilgim yok benim olursa haberdar ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…