Hiç adet görmemiş olanlar

Merhaba arkadaşlar
Yazılanları okudum ve yeni arkadaşlar da katılmış aramıza onlarda inşallah dertlerinin dermanını bulur.Biricik sen bu konuyu açmasaydın kendimi tek görecektim çok teşekkür ediyorum sana.Direct arkadaşımızda benimle aynı sorunu yaşıyor sanırım.Geçen doktora gittim demiştim ya ultrasonla baktı ve sordum benim hastalığımın adı ne diye oda bana
Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendorumu diyoruz biz bu vakalara dedi.Biricik sende bunu söylemiştin sen bu vaka olabilirsin diye.yumurtalık var ama rahim 1-2- cm yani gelişmemiş neredeyse yok.Yıllardır varmış bu vakalar ama hala tıp bir çare bulamamış malesef diyerek doktor devam etti.Bende rahim nakli çalışmalarını sordum bizim için o umut var ama isveçli bir doktor yürütüyor bu çalışmayı ama şu an çalışmalar durdurulmuş yeterli fon bulunumadığından.Bunu doktora aynen sordum oda onayladı.Peki 2,5 - 3 yıl diyorlar bu rahim nakli uygulaması için dedim.Yok daha uzak öyle kolay değil deyince ne kadar zaman diye sordum mesela en az 5 yıl dedi.Bunları anlatmak istedim.Yoksa sabırsızlıkla bir ümit ışığı bende bekliyorum ama herşeyi Allah bilir hakkımızda hayırlısı olsun buraya sevinçli haberlerimizi de yazmak nasip olur umarım.:sinifsinif:

en az 5 yılmı açıkcası yavaş yavaş umudumu kaybediyorum ben mafoldumben

bak canım rahim gelişmemiş olabilir ama bu hiç yok anlamına gelmez herzaman önce rahatsızlığının ismini yazarsan bize araştırırz.ayrıca daha donanımlı bir hastaneye görünmelisin...düşünsene benimki de güya yoktu çünkü gaz kapatıyormuş..

adet görüyomusunuz peki yani bıraktınızmı yoksa daha araştırmaya devammı ediyosunuz?ben olumsuz bişey duyunca çok çabuk pes ediyorum ne olacak bilemiyorum

Direct canını sıkma bende bekliyorum ve aynı durumdayım hemen hemen seninle ne yapalım gün doğmadan neler doğar doktorlar bahane Allah dilerse istediğine istediğini nasip eder buna çok inanıyorum o zaman doktorlar da buna mucize diyor o mucize bana sana uğrarmı onu Allah biliyor ne yapalım üzülme dua ediyorum inan herkese ya bu durumum ve ya çocuk aklıma gelince en azından birinin güzel haber olsun birinin gözyaşları sevinç gözyaşları olsun dün akşam daha 2010 için bu senede çocuğu olmayanlara nasip eyle diye dua ettim elimden tek bu geliyor.Ama herşeyde bir hayır vardır ummadığın anda oluverir çoğu şeyler ve bil ki dua eden bizler arkadaşlarımız dostlarımız ailelerimiz var bu kadar dua Allah katında boşa gitmez ve bir yerde okudum Allah' u teala kabul etmeyeceği duayı nasip etmez.ıçini rahat tut yalnız değilsin ve bundan beterinden korusun rabbim hepimizi.

Merhaba arkadaşlar
Yazılanları okudum ve yeni arkadaşlar da katılmış aramıza onlarda inşallah dertlerinin dermanını bulur.Biricik sen bu konuyu açmasaydın kendimi tek görecektim çok teşekkür ediyorum sana.Direct arkadaşımızda benimle aynı sorunu yaşıyor sanırım.Geçen doktora gittim demiştim ya ultrasonla baktı ve sordum benim hastalığımın adı ne diye oda bana
Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendorumu diyoruz biz bu vakalara dedi.Biricik sende bunu söylemiştin sen bu vaka olabilirsin diye.yumurtalık var ama rahim 1-2- cm yani gelişmemiş neredeyse yok.Yıllardır varmış bu vakalar ama hala tıp bir çare bulamamış malesef diyerek doktor devam etti.Bende rahim nakli çalışmalarını sordum bizim için o umut var ama isveçli bir doktor yürütüyor bu çalışmayı ama şu an çalışmalar durdurulmuş yeterli fon bulunumadığından.Bunu doktora aynen sordum oda onayladı.Peki 2,5 - 3 yıl diyorlar bu rahim nakli uygulaması için dedim.Yok daha uzak öyle kolay değil deyince ne kadar zaman diye sordum mesela en az 5 yıl dedi.Bunları anlatmak istedim.Yoksa sabırsızlıkla bir ümit ışığı bende bekliyorum ama herşeyi Allah bilir hakkımızda hayırlısı olsun buraya sevinçli haberlerimizi de yazmak nasip olur umarım.:sinifsinif:

evet Allah ü teala nasip etmiş bana burayı açmayı çok şükür:)
ben de hepinizin duacısıyım arkadaşlar,inşallah sevinçli haberlerimizi yazarız buraya

adet görüyomusunuz peki yani bıraktınızmı yoksa daha araştırmaya devammı ediyosunuz?ben olumsuz bişey duyunca çok çabuk pes ediyorum ne olacak bilemiyorum
canım hipogonadizm de rahim miniktir ama adet görebiliniyor, işte ben de öyleyim,bir de bunun bant şeklinde olanı var,yani miniğin de miniği. onlar göremiyor, zeynep in dediği rokitansy de böyle oluyor:KK43:

slm üzülme canım allah başka dertler vermesin inşallah.valla ilk defa böyle bişey duydum ne desem bilemiyorum.allah yanında olsun.

canım hipogonadizm de rahim miniktir ama adet görebiliniyor, işte ben de öyleyim,bir de bunun bant şeklinde olanı var,yani miniğin de miniği. onlar göremiyor, zeynep in dediği rokitansy de böyle oluyor:KK43:
allah yardımcımız olsun sadece rahim yok demekle iş bitmiyo hakkaten hepsinin ayrı biadı var..

asıl tam tersi sen ümidini kaybetmemelisin, yaşın daha küçük çünkü, 5 yıl değil 10 yıl sonra bile 30 una girmemiş olacaksın:))

haklısınız evet.buarada6 yıldır beraber olduğumuz bierkek arkadaşım var ona ne diyeceğimi bilemiyorum okadar karıştırdımki hepsini ümit vermelimiyim yoksa kesip atmalımıyım acayip karıştı.

baştan sona okudum..
kızlar bende sizin duacınızım..
Rabbim bebeklerinizide kucağınıza aldığınızı göstersin inşallah...
ümitsizliğe kapılmayın Yüce Rabbimiz ol dedikten sonra olur elbet..
dediğim gibi dualarım sizinle...

lil@ çok sağol Allah senden ve dua eden tüm arkadaşlardan razı olsun.
ınşallah bu duaların yüzü suyu hürmetine rabbim sevindirir bizi.

merhaba arkadaslar bende size burda umut olmak istiyorum.
ben aylar önce burda konu acmistim cok tepki aldim ve konumu kapattim ama hayr o tepki veren kisiler anne olmus olan kisiler cnkü bizler allahin verdigi sorunlari cözüp anne olmayi isteyne kisilerz oyuzden yasadigim yerde cok doktora gttim bana cocuk sahibii olman imkansiz dediler bska drlar yumurtaligimn kücük oldugunu söylediler ve yumurta naklini önerdiler bende bu karari esimle düsündük tasindik yaptrmaya karar verdik ve gittik yaptirdik yakladik 1 ay önce transferim yapildi evet para karsiligi baska kadindna alinan yumurtayla esimden alinan spermle döllendirildi ve döllenen yumurtadan 13 iyi kalitede yumurta cikti bunlarin 3nü bana transfer ettiler ve simdi cok sükür rabbime hemileyim hemde ikizlerime allahim bu duyguyu herkese yastsin diyorum oyuzden anne olunmucak diy ebirsey yok bend ehic adet görmüyordum haplarla adet görüyordum ama cok sükür rabbim yürü ya kulum dedi ve yaptirdik ve bekledigim 3 yila aciyorum keske daha önce yaptrsaydim diyorum.
allahim kmseyi bekletmeisn dualrim sizinle kislar.

aslında senin yazdığın bana ibret oldu ben yoğun adet olduğum çok zamanlar hep bu durumdan şikayet edip bir bela gibi gördüm.aslında çok mühim bir şey.bu arada neden rahmin olmadığı için evlenemeyesin ki.elbet seninde nasibinde kısmetinde biri vardır.şöyle düşün sen sevdiğin bir erkekten çocuğu olmayacağı için vazgeçer miydin.ben geçmezdim.emin ol bununda ondan farkı yok.

merhaba arkadaslar bende size burda umut olmak istiyorum.
ben aylar önce burda konu acmistim cok tepki aldim ve konumu kapattim ama hayr o tepki veren kisiler anne olmus olan kisiler cnkü bizler allahin verdigi sorunlari cözüp anne olmayi isteyne kisilerz oyuzden yasadigim yerde cok doktora gttim bana cocuk sahibii olman imkansiz dediler bska drlar yumurtaligimn kücük oldugunu söylediler ve yumurta naklini önerdiler bende bu karari esimle düsündük tasindik yaptrmaya karar verdik ve gittik yaptirdik yakladik 1 ay önce transferim yapildi evet para karsiligi baska kadindna alinan yumurtayla esimden alinan spermle döllendirildi ve döllenen yumurtadan 13 iyi kalitede yumurta cikti bunlarin 3nü bana transfer ettiler ve simdi cok sükür rabbime hemileyim hemde ikizlerime allahim bu duyguyu herkese yastsin diyorum oyuzden anne olunmucak diy ebirsey yok bend ehic adet görmüyordum haplarla adet görüyordum ama cok sükür rabbim yürü ya kulum dedi ve yaptirdik ve bekledigim 3 yila aciyorum keske daha önce yaptrsaydim diyorum.
allahim kmseyi bekletmeisn dualrim sizinle kislar.

canım ben seni hatırlıyorum ve ben seni desteklemiştim.sonuçta o sizin çocuğunuz eşinizin spermi ve siz ona hayat kan can veriyorsunuz ve siz doğuracaksınız onu tabiki o sizin yavrunuz.ben şunu kabul etmezdim eşim başka kadından çocuk yapacak taşıyıcı anne vasıtasıyla.ama sizinki çok başka.yumurtalık varsın başkasının olsun hiç önemi yok.kan nakli gibi düşün.sonuçta o bebeği 9 ay karnında taşıyacak sizsiniz onu besleyecek yani bildiğin normal 9 ay gebelik.çok sevindim snein adına Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.

canım ben seni hatırlıyorum ve ben seni desteklemiştim.sonuçta o sizin çocuğunuz eşinizin spermi ve siz ona hayat kan can veriyorsunuz ve siz doğuracaksınız onu tabiki o sizin yavrunuz.ben şunu kabul etmezdim eşim başka kadından çocuk yapacak taşıyıcı anne vasıtasıyla.ama sizinki çok başka.yumurtalık varsın başkasının olsun hiç önemi yok.kan nakli gibi düşün.sonuçta o bebeği 9 ay karnında taşıyacak sizsiniz onu besleyecek yani bildiğin normal 9 ay gebelik.çok sevindim snein adına Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.
canim tam hatrlamiyorum ama detsk veren arkadaslar oldu..öyle canisi neden olmasin kalp nakli böbrek nakli oluyor onlarda baskalrindna alinmiyor o cana can katilmiyormu oyuzden bence ben bi sakinca görmeidm ve yaptrdik sükürler olsun rabbime oldu allahimkimseyi bekletmesin.
insallah sneinde herseyin düzene girer canisi.

çok güzel anlatmışsın rvyda, bunun özellikle direct kardeşimize çok faydalı olduğuna inanıyorum:)) yani pes etme, hastalığının resmi ismini öğrenmelisin, belki de sende hipogonadizm sin, o zaman rahim var demektir:))

hastalığın resmi ismini bilemiyorum birazönce aldığım sonuca baktım doktorun verdiği ama anlaşılmıyo gerçekten birsürü bilmediğimz şeyler yazıyo sonuçta anlıyamıyorum yani.ama bildiim tek şey uterus izlenmemiştir yazması hiç yok yani azcıkta olsun yok ne yazıkki gaz dağılımı herşey normal yazıyo.zaten rahim hiç olmadığı için böbrek yok..çok kötüyüm arkadaşlarya..bimucize olması lazım benim için yapılacak başka hiç bişey yok.

arkadaşlar şunu da unutmayalım, çocuk olması şart değil, buna şartlandırmayalım kendimizi, hayırsız çocuğum olacaksa hiç olmasın diye düşünmek gerekmiyormu? seni doğuracağıma taş doğursaydım diyen hiç duymadınızmı? neden şartlanıyoruz ki çocuk sahibi olmaya, başka bir açıdan neden bakamıyoruz? ben yapamıyordum ama artık yapabiliyorum,üstelik çocuk sahibi olma ihtimalimin yüksek olduğunu öğrendikten sonra böyle düşünmeye başladım,herşeyin hayırlısı ne ise o olsun demeliyiz, önceden demiyordum ama çok şükür artık böyle düşünebiliyorum

yok canım görmüyordum adet ...4 yıl önce ilaç kullandım simdi bıraktım bende ilaç kullanmadan adet olamaynlardanım hipo hipo hastasıyım ümidimi bende kaybediyorum zaman zaman ama ümitsiz olmak yakışmaz bizeeeeee inşaallah bede toparlayacağım kendimi ve gitcem doktora

X