Herkes mi Vefasız?

O kadar farklı şeyler ki. Ben bu kadar iyiliği kabul etmezdim. Geziyorsak bir o yakıt alıyorsa bir de ben alırdım. Kabul ettiysem de (etmem) gerekirse borç alır 40₺'yi kendim verirdim. Gezmek tozmak, yemek yemek ile hediye/sürpriz vs aynı şey değil. Bir yolunu bulur o yakıtı da yediği yemeği de öderdi. Ama enayi bulmuş neden ödesin. Hadi işleri bitti insan bir tatlı alır gelir teşekkür eder. Bize de gelin canım diyip mucuk mucuk yapıp, sütün parasını talep etmez.

Kaç km yol yaptınız Allah aşkına. Biz haftasonu 500 km yol yaptık 350 ₺ falan harcadık sanırım. Arabada sıkıntı varsa bilemem.
Arabada sıkıntı yok çok şükür sağlam. Benzinli araç. -20 derecede normalin üstünde yakıyordur bütün araçlar. Km olarak bilmiyorum ama 5 saat havaalanı al-bırak. 6 saat diğer şehir merkezine, şehiriçi gez, yarım saat konaklama yerine, oradan 6.5 saat tekrar eve dönüş, ertesi gün 1.5 saat gezi noktası 1.5 saat dönüş.

yeni insanlara uzagım

30 yıllaık arkadaşlarıma bile bazen kendimi frenleiyorum ,

geçenlerde profil sayfama artık kimse vicdanımla oynayamayacak yazmıştım ,

senin yaptıgın kendini kullandırmak ,

siz doğu anadolu turu yaptırdınız sanırım arabayla, şehirler arası gezdiyseniz o kadar benzin yakabilir, yoksa doğuda bir şehri baştan sona gezseniz mümkün değil o kadar yakmaz,
İlk mesajımda yazmıştım zaten 2.5 saat uzaklıkta havaalanı ve 6 saat uzaklığa kadar gezdirdik diye. Ayrıca harcamasak neden harcadım diyeyim. 4 kez depo doldurduk. Şu an 850 TL'ye doluyor.

Biz aramızda 300km olan bir şehire gittik, gezdik geldik 1000₺ yakıt. Bence sizin hesapta sıkıntı var.
Ben gidiş dönüş 500 km dedim özellikle baktık sayacı sıfırladık yakıt aldığımızda ama yol çok güzeldi araba zorlanmadı belki etkendir. İş yeri aracımız bile her gün 120 km yol yapıyor haftada 1 aracı fullüyoruz ve servis dışında müşteriye gitmek içinde kullanıyoruz aracı aktif olarak.

thempress SANIRIM yazdınız, emin olmadığınız için yazdım ben de. Yani yalan borcu yok içini dökmüş, 1000 ya da 3000. Bir sıkıntıya girilmiş

thempress SANIRIM yazdınız, emin olmadığınız için yazdım ben de. Yani yalan borcu yok içini dökmüş, 1000 ya da 3000. Bir sıkıntıya girilmiş
Orası öyle birşey diyemem. Ama ben bu kişiyi ve eşini hatalı buluyorum. Diğer yorumlarda gördüğümüz gibi çoğu kişi ben böyle birşey kabul edemem benden beklentileri olur falan yazılmış. Bu üyede aslında bilinçli ya da bilinçsiz bir beklentiye girmiş tamam süt parasını istemeseydi hoş olurdu fakat yapacak birşey yok. Üzülsen ne fayda.

İyi yonden bakmak benim iflah olmaz bir ozelligim ama yakit fiyatindan da haberdarsa muhtemelen dusundugu sey "onlar zaten gezecekti, onlar zaten yiyecekti, ne olmus bir de ben eklendiysem" gibi bir sey sanirim.
Bu sebeple de odemeyi teklif etmemis gibi gorunuyor.

İste keske hepsini siz odemeseydiniz ister istemez goreviniz olmus
Ve ister istemez siz de bir beklentiye girmissiniz
Ben normal bir arkadasimdan bile sut parasi isteyemem durumum uygunsa ki 40 lira cok yuksek bi meblag degil
Bastan sut parasini soylemek nedir
Ozellikle benim icin ozenen bir arkadasima hic soyleyemem yani
Bir evde giyilecek basit kisa kollu bile alamazsin 40 liraya

Gecen gun ben digerlerinden daha cok seker atiyorum cayima diye normalde odenmesi gereken cay parasindan fazla odedim
Meslektasim once kabul etmek istemediyse de verdim
Kadincagiz sasirdi ben seker atmiyorum yarisini veririm diyenlerden sonra sizi gormek ne mutlu etti beni aglacagim falan diyor ahajdjdjdkh
Ki o para cay ve seker parasi degil temizlik gideridir de aslinda, kimse cebine toplamiyor yani

Tamam hicbirimize para altin kasede sunulmuyor emek veriyoruz, hepimiz tirnagimizla kaziyoruz hepimizin borcu var, sabit odemeleri var ama bi 40-50 liranin lafini yapmak bana asiri itici geliyor
Gunluge bolsen bir donemde bir liraya bile gelmez mesela

Bana bu kadar harcama yapilsaydi engel olurdum
Engel olamazsam bile asla altinda kalamazdim ama herkes bizimle ayni mantaliteye sahip olarak yasamiyor bu hayati

Bu kadar buyuk yasamayin bir dahakine
Sizden havalimanindan almanizi istemediyse bir cozum bulmustur muhakkak
Bakin neticede sutten istedigi para da yedigi de batacak seviyeye gelmissiniz (yediginden ziyade rahatligi batmis onun da farkindayim)
Belki size sutten bahsetmese bunlari mesele bile etmeyebilirdiniz, gayet iyi anliyorum gaayet.
Ama yine de beklenti doguruyor, bunu ifade etmek istedim

Acaba bunun orta yolu nedir
Ne yapsaydiniz arkadasiniz bunun gercekten buyuk bir fedakarlik oldugunu anlayabilirdi diye dusundum de -cunku bu enayiligimsiligi ben de yapabilecek seviyedeyim-
Sanirim cevap bu kadar rahat ve bol harcamamakta,
Harcamamak derken sadece maddi harcamayi kastetmiyorum, bu kadar rahat ve bol deger vermemek de dahil, zamanini harcamak da.

Yani bilemiyorum bana da cok ayip geliyor misafirime odetmek, esime de oyle
O yuzden artik manifestom kendi sinirlarini koruyarak pisman olmayacagin olcude verici olmak olacak

Allah razi olsun diyeyim ben size
Misafiri guzel agirlamak benim de cok onemsedigim bir sey
Allah iyi insanlari iyi insanlara rast getirsin diyerek bitireyim :)

Ne biçim arkadaşlarınız var sizin gibi verici bir arkadaşı bile sormamak çok uç bence,en vefasızı bile lazım olur çok verici diye sorması lazım normalde

Bende sizin gibiyim herkesi kendim gibi sanıyorum. Kazık yiyince dönüp arkamı gidiyorum. Bekarken ablamin eşi yurtdisina gittiği için yanına gidecektim eniştemin arkadaşı gidiyordu oraya beni de aldılar arabaya. Yolda balıkçı da durduk inelim yemek yiyelim dediler inanın orda hesabı bana ödetmezler diye kendileri odeyince de ben rahatsız olacağım için balık sevmem deyip inmedim arabadan. Millet bolbol harcatiyor nasıl bir utanmazlık.

Valla etmiş işte. Karşılığını alamadığımızda sinirimize dokunacak kadar büyük şeylere girişmemeliyiz diye düşünüyorum. Hediye de çok farklı değil ki. Bazı insanlar abartılı hediyeler alabiliyor, karşılığında aynı düzeyde bir şey gelmeme ihtimali var. Bunları düşünmek lazım.

Ayrıca size müstehak. Ele yaranacağım diye evi unutursanız böyle olur, hayat dersi olmuş. Çoluğu çocuğu ordan oraya sürükleyip bütçenizi de sarsmışsınız. Karşı taraf “yapmasaydın” dese hakkı var. Kimse o kadar yol tepin ve hesaplarımızı ödeyin diye bir talepte bulunmamıştır. Bizde de birine süt, salça getir dersek karşı taraf ücretini söyler biz de öderiz. Gariplik yok yani.

Hayat dersi olduğu doğru. Yol tepmemiz konusunda talep oldu biz de kabul ettik. Çünkü arkadaşım. Hesap konusunda ise ondan da bir teklif gelmedi. Yakıtı siz karşılıyorsunuz yemekler benden diyebilirdi. Bütçemize ekstra yük oldu ama sarsmadı. Beni üzen ona yaptığımız masraf değil. Ben 5000 harcadım o da aynını karşılasın demiyorum. 40 lirayı ödememe riskini göze alamaması. Ben zaten verecektim parasını ama hemen litre fiyatını belirtmesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…