Herkes mi Vefasız?

Hayat dersi olduğu doğru. Yol tepmemiz konusunda talep oldu biz de kabul ettik. Çünkü arkadaşım. Hesap konusunda ise ondan da bir teklif gelmedi. Yakıtı siz karşılıyorsunuz yemekler benden diyebilirdi. Bütçemize ekstra yük oldu ama sarsmadı. Beni üzen ona yaptığımız masraf değil. Ben 5000 harcadım o da aynını karşılasın demiyorum. 40 lirayı ödememe riskini göze alamaması. Ben zaten verecektim parasını ama hemen litre fiyatını belirtmesi.
böyle arkadaş olmaz.hala görüşüyorsanız o 40 tl süt parasını bile isteyince size az bile yapmış derim kusura bakmayınn

böyle arkadaş olmaz.hala görüşüyorsanız o 40 tl süt parasını bile isteyince size az bile yapmış derim kusura bakmayınn
20 yıllık arkadaşım. O kadar şaşırdım ve üzüldüm ki. Bundan sonra asla eskisi gibi olmaz zaten. Ücretsiz iznim bitince tekrar aynı yerde çalışacağız ama ancak merhaba merhaba.

Hayat dersi olduğu doğru. Yol tepmemiz konusunda talep oldu biz de kabul ettik. Çünkü arkadaşım. Hesap konusunda ise ondan da bir teklif gelmedi. Yakıtı siz karşılıyorsunuz yemekler benden diyebilirdi. Bütçemize ekstra yük oldu ama sarsmadı. Beni üzen ona yaptığımız masraf değil. Ben 5000 harcadım o da aynını karşılasın demiyorum. 40 lirayı ödememe riskini göze alamaması. Ben zaten verecektim parasını ama hemen litre fiyatını belirtmesi.
işte naif bir kadın olmasanız çatt diye söylerdiniz:ee arkadaşım ben seni gezdirdim 1 hafta o kadar benzin aldım onun litresid e şu kadar dedim mi sana? :KK45:

İnsanlar gerçekten çok tuhaf. Ben artık şaşırmıyorum hiç kimseye. Böyle çocukluğumdan beri tanıdığım çok yakın bi arkadaşım vardı. Düğün hediyesini ayrı, ev hediyesini ayrı, doğum hediyesini ayrı ayrı almıştım. Bi kaç sene sonra ben evlendim. Kaç kere çağırdığım halde sırf bi hediye için gelmedi kız var ya. Bir gün bişeye çok sinirlenmiştim ağlıyorum zırlıyorum aradım buna anlattım. Ay canım benim geliyorum hemen yanında olayım dedi. Bi pasta almiş gelmiş. Hediyeyi öyle geçiştirmiş oldu yani. Ki ben hediye de beklemiyordum ama evime ilk defa ben evlendikten 9 ay sonra gelmesi de anormaldi. Keşke hediyesiz gelseydi ama zamanında gelseydi. Dolayısıyla kırıldım. Sonrasında araya başka şeyler girdi görüşmüyorum şuan. Herkes samimi değil ne yazık ki ve herkesi kendimiz gibi görerek en büyük hataya düşüyoruz bence. Bu da size ders olmuş olur. Herşey tecrübe.

Yalnızlık en iyisi.. Bende çok vefasızlık görenlerdenim.şimdi kimseyle yakın değilim kimse için kılımı kıpırdatmıyorum...kimsede umurumda değil...kedilerimle eşimle kızımla (bazı parazitleri saymazsak)gayet mutluyum.. Zamanında benden medet uman,yardım isteyen işi bitince sırtını dönen kim varsa herkese uzak ara mesafe koydum aramıyor sormuyor karşılaşınca nasılsın diye sorarlarsa iyiyim sağol deyip geçiştiriyorum...Benden bu kadar

20 yıllık arkadaşım. O kadar şaşırdım ve üzüldüm ki. Bundan sonra asla eskisi gibi olmaz zaten. Ücretsiz iznim bitince tekrar aynı yerde çalışacağız ama ancak merhaba merhaba.

İzniniz bitince aynı işyerinde çalışmaya devam edecekseniz aranızda onları havalimanından alacak kadar mesafe nasıl oluyor ? Veya , mesafe olarak : süt almaya kapılarına gidecek kadar , nasıl yakın olabiliyorlar ? Anlamadığım için soruyorum.

Bu denli yakın mesafedeyseniz gezdirdiğiniz yerler onun da bildiği yerler değil mi ?

Bu arkadaşınız sizi görmeye mi geldi , tatile mi ? Nasıl bir davet , kaç günlük bir ziyaret anlamadım.

Arabada sıkıntı yok çok şükür sağlam. Benzinli araç. -20 derecede normalin üstünde yakıyordur bütün araçlar. Km olarak bilmiyorum ama 5 saat havaalanı al-bırak. 6 saat diğer şehir merkezine, şehiriçi gez, yarım saat konaklama yerine, oradan 6.5 saat tekrar eve dönüş, ertesi gün 1.5 saat gezi noktası 1.5 saat dönüş.
Butun bunlari kucuk cocugunlami yaptin aman Allah im ne arkadasmis

Gerçekten özellikle eşim çok verici. Bu konuda tartışsak bile zaman zaman değişmiyor. Şimdi ona üzüntümü anlatsam boşver biz doğrusunu yaptık der eminim. Biz karı koca gezmeyi çok seviyoruz. Arkadaşlarımız da hep bize imrendiklerini söyler ama maddi olarak aynı olsak da paralarına kıyıp evden dışarı çıkmazlar. Biz çok gezince sanki rehbermişiz gibi bir yakıştırma oldu gerçekten. Bu arada arkadaşım da araba kullanıyor ve benzin parasından şikayet eder. Ama biz 5 gün gece gündüz yoldaydık. En az 4 kere depo doldurduk ama bir kere bile ödemeyi teklif etmedi. Gelirken bebeğime LCW den bir takım getirmişti onu verdikten sonra bu marka bile çok pahalı dedi. Ben boş bulundu diye üstünde durmamıştım. Biz kaza geçirdikten sonra sigorta değer kaybı ödemesi yaptı. Arkadaşım da o konuşmaya şahit oldu. Belki de paraları var harcayalım psikolojisine girdi emin değilim. Mesela ben hesabı karşıdakinin ödeyeceğini biliyorsam menüden uygun fiyatlı olanı seçerim. O hep en pahalısını istedi 🤣
Boyle arkadas mi olur okudukca sinirim bozuldu sigorta paea verdiyse onundami hakki varmis parada birde en pahalisini istiyormus

Ben olsam bizde yiyip gezerken iyiydi simdi 40 tl bin hesabini mi yapiyordun der ederim agzina sonra da hadi yallah der engellerim heryerden bu insanla mesafeli olunmaz bir daha da asla bu kadar verici olmayin insanlara

İzniniz bitince aynı işyerinde çalışmaya devam edecekseniz aranızda onları havalimanından alacak kadar mesafe nasıl oluyor ? Veya , mesafe olarak : süt almaya kapılarına gidecek kadar , nasıl yakın olabiliyorlar ? Anlamadığım için soruyorum.

Bu denli yakın mesafedeyseniz gezdirdiğiniz yerler onun da bildiği yerler değil mi ?

Bu arkadaşınız sizi görmeye mi geldi , tatile mi ? Nasıl bir davet , kaç günlük bir ziyaret anlamadım.
Konuyu tekrar okuyun isterseniz! Havalimanindan alinan arkadaş ile aynı isyerinde çalışılan arkadaşi sürtsen bulaşmaz 🙄

Konuyu tekrar okuyun isterseniz! Havalimanindan alinan arkadaş ile aynı isyerinde çalışılan arkadaşi sürtsen bulaşmaz 🙄

Konunun ilerleyen sayfalarında yazan mesajlara göre : süt parası konuşması yapılan da tatile gelen de 20 yıllık arkadaş. İzni bitince de aynı yerde çalışacaklarını yazmış.

Bu mesajlardan bu sonuç çıkmıyor mu ?

Son düzenleme:
Konunun ilerleyen sayfalarında yazan mesajlara göre : süt parası konuşması yapılan da tatile gelen de 20 yıllık arkadaş. İzni bitince de aynı yerde çalışacaklarını yazmış.

Bu mesajlardan bu sonuç çıkmıyor mu ?
Konu sahibi ağırladıkları arkadaşının 20 yıllık arkadaşı olduğunu söylemiş..aynı yerde değiller.Konu sahibi "izne gittiğimizde covid olduk" diyor ..yani ailesinin yanına izne gittiğinde aynı zamanda arkadaşının da şehrine /evinin yakınına gitmiş

Merhaba kadınlar kulübünün değerli kadınları. Derdin bu mu diyebilirsiniz ama bu konu son zamanlarda o kadar kafama takılıyor ki artık kendimi çok mutsuz hissediyorum. Şöyle bir bakıyorum etrafıma iyilik yapıp, özen gösterip karşılığında vefasızlık görmediğim tek tük insan var. Örnek vermek gerekirse en ufak sıkıntısında arayıp sorduğum, derdini dinlediğim bir arkadaşım var (dı). Biz ailecek büyük bir trafik kazası geçirdik hiç aramadı bile. Yaklaşık 1.5 yıldır farklı şehirlerde yaşıyoruz 1 ay önce yine ailecek kovit olduk. Çocuğum kovite bağlı zatürre geçirdi. Yine aramadı. Aslında bizim eşlerimiz arkadaş ben de evlendikten sonra arkadaş oldum. Yaklaşık 8 yıl oldu. Başka bir arkadaşım şu anda yaşadığımız şehir doğu Anadolu'da buraları gezmek istiyormuş davet ettim. Kızıyla birlikte geldiler. Yaşadığımız yere 2.5 saat uzaklıktaki havaalanından alıp 5 gün boyunca gezdirdik. Eşim işinden izin aldı onları gezdireceğiz diye. 6 saat uzaklıktaki turistik yerlere götürdük. Her istediklerini yaptık. Uçak biletleri dışında sadece bir kere yemek parası ödedi arkadaşım elini cebine attırmadı eşim. Siz gelin ben de sizi ağırlamak istiyorum, teşekkürler, kalpler. İzne gittiğimizde kovit olunca piknik sepeti yapıp getirdi eve davet edemeyeceğim diye. Konu oldu evlerinin yakınında sütçü varmış 5 kilo bana alır mısın dedim ki parasını elbet verecektim. Bana hemen kilosu 8 TL bilgin olsun dedi. Sütü alırken elden vermeyeyim para havale yapacağım dedim tamam dedi. Biz 5 günde sadece 3000 TL yakıt aldık. Yemek paraları, tesis ücretleri falan saymıyorum bile. Dondurucu soğukta sırf onlar iyi vakit geçirsin diye küçük çocuğumla yollara düştük. Ve o 40 liranın hesabını yaptı. Çok şaşırdım ve üzüldüm. Artık kimseye güvenemiyorum, kimseyle arkadaş olmak, görüşmek, konuşmak bile istemiyorum. İçimden bir ses sürekli boşver sonunda sana vefasızlık edecek nasılsa diyor. Sizlerde durum nasıl, bu duyguyu taşıyanlar varsa nasıl başediyor ve arkadaşlık kuruyor. Önerileriniz olursa çok sevinirim.
Mesafenizi koyun size kim ne kadarsa siz de o kadar olun ne ayıp ya 40 liranın lafını yapmış

Tüm ilişkilerde alma-verme dengesi çok çok önemli siz hep en çok veren taraftasınız. Kimse için maddi manevi bu kadar fedakarlığa değmez. Gezmek isteyen tatil isteyen transferini,konaklamasını,bütçesini vs ona göre ayarlasın niye siz koşturuyorsunuz ki hepsine sizde hatalısınız. Bundan sonra bu dengeyi kurabileceğiniz arkadaşlıklarınız olsun.

Konu sahibi ağırladıkları arkadaşının 20 yıllık arkadaşı olduğunu söylemiş..aynı yerde değiller.Konu sahibi "izne gittiğimizde covid olduk" diyor ..yani ailesinin yanına izne gittiğinde aynı zamanda arkadaşının da şehrine /evinin yakınına gitmiş

İzni bitince de aynı yerde çalışacaklarını yazmış.

İzni bitince de aynı yerde çalışacaklarını yazmış.
İki ayrı arkadaşı ile yaşadığı durumları yazıyor..biri 8 yıldır tanıdığı /diğeri 20 yıllık arkadaşı...yedirip içerik gezdirdiği ikinci arkadaşı..ilki yaşadıkları/çalıştıkları şehirde

Merhaba kadınlar kulübünün değerli kadınları. Derdin bu mu diyebilirsiniz ama bu konu son zamanlarda o kadar kafama takılıyor ki artık kendimi çok mutsuz hissediyorum. Şöyle bir bakıyorum etrafıma iyilik yapıp, özen gösterip karşılığında vefasızlık görmediğim tek tük insan var. Örnek vermek gerekirse en ufak sıkıntısında arayıp sorduğum, derdini dinlediğim bir arkadaşım var (dı). Biz ailecek büyük bir trafik kazası geçirdik hiç aramadı bile. Yaklaşık 1.5 yıldır farklı şehirlerde yaşıyoruz 1 ay önce yine ailecek kovit olduk. Çocuğum kovite bağlı zatürre geçirdi. Yine aramadı. Aslında bizim eşlerimiz arkadaş ben de evlendikten sonra arkadaş oldum. Yaklaşık 8 yıl oldu. Başka bir arkadaşım şu anda yaşadığımız şehir doğu Anadolu'da buraları gezmek istiyormuş davet ettim. Kızıyla birlikte geldiler. Yaşadığımız yere 2.5 saat uzaklıktaki havaalanından alıp 5 gün boyunca gezdirdik. Eşim işinden izin aldı onları gezdireceğiz diye. 6 saat uzaklıktaki turistik yerlere götürdük. Her istediklerini yaptık. Uçak biletleri dışında sadece bir kere yemek parası ödedi arkadaşım elini cebine attırmadı eşim. Siz gelin ben de sizi ağırlamak istiyorum, teşekkürler, kalpler. İzne gittiğimizde kovit olunca piknik sepeti yapıp getirdi eve davet edemeyeceğim diye. Konu oldu evlerinin yakınında sütçü varmış 5 kilo bana alır mısın dedim ki parasını elbet verecektim. Bana hemen kilosu 8 TL bilgin olsun dedi. Sütü alırken elden vermeyeyim para havale yapacağım dedim tamam dedi. Biz 5 günde sadece 3000 TL yakıt aldık. Yemek paraları, tesis ücretleri falan saymıyorum bile. Dondurucu soğukta sırf onlar iyi vakit geçirsin diye küçük çocuğumla yollara düştük. Ve o 40 liranın hesabını yaptı. Çok şaşırdım ve üzüldüm. Artık kimseye güvenemiyorum, kimseyle arkadaş olmak, görüşmek, konuşmak bile istemiyorum. İçimden bir ses sürekli boşver sonunda sana vefasızlık edecek nasılsa diyor. Sizlerde durum nasıl, bu duyguyu taşıyanlar varsa nasıl başediyor ve arkadaşlık kuruyor. Önerileriniz olursa çok sevinirifazla
Fazla fedakarlık yapmisiniz valla bende şehir dışında yaşadım ve kendi ailem ve eşimin ailesi hariç hiç kimseyi kabul etmedim gelip gezmek görmek isterler Allah'ın bı ton oteli,misafirhanesi var gelip orda kalip gezin ben sizi sadece bir akşam çaya alırım gerisi beni ilgilendirmez dedim ve kabul etmedim

İki ayrı arkadaşı ile yaşadığı durumları yazıyor..biri 8 yıldır tanıdığı /diğeri 20 yıllık arkadaşı...yedirip içerik gezdirdiği ikinci arkadaşı..ilki yaşadıkları/çalıştıkları şehirde

İlki ; eşinin arkadaşının eşi. Kaza geçirdiklerinde eşler konuşmuş , kadın ayrıca aramamış. İlk mesajından sonra 8 yıllık tanıdığı hanımdan bahseden bir mesajı yok.

Konu sahibinin mesajı 20 yıllık arkadaş için değil mi ? Diğer hanımın bu mesajla bağı yok.

İyi de anlamadığım şey şu, siz 5 gün boyunca gezdirirken yedirip içirirkem hiç.mi teklif etmedi ya da reddedseniz bile aa olur mu deyip ödemedi zorla o da bişeyleri? Zaten yapmadıysa burdan anlamanız lazımmış, insan olan rahatsız olur

X