Herkes mi Vefasız?

cesursincap

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2013
1.079
644
46
Merhaba kadınlar kulübünün değerli kadınları. Derdin bu mu diyebilirsiniz ama bu konu son zamanlarda o kadar kafama takılıyor ki artık kendimi çok mutsuz hissediyorum. Şöyle bir bakıyorum etrafıma iyilik yapıp, özen gösterip karşılığında vefasızlık görmediğim tek tük insan var. Örnek vermek gerekirse en ufak sıkıntısında arayıp sorduğum, derdini dinlediğim bir arkadaşım var (dı). Biz ailecek büyük bir trafik kazası geçirdik hiç aramadı bile. Yaklaşık 1.5 yıldır farklı şehirlerde yaşıyoruz 1 ay önce yine ailecek kovit olduk. Çocuğum kovite bağlı zatürre geçirdi. Yine aramadı. Aslında bizim eşlerimiz arkadaş ben de evlendikten sonra arkadaş oldum. Yaklaşık 8 yıl oldu. Başka bir arkadaşım şu anda yaşadığımız şehir doğu Anadolu'da buraları gezmek istiyormuş davet ettim. Kızıyla birlikte geldiler. Yaşadığımız yere 2.5 saat uzaklıktaki havaalanından alıp 5 gün boyunca gezdirdik. Eşim işinden izin aldı onları gezdireceğiz diye. 6 saat uzaklıktaki turistik yerlere götürdük. Her istediklerini yaptık. Uçak biletleri dışında sadece bir kere yemek parası ödedi arkadaşım elini cebine attırmadı eşim. Siz gelin ben de sizi ağırlamak istiyorum, teşekkürler, kalpler. İzne gittiğimizde kovit olunca piknik sepeti yapıp getirdi eve davet edemeyeceğim diye. Konu oldu evlerinin yakınında sütçü varmış 5 kilo bana alır mısın dedim ki parasını elbet verecektim. Bana hemen kilosu 8 TL bilgin olsun dedi. Sütü alırken elden vermeyeyim para havale yapacağım dedim tamam dedi. Biz 5 günde sadece 3000 TL yakıt aldık. Yemek paraları, tesis ücretleri falan saymıyorum bile. Dondurucu soğukta sırf onlar iyi vakit geçirsin diye küçük çocuğumla yollara düştük. Ve o 40 liranın hesabını yaptı. Çok şaşırdım ve üzüldüm. Artık kimseye güvenemiyorum, kimseyle arkadaş olmak, görüşmek, konuşmak bile istemiyorum. İçimden bir ses sürekli boşver sonunda sana vefasızlık edecek nasılsa diyor. Sizlerde durum nasıl, bu duyguyu taşıyanlar varsa nasıl başediyor ve arkadaşlık kuruyor. Önerileriniz olursa çok sevinirim.

Fazla fedakarlık fazla vefasızlık getirirmiş...
Maddi manevi bu kadar fedakarlık yaptığım bir insan 5 kilo süt parasını dile getirip istiyorsa mesafe koyardım.

Diğer arkadaşınızın kazadan, covidden falan haberi var mıydı bilmiyorum ama eğer haberi olduğu halde arayıp sormadıysa sizde arayıp sormayın. Vefa nedir bilen insanlar olmalı hayatınızda...
Yan komşum arada bir tabak pasta, kek veya tatlı türü birşey gönderiyor. Ben de tekrar içine yaptığım en güzel yiyeceği koyup geri veriyorum , sırf hani iyiliğinin altında kalmayayım diye ...

İnsanlar çok garip, başkasından ne yesem kardır diye düşünüyorlar galiba...

Gerçekten ihtiyacı olan insanlara iyilik yapın.Karsiligini fazlasıyla alırsınız allah tarafından.

Bunu nasıl ayırabileceğim bilmiyorum. Beni arayıp sormayan arkadaşım gerçekten ihtiyaç sahibi ve her ihtiyaç anında eşim maddi olarak eşine yardımcı olurdu ben de arayıp sorarak konuşarak onu ferahlatmaya çalışırdım. Tatile gelense 20 yıllık arkadaşım.

Mesela bu yaşananlar üzerine bunları kenara ayırın.Arayip sormayın bir daha.

yani siz arkadasinizi agirlamamissiniz resmen uzerine uzerine yagdirmissiniz. yapilanin, harcananin konusu olmaz tabii ama siz ondan bu yaptiklarinizin birini bile gormediginiz icin, o insanin size verdigi degeri anlamis oldunuz en azindan. olaya bu acidan bakin derim. biriyle iliski icerisine girerken karsilikli deger gormek cok onemli. hep veren taraf olmak bir sure sonra kotu hissettiriyor.

Ders olsun size.
Arkadaşım için inanın 3.000 tl benzin parası harcayıp üstüne yemek, tesis felan gezdirmem ben.
Kolay mı kazanılıyor ?
Karşılıklı yapılsa anlarım ama o da az aldım, çok aldın hesabına döner zamanı gelince.
Gezmek isteyen gelirse koysun cebine parasını gelsin.

Sorun sizde bu kadar verici olmayın, ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceksiniz herkese ...

Tecrübe olmuş diyelim.Ayrica bu zamanda arkadaş için o derece harcama yapmam ben siz çok acilmissiniz.

Evet acı bir tecrübe oldu. Harcama kısmı da eşimden. Ben ücretsiz izindeyim uzun zamandır. Arkadaşım kızıyla birlikte gelince sanırım eşim kendini onlardan sorumlu ve kendine emanet hissetti.

Evet acı bir tecrübe oldu. Harcama kısmı da eşimden. Ben ücretsiz izindeyim uzun zamandır. Arkadaşım kızıyla birlikte gelince sanırım eşim kendini onlardan sorumlu ve kendine emanet hissetti.
Karı koca delirdiniz sanırım.
Gezmek, eglenmek beraberce evet güzel olabilir.
Ama ellerini ceplerine attırmamak sizin hatanız.

Birisi o kadar para harcasa ben rahatsız olurum zaten.Asla kabul etmem
Bu bende de var.
Çünkü ben bu bütçeye sahip birisi degilim.
3 bin ne demek ya ?
Hakikaten çok para benim için.
Ödemem bunu asla yalan yok.
Yedigi yemegi de hadi bir öderim iki öderim ama derdim ne ki hep ben ödeyeyim ?

Şunu da yazayım belki konu ile alakası yoktur ama.
Ben benim ugruma pervasızca harcama yapıldıgı zaman hiiiiiç ama hiç hoşlanmıyorum.
Çünkü genelde beklenti karşılıgında yapılır bu.
Ben eforumu birilerini mutlu etmek için harcamak istemiyorum.
Birisi bana hediye de almasın mesela.
Çünkü ben de ona almak zorunda hissediyorum ve bu duygu hiç hoşuma gitmiyor
Yemek yedigim zaman da Alman usulü takılırım.
Herkes yedigini içtigini ödesin bence.

Maalesef ben de süt parası sözkonusu olunca soğudum artık istesemde onunla artık eskisi gibi olamayız. Tatil için bizi kullandı.
Diğer arkadaşım kesin biliyordur çünkü eşi eşimi arar sürekli. Birşeyler danışır. Kazada da hastalıkta da haberi oldu. Benim için bitti zaten. Bundan sonra asla görüşmem ki onun da umrunda değil gördüğüm kadarıyla.

Siz el alemden bahsediyorsunuz.. benim eşimin bekarken araba aldığı abisi, her derdinde saat gözetmeyen arayan kardeşi biz covid olunca aramadı geçmiş olsun demedi bile. Eşim söyleyince de salağa yattı. Oh olsun benim eşime. O yüzden yardım smacınız varsa yedi kat ele yapın bir Allah razı olsun der belki.. hiç gerek yok akrabaya arkadaşa..

Siz de saçma sapan şeyler yapiyorsunuz. Gezmek istiyorsa dunya kadar tur var hiç bilmiyorsa turla gitsin hemen coşup kucuk cocukla yollara dokulup herşeyi karşilayip adam işten izin aliyor filan. Abarti abarti davranişlar göstermeyin insanlara.

Ben abarti hediye ve iyilikleri eger mumkunse kabul etmiyorum karsidaki illa yapiyorsa da karsilik vermek zorunda hissetmiyorum.

Tabi ki arkadasin süt parasini hesaba katmasi cirkin ona bir şey demiyorum ama böyle gereksiz yere kendini paralayip sonra ben cok iyiyim fedakarim herkes nankör diye ağlayanlara da uyuz oluyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…