Herkes mi Vefasız?

Ben ailem dışında kimse için büyük meblağ harcama yapmam.

Manevi konularda da eskiden daha vericiydim baktım ki çoğu insan aynı özeni göstermiyor onu da kestim.

Sadece aileye değer verin özellikle de çocuğunuza. Arkadaş dediğiniz hoş vakit geçirmek bazen de dertleşmek içindir benim için ötesi değil.

Benim için dost dediğim annem, babam, ablam, sevgilim, ve bir tane arkadaşım var şu hayatta gerisine dost demiyorum zaten dost dediğim bu kişiler asla paramı söğüşlemezler çünkü karakterli insanlar.

Belli ki sizin bu dost dedikleriniz fırsatçı ki beleşten geçinmişler. Ama siz de çanak tutmuşsunuz.

Katiliyorum 3000 tl sadece yakit yazmis bu nedir yahu

Canınız sağolsun

seni çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri o kadar çok yaşadımki, anlatsam roman olur. Hani bir laf vardır bilirmisin. Ekmeğinin tuzu yok diye. işte öyleyim ben. Eşim ve benim tarafımdan evlenen yakın kişileri, yeğen, kuzen v.s. yemeğe davet etmeler, davet edemedğimiz şehir dışındakilere hediye göndermeler, evde yatılı misafir ağırlamalar daha neler, neler,. bazen düşünüyorum herkesmi nankör diye, sana basit bir örnek vereyim,benim yeğenim evlendiğinde yeni doğum yapmıştım ona rağmen yemeğe çağırdım,takısını takdım, yenildi, içildi neyse gittiler, bir kaç gün sonra çocukları özledik gelmek istiyoruz dediler, tabi dedik, 3,4 ay boyunca sürekli bebeği özledik çay koy geliyoruz diye gelip gittiler, en güzel şekilde ağırladık hep. aradan biraz zaman geçti bende evde çok sıkılmıştım. doğumdan sonra hiç doğru düzgün dışarı çıkmamıştım. Eşime dedimki x arayayım müsaitse gidelimmi, daha evinide görmedik, olur dedi, aradık müsait değiliz dediler, tabi dedik olabilir, insanlık hali, aynı gün ablam aradı,(x ablamın kızı,) işte x yeni evli , (6,7 ay olmuştu evleneli)eşyaları yeni senin çocukların küçük, evi kirlenir, çocuklar eşyalar zarar verebilir dedi. gitmek istemeyin onlara dedi. Şok oldum, kaç gün ağladım. sonra dedim daha kimseye yok bir daha böyle, hizmet, hürmet, ama yine dayanamıyorum. eskisi kadar değilim ama artık. Akıllınyorum galiba

Katiliyorum 3000 tl sadece yakit yazmis bu nedir yahu
Ama çok fazla ya.
düz mantık baksan 5 bin bulmuştur, niye harcayayım ki sebebi neydi ?
O harcamaları yaparken ki karı koca motivasyonlarını çok merak ediyorum.
Hani beni ve eşimi s..... yapmayız.
Aileler başka.
Eşimin ve benim ailem geldiğinde maddi imkanlarım ölçüsünde yer, içer gezdiririm.
Arkadaşsa da bir yere kadar.
Ama bu mantıksızlık geliyor bana.

Yani madem lafını edeceksiniz niye bu kadar masraf yaptınız ki. Belki siz de gitseniz o da sizi ağırlar gezdirirdi. Bazı insanlar böyle eniştem mesela yedirir içirir eli açıktır. Ama borç iste verir ama günü gelince hemen ister var mı yok mu demez. Ben sizi pek haklı bulamadım doğru insanlara verici olun madem böyle düşüneceksiniz. Hayatta herşey maddiyat değil dostlukta önemli zaten maddiyat bu kadar ön plandaysa dostluk bozulur genelde.

Bana en en tuhaf gelen kısım şu oldu: “Dondurucu soğukta sırf onlar iyi vakit geçirsin diye küçük çocuğumla yollara düştük.”

Yani elalem mutlu olsun gönlü hoş olsun diye niye çocuğunu mağdur ediyorsun ki? El iyisi diyorum ben böyle insanlara. Herkesin önceliği yavrusu olmalı. Sonra başkaları gelir.

Bir yerde hesabı başkası ödeyecekse en ucuz şeyi seçen biriyim ben Başkasının üstüne bu kadar yıkılmaktan hiç hoşlanmam nasıl sindiyse içine arkadaşınızın.
Siz de aşırı bonkör davranmış, fazla abartmışsınız, tur şirketi değilseniz.
Benim de kardeş gibi sevdiğim arkadaşlarım var ama bu kadarı aşardı beni. Gücüm de yetmez zaten.

Bunları kötü, acı birer tecrübe olarak atın heybenize.
Bir daha bu kadar verici olmayın.
"Ne kadar ekmek, o kadar köfte" anlayışı iyidir bazen. Bundan sonra mesafenizi koyarsınız.

Zaten bir yere gezmeye gidiliyorsa ortak verilir para.Veya bir siz bir karşıdaki verir.Hep birisine asla yuklenilmez.Cok parası bile olsa odeyenin mizaç meselesi beni rahatsız eder .

Kimseye hakettiğinden fazla değer vermemek lazım, arkadaşınız gelmek istediyse misafirperverlik yapmak gerekir ama niçin davet edip gezdirmek için o kadar çaba harcadınız ki, insan tecrübe ede ede öğreniyor, insanoğlu çok nankör gerçekten, ve başlığa cevabım hemen hemen herkes vefasız

Bu lafını etmek değil bence. Biz gittik. Evlerinin kapısından sütü aldık. Eşi aşağı bile inmedi. Hadi o eşinin kabalığı. Ama 40 liranın lafını etmesi. Kendimi tam ifade edemiyorum ama para değil gördüğüm muamele beni üzen. Kimseye güvenim kalmadı. Bunlar son 1 ayda yaşadığım 2 örnek sadece. Yoksa yaşadığım çok vefasızlık var. Ama sorun bende.

Karı koca delirdiniz sanırım.
Gezmek, eglenmek beraberce evet güzel olabilir.
Ama ellerini ceplerine attırmamak sizin hatanız.
Çok haklısınız. Yakıt parası zaten istemez eşim. Bir yere yemeğe gittiğimizde de masada 3 kadın 1 erkek olunca bütün hesapları eşim ödedi. Sanırım kendini sorumlu hissetti. Sadece bir kere arkadaşım ödedi.

Evet açıkçası çoğu kişi vefasız. İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler. Bende acı bir şekilde tecrübe ettim fakat öğrenmiş oldum ki gerçek ailemden başka arkadaş vs. Boş şeyler. Haaa gerçek dostum yok mu var. Onlar ayrı.

Tüm ilişkilerde alma-verme dengesi çok önemli. Gereğinden fazla vericisiniz, asıl sorun sizde yani. Eşinizin işten izin alması, soğuk havada çocuğunuzu oradan oraya sürüklemeniz, 3000₺ yakıt masrafı yetmiyormuş gibi tüm hesapları sizin ödemeniz… Kantarın topuzunu iyice kaçırmışsınız. Umarım iyi bir ders çıkarmışsınızdır.

Konuyu uzaktan takip ediyordum ama yazmadan duramayacağım. Evet size çok ayıp etmişler o konuda kesinlikle katılıyorum. 40 tlyi bana iyiliği dokunmamış insandan bile istemezdim şahsen

Ancak lütfen yanlış anlamayın ama eşiniz bana hiç normal gelmedi. Milleti gezdircem diye işten izin almak, sadece yakıta 3 bin tl vermek, buz gibi havada çocuğu sokaklarda sürüklemek falan nedir? Bana bu kadarı show geliyor. Eşiniz biraz showu seviyor olabilir mi? İyilik yapmak istiyorsa o parayı fakire fukaraya erzak olarak verseydi. Hem vaktiniz de gitmemiş olurdu. Bazı insanlar sırf show için abartılı jestler yapmaya bayılıyor. ay sonunu zor getirmesine rağmen millete marka hediyeler alan kişiler biliyorum. Bu da bir tür gösteriş yöntemi.

Bir de neden 3 kadın 1 erkektiniz ki? Karı koca gelmemiş miydi misafirleriniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…