HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Canım beta hcg’nin sıfırlanmasını bekle istersen, benim doktorum o sıfırlansın sonra devam edebilirsiniz kaldığınız yerden demişti (arada muayene oldum beta hcg sıfırlanınca, içeride parça vs kalmış mı diye baktı)

Aklıma geldi şimdi benim kontrol hakkım var zaten artı 10 gün Çünkü dün gittim muayene oldum yarın b durumu dersem bence beni ultrasonla muayene edebilir değil mi eğer zaten yumurtlama gibi bir durum olacaksa doktor görür yani boşuna stres yaptım kontrol hakkımı kullanayım madem

Bir de eğer gerçekten hamileysem (kan testini görene kadar inanmıcam sanırım ) herkese umut olması için paylaşmak isterim;
Ben şubat ayında hamile olduğumu öğrendim ama 5 gün sürdü mutluluğum, beta hcg değerim iyi yükselmediği için ilaçla düşük yaptım (beklesem muhtemelen 5-7 güne doğal düşük yapardım)
Mart, Nisan’da ovulasyon testi yapmadım çünkü kafama takmak istemedim akışta gitsin dedim. Düşük üstüne 3.ay yani Mayıs ayında hamile kaldım.

Yine çok kafama takmadım ama yumurtlama belirtilerimi gözlemledim ve ovulasyon testi yaptım.
Ben psikolojik olarak “neden olmuyor, bu ay da olmadı” diye negatif bakmadım hiç. Çok zor biliyorum çok uzun zamandır bekleyenlerimiz var ama lütfen akışta olun, eşinizle birlikte olurken yumurtlama dönemindeyim amaç yumurtayı spermle buluşturmak, ilişki faslı bir an önce bitsin diye beklemeden görev gibi olmadan anın tadını çıkararak birlikte olun. Aşk çocuğu olsun derler ya ben hep öyle baktım bu sürece

Ben bir de normalde kaygılı bir insanım şimdi bu gebeliğimde de aynı şeyleri yaşar mıyım diye endişe ediyorum ama kafamdan kovuyorum bu düşünceleri, negatife hiç odaklanmıyorum. Nasibi varsa sağlıklıysa gelecek dünyaya inşallah

Vallah ben geçen ay sonu öğle bir mesaj gördüm gibi. İnşallah en yakın zamanda hamile kalırsın tekrar, sağlıkla kucağına da alırsın. Eylülde 4 senem olacak 2 talihsiz gebeligim var benimde.
Bilmem belki benzerlik olmuştur karıştırmışsındır. Benimde ekimde 5 senem dolacak birkaç kimyasal ve ikiz erken doğumum var 28 haftada. Bir seneyi geçti doğum yapalı ben hala aynı yerimde sayıyorum

Ben düşük yaptığımda o kadar araştırdım o kadar doktorumla konuştum ki kürtaj olduğun için korunmalisin ama kimyasal olsaydın hiç korun demezdim dedi.ve ben bu forumda o kadar kimyasal düşükten sonra adet olmadan tekrar hamile kalanı gördüm ki.mucizeler bitmez inanın. Freshmommy dua ediyorum ve yürekten inanıyorum ki sen hiç beklemeden yine bebiş haberi vericeksin bize.senin enerjin bunu getirecek.Yarin doktorumla bütün detayları konuş.herseyi en ince ayrintisina kadar sor. Yüreğin ferahliga.kavussun insallah

Kızlar yumurtlama belirtileri nelerdir nasıl anlarım. Geçen ay anlayamamışım telefondaki uygulamaya göre gittik kaçırmışım meğer 3-4 gün geç yumurtlamısım oda haftaiçine denk geldi ilişki olmamıstı yorgunluk vs. Nasıl anlarım yardımcı olurmusunuz

Canım sana kesinlikle katılıyorum, ben takip etmeyi sevdiğim için takip ediyorum ama illa bugün değerlendirmemiz lazım diye sadece bir amaç uğruna da olmasını istemiyorum gerçekten keyfimiz istiyorsa ilişki oluyor dediğin gibi aşk çocuğu olsun

Ay canım benim ağzından bal damlıyor bir garip oldum yarın soracağım işte ultrasonuna baksınherkese ne kadar olumlu yaklaşıyorsun İnşallah bu kalbinin güzelliğini karşılığını alırsın tez vakitte Yani evet mucizeler olabilir Ama genelde ben böyle şeyler başıma gelir mi bilemedim dünkü doktor da biraz umursamazdı kimyasal düşüğü düşük gibi görme ya falan modundaydı dediğin gibi kürtaj sanırım zorlu bir süreç Allah kimseye yaşatmasın

Amin canım amin.hicbir kadın yaşamasın.ben her zaman derim benim yaşadığım güzel şeyler bütün kadinlari bulsun. yaşadığım kötü şeyler yanlarından yörelerinden geçmesin. Hayatta herşey olabilir o yüzden Allah'a güven.

Ay ben ilk kimyasal düşükten sonra Karalar bağladım 2.ayda ovulasyon testi aldım onda da kist oldu ilk ay sinir oldum doktorum çöpe at sen düzenlisin dedi çöpe attım neyse bir sonraki ayda da tamam ya dedim istemiyorum yazın tatile çıktığımızda planlarız Yağmur yağıyor ben hüngür hüngür ağlıyorum İlk denemede oldu neden olmuyor falan plan program tabii kocam çok modu yerlerdeydi program dahilinde ilişki için neyse biz güya korunduk o ay ama yumurta çatlaması falan takip etmedim 17. Güne gelmişim o akşam da kuzeninin nişanı vardı öyle spontane yakınlaştık eve gelnce ve o gece korunmadık ertesi gün göğüs ucum aşırı hassastı Yani tek ilişki ile kızıma hamile kaldım ve dediğin gibi plan program sıfırdı insan takmayınca direkt olabiliyor bazen,

Zaten tek çaremız o benden cok eşime attım o bir garip oldu diyor ki testi falan vardı ya alayım ondan ama sıfırlanmadan çıkmaz muhtemelen gerçek ovulasyon testinde ya yemin ediyorum kocaları bile usta ettik ya helal olsun bize

Canım, vücudunu en iyi sen tanırsın vücudundaki değişiklikleri gözlemlemen lazım. Mesela benim mutlaka ağrım olur, sonra yumurta akı gibi uzayan akıntım olur ondan anlıyorum. Sende belirgin bir şey olmuyorsa fark edemiyorsan mesela genel adet düzenin kaç günde bir oluyorsa o günden 14 gün çıkar 1 hafta öncesi 1 hafta sonrasını gün aşırı değerlendir öyle kaçırma ihtimalin azalır

Bilmem belki benzerlik olmuştur karıştırmışsındır. Benimde ekimde 5 senem dolacak birkaç kimyasal ve ikiz erken doğumum var 28 haftada. Bir seneyi geçti doğum yapalı ben hala aynı yerimde sayıyorum
Geçmiş olsun canım. Zor günler yaşamışsin sen de. İnşallah bizim de yüzümüz güler canını sıkma. Zamanı gelmeyince olmuyor. hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen tüp bebek bile kürtajla bitti. Hayırlısı böyleymiş demekki.

Yaaa gerçekten mi çok üzüldüm sana da geçmiş olsun. Bazen olmayınca olmuyor maalesef. Bizimde yüzümüzün güldüğü günler gelecek inşallah biz umudumuzu kaybetmeyelim

Ayyy işte en güzel sürpriz allah tekrarını yaşatsın en kısa zamanda inşallah

Ayyy işte en güzel sürpriz allah tekrarını yaşatsın en kısa zamanda inşallah
Amin inşallah canımm ben son zamanlarda çok yanlış dualar ettiğimi de fark ettim dualarımda çocuğu olmayanlara öncelik ver Allah'ım tarzi dualar çok ettim belki de bu yüzden böyle bir şey yaşadım kim bilir doğru duada çok önemli gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…