halüsinasyon

aslında kurtulmak için yapmaya çalıştığımda oydu gozlerimi kapatmak çünkü gerçek dışı şeyler olduğunun farkındayım ama bir okadar gercekciki rüya gördüm diyemiyorum çünkü rüyadan uyandigimda normal şartlarda evet ruyaydi diyebiliyorum ama buna diyemiyorum.
sizede çok gecmis olsun rüyanın bilincinde olmak ..gercekten bende oyleyim rüyalarımın cogunda ruya olduğunun bilincindeyim rüya yönetme gibi şeyler yasamisligim var kendimi rüya oldugunu bilerek sizin gibi uyandirmaya çalışmisligim var ama böyle birsey nasıl oluyor ilk defa yaşıyorum ve ilk defa gördükten sonra kapının açık olması beni çok korkuttu alalade açık kalacak bir kapı değil

Sinirlene sinirlene izledim. Para almam diyen adamın seansı bin TL.
Işık gördüm şahitlerim var diyor, biri güvenlik kamerası belki önüne böcek geçti, diğeri ne olduğu belli olmayan bir ışık.
Geleceği görüyorum diyor, gaybı yalnızca Allah bilir.
Bu adam kendini peygamber ilan eder yakında benden sana demesi. Sen de bu kadar inanma bu şarşatanlara bence. İbadet için dağa çıkıyormuş gece gece :) bak sen sanki peygamber de vahiy gelecek gibi yazmış senaryosunu

Yanındaki kadında anlamadım niye gelmiş, doktorum demeye gelmiş sanırsam. Hiç konuşmadı adım akıllı. Şizofreni konusunu en güzel nevzat Tarhan açıklar. Dediğin gibi bir durum olsa adamın bundan haberi olurdu elbette demi?

Yorumlarda biri de kolumda çip var, bana çip takıldı siz beni bulacaksınız, seçilmiş kişiyim falan yazmış. Bu insanlar en hafif tabirle kafayı yemişler. Saçma sapan işler, kusura bakma. Dini inanç desen değil, bilim desen değil. Enerjiye inanıyorum, daha evreni keşfedemedik ama bu izlediğim şeye asla inanmıyorum. Adamın anlattığı doğru olsa adam şu an tüm dünyada tanınırdı. Ki kendisi de şizofreni teşhisi koyulan bazı hastalar demiyor, bize böyle böyle şeyler gören hastalar geliyor direkt. Ayrım yapmıyor yani senin değin gibi.
Yazık yazık, dinci tarikatlar bitti bunlar başladı. Dikkat et kendine, bunlardan medet umma.

Bu nasıl Bi konu ödüm koptu okurken. Böyle nasıl yaşıyorsun neden çaresine bakmıyorsun doktora gitsene muhakkak terapiyle ilaçla geçecektir bu korkuyla acaba yanımdaki kocam mı değil mi diye delirecek yaşanır mı? Çocukken bende de olurdu bi nesneyi benzetirim korkardım bu çocukken yaşanıyor diye biliyorum ama seninki farklı geldi sen baya baya gördüğünü sanıyorsun.

Bütün anılarınızın uyku halinde iken olması halk arasında karabasan olarak adlandırılan ama bilimsel olarak beyninizin uyku sinyali ile bedeninizin uyuşmaması anıdır.
Ciddi bir problem değil, nörolojiye görünün kendi alanında yapacağı bir şey yok ise ardından kendisi psikiyatri ya da başka şeyler önerebilir.

Lütfen abuk sabuk isimler uygulamalar kanallar yazmayın. En küçük ilçede bile doktor teşhis tedavi vs var. Fiziksel ruhsal sıkıntısı olan doktora hastaneye gidecek, dolandırıcılara şarlatanlara değil. Daha şimdi gazetede okudum, günde 300 kişiye muska yazan adamı. Otomatiğe bağlamışlar, parayı verene al muskayı diyorlar. Pardon hemen vermiyorlar, muskayı içine koydukları şey için+30 TL daha verilmesi lazım. Fotoğraflar beni şok etti, ekmek kuyruğu gibi millet sabahın köründe sıraya giriyor.

gulsah27, bence de siz uyanmıyorsunuz uykunuzda görüyorsunuz. Hepsinde de gözünüzü kapatıp arkanızı dönüp uzanmaya devam ediyorsunuz. İçgüdü bu, hemen ortamdan kaçmaya çalışırsınız, hatta dış kapıya koşarsınız evden o kişiden uzaklaşabilmek için. Gözümü kapattım dua ettim uyumuşum, veya arkamı dönüp gözümü kapattım uzanmaya devam ettim yazdınız. Uyanık birinin bunu yapması mümkün değil, hemen çıkarız yataktan kapıya koşarız.

Lütfen doktora gidin, vitamin eksikliği hormon bozukluğu bile olabilir. Tedavinizi olup normal hayatınıza dönün. Sakın ama sakın şarlatanlara gitmeyin, hem paranızdan hem sağlığınızdan olmayın.

Öncelikle dua size iyi geliyorsa etmeye devam edin.
Bence bunları rüyanızda görüyorsunuz fakat uyanığım sanıyorsunuz.
Zaten bunun gerçek olmadığını biliyorsunuz.
En acilinden psikiyatriye randevu alıp gidin.
Meseleniz tamamen doktorluk ama eskiden büyüklerim bunlara karabasan basması derdi.
O da olabilir, çok strestende olabilir asker eşi olmak kolay değil.
Yaşadığınız yerde yalnızsanız bu da sizi böyle bir şeye sürüklüyor olabilir.
Geçmiş olsun, psikiyatriye giderseniz güncelleme yapın konuyu lütfen.
Doktor ne diyecek çok merak ettim.

Yaşadığınız şey karabasan ya da diğer adıyla uyku felci de denen bir uyku bozukluğu. Stres, korku, depresyon, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri uyku felcine neden olur. Biri “bana da karabasan geliyor ama hiç böyle değil” gibi bir şey yazmış yukarıda ama zaten karabasan tek tip bir durum değil. Googla’a baktığınızda zaten siz de kolaylıkla durumunuzun bu olduğunu anlayacaksınız. Geçmiş olsun. Huzurlu uykular dilerim.

Ya en ufak bir kabusta bile ertesi gün etkisini atamıyorum ben. Sizinki kat kat daha fazlası çok üzüldüm ama tedavi için geciktirmeyin lütfen en kısa zamanda bi uzman doktora gidin. Bu arada biri kamera sisteminden bahsetmiş. Bence de çok mantıklı en azından öncesinde bi uyurgezerlik olmuş mu ya da olay anı dışarıdan nasıl görünüyor onlara bakarsınız. Allah acil şifalar versin inşallah en kısa zamanda kurtulursunuz

Önceden içimde korku ve stres varken geceleri bir türlü gözlerimi kapatamayıp etrafı izlerken eşyaların şekil alıp bir şey olduğunu sanarım. Yastığımın kenarından bir el uzandığını bile gördüğüm oldu ama bu benim zihnimin oyunu olduğunu kavradım sonradan. Birkaç kez de uyur gezer oldum. Dış kapıdan çıkıyormuşum, kapılarla oynuyormuşum. Tabii evde kimse olmasa kim bilir ne yapardım. Hemen engel oluyormuş annem. Sonra geçti bende. Korkuyu tutmamaya çalışıyorum aklımda. Bazen yine geliyor o korku fakat başka şeyler düşünüyorum sonra uyuyakalıyorum.
Kendinizi çok rahatsız hissedecek durumdaysaniz tabii ki bir doktora görünmede fayda var. Sonra ileri derece olup gece uyuyamama gerçekleşip iyice hayalle gercegi karıstirabilirsiniz.

Malesef uyku terörü gibi geldi durumunuz bunun tedavisi uzun ama çözümsüz değil ve şunu da ekliyeyim dr gittiginizde ilk kontrolde eşiniz olmasın yanınızda dr soracağı soruları gecistirmeyin diye yalnız olmanız daha iyi olur bunu yaşayan ve atlatan çok kişi var

Son düzenleme:
Hipnagojik halüsinasyon denilen bi durum var, uykuya dalarken görülen halüsinasyonlar. Herhangi bi bozuklukla ilişkili değil, rüya bunlar aslında ama kişiyi rahatsız ediyorlar sizde olduğu gibi, uyku felciyle de doğrudan ilişkili. Bana onu anımsattı durumunuz. Bir uyku merkezine gidip görüşebilirsiniz

ya normalde ben böyle şeylere inanmam hani 3 harfli 5 harfli fln ama bu durum farklı gibi biraz,bide ben çok korku filmi izlerim iyki sabah okudum gece okusaydım uyuyamazdım,her seferinde nasıl uyudun ben kesin kalp krizi geçirirdim,buna benzer bir olay bir kez yaşadım 18 yaşımdayken,gece uyurken yatağından koridor balkon bütün ev görünüyordu uzun boylu siyah bişey yaklaşmaya basladı o yaklaştıkça ağırlık çöktü fln sonra uyandım rüyaymış ama gerçek değildi inşallah yani öyle tahmin ediyorm,bi doktora gitmekte fayda var,beyin karmaşık bir yapı neler yaptığına inanamıyor insan,beyin ameliyatı öncesi bazı insanlar yanık kokusu aldığını bazılarıda tanımıdakları insanları gördüklerini söylüyor,şizofrenidede aynı şekilde olabiliyor,illaki ruhani yada doğa üstü gibi anlamlar çıkartmayın derim ciddi bişeyde olabilir.

Kapının açık olma durumu gerçek miydi yoksa o da mı halüsinasyondu. Gerçekte böyle şeylerin olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama kapı olayı ya da iğneyle perde tutturma olayı siz normal hayatınıza döndüğünüzde yoktu demi. Eşiniz bu durumu fark etmiş mi. Size herhangi bir şey söyledi mi. Ya da siz ona anlattınız mi. Belki de gurbette yalnız olmak size iyi gelmiyordur. Ailenizin yanına gidin kısa bir süreliğine. Arkadaşların dediği gibi sağlam bir doktor araştırın kesinlikle. Ve bol bol dua edin. Çok ciddi bir şey. Belki başlangıç olabilir ama kesinlikle tedavi olunması gerektiğini düşünüyorum.

Ben de çocuklukta aynı kapıdan bakan siyah gölge görüyordum boyu çok uzun ve rüyalarım dabbe filmi gibiydi annem okutmuş beni birine dua falan yazdırmış ama tamamen geçmedi aklım iyice ermeye başlayınca aslında orda bişey olmadığını kendime inandırmaya başladım ve gitti sonra ergenlik çağlarında yerini karabasan rüyalarına bıraktı bi gece ablam boğuyordu bi gece abim hepside normalde olduklarından yine uzun boylu oluyolardı sonra bunada alıştım rüyalarımı kontrol etmeye başladım normal başlayan rüyanın karabasana döneceğini hissedebiliyordum önceleri dua okurken, sinirden küfretmeye başladım onun geliceğini hissedince
karabasanın da aslında sıkıntılı zamanlarda olan uyku felci olduğunu öğrenip korkmamaya strese girmemeye başlayınca onlar da bitti çok şükür
Herşey kafamızın içinde ve inanmakla alakalı evde tek kaldığınız için korkularınızın esiri olmuşsunuz ama sizin durum biraz daha fazla fiziksel olarak perdeler kapı açıklığı falan bunlar ciddi şeyler aciliyet belirtiyor şifa bulmanız dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…