Günümüz iliskiler ve tutumlar

Beni güldürdünüz, tesekkür ederim. Yani dörtdörtlük olurum her sey mükemmel falan demiyorum. Normal ve saglikli bir yapiya sahibim, bu konudada tecrübe edindigim zaman bir sorun olacagini düsünmüyorum demek istedim.

Yani tabi sadakat, destek olma vs vs aynı da bunlar problemli şeyler değiller. Ama boşanma, mal paylaşımı, varsa cocugun velayeti iğrenç şeyler yani gerçekten sevgiliyle ayrılma ile kıyaslanamaz bir önceki sevgilimi düşünüyorum, es kaza evlenmiş olsak sanırım ayrılmazdım ya zor gelirdi, bir şans daha verirdim, birileri araya girerdi falan. Ama sevgiliyken ayrılmak aşırı kolay şu an maziye daldım ve ne büyük bir hatadan ufacık sacmasapan bir sebeple kurtulmuşum onu düşünüyorum ayrılmak için çok büyük sebeplerim varken en olmayacak şeyden ayrılmışım. E tabi buraya da üye değildim o zamanlar

Cinsel isteğim var demek istiyorsunuz sanırım. Cinsel istek her zaman sağlıklı cinsel yaşamı beraberinde getirmiyor maalesef. Vajinismusu falan geçtim bir partnerle orgazm olmayı öğrenmek bile yıllar sürüyor bazen. Hatta bazı insanla cinsel hayat keyifli olsa dahi fiziksel yapı uyumsuzluğundan dolayı orgazm asla yaşanmayabiliyor. Siz sanıyorsunuz ki bir adam karşınıza çıkacak, hiç cinsellik yaşamamış iki insan bir anda mükemmel bir uyumla mükemmel bir cinsel hayata kavuşacak. Üzgünüm ama yok öyle bir dünya. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz bu açıdan. Şu saatten sonra ne çıkarsa bahtıma deyip iyi çıkmasını ümit edersiniz ancak.

Evet, hayat siyah beyaz degil dedim ya bir kac kere. Iste bunu kast ediyorum. Hayal perestlik mi yoksa daha cok sosyal faktörler mi, bende tam bilemedim :). Evet, insan tabi ki sevdigine dokunmak istemez mi. Arkadaslarin hepsine katiliyorum: Aslinda nefes almak, yemek yemek ve su icmek kadar normal. Ama hayat ne yazik ki her zaman bizim istedigimiz gibi yürümüyor ve böyle (birazda neredeyse felsefi) sorularla mesgul oluyoruz. :) Umarim sizde en kisa zamanda gönlünüze göre biriyle bu güzel duygulari yasarsiniz. Umarim benim gibi bunu isteyen herkes icin güzel bir dilek olur bu bugün.

Anliyorum sizi ama toz pembe görmüyorum. Yaniliyorsunuz. Sizin hangi sorunlari kast ettiginizide biliyorum ve gercekciyim bu konuda (yani mükemmel olacak her sey gibi bir beklentim zaten yok; hic bir zaman olmadi). Hayat bazen bizi ummadigimiz noktalara getiriyor. Benimde tercihim daha erken bir yasta istedigim gibi biriyle karsilasmak olurdu ama olmadi. Biraz sans, biraz insanin kendi cabasi biraza kader mi desek? Yani bu sekilde oldu. Bende durumu degistirmeye calisiyorum. Bu yüzden soruyorum. Umarim anliyordursunuz beni :).

Hayir, dogru veya yanlis olmasindan ziyade, nasil davranirsam durumum degisir ve daha iyi olur diye sormaya geldim.

Kumar oynayıp görücü usulü birisiyle evlenecekseniz ve Acun'un yanında oturan kerizler gibi "acaba kutumda büyük çıkar mı?" diye bekleyeceksiniz.
Kutunuzda büyük mü çıkar bilemem ama bir elmayı ilk defa yiyen birinin o elmanın gerçekte lezzetli olup olmadığını bilmesinin yolu yok.
Burası sırf cinsel hayatı bok gibi gittiği ama hayatları boyunca tek partneri olduğu için bunun farkında dahi olmayan, dolayısıyla kendisindeki yanlışlığı bir türlü sorunu tespit edemeyen kadınların soruları ile dolu..
Siz ısrarla sağlıklı olduğunuzu söylüyorsunuz ama öncelikle tünel vizyonunuzdan ötürü sağlıksızsınız. Sanki dev bir reddediş içindesiniz gibi

Erkektir ihtiyacı vardır normaldir diyenler gibi olmuş son cümleniz.
Sizin bu zamana kadar birliktelik yaşamamanız gerçekten uzun süreli bir ilişkiniz varken, yakınlaşma zeminleri varken kendi nefsinizi tutmanız mı yoksa zaten doğru düzgün bir flört hayatınız yoktu ve zaten cinselliğe soğuk bakan biri olduğunuz için midir?

Yok, öyle demek istemedim ama sanirim erkekler arasinda bu durum yok diyecek kadar az oldugu icin öyle demek istedim (kadinlar arasinda bile az oldugunu düsünürsek hani; kendimi tam ifade edemedim sanirim).
Dini hasasiyetlerim oldugu icin bu sekil davrandim. Sevgilimde oldu ama evlilige kadar yürümedi farkli durumlardan dolayi (bu konuyla alaskasi yoktu; benim gibi düsünen biriydi eski sevgilimde zaten). Hayir, bu konulara soguk bakmiyorum. Sadece evlilik disi yasamak istemiyorum. Bu kadar aslinda :)

Ben sizi anladım da içinde bulunduğunuz durum itibariyle beklentileriniz fazla. Onu anlatmaya çalışıyoruz. Bulacaksınız birini ne çıkarsa bahtıma deyip basacaksınız nikahı. Yani bundan başka seçenek var gibi görünmüyor şu durumda.

Aslinda konu nasil bu noktaya geldi, bilmiyorum ama, ben gayet evlendigim zamanda negatif sürpriz riski oldugunu biliyorum.

Ama ben cevabimi aldim: Evet, benim gibi düsünen insan nadir (konu dogru veya yanlis olmasi degil) ve benimde buna göre bir yol cizmem gerekiyor anladim.

Senin gibi düşünüyorum evlenmeden önce cinsellik yaşamadım sarılma öpüşme oldu tabiki ama ilerisine asla izin vermedim..
Erkekler özellikle ciddi düşünüyorsa bir erkek kendini geri çekiyor ama söylüyor da isteğine saygı gösteriyorum ciddiyim evlendiğimizde olucak diyor zaten..ben yaşadım bunu..okuduğum duyduğum kadarıyla istedikleri olmayınca pat diye kızı bırakıyorlar da..

Tesekkürler yorumunuz icin. Bende sizin gibiyim bu konuda. Benimde zaten eski sevgililerimde bu konu herhangi bir sorun olmadi. Ayni fikirdeydik. Ama buraya konuyu acmamin sebebi, acaba bu fikirde olanlar azaldimi diye sormakti cünkü böyle gözlemledim sanki (konu cok baska yerlere gitti). Benimde algim bu: Ciddi olan, evlenmek istemese dahi, bu konuyo cok erken acmiyor zaten ve cokta saygili oluyor genelde.
Pat diye birakan evlenincede birakir diye düsünüyorum zaten. O karakter meselesi.

37 yasindasiniz. Adamlar da bu civarda diyorsunuz. Cinsellik beklentisi olmasi cok normal. Sizde o beklenti yok diye tatli tatli ama ustten ustten yazmissiniz. Sizin gibi olanlar nadirse ne olacak? Niye merak ediyorsunuz? Beklentiniz cevaba gore mi degisecek?

Pat diye bırakan kafasını kullandığı için bırakıyor. Karakterle ilgisi yok.

Nasil üstten üstten? Ben yazdiklarimi sadece kendi sahsim icin yaziyorum. Kimsenin hayatina yorum yapmiyorum (ve böyle bir hakki oldugunuda düsünyorum kimsenin). Beklentimin degismesi degil, belki daha iyi bir sekilde nasil bir insan tipine bakmam gerekiyor, bunu anlamaya calisiyorum. Bu kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…