Görümcemin küçük kızıma davranışları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O bakmak ıstedi daha küçük krese vermeyın dedi digerının kreşe gıdecegını söyledi ama gitmedi konu kreş değil aslında kreşe vereceğim konu benim cocuguma bunun neden yapıldığı
Anasıyla babası az yiyip bir bakıcı tutmadıkları için çocuğunuza bu yapılıyor
Dönün de kendinize sorun neden çocuğa bunu yaptırıyorsunuz

Herkese merhaba 5 yıllık evlıyım. 2 yaşında bir kızım var.. yazmamak için sanırım 1 yıldır direniyorum. Ama burada yalnızım konusacak hıc kimsem yok o yüzden yazıyorum.. ben karar veremedım çünkü paronaya mı yapıyorum yoksa gerçekten hıssettıgım gıbı mı? Eşimin ıkı kız kardesı var ıkısıde evlı büyük olanın cocugu var dıgerı yeni evlı. Büyük gorumcemın cocugu bıraz hırçın itme vurma bağırma gıbı alıskanlıkları var 5 yaşında. Ikımızınkınede kayınvalıdem bakıyor ıkımızde çalışıyoruz ben yarım gün çalışıyorum o tam. Bır ıkı tartısmamız oldu cocugu krese vermelerını ıstedık akran degıller bır aradaolmaz dedık ama asla vermedıler bızımkıde çok kucuk veremedık anaokulu yaşı geldı ama ona bıle vereceklerını sanmıyorum. Neyse dedım sıneye cektım kızım da bu yaşa geldı şukur 14 aylıktı ucretsız ıznım bıttıgınde. Sorun şu ki gorumcemın çocuğu kızımı ne zaman itse düşürse bılerek veya bılmeyerek kımse dıkkat et bıle demıyor aksıne benim cocuk yerde kucagına oburunu alıp hıcbısey olmamıs gıbı davranılıyor biz babasıyla ılgılenıyrouz tabıkı kimsenin ılgısıne ıhtyacı yok ama ozellıkle kucuk görümcem yanı yeni evlı olan sankı ödüllendirircesıne kucagına alıyor çocuğu bı aferin demedıgı kalıyor benim kıza bı yerı acıdımı bıle demıyor. Gerçekten delırmek uzereyım o kadar çok yasadıkkıbunu geçen akşam eşimde farkettı sonunda ama ağzını bıle acamadı. Benı ezmeye calıstıklarında da asla yapmazdı. Şimdi kızıma yapılıyor çok zoruma gıdıyor oda bu evın torunu bana olan nefretlerını kızımdan cıkarmları çok zoruma gıdıyor. Geçen gün öğretmen kaç kurus kazanıyor ki meslegıme hakaret ettı kendısı kasiyer. Artık ne dıyecegımı bilmiyorum kendıme yapılana susuyorum ama kızıma yapılan canıma tak dedi. Boyle yapıyorsunuz desem ınkar edıyorlar . Ben bu ınsanlarla nasıl başa cıkacagım. Bır gün cocugu olsa beni anlar belki dıyorum görümcem ıcın çünkü bırının teyzesı ıse dıgerının de halası . Nasıl vıcdanına yedırıyor bunu
Bunlar sizin gördüğünüz. Görmediğiniz neler vardır kimbilir. Alın çocuğunuzu ordan. Yarım gün bakıcıya verin kamera fln kurarsınız

Görümcenizin çocuğunu kreşe verip vermemeye nasıl oluyor da siz karar vermeye çalışıyorsunuz onu anlamadım? Eğer sizin çocuğunuza zarar verildiğini düşünüyorsanız zaten sizin kendi iradenizle çocuğu ordan hemen alıp kreşe vermeniz gerekli, siz de yarım gün çalışıyormuşsunuz. İşten dönerken alırsınız çocuğu. Görümcenizin bilerek bir şey yaptığını da düşünmüyorum belki kavga olmasın çocuklar arasında diye kendi çocuğunu alıp götürüyor ordan. Yani kucağına alması benim için anlam ifade etmedi. Eğer eminseniz de çocuğunuzun zorbalandığından dediğim gibi baştan orda tutmamanız lazım çocuğu, konuyu anlatıp alacaksınız ordan, annesiniz ya çocuğu korumada ilk sorumluluk sizde sonuçta

Sizi sevmedikleri için böyle davraniyorlardir cocugunuza muhtemelen. Vicdan yoksunlari. Yerinizde olsam böylelerine çocuğumu teslim etmem. Kızımı ne anneannesine ne babaannesine teslim ettim çalışmaya başladığımda. Benimki biraz daha büyüktü ama küçükte olsaydı vermezdim. Gerçi onlarda rahatını bozup bakmazdi o ayrı konu. Kızımın babaannesi aşırı rahat asla kucuk bir çocuğun sorumlulugunu üstlenecek yapıda değil. Annemde en ufak birşeyde babama yıkmaya calisir ki babamda anormal rahatlıkta bir insan. Kızım 2.5 yaşına gelene kadar çalışmamayi tercih ettim sonrada kreşe verdim. Sizin durumunuzda tek çare cocugunuz biraz daha buyuyene kadar ücretsiz izin almak yada şimdiden kreşe vermek gibi duruyor. Allah çocuklarımızı merhametsizlerin eline düşürmesin.

Kayınvalidem kendısı ıstedı kreşe verecekler tam gün dedi ben konuştum dedi nereden bılebılrdim benim iş saatımın tersı zamanlarında verdiler bır ay sonrada tamamen aldılar ben demedim ılla bakacaksın dıye bakıcı tutmaya calıstıgımda düşman kesıldı bana

Bakıyor da ne yapıyor mesela, kendi gündüz kuşağı izlerken çocuk da ortalıkta dolanıyor işte. Ben sanmıyorum eğitici oyun oynatsın. Amaç zaman geçsin.

Sizi sevmedikleri için böyle davraniyorlardir cocugunuza muhtemelen. Vicdan yoksunlari. Yerinizde olsam böylelerine çocuğumu teslim etmem. Kızımı ne anneannesine ne babaannesine teslim ettim çalışmaya başladığımda. Benimki biraz daha büyüktü ama küçükte olsaydı vermezdim. Gerçi onlarda rahatını bozup bakmazdi o ayrı konu. Kızımın babaannesi aşırı rahat asla kucuk bir çocuğun sorumlulugunu üstlenecek yapıda değil. Annemde en ufak birşeyde babama yıkmaya calisir ki babamda anormal rahatlıkta bir insan. Kızım 2.5 yaşına gelene kadar çalışmamayi tercih ettim sonrada kreşe verdim. Sizin durumunuzda tek çare cocugunuz biraz daha buyuyene kadar ücretsiz izin almak yada şimdiden kreşe vermek gibi duruyor. Allah çocuklarımızı merhametsizlerin eline düşürmesin.
Amin amin saolun🙏🏻🙏🏻

Görümcenizin çocuğunu kreşe verip vermemeye nasıl oluyor da siz karar vermeye çalışıyorsunuz onu anlamadım? Eğer sizin çocuğunuza zarar verildiğini düşünüyorsanız zaten sizin kendi iradenizle çocuğu ordan hemen alıp kreşe vermeniz gerekli, siz de yarım gün çalışıyormuşsunuz. İşten dönerken alırsınız çocuğu. Görümcenizin bilerek bir şey yaptığını da düşünmüyorum belki kavga olmasın çocuklar arasında diye kendi çocuğunu alıp götürüyor ordan. Yani kucağına alması benim için anlam ifade etmedi. Eğer eminseniz de çocuğunuzun zorbalandığından dediğim gibi baştan orda tutmamanız lazım çocuğu, konuyu anlatıp alacaksınız ordan, annesiniz ya çocuğu korumada ilk sorumluluk sizde sonuçta
Annesı degıl teyzesı alıyor bak sana neler aldım kurban olurum dıyor benımkı aglıyor kucagımda bısey olmus mu bile demiyor kızımın halası dıgerının teyzesı

Küçük gorumcenın bununla ne ılgısı var bu benim dıgerıyle aramda sonucta
Arkadaşım nesini anlamıyorsunuz?
Büyük çocuk ablasının çocuğu, ablasını sevdiği için yavrusunu da seviyor ve kolluyor.
Sizden hoşlanmadığı için sizin çocuğunuzu da önemsemiyor.

Görümcelere kızmayı bırakın, kendi tavrınıza odaklanın.
Bu kadar pasif olursanız karı-koca sizi dikkate almadıkları gibi çocuğunuzu da önemsemezler.
Şu kural hiç şaşmaz; çevremizdeki insanlar bizim onlara çizdiğimiz sınırlara göre bize karşı olan davranışlarını ve tutumlarını şekillendiriyorlar.

Son düzenleme:
Erkek kardeşim yok görümce falan değilim ama işte gelin çocukları daha az seviliyor. Bir de onlara çocuğunu kreşe, okula ver demen çok yanlış. O nedenle de bilenmişlerdir. Öğretmenmişsin ücretsiz izin alsaydın ya da kreşe verseydin. Ben aynı evde yaşadığım anneme bile baktırmadım bebeğimi 11 aylık kreşe verdim. Çok şükür 3,5 yaşında şimdi gayet mantıklı hareket etmişim. Ben asla kaynanam olsa kızının çocuğuna bakma kreşe versinler diyemezsim. Diğer hareketleri doğruysa çok ayıp değilse de sen yanlış anlamışsındır belki

Kayınvalidem kendısı ıstedı kreşe verecekler tam gün dedi ben konuştum dedi nereden bılebılrdim benim iş saatımın tersı zamanlarında verdiler bır ay sonrada tamamen aldılar ben demedim ılla bakacaksın dıye bakıcı tutmaya calıstıgımda düşman kesıldı bana

O zaman tek sorununuz görümce değil, kayinvalideniz de sıkıntılı. Bakıcı tutmak istediniz diye düşman kesilmek ne ya?
Bence siz bu aileden komple uzak durun.

İki yasında olmasına rağmen cok güzel konuşuyor hergun bana anlatır gününü ozellıkle sorarım yaptığı zamanlar oldu evet ama hergun asla sanmıyorum babaanne öcü değil yanı bunu yaptırmaz. Sorun halası zaten hala boyle davranıyor oda zaten bırlıkteyken görüşüyoruz onun dısında çalışıyor. Bu konuyu yazarken tek derdım halasının çocuğuma bu şekilde davranmasıydı sonucta ıkısıde yeğen. Baslıktada görümcemin davranısları dıye yazdım
Benim kv torun ayırıyor. Ben direkt yüzüne söyledim. Sonrasında da az ve sınırlı görüşüyorum. Ama sizinkiler yan çiziyormus benimkine onkadar net deliller sundumki o şokla kabul etti. Siz bez bırakana kadar birkaç ay bakıcı ayarlayın iki buçukta falan da kreşe verin olur gider. Kv iyi de olsa bilemiyorum yaa ben güvenemiyorum. Hörümceye birşey dememiş o da diğer cocuğu kayotıyor. E sizin çocuk niye maruz kalsınki buna.

Erkek kardeşim yok görümce falan değilim ama işte gelin çocukları daha az seviliyor. Bir de onlara çocuğunu kreşe, okula ver demen çok yanlış. O nedenle de bilenmişlerdir. Öğretmenmişsin ücretsiz izin alsaydın ya da kreşe verseydin. Ben aynı evde yaşadığım anneme bile baktırmadım bebeğimi 11 aylık kreşe verdim. Çok şükür 3,5 yaşında şimdi gayet mantıklı hareket etmişim. Ben asla kaynanam olsa kızının çocuğuna bakma kreşe versinler diyemezsim. Diğer hareketleri doğruysa çok ayıp değilse de sen yanlış anlamışsındır belki
Kayınvalidem bize soyledı o krese gıdecek ben daha falzabakamıyorum bu da torunum yaşım el verırken bunuda kres yasına getıreyım dedı bılemezdımkı

Size yaşadığım bir olayı anlatayim. Oğlum 1.5 yaşlarındayken kaynanamın evindeydik bir keresinde. Ben akşam yemeği için hazirlik yapıyordum oda bulaşık makinesini bosaltiyordu. Oğlumda yaklaştı bulaşık makinesine oda içindeki bulasiklari cikarmak istedi. Arkam biraz dönüktü ama gözümün ucuyla görüyordum olanlari. Oğlum bulaşık makinesine yaklasirken elinin tersiyle itti cocugu oda düştü anlı kapağın kenarına geldi. Mosmor oldu cocugun anlı şişti ben kazadır diye sesimi cikarmadim oğlumu sakinlestirdim. O benim gördüğümü bilmiyor tabi. Aradan yarım saat bir saat gectikten sonra eşim geldi oğlumun anlini görünce ne oldu diye sordu. Kaynanam hemen atladı valla bende anlamadım durduk yere geldi kendini makineye attı düştü dedi. Hayatımın en büyük soklarindan birini yaşamıştım orda. Ayıbını yüzüne vurmadım orda (keşke vursaydim) ama inanılmaz düştü gözümden. Gelde böyle karaktersizlere çocuk teslim et. Edilirmi hiç?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X