Görümcemin küçük kızıma davranışları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğa kayınvalideniz baktığı içim daha doğrusu sizin anlatımınzla bakmak istediği için çocuğunuz zorbalığa uğradığında öncelikle kayınvalidenizden hesap sormalısınız.İki çocuk arasında dengeyi sağlamalı,sizinki düşürüldüğünde görümce hala diğerine ilgi gösteriyorsa en başta kayınvalideniz buna müsaade etmemeli.Bu olaylar ilk keZ yaşandığında kocanız dahil hepsine çemkirseydiniz kızınıza destur çekerek yaklaşırlardı.En çok da kocanız suçlu.Siz görüşmek istemyince huzur bırakmıyorsa siz de kızınız bu tarz olaylar yaşadığında kocanıza huzur vermeseydiniz o da annesini ve kardeşlerini uyarırdı.

Çocuğa kayınvalideniz baktığı içim daha doğrusu sizin anlatımınzla bakmak istediği için çocuğunuz zorbalığa uğradığında öncelikle kayınvalidenizden hesap sormalısınız.İki çocuk arasında dengeyi sağlamalı,sizinki düşürüldüğünde görümce hala diğerine ilgi gösteriyorsa en başta kayınvalideniz buna müsaade etmemeli.Bu olaylar ilk keZ yaşandığında kocanız dahil hepsine çemkirseydiniz kızınıza destur çekerek yaklaşırlardı.En çok da kocanız suçlu.Siz görüşmek istemyince huzur bırakmıyorsa siz de kızınız bu tarz olaylar yaşadığında kocanıza huzur vermeseydiniz o da annesini ve kardeşlerini uyarırdı.
O kadar çok kavga ettım ki eşimle ınanın bağra çağıra konuşmadım günlerce ağzını bıle açamıyor kardeşlerine. Çünkü ona gore boyle bisey yoktu sımdıye kadar. Son olayda gözüyle sahıt oldu haklısın bana o kadar sadece haklısın. Bunlar yüzünden yuvamı yıkmak kuzumu babasız büyütmek ıstemıyorum babasız büyüdüm çünkü bıliyorum. Sakınlesip çözüm bulmaya çalışacağım

Tatıldeyım su an krese gonderecegım zaten sorun bu degıldıkı sorun yaptıkları ayrımcılıktı ama herkes o kadar çok ustume geldıkı gorumce terorune uğradığımı dusunuyorum
Yok burdakiler görümce sevmez😅
Sizin uğradığınız saldırının nedeni çocuğu o ortamda tutmaya devam etmeniz.

Mesajları okumasan yazıyorsunuz buraya karıncalıdan kendısı bakmak istedi dıgerıne kres yaşına gelınce bakmam kreşe verin demiş zaten kabul etmısler madur olan ben ve kv oldu görümcem sözünde durmadı kreşler pahalı dedi kestı attı ben bakıcı tutacağım deyıncede kayınvalidem aşındı ağladı kımseye zorla çocuk baktrmadım tam tersı o ıllakı bakacağım dedi dıgerlerı kreşe vermeyınce bızede bısey soyleyemedj
Tamam işte burdan itibaren çocuğu o evden almanız gerekiyordu ilk olan olayda.

Hadi başta siz haklıydınız diyelim, o çocuğu neden o ortamda tutmaya devam ettiniz ? Annesiniz siz, hepsini parçalamanız lazım. Ben eşimden boşandım, çocuğum hiç de babasız büyümüyor bu arada.

Tatıldeyım su an krese gonderecegım zaten sorun bu degıldıkı sorun yaptıkları ayrımcılıktı ama herkes o kadar çok ustume geldıkı gorumce terorune uğradığımı dusunuyorum
Ayrımcılığa diyecek birşey yok. Elbette can sıkıcı, belli ki sizi sevmiyorlar haliyle çocuğunuzu da diğer torun kadar sevmiyorlar. E ama bu konuda burdaki kadınların yapabileceği birşey yok ki, yani biz ne yazarsak halası aynı şekilde davranmaya devam edecek. Ama bu süreçte olan sizin çocuğunuza oluyor o konuda yapabileceğiniz birşey olduğu için herkes kreş diyor.

Yani kocanız niye fark edip sessiz kalıyor o da inanılmaz.
Bi de mesleğinizi beğenmeyen kasiyere cevabını nasıl veremediniz?

Herkese merhaba 5 yıllık evlıyım. 2 yaşında bir kızım var.. yazmamak için sanırım 1 yıldır direniyorum. Ama burada yalnızım konusacak hıc kimsem yok o yüzden yazıyorum.. ben karar veremedım çünkü paronaya mı yapıyorum yoksa gerçekten hıssettıgım gıbı mı? Eşimin ıkı kız kardesı var ıkısıde evlı büyük olanın cocugu var dıgerı yeni evlı. Büyük gorumcemın cocugu bıraz hırçın itme vurma bağırma gıbı alıskanlıkları var 5 yaşında. Ikımızınkınede kayınvalıdem bakıyor ıkımızde çalışıyoruz ben yarım gün çalışıyorum o tam. Bır ıkı tartısmamız oldu cocugu krese vermelerını ıstedık akran degıller bır aradaolmaz dedık ama asla vermedıler bızımkıde çok kucuk veremedık anaokulu yaşı geldı ama ona bıle vereceklerını sanmıyorum. Neyse dedım sıneye cektım kızım da bu yaşa geldı şukur 14 aylıktı ucretsız ıznım bıttıgınde. Sorun şu ki gorumcemın çocuğu kızımı ne zaman itse düşürse bılerek veya bılmeyerek kımse dıkkat et bıle demıyor aksıne benim cocuk yerde kucagına oburunu alıp hıcbısey olmamıs gıbı davranılıyor biz babasıyla ılgılenıyrouz tabıkı kimsenin ılgısıne ıhtyacı yok ama ozellıkle kucuk görümcem yanı yeni evlı olan sankı ödüllendirircesıne kucagına alıyor çocuğu bı aferin demedıgı kalıyor benim kıza bı yerı acıdımı bıle demıyor. Gerçekten delırmek uzereyım o kadar çok yasadıkkıbunu geçen akşam eşimde farkettı sonunda ama ağzını bıle acamadı. Benı ezmeye calıstıklarında da asla yapmazdı. Şimdi kızıma yapılıyor çok zoruma gıdıyor oda bu evın torunu bana olan nefretlerını kızımdan cıkarmları çok zoruma gıdıyor. Geçen gün öğretmen kaç kurus kazanıyor ki meslegıme hakaret ettı kendısı kasiyer. Artık ne dıyecegımı bilmiyorum kendıme yapılana susuyorum ama kızıma yapılan canıma tak dedi. Boyle yapıyorsunuz desem ınkar edıyorlar . Ben bu ınsanlarla nasıl başa cıkacagım. Bır gün cocugu olsa beni anlar belki dıyorum görümcem ıcın çünkü bırının teyzesı ıse dıgerının de halası . Nasıl vıcdanına yedırıyor bunu
Akıl veriyorum kocan ağzını açıp evladını ezdirmeyecek kapasitede değilse parasını verip bir bakıcı tutup evde mis gibi baktıracak

Ses çıkardım yok oyle birsey deyıp ınkar edıyorlar neden cıkarmayayım guvendıgım kımseyı bulamadım bakıcı bulamadım bıraktım 14 ay ucretsız izne cıktım maddi olarak ımkanım buna el verdı
Bişey yazmayım dedim ama dayanamayacağım imkanınız yoksa çocuk yapmadan önce defalarca düşünmeniz lazımdı bu çocuk ben işe başladıktan sonra ne olacak diye. Bu insanlar siz doğurduktan sonra sizden nefret etmeye başlamadı ya ?
En başından beri sevmiyorlarmış sizi. 2.5yaşında kızım var düşünüyorumda hergün onu sevilmediği kötü davrandığı bir yere bıraksam onda oluşacak özgüvensizliği üzüntüsünü kalp kırıklığını içim cız ediyor. Siz hala inatla oraya bırakma derdindesiniz. Ya bakıcı tutun ya kreşe verin biranönce yada ücretsiz izine çıkın 3yaşına kadar.

Çocuk yapmak kolay bakması asıl zor olan kv sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil ayrıca.

Ben ne kv ye nede kendi anneme bırakmak istemediğim için 2,5 yıldır evdeyim 3yaşını bekliyorum işe girmek için. Kimsenin ailesi benim yaptığım çocuğa bakmak zorunda değil.

Ayrımcılığa diyecek birşey yok. Elbette can sıkıcı, belli ki sizi sevmiyorlar haliyle çocuğunuzu da diğer torun kadar sevmiyorlar. E ama bu konuda burdaki kadınların yapabileceği birşey yok ki, yani biz ne yazarsak halası aynı şekilde davranmaya devam edecek. Ama bu süreçte olan sizin çocuğunuza oluyor o konuda yapabileceğiniz birşey olduğu için herkes kreş diyor.

Yani kocanız niye fark edip sessiz kalıyor o da inanılmaz.
Bi de mesleğinizi beğenmeyen kasiyere cevabını nasıl veremediniz?
Bağıra bagıra konuşuyordu şok oldum açıkçası gülüp geçtim sonradan geldi kafası maalesef

Aslaaa birakmam ben 1 kere sadece 1 kere buyuk kuzum otizimli seansi vardi kucugum hastaydi kaynanami cagirdim bakicim hastaydi oda sadece 1 kere. Gorumcem anne sen niye onun sipasina bakiyorsun dedi duydum kendi kulaklarimla o gun bugundurde birakmam. Bakici tutarim krese veririm yanimda gotururum ama bu insanlara birakmam.

Sizin deyiminizle 1 yildir koskoca 1 yildir büyüklerinden zorbalık goren bir yavrucak var kimbilir kuzenden neler görüyor olmali çünkü o yaş çocuklar çok ama çok acımasız olabiliyor
Ve siz 1 yıldır hiç içiniz acımadan o yavruyu oraya bıraktınız öyle mi
Öğretmenim diyorsunuz daha kendi evladınız merhamet etmemissiniz
Ben öyle gelecek paranın var ya....siz anladınız
Günah ya günah orda siz varken itilip düşürülen bebek siz yokken ne yaşadı acaba bunu hiç mi aklınıza getirmediniz
Pısırık kocanız bagirmissiniz da cagirmissiniz da o da en sonunda size hak vermiş de ama yine onlara bir şey dememiş de
Daha ilk seferde tas tas üstünde bırakmaz evladımı alır çıkardım
Herkes anne olmasın deyince lincleniyorum
Herkes uremesin misal sizden bir tane daha olmasın bence mesela
O kadar üzüldüm ki o yavruya
Savunmasiz her gun aynı kapıya bırakılıyor
Ne diyeyim bu huyumdanda nefret ediyorum anasının merhamet etmediği yavru benim içimi yakıyor ya
Yazmamak için de bir yıl beklemiş yanlış mı anladım diye yok canım 10 yıl bekleseymissiniz
Ben 2 yasinda evladımı pedagog tavsiyesiyle yarım gün kreşe verdim sosyallesmesi gerek denildi haftalarca ağladım bensiz ne yapıyor diye
Neyse kime ne anlatıyorum di mi ? Aman Pısırık kocanız elinizden kaçmasın hiç ses cikarmayin yavrucak da bakalım konuşup kendisine yapılanı anlatıyor mu ? Onu da susturursunuz bosverin hayat size güzel
Görümce evet berbat lanet insan haklısınız kesinlikle evet

Öğretmenmissiniz.Bakici tutsaniza.Ben çocuğumu bu kadar ezdirmem.Yalbiz bırakıp da milletin hırçın çocuğu dovsun diye ellerine bırakmam acikcasi
Kesinlikle. Birde henüz 14 aylikmis ilk bıraktıklarında boyle bir zorbalik olmasa bile o yaşlarda iki çocuk kaynanaya emanet edilmez çok büyük risk yanı. Oğlumla kizimin arası iki yıl 3 ay. Bekçi gibi önlerinde duruyordum oğlan kıza zarar vermesin diye. Daha henüz geçen seneden beri oyun oynadıklarında ikisini baş başa bırakıyorum. Birde bu konudaki çocuk devamlı şekilde zarar veriyormuş etraftakilerde buna göz yumuyor ben olsaydim iki yıllık ekonomik sıkıntıyı göze alır calismazdim çocuğumu öyle bir ortama. Birakmak zorunda olsaydım dert sahibi olurdum. Çok acil hastane işim yada benzeri bir isim olunca bile 2 saat icinde defalarca arıyorum mümkün değil rahat edemiyorum.

Herkese merhaba 5 yıllık evlıyım. 2 yaşında bir kızım var.. yazmamak için sanırım 1 yıldır direniyorum. Ama burada yalnızım konusacak hıc kimsem yok o yüzden yazıyorum.. ben karar veremedım çünkü paronaya mı yapıyorum yoksa gerçekten hıssettıgım gıbı mı? Eşimin ıkı kız kardesı var ıkısıde evlı büyük olanın cocugu var dıgerı yeni evlı. Büyük gorumcemın cocugu bıraz hırçın itme vurma bağırma gıbı alıskanlıkları var 5 yaşında. Ikımızınkınede kayınvalıdem bakıyor ıkımızde çalışıyoruz ben yarım gün çalışıyorum o tam. Bır ıkı tartısmamız oldu cocugu krese vermelerını ıstedık akran degıller bır aradaolmaz dedık ama asla vermedıler bızımkıde çok kucuk veremedık anaokulu yaşı geldı ama ona bıle vereceklerını sanmıyorum. Neyse dedım sıneye cektım kızım da bu yaşa geldı şukur 14 aylıktı ucretsız ıznım bıttıgınde. Sorun şu ki gorumcemın çocuğu kızımı ne zaman itse düşürse bılerek veya bılmeyerek kımse dıkkat et bıle demıyor aksıne benim cocuk yerde kucagına oburunu alıp hıcbısey olmamıs gıbı davranılıyor biz babasıyla ılgılenıyrouz tabıkı kimsenin ılgısıne ıhtyacı yok ama ozellıkle kucuk görümcem yanı yeni evlı olan sankı ödüllendirircesıne kucagına alıyor çocuğu bı aferin demedıgı kalıyor benim kıza bı yerı acıdımı bıle demıyor. Gerçekten delırmek uzereyım o kadar çok yasadıkkıbunu geçen akşam eşimde farkettı sonunda ama ağzını bıle acamadı. Benı ezmeye calıstıklarında da asla yapmazdı. Şimdi kızıma yapılıyor çok zoruma gıdıyor oda bu evın torunu bana olan nefretlerını kızımdan cıkarmları çok zoruma gıdıyor. Geçen gün öğretmen kaç kurus kazanıyor ki meslegıme hakaret ettı kendısı kasiyer. Artık ne dıyecegımı bilmiyorum kendıme yapılana susuyorum ama kızıma yapılan canıma tak dedi. Boyle yapıyorsunuz desem ınkar edıyorlar . Ben bu ınsanlarla nasıl başa cıkacagım. Bır gün cocugu olsa beni anlar belki dıyorum görümcem ıcın çünkü bırının teyzesı ıse dıgerının de halası . Nasıl vıcdanına yedırıyor bunu

Kocan koca olamamis ki baba olsun, ne demek kizina zarar verlirken susmak

Kadın üç çocuk büyütmüş evlendirmiş yetmemiş çocuğu olan getiriyor bak diyor. Sizinki büyünce küçük görümceniz yapar çocuk, o da getirir annesine. Kanı canı torunu diye bir şey yok, bebeği itip kakıyorlar kimse mık çıkarmıyor, çocuk işte deniyor. Evet o da çocuk, kıskanıyordur anlaşamıyordur vuruyordur. Annesi öğretmiyor ilgilenmiyor salmış anneanneye. Bunların hiç birinden siz sorumlu değilsiniz, siz sadece doğurduğunuz çocuktan sorumlusunuz.

Kırpapatyası'nın yazdığına katılıyorum. Kibar nazik bir insanım ama çocuğumu itip kakacak yerlerde ağlatacak görümce kayınvalideyi pişman ederim. Boyum kadar oldular, kimse kızlarıma höt zöt yapmadı yapamaz. Çünkü biliyorlar çirkefleşirim asla susmam. Öz baba, eş koca umurumda olmaz, hayattan bezdiririm. Eşim kızdı mı sinirlendi mi güzelce izah etti açıkladı, yeri geldi ceza verdi, niye yapmamaları gerektiğini anlattı. Sıkıysa yapmasın, hemen ensesinde durdum adamın. Kardeşine annesine çocuğumu kurban eden baba olmasa da olur. Siz görümceye ve kayınvalideye bilenmeye devam edin, eşiniz çok masum. Aman çocuğunuz babasız kalmasın, ömür boyu eziklensin o itsin bu vursun ama korumasa da şiddet görmesine engel olmasa da o babası hep olsun.

Diğer çocuğu kreşe vereceklerdi vermediler yapmadılar etmediler... Kanun kural değil ki kesin olsun. Kalkmış bir de çocuğunu kreşe ver sııra benimkinde diyorsunuz. Bakıcı dedim kaynana kızdı izin vermedi... Yok öyle bir dünya, benim çocuğum benim kararım. Yeri gelirse babasından bile koruyacaksınız o çocuğu.

Ay aynısını benim yeğenim, oğluma yapıyordu onlar yasitti, çocuktur diyorum falan ama, her seferinde ablam ve büyük çocukları gülüp mutlu oluyordu. Bir gün bir hallettim hepsini, siz hayırdır ya kendi çocuğunuz dövüyor diye mutlu mu oluyorsunuz? Ben ogretemem mi? Her seferinde kardeşin o senin diyorum. Biz böyle ayrımsız severken bu picin evladımı ulan dedim. O oldu salak sanıyor bazıları, bir cinnet çözer, sizde akabinde kim varsa komşu vs hemen çağırın baktırın kendileri rezil olsun.

Ben şöyle düşünüyorum sizin yanınızda bile böyle yapılıyorsa siz yokken kıza nasıl davranıyorlardır? Yerinizde olsam ekonomik durumunuz bakıcıya yetmiyorsa çünkü gerçekten maalesef pahalı insan güvenemiyor da kendi annemi çağırır baktırırdım eğer bu olmuyorsa eşiniz de sizi aynı benimki gibi savunmuyorsa kendim işten çıkar bakardım madem savunmuyorsun benim de içim el vermiyor der otururdum evde

Asla maddıyatla ılgısı yok. Şöyle anlatayım kayınvalıdem zamanında sızınkıne kres yasına kadar bakayım. Abınınde olur o zamana onunkınede bakmak ıstıyorum demiş onlarda tamm demısler. Bunu kendılerıde soylemıstı. Ben krese yazdırmadıklarını duyunca bakıcı arastırdım zaten kayınvalıdemede soyledım o büyüdü ona yetemıyorum artık mecbur verecekler dedi bende tamm dedim bakıcıdansa babannesı kanı canı ustelık bakmakta ıstıyordu. Nerden bılebılrdım. Sene ıcındede bakıcı bulamadım boyle devam etti annem geldi memleketten arada. Ben kötü baktıgını dusunmuyorumki ben gorumcemın neden bırını bu kadar severken dıgerını bu kadar hor gördüğünü anlayamıyorum
Herkes sizi hırpalayacak yorumlar yapmış ama sizi anlıyorum ben gebeyim görümcem de ikinciyi yeni doğurdu benim ki ilk kayınvalidem görümcemin çocuğuna almadığını bırakmadı nasıl korudu kolladı sevdi ama ben gebelik haberini verdiğim de bana emin misin gibi şeyler söyledi ne dualar ettim olmasın diye bile dedi hatta çünkü benden nefret ediyordu seküler biri olduğum için bakın bazı insanlar böyle kızı ona sizden de sizin doğurduğunuzdan da daha kıymetli geliyor bunun tek bir nedeni var sizi istemeyerek gelin olarak getirmesi çünkü bende aynı durumdayım bu tipler arkanızdan da her türlü şeyi konuşur birlik beraberlik yapar yeri geldiğinde kocanıza biz sizin iyiliğinizi istiyoruz gibi nutuklar çeker ama asla sizin için bir şey yapmazlar lütfen bebeğinizi bu insanlara bırakmayın aklı sardığında size karşı bile doldurur böyle tipler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X