Görümcemin küçük kızıma davranışları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size yaşadığım bir olayı anlatayim. Oğlum 1.5 yaşlarındayken kaynanamın evindeydik bir keresinde. Ben akşam yemeği için hazirlik yapıyordum oda bulaşık makinesini bosaltiyordu. Oğlumda yaklaştı bulaşık makinesine oda içindeki bulasiklari cikarmak istedi. Arkam biraz dönüktü ama gözümün ucuyla görüyordum olanlari. Oğlum bulaşık makinesine yaklasirken elinin tersiyle itti cocugu oda düştü anlı kapağın kenarına geldi. Mosmor oldu cocugun anlı şişti ben kazadır diye sesimi cikarmadim oğlumu sakinlestirdim. O benim gördüğümü bilmiyor tabi. Aradan yarım saat bir saat gectikten sonra eşim geldi oğlumun anlini görünce ne oldu diye sordu. Kaynanam hemen atladı valla bende anlamadım durduk yere geldi kendini makineye attı düştü dedi. Hayatımın en büyük soklarindan birini yaşamıştım orda. Ayıbını yüzüne vurmadım orda (keşke vursaydim) ama inanılmaz düştü gözümden. Gelde böyle karaktersizlere çocuk teslim et. Edilirmi hiç?
Çok üzücü halbuki torunu yani. Allah ıslah etsın 😞

Size yaşadığım bir olayı anlatayim. Oğlum 1.5 yaşlarındayken kaynanamın evindeydik bir keresinde. Ben akşam yemeği için hazirlik yapıyordum oda bulaşık makinesini bosaltiyordu. Oğlumda yaklaştı bulaşık makinesine oda içindeki bulasiklari cikarmak istedi. Arkam biraz dönüktü ama gözümün ucuyla görüyordum olanlari. Oğlum bulaşık makinesine yaklasirken elinin tersiyle itti cocugu oda düştü anlı kapağın kenarına geldi. Mosmor oldu cocugun anlı şişti ben kazadır diye sesimi cikarmadim oğlumu sakinlestirdim. O benim gördüğümü bilmiyor tabi. Aradan yarım saat bir saat gectikten sonra eşim geldi oğlumun anlini görünce ne oldu diye sordu. Kaynanam hemen atladı valla bende anlamadım durduk yere geldi kendini makineye attı düştü dedi. Hayatımın en büyük soklarindan birini yaşamıştım orda. Ayıbını yüzüne vurmadım orda (keşke vursaydim) ama inanılmaz düştü gözümden. Gelde böyle karaktersizlere çocuk teslim et. Edilirmi hiç?
Ben de küçükken babannemlerde otururken şort giydim diye dedem sinek öldürücü ile bacaklarıma vurup duruyordu sinek geldi diye gülüyordu sonra annem elinden alıp kırıp benim çocuğuma bir daha zarar verirsen hiç hoş şeyler olmaz kaç yaşında adamsın ne yapıyorsun demişti. Nasıl sabrettiniz bilerek ittiği halde 1.5 yaşındaki bebek el kadar ya.

Kv kaç yaşında da iki çocuğa birden bakıyor ? O çocuğa o ortamdan ne hayır gelebilir ? Eğer öğretmenseniz rahatlıkla bakıcı bulabilirsiniz. Ben tek maaşla çocuğuma bakıcı tuttum, karı koca hangi akla hizmet bu insanlara o çocuğu emanet ettiniz ki ? Yarım gün çalışıyormuşsunuz zaten, kreşe verin hem orada daha iyi bir eğitim alır, sosyalleşir çocuk. Kv zaten görümcenin çocuğuna bakıyormuş, siz neden emri vaki yapıp çocuğa baktırıyorsunuz ki, eşiniz ve siz tamamen haksızsınız, kv ve görümcenin düzenini bozmuşsunuz, onlarda hınçlarını küçücük bebekten çıkarıyorlar. Ağırlığınızı koymazsanız çocuğunuza da öyle davranırlar, mesleğinizle de dalga geçerler.

Kv kaç yaşında da iki çocuğa birden bakıyor ? O çocuğa o ortamdan ne hayır gelebilir ? Eğer öğretmenseniz rahatlıkla bakıcı bulabilirsiniz. Ben tek maaşla çocuğuma bakıcı tuttum, karı koca hangi akla hizmet bu insanlara o çocuğu emanet ettiniz ki ? Yarım gün çalışıyormuşsunuz zaten, kreşe verin hem orada daha iyi bir eğitim alır, sosyalleşir çocuk. Kv zaten görümcenin çocuğuna bakıyormuş, siz neden emri vaki yapıp çocuğa baktırıyorsunuz ki, eşiniz ve siz tamamen haksızsınız, kv ve görümcenin düzenini bozmuşsunuz, onlarda hınçlarını küçücük bebekten çıkarıyorlar. Ağırlığınızı koymazsanız çocuğunuza da öyle davranırlar, mesleğinizle de dalga geçerler.
Mesajları okumasan yazıyorsunuz buraya karıncalıdan kendısı bakmak istedi dıgerıne kres yaşına gelınce bakmam kreşe verin demiş zaten kabul etmısler madur olan ben ve kv oldu görümcem sözünde durmadı kreşler pahalı dedi kestı attı ben bakıcı tutacağım deyıncede kayınvalidem aşındı ağladı kımseye zorla çocuk baktrmadım tam tersı o ıllakı bakacağım dedi dıgerlerı kreşe vermeyınce bızede bısey soyleyemedj

Kayınvalidem bize soyledı o krese gıdecek ben daha falzabakamıyorum bu da torunum yaşım el verırken bunuda kres yasına getıreyım dedı bılemezdımkı
Bence hiç öyle gelişmedi olaylar. Kadını mecbur bıraktınız. O kreşe gitsin anaokuluna gitsin diyen biri zorla çocuğu bırakır. Aksi halde ben olsam sen bizi buna mecbur bıraktın zorladın şimdi neden böyle yapıyorsun diye çıkışır çocuğumu da alıp çıkardım. Babası da umrumda olmazdı. Tutarlı değil söylediklerin

Bence hiç öyle gelişmedi olaylar. Kadını mecbur bıraktınız. O kreşe gitsin anaokuluna gitsin diyen biri zorla çocuğu bırakır. Aksi halde ben olsam sen bizi buna mecbur bıraktın zorladın şimdi neden böyle yapıyorsun diye çıkışır çocuğumu da alıp çıkardım. Babası da umrumda olmazdı. Tutarlı değil söylediklerin
Yemin mi edeyim ınanmanız için neden boyle yalan soyleyeyım kendısı dıgerı buyudu yetemıyorum krese verin dedi onlarda kabul etti bızde bakıcı tutmadık görümcem yan çizdi kayınvalidem uzulmesın dedık yahu bı yalancılgım kalmamıştı

Herkese merhaba 5 yıllık evlıyım. 2 yaşında bir kızım var.. yazmamak için sanırım 1 yıldır direniyorum. Ama burada yalnızım konusacak hıc kimsem yok o yüzden yazıyorum.. ben karar veremedım çünkü paronaya mı yapıyorum yoksa gerçekten hıssettıgım gıbı mı? Eşimin ıkı kız kardesı var ıkısıde evlı büyük olanın cocugu var dıgerı yeni evlı. Büyük gorumcemın cocugu bıraz hırçın itme vurma bağırma gıbı alıskanlıkları var 5 yaşında. Ikımızınkınede kayınvalıdem bakıyor ıkımızde çalışıyoruz ben yarım gün çalışıyorum o tam. Bır ıkı tartısmamız oldu cocugu krese vermelerını ıstedık akran degıller bır aradaolmaz dedık ama asla vermedıler bızımkıde çok kucuk veremedık anaokulu yaşı geldı ama ona bıle vereceklerını sanmıyorum. Neyse dedım sıneye cektım kızım da bu yaşa geldı şukur 14 aylıktı ucretsız ıznım bıttıgınde. Sorun şu ki gorumcemın çocuğu kızımı ne zaman itse düşürse bılerek veya bılmeyerek kımse dıkkat et bıle demıyor aksıne benim cocuk yerde kucagına oburunu alıp hıcbısey olmamıs gıbı davranılıyor biz babasıyla ılgılenıyrouz tabıkı kimsenin ılgısıne ıhtyacı yok ama ozellıkle kucuk görümcem yanı yeni evlı olan sankı ödüllendirircesıne kucagına alıyor çocuğu bı aferin demedıgı kalıyor benim kıza bı yerı acıdımı bıle demıyor. Gerçekten delırmek uzereyım o kadar çok yasadıkkıbunu geçen akşam eşimde farkettı sonunda ama ağzını bıle acamadı. Benı ezmeye calıstıklarında da asla yapmazdı. Şimdi kızıma yapılıyor çok zoruma gıdıyor oda bu evın torunu bana olan nefretlerını kızımdan cıkarmları çok zoruma gıdıyor. Geçen gün öğretmen kaç kurus kazanıyor ki meslegıme hakaret ettı kendısı kasiyer. Artık ne dıyecegımı bilmiyorum kendıme yapılana susuyorum ama kızıma yapılan canıma tak dedi. Boyle yapıyorsunuz desem ınkar edıyorlar . Ben bu ınsanlarla nasıl başa cıkacagım. Bır gün cocugu olsa beni anlar belki dıyorum görümcem ıcın çünkü bırının teyzesı ıse dıgerının de halası . Nasıl vıcdanına yedırıyor bunu
2yas çocuğu ver kreşe onları neden zorluyorsun ? Ya işi bırakacaksın , ya kreşe vereceksin ya da ozguvensiz ,ezilen bir çocuk yetistireceksin.

bir kereye mahsus sizin çocuğunuz yerlerdeyken diger cocuk kucaga alinsaydi burada konu acmazdiniz. Demekki kiziniz surekli olarak onemsenmiyor, geri plana atiliyor. Sizde bedava bakılıyor diye sesinizi cikarmiyosunuz, aman tadimiz kacmasin modundasiniz. Diger cocuk krese gitsin, gitmesin, annesi yazdirsin yazdirmasin size ne? Onemli olan kiziniza nasil davranildigi.

Akşama kadar hiç düşünmüyor musunuz, acaba öbür çocuk evladımın gözüne bir şey batırır mı? Kafasına bir şeyle vurur mu? Başına başka iş gelir mi diye? Mesela oraya bırakınca nasıl rahatça işe gidip geliyorsunuz? Eve iki maaş giriyor ve bakıcı tutmak yerine ben bakarım diyen kaynanaya verirseniz böyle olur.

Yemin mi edeyim ınanmanız için neden boyle yalan soyleyeyım kendısı dıgerı buyudu yetemıyorum krese verin dedi onlarda kabul etti bızde bakıcı tutmadık görümcem yan çizdi kayınvalidem uzulmesın dedık yahu bı yalancılgım kalmamıştı
O zaman neden çocuğunun ikinci plana atılmasına izin veriyorsun? Neden tek çocukken 2 çocuklu gibi büyümesine müdahale etmiyorsun? Bir de diğeri de küçük günboyu dövüyordur senin çocuğunu. Nasıl bunlara fırsat veriyorsun? Yarım gün kreş diğer çocuğun gitmesinden daha mantıklı. Yalancılık diyemem ama mantıksız ve tutarsız. Ben oğluma bakıcı ararken eltim ben bakarım dedi. İhtiyacım da var dedi. Neyse onun küçük çocuğu falan da yoktu. 1 tane delikanlı oğlu vardı. Bakıcı ücretiyle başladı bakmaya. Çocuğa bir iki kere makarna dayadığını gördüm yemek yolladım yemedi dedi. Bir kere de oğlum ağladı gitmek istemedi. Ben de vermedim bir daha. Sen neyi bekliyorsun mesela son noktan nedir?

bir kereye mahsus sizin çocuğunuz yerlerdeyken diger cocuk kucaga alinsaydi burada konu acmazdiniz. Demekki kiziniz surekli olarak onemsenmiyor, geri plana atiliyor. Sizde bedava bakılıyor diye sesinizi cikarmiyosunuz, aman tadimiz kacmasin modundasiniz. Diger cocuk krese gitsin, gitmesin, annesi yazdirsin yazdirmasin size ne? Onemli olan kiziniza nasil davranildigi.defala
O zaman neden çocuğunun ikinci plana atılmasına izin veriyorsun? Neden tek çocukken 2 çocuklu gibi büyümesine müdahale etmiyorsun? Bir de diğeri de küçük günboyu dövüyordur senin çocuğunu. Nasıl bunlara fırsat veriyorsun? Yarım gün kreş diğer çocuğun gitmesinden daha mantıklı. Yalancılık diyemem ama mantıksız ve tutarsız. Ben oğluma bakıcı ararken eltim ben bakarım dedi. İhtiyacım da var dedi. Neyse onun küçük çocuğu falan da yoktu. 1 tane delikanlı oğlu vardı. Bakıcı ücretiyle başladı bakmaya. Çocuğa bir iki kere makarna dayadığını gördüm yemek yolladım yemedi dedi. Bir kere de oğlum ağladı gitmek istemedi. Ben de vermedim bir daha. Sen neyi bekliyorsun mesela son noktan nedir?
Kreşe vereceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X