Görümcemin küçük kızıma davranışları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de sizin eski konularınıza bir göz attım. Görümcelerinizle hep sorun yaşamışsını, görümcenizin kızının sıkıntılı olduğunu biliyormuşsunuz. Görümcenizin kızı o mesajlarda yarım gün kreşe gidiyormuş zaten. Ama siz öğlenden sonra gitmesini istemişsiniz. Eğer ikili eğitim yapan bir kreş değilse gerçekten de öğlenden sonra çocuğun gitmesinin bir anlamı yok.
Yani aslında az çok belli imiş böyle olacağı. Ha diğer çocuk tam gün kreşe başlayıp bi süre düzenli devam etseydi evet o zaman bırakabilirdiniz.
Bir de cevaplarınızda sürekli konu benim kreşe göndermem değil, neden böyle yapıyorlar vs yazmışsınız. Yani nedeni yok, zaten aranızda sevgi saygı ilişkisi yokmuş. Görümceniz hatalı, sizi sevmese bile 2 yaş bir çocuğa kötü davranmamalı.
Ama diyelim ki biz size burda sabaha kadar hak verdik. Siz de ya evet vs dediniz. Eee? Çocuğunuza ne faydası var ki? Herkes haliyle hemen çocuğu o evden çıkarın dedi, keşke o ebe sokmasaydınız dedi.
Konuda çocuk önemli değil gibi sadece gorumcelerle itismek ve o yollamiyorsa bende yollamam gibi inatlaşma var . Arada çocuğun yaşadıkları da önemli değil çok tuhaf bir konu

Tatıldeyım su an krese gonderecegım zaten sorun bu degıldıkı sorun yaptıkları ayrımcılıktı ama herkes o kadar çok ustume geldıkı gorumce terorune uğradığımı dusunuyorum
Gorumcelerle kafayı mı bozdunuz siz? Ben ne görümceyim ne de olacağım hatta kız çocuk annesiyim. Bir olay oldgunda orada öncelik olarak kendi COCUGUNUN çıkarını düşünür insan . Siz hals görümce derdindesiniz

Gorumcelerle kafayı mı bozdunuz siz? Ben ne görümceyim ne de olacağım hatta kız çocuk annesiyim. Bir olay oldgunda orada öncelik olarak kendi COCUGUNUN çıkarını düşünür insan . Siz hals görümce derdindesiniz
Ne alakası var ya bu nasıl bir cevap biz sızınle guzelce konusup anlasmısız size yazmasınlar ben bunj

Herkese merhaba 5 yıllık evlıyım. 2 yaşında bir kızım var.. yazmamak için sanırım 1 yıldır direniyorum. Ama burada yalnızım konusacak hıc kimsem yok o yüzden yazıyorum.. ben karar veremedım çünkü paronaya mı yapıyorum yoksa gerçekten hıssettıgım gıbı mı? Eşimin ıkı kız kardesı var ıkısıde evlı büyük olanın cocugu var dıgerı yeni evlı. Büyük gorumcemın cocugu bıraz hırçın itme vurma bağırma gıbı alıskanlıkları var 5 yaşında. Ikımızınkınede kayınvalıdem bakıyor ıkımızde çalışıyoruz ben yarım gün çalışıyorum o tam. Bır ıkı tartısmamız oldu cocugu krese vermelerını ıstedık akran degıller bır aradaolmaz dedık ama asla vermedıler bızımkıde çok kucuk veremedık anaokulu yaşı geldı ama ona bıle vereceklerını sanmıyorum. Neyse dedım sıneye cektım kızım da bu yaşa geldı şukur 14 aylıktı ucretsız ıznım bıttıgınde. Sorun şu ki gorumcemın çocuğu kızımı ne zaman itse düşürse bılerek veya bılmeyerek kımse dıkkat et bıle demıyor aksıne benim cocuk yerde kucagına oburunu alıp hıcbısey olmamıs gıbı davranılıyor biz babasıyla ılgılenıyrouz tabıkı kimsenin ılgısıne ıhtyacı yok ama ozellıkle kucuk görümcem yanı yeni evlı olan sankı ödüllendirircesıne kucagına alıyor çocuğu bı aferin demedıgı kalıyor benim kıza bı yerı acıdımı bıle demıyor. Gerçekten delırmek uzereyım o kadar çok yasadıkkıbunu geçen akşam eşimde farkettı sonunda ama ağzını bıle acamadı. Benı ezmeye calıstıklarında da asla yapmazdı. Şimdi kızıma yapılıyor çok zoruma gıdıyor oda bu evın torunu bana olan nefretlerını kızımdan cıkarmları çok zoruma gıdıyor. Geçen gün öğretmen kaç kurus kazanıyor ki meslegıme hakaret ettı kendısı kasiyer. Artık ne dıyecegımı bilmiyorum kendıme yapılana susuyorum ama kızıma yapılan canıma tak dedi. Boyle yapıyorsunuz desem ınkar edıyorlar . Ben bu ınsanlarla nasıl başa cıkacagım. Bır gün cocugu olsa beni anlar belki dıyorum görümcem ıcın çünkü bırının teyzesı ıse dıgerının de halası . Nasıl vıcdanına yedırıyor bunu

Hala olarak bilerek yaptığına inanmak istemiyorum
Size öyke geliyor olmasını diliyorum
Fakat varsa öyle birşey çocuğunuzu siz verceksiniz kreşe yada kendi anneniz bakacak, görümcenize çocuğunu kreşe ver benimki bakılacak deme hakkınız yok
Eşinizde mıymıntının teki ayrıca

Hanımefendi, okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Size teşhis falan koymadım, zaten buradan şu kadarcık bilgiyle bunu yapmam da mümkün değil, ayrıca doğru da değil.

Size diyorum ki, dışarıdan bakan objektif bir göz olarak, belki de olayları yanlış yorumlamaya başlamışsınızdır ve bazen kişi bir başkası uyarmadan içinde bulunduğu durumu fark etmeyebiliyor. Bu çok insani bir durum.

Doktora gidin diyorum, eğer yaşadıklarınız tam olarak sizin anlattığınız gibiyse, içinizi döküp rahatlamış olursunuz, ha dediğim gibi biraz alınganlık ediyorsanız da, tarafsız biri size ışık tutmaya çalışır. Yani her iki durumda da kaybedecek bir şeyiniz yok, aksine kazançlı çıkarsınız diyorum. Anladınız mı şimdi? Kötü niyetle yazmadım diyorum.

Ayrıca siz konu açmaya üşenmediyseniz ben de okumaya üşenmem , neden üşeneyim? Olayları daha iyi anlayabilmek adına açıp eski konuları okuyorum zaman zaman.

Nöbet ertesiyim, evimde dinlenirken forumda takılıyorum herkes gibi, sonuçta burada herkes günlük hayatından zaman ayırarak vakit geçiriyor değil mi?

Yorumum sizi gücendirdiyse kusuruma bakmayın, ancak görümcenize karşı size hak verilmediğinde 1 e 1000 öfkelenmeniz de pek olağan değil, dediğim gibi bu konu sizi oldukça üzüyor ve bir uzmana anlatmaktan çekinmemenizi öneririm. Hiçbir şey kaybetmezsiniz aksine kazanırsınız.

İyi
Sizin ana sorununuz çocuğu korumak olmalı gorumceler ve davranışları değil
Öyle zaten sadece bu davranışı sorguladım o kadar

Arada gelıyor azda olsa goruyor ama o kadar çok bısey yapamıyor

ben kımsenın burada kayınvalıdesı gönülluyken bakıcı tutacağını dusunmuyorum acıkcası
Gönüllü kayınvalidenin çocuğa bakabiliyor olması lazım. Burada sizinkingün boyu dayak yiyor ve aglayınca nazlayan yok. Siz varken böyleyse siz yokken daha fenadır. Sizin aklınız hoş değil bence. Bu ayrımı her normal insan yapar çünkü

O yüzden mi bu kadaf zaman inatlasip çocuğunuzu zorbalattiniz . Çocuklar altı yaşına kadar ilerideki kişiliklerinin oturduğunu söyler Freud. Sizin çocuğunuz tam iki yaşında ve gelişim , özerklik döneminde kendi çocuğunuzu baltaliyorsunuz
Çok kırıcı bir yorum başka bı cocuk çocuğumu itti dıye ben zorbalatmıs mi oluyorum yerı geldi kavga ettim yeri degıldı sustum. Onlar bunu yapıyorsa ve bundan rahatsız olduğumu zamanında soylememe rağmen hala yapıyorsa bu kişi de yakınlarımızsa ne yapabılırım neden bu kadar öfkelisiniz yorumunuzu yaptınız saygıyla karşıladım ama bence bıraz ileri gıttınız

Gönüllü kayınvalidenin çocuğa bakabiliyor olması lazım. Burada sizinkingün boyu dayak yiyor ve aglayınca nazlayan yok. Siz varken böyleyse siz yokken daha fenadır. Sizin aklınız hoş değil bence. Bu ayrımı her normal insan yapar çünkü
Gün boyu dayak yıyor demedım yaşadığım bir olayı anlattım sureklı dövülse tutar mıyım sızce

Bence vuruyordur hergün. Virmadıgına emin misiniz. Bence vuruyordur net.
İki yasında olmasına rağmen cok güzel konuşuyor hergun bana anlatır gününü ozellıkle sorarım yaptığı zamanlar oldu evet ama hergun asla sanmıyorum babaanne öcü değil yanı bunu yaptırmaz. Sorun halası zaten hala boyle davranıyor oda zaten bırlıkteyken görüşüyoruz onun dısında çalışıyor. Bu konuyu yazarken tek derdım halasının çocuğuma bu şekilde davranmasıydı sonucta ıkısıde yeğen. Baslıktada görümcemin davranısları dıye yazdım

Ben de sizin eski konularınıza bir göz attım. Görümcelerinizle hep sorun yaşamışsını, görümcenizin kızının sıkıntılı olduğunu biliyormuşsunuz. Görümcenizin kızı o mesajlarda yarım gün kreşe gidiyormuş zaten. Ama siz öğlenden sonra gitmesini istemişsiniz. Eğer ikili eğitim yapan bir kreş değilse gerçekten de öğlenden sonra çocuğun gitmesinin bir anlamı yok.
Yani aslında az çok belli imiş böyle olacağı. Ha diğer çocuk tam gün kreşe başlayıp bi süre düzenli devam etseydi evet o zaman bırakabilirdiniz.
Bir de cevaplarınızda sürekli konu benim kreşe göndermem değil, neden böyle yapıyorlar vs yazmışsınız. Yani nedeni yok, zaten aranızda sevgi saygı ilişkisi yokmuş. Görümceniz hatalı, sizi sevmese bile 2 yaş bir çocuğa kötü davranmamalı.
Ama diyelim ki biz size burda sabaha kadar hak verdik. Siz de ya evet vs dediniz. Eee? Çocuğunuza ne faydası var ki? Herkes haliyle hemen çocuğu o evden çıkarın dedi, keşke o ebe sokmasaydınız dedi.
Haklısınız. Kreşe verdıler sabahtan ben ıse gıderken çocuk eve gelıyordu bızım eve. Sonra oradanda bır ay gectı aldılar göndermedıler. Babaanne ben bakarım dedi bende guvendım guvenmemelıymısım demekkı

İki yasında olmasına rağmen cok güzel konuşuyor hergun bana anlatır gününü ozellıkle sorarım yaptığı zamanlar oldu evet ama hergun asla sanmıyorum babaanne öcü değil yanı bunu yaptırmaz. Sorun halası zaten hala boyle davranıyor oda zaten bırlıkteyken görüşüyoruz onun dısında çalışıyor. Bu konuyu yazarken tek derdım halasının çocuğuma bu şekilde davranmasıydı sonucta ıkısıde yeğen. Baslıktada görümcemin davranısları dıye yazdım

Hanımefendi tamam görümceniz kötü.
Kaldı ki kötü bile olmasa sürekli evde iki çocuk bakılıyor ben olsam istemem ne kadar sevsem de.

Çok kırıcı bir yorum başka bı cocuk çocuğumu itti dıye ben zorbalatmıs mi oluyorum yerı geldi kavga ettim yeri degıldı sustum. Onlar bunu yapıyorsa ve bundan rahatsız olduğumu zamanında soylememe rağmen hala yapıyorsa bu kişi de yakınlarımızsa ne yapabılırım neden bu kadar öfkelisiniz yorumunuzu yaptınız saygıyla karşıladım ama bence bıraz ileri gıttınız
Çünkü iki yaşında bir kızım var . Her gün bu iki çocuğun bir araya geldiğinde kızınızın durumunu düşünmek beni gerçekten üzüyor . Ne yapabilirim diye birşey yok yani kreşe verebilirsiniz çözüm bulabilirsiniz . Bir daha asla bir araya getirmezsiniz siz başında olmadan

Haklısınız. Kreşe verdıler sabahtan ben ıse gıderken çocuk eve gelıyordu bızım eve. Sonra oradanda bır ay gectı aldılar göndermedıler. Babaanne ben bakarım dedi bende guvendım guvenmemelıymısım
Hanımefendi tamam görümceniz kötü.
Kaldı ki kötü bile olmasa sürekli evde iki çocuk bakılıyor ben olsam istemem ne kadar sevsem de.
Kayınvalidem kendısı ıstedı kreşe verecekler tam gün dedi ben konuştum dedi nereden bılebılrdim benim iş saatımın tersı zamanlarında verdiler bır ay sonrada tamamen aldılar ben demedim ılla bakacaksın dıye bakıcı tutmaya calıstıgımda düşman kesıldı bana

Kayınvalidem kendısı ıstedı kreşe verecekler tam gün dedi ben konuştum dedi nereden bılebılrdim benim iş saatımın tersı zamanlarında verdiler bır ay sonrada tamamen aldılar ben demedim ılla bakacaksın dıye bakıcı tutmaya calıstıgımda düşman kesıldı bana
Kayınvalide bakabiliyo mu hakkıyla çocuğa? Yoksa eline tablet verip oturtuyor mu. Çocuk sizin değil mi niye dinlediniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X