Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Zaten bunları söylerken kendileri de inanmıyor amaçları bizi sinir hastası yapmak.Ben de yakın zamanlarda artık kavga çıkmasın diye muhatap olmuyordum.Telefonla burdayım bir de bingo oyunu oynarım sifresine kadar bilir ayrıca hep ortadadır telefonum.Ayni iftirayı attı yok neden elimdeymis telefon.Kendisi hesap açmadan ha bire tıktık videoları izler durur.Ha birde dediğiniz gibi bazen tepki vermez sonra içinde biriktirip en ufak tartışmada sana patlar savunması da şu sen benim neye tepki vereceğimi bilmiyor musun?Aileme çevreme hep beni kotuluyordu onlara başka bana başka konuşuyordu çok şükür ispat ettim hoparlöru açıp dinlemişttim foyasi ortaya çıkınca aileme de aynı şekilde kin kusuyordu çünkü saklama gibi durumu kalmıyordu

Esiniz pasif agresif sergileyen bir narsist. Evet söylediklerine kendileri de inanmıyorlar. O anlık neye takılıyorlarsa ya da kafada neyi kuruyorlarsa ona inaniyorlar. Allah kurtarsın sizi

Esiniz pasif agresif sergileyen bir narsist. Evet söylediklerine kendileri de inanmıyorlar. O anlık neye takılıyorlarsa ya da kafada neyi kuruyorlarsa ona inaniyorlar. Allah kurtarsın sizi
Amin zor olacak biliyorum.bu pasif agresif kısmını okuyacağım teşekkürler

Ne kadar benzer şeyler yaşamışız.En ufak bir itirazda günlerce konuşmaz suratını asar sessizlikle cezalandırır orta yolu bulmaya çalıştığında hatalı sensin ama affediyorumlar.Normalde çok cömertti (!)ama boşanma kararı aldık boynumdaki bana ilk hediyesi olan zinciri bile istedi.Eşyalar için kıyasıya pazarlık etti.Ben nasıl görmemişim aklım hala idrak edemiyor.İnsan ancak bu kadar yanılabilir.Boşsnma sözkonusu olunca bambaşka bir insana evrildi ve şu çok önemli ailesi yamyam o öyle değil diye kendimi teselli ediyordum.Genelleme yapmak istemesem de bir insan ailesinin ortalamasıymış onu anladım.

Evet bir insan kesinlikle ailesinin ortalaması. Ve ben de ailemin ortalamasiyim. Bundan gocunmuyorum. Bosanma aşamasında o var olan cimrilik lerini açık şekilde görüyorsunuz. Cimri deyince de zorlarina gidiyor. Tutumlu imisler. Evlilik yüzüğümü söz yüzüğümü bile aldı. Evden çıkarken bırakmıştım. Kıyafetlerimi almaya döndüğümde yoktu.
Sevgileri o kadar yavan ki anlıyorsunuz. Evden çıkmışım 1 hafta geçmiş. Bana mesaj atıyor. Özledim seni. Her şeyin yerli yerinde hiç dokunmadim. Kıyafetlerini almayacak misin? Mesajlar ne kadar çelişkili. İnsan der ki ya köpek gibi pişmanım ben ettim sen etme. Ben hatamı anladım. Geleyim. Kapına yatayım. Samimiyet sıfır. Bir de bir kaç gün sonra yine mesaj. Bana saygılı davranacaksan evine dön. Bakın bunların her şeyi şartlı surtludur. Benim ona bir kere saygisizligim olmadı. Kötü lafim olmadı. Ama o kafasında kurduğu şeyleri saygı olarak görüyor. Aklı başında insan döner mi. Hayır.

En can yakanı şey de bu yavanlık ve aldanmışlık.Ben sevmişim özveri göstermişim kendimi parçalamışım ama onun herşeyi yalan ve gösterişmiş.Hepsi bir tiyatroymuş perde kapandı ama ben hala o oyunun içinde kaldım.O oyundan çıkamıyorum

Siz de normal degilsiniz ne demek kizimi ihmal ediyorm?Hangi erkek evlattan daha onemli olabilir yaNiye cocuk yapiyosunhzz yazik gunah

Bakın babamın evine geldiğinde saçma sebeplerden ayrılmak istediğinde çok yorgun olduğumu gördüm. Eve döndüğümüzde abimin anneme kurmuş olduğu bir cümle varmış. Bu herifin hayatı tiyatro.... Ben ilk etapta anlayamadım... Evimden ayrıldım çıktım. 1 sene geçti.. Sonra idrak ettim. Evet Şeyma hepsi tiyatro imiş..İnsanın canı çok yanıyor. Ama o oyundan çıkmak için tüm cesaretinizi toplamanız lazım. Yoksa bitmiyor. Oyuna siz son verdiğiniz zaman. Belli süre sonra oyunun amacını anlıyorsunuz. Ve diyorsunuz ki doğrusu bu imiş. Evet ben buradayım. Güçlüyüm. Hamd ediyorum. Lütfen ne olur kendinizi sevin. Siz değerlisiniz...Sizi oyuna hapsetmesin. İnanın gerçek sevgiyi başkalarından duyunca anlayacaksınız. Çok üzüleceksiniz. Ama sağlıklı olduğunuza,sevmeyi bildiginize sukredeceksiniz.

Desteğiniz yazdıklarınız çok kıymetli inşallah biran önce iyileşip kendi benliğime geri dönmek en büyük dileğim...

Nasil yani bacaginizi kırdı ve sikayet etmiyormusunuz sebeb nedir

Allah şifa versin. Bir an önce ondan kurtulmanızı diliyorum. Dönüp arkama bakıyorum da iki şeyi farkettim. Birincisi bu mahluklarda sevgi denen bişey yok ve bilmiyorlar. İkincisi ise onun yüzünden başka insanlara karşı "şunu desem kafaya takar mi nasıl karşılar" korkusu oluşmuş. Belki sıradan birşey ama sanki söyleyince içten içe tepki alacakmisim hissi uyanıyor. Zamanla geçer biliyorum. Ama kötü bir duygu. Buradan herkese tavsiyem böyleleri ile uzun yıllar kalmaya değmez, değişme beklemeyin. Çünkü zaman geçtikçe psikolojikman çöken siz olursunuz. Onlara birşey olmaz.

Foruma yeni üye oldum aslında üç dört aydır üye olmadan takip ediyordum ve şunu söylemeliyim ki siz bir derdim var kadınları çok güçlüsünüz ve boşanma sürecimde bana varlığımdan habersizken okadar güç verdiniz ki hepinize barista nezdinde çok ama çok teşekkür ederim ❤

Bende tıpkı sizin gibi ne para ne pul kendi çeyizimi dahi istemedim geçen ay anlaşmalı boşandım. Ve bu narsistlik konusunu okuyunca kendime gelemedim sanki biri yaşadıklarımı duymuş yazmış gibi geldi. Umarım ettiklerini çekerler.

Güncelliyorum yine. Biraz ara vermem gerekti.
Yorumlara dönüp cevaplayacağım ve boşanmayı da anlatacağım...

Ah çilek elin adamıyla bu kadar uğraşmaya değer miydi, bu kadar emekle başka nelwr yapardın.

Toplum olarak kahraman olma psikolojisinden kurtulmamız lazım bizim, boşa emek harcayıp duruyor çoğumuz

Ah çilek elin adamıyla bu kadar uğraşmaya değer miydi, bu kadar emekle başka nelwr yapardın.

Toplum olarak kahraman olma psikolojisinden kurtulmamız lazım bizim, boşa emek harcayıp duruyor çoğumuz
Değmez. Ben anlayamadım, belki biri erken anlar diye yazıyorum. Yoksa inan ki yazmak bile çok zor.
Benim psikolojimdi belki, belki de manipülasyon sonucu. O değersizleştirdikçe sen çabalıyorsun gibi garip bir hal..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…