Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Bu tür insanlarda vicdan ve muhakeme olsa bunları en başta yapmazlar. Sadece çıkarı için iyi görünür böyleleri.
Aynen öyle. Bakındı bi etrafına benim gibisini bulamayacağını anladı. Ondan öyle ara ara yokladı. Biz boşandıktan sonra ailecek başlarına kötü bir şey geldi. Kendince ahım tuttu onları diye düşünüpte yazmış olabilir bilmiyorum artık. Ben uzak olsun da ne hali varsa görsün

+10000
Flörtöz evet tam da oyleler. Herkesin herseyin kosup yardim ederler, melek bunlar canim melek. El iyisidirler aslinda. Tamamen tribune oynama, ilgiyi uzerine cekme sevdası.

+10000
Flörtöz evet tam da oyleler. Herkesin herseyin kosup yardim ederler, melek bunlar canim melek. El iyisidirler aslinda. Tamamen tribune oynama, ilgiyi uzerine cekme sevdası.
Ne kadar çok varlar bu toplumda. Yardımda ederler , koşarlar , güleryüz gösterirler , ilgi gösterirler ama size karşı duvar olurlar. Sanki katil var karşılarında. Bir de kuyruklarına bastın mı ağızları çok bozulur. Her türlü hakareti edebirlirler... Ve seninde dediğin gibi flörtöz oluyorlar. Ben flört aşamasında yoğun bir love bombinge maruz kaldım. Sonra Allah'ım bir ilgisizlik... Sanki beni hiç tanımıyor. :))

+10000
Ha bir de yaşadıklarınızı orada burada anlatıp meze yapma ihtimalleri çok yüksek. Ben hayatımda hiç görmediğim tanımadığım insanlardan benim hakkımda bir şeyler duyuyordum. Anlatanda o oluyordu tabi.

Bana da hic kimseye birsey anlatmadigini, kimsenin hala bosandigimizi bilmedigini soyledi. Ben inanmiyorum tabi.

Şimdi benim narsiste ulaşıp benim hakkımda millete bir şeyler anlatmışsın desem : o ağzını yamultur , hayır der. Sünepe.
Yeni bir kurban bulmus kendine ( zaten hic boş kalmazlar da), oglum ve yeni kurbani ile tatildeler su an. Kadinin su an ayaklarinin yerden kesilme donemi. Henuz ikinci evreye daha gelmediler.

Yeni bir kurban bulmus kendine ( zaten hic boş kalmazlar da), oglum ve yeni kurbani tatilde. Kadinin su an ayaklarinin yerden kesilne donemi. Henuz ikinci evreye daha gelmediler.
Kalmazzzlarrrr.Mutlaka biri olur mutlaka. Şimdi yemliyordur kadını , sonra enerjisini öyle bir emecek ki...

Kalmazzzlarrrr.Mutlaka biri olur mutlaka. Şimdi yemliyordur kadını , sonra enerjisini öyle bir emecek ki...
Aslinda kadindan alabilecegi birsey yok. Kadin bir yerde veznedar gibi bir iste. Ama kendisinin maddi acidan durumu cok cok cok iyi. Maddi yonden kadindan alabilecegi birsey yok. Manevi yonden somurur, hizmetciligini yaptirir.

Aslinda kadindan alabilecegi birsey yok. Kadin bir yerde veznedar gibi bir iste. Ama kendisinin maddi acidan durumu cok cok cok iyi. Maddi yonden kadindan alabilecegi birsey yok. Manevi yonden somurur, hizmetciligini yaptirir.
Tabi canım emmek kelimesi illaha maddi değil ki. :)) Bunlar mutluluğu emer , hayat enerjisini emer , en ufak mutluluğu zehir eder...

Mrblar. Benim esim de oyle. En ufak kavgada cezalandirma gibi seyler soyler. Yok ailene goturmem yok kahvaltiya giturmem isin tuhafi ogluma da yapiyor ayni seyleri. Ders ler konusunda cik sıkar cocugu. Daha dun kavga ettik. Kucuk bir sozu buyuttu gitti. En din bosanslim ok dedim. Bunlari butun is yeri dekilere soyliyecrgim diyor. Tehdit ediyor. Suan ailem bilmiuor daha. Bayram diye soylemedim. Kizlar bosanma olunca oglum 12 yasinda alabilir alabilir miyim. Cocugun kararina bagli tabi de. Iyi bakamaz ogluma. Off nerden tutsam bunaldim . Zaten uykusuxluk cekiyorum . Dun gece uyuyamadim. Sarhos gibiyim

Bunu
Bunun bir benzeri de bizde şöyle oldu:
Ben psikiyatriste gidip gördüğüm muameleyi anlattim, Dr dedi ki bunlarin hiçbiri normal değil, hepsi patalojik. Eşini çağır gelsin, o düzelecek ki sen de duzelesin.
Bu geldi, birlikte seansa girerken sorun yoktu. Doktor onunla özel gorusmeye başlayınca, doktorun yorumları değişti. Tuhaf öneriler vermeye başladı. Hatta eve gelince bu koca kisisi bana sürekli diyordu ki "ben normalmisim, sende sorun varmış"
Bunu duyunca ben doktora diyorum ki hocam sorun bendeyse madem söyleyin bileyim, Dr yok öyle bir şey diyordu

Gaslighting, doğru yazdım mi emin degilim ama manipülasyonun bir türü. Partneri deli olduğuna inandirarak kendinden başkasının onu kabul etmeyeceğine ikna etmek. Partner asla gitmedin diye

Gaslighting, doğru yazdım mi emin degilim ama manipülasyonun bir türü. Partneri deli olduğuna inandirarak kendinden başkasının onu kabul etmeyeceğine ikna etmek. Partner asla gitmedin diye
Evet gaslighting bu, narsistlerin de kullandigi bir manipulasyon yontemiymis. Ancak benim okudugum bir cok kaynakta şu yaziyordu: Narsistler kurbanini sonuna kadar sömürür, kurbani ile işi bitince de, ozellikle de kendine yeni bir kurban buldugunda onceki kurbanini terk eder yaziyordu. Bizde de tam anlamiyla bu oldu. Zaten onlarin sectigi kurbanlarda da hep benzer ozellikler var. Yani narsistler aslinda flortoz tipker, yani ayni anda birden fazla kisiyle beraberler ( ki ben aldatildigimi hep dudunuyordum ama hic ispatlayamadim) ve bu kisiler arasindan kendisine kurban sececegi kisi de duygusal olarak en kolay somurecegi biri oluyor. Kurbanin once zaten bir ayaklarini yerden kesiyor beyaz atli prens rollerini oynayarak, sonra karsisindaki kisiyi kendine bagladiktan sonra da B planina geciyor ve uyguluyor. Kurban bu sirada Stockholm sendromu yasiyor, yapilan seylerin normal olmadiginin farkinda ama bunu kimseye anlatamiyor, cunku adam disariya mukemmel insan imaji ciziyor. Bir de kurbanlarin ortak ozelligi de şu: adam herkese gore kusursuz olunca, kurban sanirim hata bende, ben kusurluyum da adam boyle davraniyor yanilgisina giriyor. Narsist de "zaten tum bunlar senin yuzunden" diyerek kurbaninin kendinde hata aramasini saglayarak olayi perçinlemis oluyor.
Bizde ben yasadiklarimi anlamlandiramiyordum, anlattigimda da kimse bana inanmiyordu. Eve gizli kamera yerlestirmeyi bile cok dusundum hatta. Ruh dengem bozuldu. Gaslightingler, manipulasyonlar, yalanlari, hayir oyle degildi dedigimde de "sen yanlis hatirliyorsun oyle olmadi, saatini bile baktim orda yok dedigin yerde buluyorsun, hafizan iyi degil unutkansin simdi de her zamanki gibi yanlis hatirliyorsun, hatirla, hafizani zorla, benim dedigim gibi oldu" diyerek yalanina beni inandiriyordu. Bir de oyle bir psikolojiye girmistim ki sanki bu duruma gelne sebebimiz benim, adamin her dedigini yalarsam o beyaz atli prensim yeniden eskisi gibi olabilir, iliski eskisine doner saniyordum. Bu durum butun kurbanlarda varmis bu arada. Ve iliski bittikten sonra en acisi iyilesme doneminin biraz zaman alnasiymis.
Ben bosanirken ( ki o terk etmeseydi ben hala onunlaydim muhtemelen) narsizm diye birsey Turkiye'de bilinmiyordu. Ben bosandiktan sonra tesaduf eseri okudugum bir makaleden narsiszm diye birseyi ogrendim. Ondan sonra aslinda hatanin bende olmadigini, adamin bu dengesiz davranislarinin kisilik bozuklugundan kaynaklandigini anladim. Ancak bu aşamaya kadar narsizm ile ilgili dunya kadar yazi, arastirma, kitap, blog sitelerinde kurbanlarin yasadiklari... bir suru sey okudum.

Narsistler asla psikiyatriste gitmezlermis, cunku kendilerinde kusur olmadigini dusunurlermis. Narsistler ancak ve ancak depresyona girdiklerinde psikiyatriste giderlermis. Delresyon tedavisi sirasinda adamin narsist oldugunu fark ederse uzman o zaman ona gore tedavi sureci baslarmumis, ama yine de tedavisi cok zor ve uzun solukluymus cunku narsizm kisilik bozukluguymus.

Kişilik özelliği olarak olabilir kişilik bozukluğu daha farklı oluyor

Bizimki geldi ama sonuç bu şekilde gelişti. İcerde doktora ne yalanlar attı bilmiyorum. Ben de sık sık kendime sorarım, acaba bu kadar şeye rağmen ben mi yanlış anlıyorum, diye? Çünkü Dr bile farklı konuşmaya başladı sanki . Eskiden, yaptığı tek bir şey bile normal değil diyordu. Hocam dedim ailece çok rahat yalan söylüyorlar gözlerinizin içine baka baka dedim ama ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…