Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Cok uzuldum. Bu konu okudukca beni gecmise goturuyor. Bir tartismada bosanacagim bana yaptiklarini hakime anlatacagim dedigimde kimseyi inandiramazsin ki ispatin yok demisti.
Bosandim ama hala o manipulasyonlardan kurtulamiyorum zaman zaman. Oglumla ilgili meseleler oldugunda mecburen gorusmek durumunda kaldigim oluyor. Uzun suredir gorusmuyirdum. 10 yil olacak neredeyse biz ayrilali. En son gecen ay annem ameliyat oldu, ona bakmak icin gitmem gerekiyordu. Oglumun da dersanesi baslamisti. Bir haftaligina ogluma bakmasi icin aradigimda iki taşın arasinda eskiyi acti yine, kafa karistirmak mi derdi bilmiyorum. Bizim aslinda herseyimiz varmis, mutluymusuz, ne guzel yiyor iciyor geziyormusuz, nasil bu hale gelmisiz, kadermis... dedim" benim icin hic oyle degildi". Oyle mi peki dedi. Simdi durduk yere neden bunu soyker ki bir insan? Sevgilisi var ustelik. Boyle de ruh hastalari iste bunlar.

Son düzenleme:
Evet herjesi cok kolay etkiliyorlar. Seytan tuyu var sanki. Nasil yapiyorlar bilmiyorum ama nabza gore cok guzel serbet verme mi desem, karsidaki kisiye gore davranip cok guzel kendilerine inandiriyorlar.

NNot tutan modeli de şimdi öğrenmiş oldum. Şaşkınım

benim uyanmami saglayan bu notlar oldu. not tutmasi sayesinde erken fark ettim. kendimi bildim bileli deli gibi psikoloji kitaplari okurum, makaleler incelerim. o sayede bunun boyle not tutmak, herkesi kucumsemek, manipule etme cabalarini ikinci ayda fark edip ucuncu de kacmayi basardim. sonra dolayli yoldan ogrendim kompulsif narsisistmis zaten. not tutmasiyla ayni donem baslayan "senin iyiligin icin" zirvasi da vardi. kendi istedigi herhangi bir seyi yaptirmak icin "sunu senin iyiligin icin istiyorum, zaten bunu yapman en dogrusu sen de biliyorsun degil mi?" vs derdi. nasil kurtuldum bilmiyorum gercekten

Yedi sene yaşadım böyle bir insanla ama bana 70 sene gibi geliyo. İki kere boşandım ve hala kurtulamadım. Sebebi ise ortak çocuğumuzun olması. Bunu çok güzel kullanıyo. Artık bilinçliyim beslemiyorum onu. Ama o aç köpek gibi kurcalamaya devam ediyo.

Eklentiler

• Screenshot_20210612-084716_Instagram.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 404
  • Screenshot_20210612-093219_Instagram.jpg
    117,7 KB · Görüntüleme: 408
  • Screenshot_20210612-090711_Instagram.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 386
  • Screenshot_20210612-085837_Instagram.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 378
  • Screenshot_20210612-090329_Instagram.jpg
    199,2 KB · Görüntüleme: 348
  • Screenshot_20210612-085950_Instagram.jpg
    169,4 KB · Görüntüleme: 320
  • Screenshot_20210612-093551_Instagram.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 322
  • Screenshot_20210612-092421_Instagram.jpg
    193,7 KB · Görüntüleme: 314
  • Screenshot_20210612-083331_Instagram.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 303
  • Screenshot_20210612-090017_Instagram.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 289
  • Screenshot_20210612-090617_Instagram.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 387
çok geçmiş olsun. İlgi alanın gerçekten çok işine yaramış.

Okurken kendi eşimi okuyorum gibi oldu.

Ben de sizin gibi düşünüyorum. 6 yıldır Ayvalık ta yasiyoruz.9 yıl Konya da yaşadım hava lojmanlarindaydik.Konyali kv delerde iyi bilirim.
Konya ve civarı hep böyle inanın, benim salak narsist eşim ve salak narsist annesi de aynen böyle. Bunların yüzünden iç Anadolu insanına önyargım oluştu.

Merhaba.ayrilma asamsinda oldugum esim narsist kisilik bozuklugu. Ne yazik ki kendimce tespitim benimde kucukluk guvenli baglanma sorunum oldugu icin vazgecemiyorum. Israrla evliligi toparlamaya inat ettim kizimi bile ihmal ediyorum
Babasi cocuk sesinden rahatsiz oluyor, yanimizda olmasini cok istemiyor. Sorum sizce narsisti adam edebilir miyim baba edebilir miyim

Nasıl özellikleri var eşinizin

Jülide;
Narsisten adam olmaz!
Benim psikoloğumun bana dediği cümle şu; narsist kişileri terapiye dahi almıyoruz. Çünkü uzun yıllar boyunca terapi süresi
oluyor. Terapiye de cevap vermiyorlar. Çünkü kendi dünyalarını bize ispatlamaya çalışıyorlar.
Ben psikologa gitmeden önce bir çok psikolog dinledim. Onların da söylediği şey bu tip kişilik bozukluğu olan insandan uzak durmak. Hayatınızdan çıkarmak.
Psikoloğum dedi ki anne ya da babadan biri narsist ise bu çocuğa da geçiyor. Çocuğunuzun selameti için ayrılmanızı tavsiye ederim. Onların empati duygusu yok. Dünyaya kendi pencerelerinden bakıyorlar. Kendi istekleri olduğu sürece yüzünüze güler. Çocuk sevmezler. Çok zor kişilikler. Onlarla yasaması zor.

Cocugunu seven biri narsist degil midir bu durumda

Cocugunu seven biri narsist degil midir bu durumda
Yeri gelir çocuğunu annesine koz için kullanır. Çocuk onlar için bağlayıcı bir özellik ya kadın ona bağlansın diye çocuk ister ya da çocuğu masraf olarak görür çocuk istemez. Çocuk bir meta yani. Sağlıklı bir insan evladını eşya olarak görmez

6 yillik evliyim 3 yili ayri evlerde.. evden sinirlenip kovmaua baslamisti ve psikolojik siddet . Calistigim icin cocuk bakiminida paylasmadi bemde annemlere gectim. Evliligin ilk yillarinda siniri icin psikiyatriste gitmeyi kabul etti. Dr ilacla %70 gibi vir duzelme yakalayabilirz ama ilaci birakinca tekrarlayabilir dedi. Tanisini benimle paylasmadi. Cocuktan sonra ilaci birakti ve ofkesi basladi. Nefes almama sinir oluyordu. Saka degil. Annemlerw gectigimde kulaklarimda hakaretler inliyordu. Kendi kendime hakaret duyuyordum. Sonra toparladim pandemi vs. Gene kurtaricam evliligimi kafasina girdim. Adam bu arada ayri ev tutmus kendine. Cocuguna 5 kurus para vermedi
Sen param icin geliyorsun diye. Barisma surecimizde sinirimi bozmazsan kizin sutcu imam unv yerine koc unv. Ne gider diye konustu. Bi baba boyle konusabilir mi ben bu konusmayi sadece dinledim
. Tepki bile veremedim. Okuduklarim narsist kisilil bozuklugu tabi benim vazgecememem benim ayri sorunum oldugunu gosteriyor. Nasil vazgecerim ..

Para bunların hassas noktası. Canını alın ama paralarını almayın. Sinirlenip evden kovmaları,ayrılık ile tehdit etmeleri de klasik tepkileridir. Bu kısır döngü artarak devam eder. Sizi kurban olarak görüyor. Ne de olsa bu benden gidemez diyerek daha da tepkisini artırıyor. Öncelikle ona bağlı değilsiniz. Çalışıyorsunuz. Kızınıza bakacak guctesiniz. Siz güçlüsünüz. Onlar çok zayıflar emin olun. İçten içe kırılgan bir yapıları var. Bunun üstünü örtmek için sizin hassas noktalarınızdan sizi vuruyor. 3 yılınız ayrı zaten. Bir avukat tutun. Boşansın. Önce anlaşmalı teklif edin. Bunlardan boşanması da zor. Çünkü suya sabuna dokunmadan boşanmak istiyorlar. Bir an önce kurtulmaya bakın derim. İlaç falan fayda etmez. Psikoloğum dedi ki ilaç sadece belli müddet duyguları bastırır. Değişen bir şey olmaz

Hayır onu adam da edemezsiniz baba da edemezsiniz. Ama ısrarla çocukla aynı ortamda bulunmaya devam ederseniz çocuğunuzda narsist olabilir ya da narsist bir eşe rastlayabilir sonunda...

Ben de 18 yıl evliyim.Baslarda beni çok seviyordu.Cevresindekiler bu kız sana bakmaz demişler, bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. Anlatsam çok uzun bazen istediğimi yapsa da hep senin dediğin oluyor diyordu.Yani ben surat asarmisim diye korkuyormus.Ne hikmetse ufacık mutlu olsam, inanın burnumdan getirdi.Ornek Bir gün ramazan ayında oruçluyken bizi aradı,kizkardesim bizde kalıyor, gülerek gayet neşeli, hadi yemeğe gidelim dedi.Tamam. Diyip kapattım.Baska bir şey geçmedi aramızda, bu geldi biz hazırız biraz dolaşalım dedi ,gezdik tam yemek yerine yakın surati asıldı ister istemez soruyorsun bunu biliyor.Yok birşey dedi sonra birden siz yiyin ben yemem dedi.Tabi kızdım sonuçta misafir de var.Suclu ben oldum.Zaten her zaman lafı söyler yada surat asar,kenara çekilip izler seni sonra da sen sinirlenince suclanirsin. Maddi konusunda hep benim ailemi kullandı, kendini acindirdi , ailesi sahip çıkmamış ayrımcılık görmüş,Benim tek ailem sen ve çocuklarım derdi.Cok aç kaldım ama pazardan akşam gidip ucuz çarık çürük alırdım neymiş ben çürütüyor musun, eve alışveriş yapmak istemiyorum derdi.Maddi durum iyi değil diye annemlerde yemek yapr yerdik ,neymiş ben evde yemek yapmiyormusum.Canim waffle istedi diye götürdü ama masada bile oturmadı.Tabi surat beş karış asik.Evsiz kaldık ailesi istemedi benim aileye yerleşti 1,5 yıl kaldı, biraz kuyruğu duzeltince kendi ailesine değer verip para veriyordu.Her zaman ben sucluydum kavga çıkarıyordum inanın psikiyatri uzmanı ile bile görüştüm.Benim hastalığım yaygın anksiyete ve OKB idi.Bunu ogrendiginde doktorun uyarısına rağmen eve geldiğinde benle dalga geçerek sinirlenince ,deli deli demeye başladı.Anlatamam o yüz ifadesini hani coxuklar el cirpar dalga geçer ya aynen öyle .Kendine bir kaç şey bulmuş hep beni oradan vurur.En son ben çalışmaya başladım ailesi para kokusu aldı kaldı ki borclarimiz vardı, evimde ikinci el eşya ve kırık bir çekyat varken. Üstelik ben hala aptal gibi ikinci el bakıyordum,Ailesi bağ evine konteyner alacakmış para verecekmiş 5 bin TL ben vermek istemedim Bu ne önce bizi düşün dedim baktim bavulunu topluyor defol git dedim boşanacam dedim.Gitti bir hafta sonra bosanalim dedi.Anlasmali dilekçe verdim ve Eylül'de duruşma.Bu asamada hala beni suçluyor, tek dediği defol git dedin ben de sana tekmeyi bastım diyor.Ben dedim ki neden dedim sana bunu, saçma sapan yok sen söyledin bıktım vs ardı arkası kesilmiyor asla seni konuşturuyor ifade edemiyorsun 15 yıl önceki olayı sana söylüyor.Simdi ben engelledim ulaşamıyor bana ama bu sefr kızım 16 yaşında ona sarıyor Nafakanın bir kuruşuna dokunmayacakmisim ,aldığım gibi çocuklara vercekmisim.Bubarada daha nafaka vermedi ve kendime nafaka almadım.sadece çocuklara verecekmisim,hakkını helal etmezmis.Benim helal haram konusunda hassas olduğunu biliyor ondan vurmaya çalışıyor.Bugun kıza bunu demiş sırf üzüleyim diye ben onu sildim istemiyorum vs keşke duruşmayı öne alsaydı uzatmanın manası yok vs gibi konuşuyormus.Yok sen büyüyünce sana o kadini anlatacağım vs demiş.Yemin ederim elinde öyle bir şey yok elle tutulur bir şey aksine bana şiddet de uyguladı dayak değil ama kolumu cimdirdi boğazını sıktı hala sen dayak mı yedin diyordu.Kurtuluyorum şükür ama çocukları zehirlemeye çalışıyor.Su an ilgisiz ailesi biricik ailesi oldu sürekli parasını yediriyor.Bu kişi basitten de beter çok güzel suçlar seni iftira atar.Sirf kızım annesine beni savundu diye kıza sen benim kızım değilsin sildim seni evlatiktan demiş daha çok şey var ama nasıl bir yol alacağım bilmiyorum.Ailece psikiolojimizle oynadı sorsanız hep ben suçluyum.Narsist mi dengesiz mi bilmiyorum ama beni çok yıprattı.Allah kimseye yaşatmasın.

Tipik bir narsist. Benzerlerini yaşadım. Surat asarak isteklerini yapmanı bekliyorlar. Sürekli psikolojik baskı. Para konusunda çok hassas oluyorlar. Çok zor ya. Tek tornadan çıkmış kişilikler. Allah yardımcınız olsun

Evet parası olsa da yok diyor ayrıca exra çalıştığım halde kendime bir şey almam o kira öderse ben mutfak alışverişi yapardım.Daha da parani ne yapıyorsun derdi.Exre atardım harcama belli ona bile inanmaz kafasında kurtardı aslında biliyor ben kaç ay saç boyamadigimi bilirim hala beni suçlar borca ben sokmuştum da çok para harcıyormusum.Harcadiigm da çocukların okul ihtiyaçları harçlıkları gibi şeylerdi.

Aynısı yaaa bu kadar olur. Telefon faturam yüksek geldi diye (200 TL) neymiş bundan sonra da hep yüksek gelirmiş. Ben çok müzik dinliyormusum. Net aşımına ugruyormus. Hayatında biri mi vardı bu kadar yüksek geldi dedi. Kafasında kuruyor. Hiçbir şeyi unutmuyor. Haftalar öncesi ya da sene öncesi tartışılan bir konuyu önüne getiriyor. Birşeyden hoşlanması öfkesini belli etmiyor. Hoşlanmadığını belli etmiyor. Sen her şey normal zannedip hayatına devam ediyorsun. Sonra bir an geliyor. Bakıyorsun ki ohoo o öyle şeyler düşünmüş ki sen şok oluyorsun. Ben normal zannediyormusum meğer o içinde neler yaşamış diyorsun. Kum saati misali. Saat dolunca öfkesi açığa çıkıyor. Tartışmalar çok saçma oluyor. Diyelim siyah rengi tartisiyorsun sana diyor ki aslında sen beyazı sevmezdin. Şöyle böyle. Ne alaka diyorsun. Çok basit meselelere takılıyorlar. Benimkinde ileri derece OKB de vardı. Donlarini ayrı yikatiyordu. Temiz çamaşır halıya düşse giyinmezdi. Çöpü atmaya gitse gelip banyo yapardı. Kargo ile hijyen ürünü gelse dokunmazdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…