Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

Korkmadım çünkü içerikleri sapkınca değildi, mesela örneklersem; xx tarihi günlük gibi; bugün ilk kez konuşmadan uyuduk sevgilim, her gün yanyana konuşarak uyumak dileği ile gibi...

neredeyse her gun, gunluk tutar gibi bana benzer seyler yazan sevgilim vardi. yazmaya basladigi ilk hafta sonunda ayrilmak istedim cunku yazilar masum gozukse de aslinda bunlar da sapkinca ve inanilmaz rahatsiz etmisti beni bu durum. zar zor uc ay sonra kacabildim, kabus gibi. zaten sonrasinda bir ton psikolojik sorunu cikti kendisinin.

Korkmadım çünkü içerikleri sapkınca değildi, mesela örneklersem; xx tarihi günlük gibi; bugün ilk kez konuşmadan uyuduk sevgilim, her gün yanyana konuşarak uyumak dileği ile gibi...

yok sapıkça olduğunu düşünmedim zaten sizin örneklendirdiğiniz gibi düşündüm.
çok aşırı geldi bana.

Sonrasında nasıl bitti? Kendimi kötü hissetmemek için ne düşünmeliyim? hala kendi utancımla döneceğimi düşünüyor mesela
Sana mesaj attım, buna ayrıca yazacağım ama bu da bir manipülasyon. Suçlu hissettirip üste çıkma.
Bu aşamada zokayı yutup dönen çok, bir kez ben de döndüm. Sonra gücüne güç katıyor. Çeşitler deneyecek, ağlama sızlama, söz verme, öfke, şiddet. Sizden neyle reaksiyon alabiliyorsa. Benimki terapiye bile başladı ve seanslar boyunca terapistten kişiliğini saklamış. Terapist bana bu adam düzgün, sorun sende desin diye.

Benim fikrime göre çocukken hiç ilgilenilmemis.hic dinlenilmemis.Cok yalnız kalmış.

Uzun konuları okumam ben .Ama cıdden yazı dılınız cok ıyı.Aa nıye bıttı dedım sonunda.
Ve kocam narsist mı diye dusundum?Bazı seyler maaelesf uyuyor.Canı ısteyınce sevgı gostermesı,bu sıddette olmasa da manipule etmesı

Konunuza yeni bakabildim. Narsistle mücadele isimli bir blog var. Bu konuyu bizim gibi uzman olmayan insanlara yetecek kadar kapsamlı anlatmış. Burayı okuyan herkesin o bloğu da incelemesini öneririm. Ben günlerce boş kaldıkça okudum. Narsist mağdurlaeının hikayelerine de yer vermiş, bazıları o ladar kalıplaşmış hareketler ki bdvde okuduğum konularda aynı hareketleri görüyorum diyebilirim.

Konu sahibi gelmiş geçmiş olsun, inşallah etkilerini de çabucak atlatırsınız

Bu saat saklama işi çok profesyönelce, akıl sağlığınızı bozmak için çok çabalamış.

Benim komşumda da küsüp aylarca konuşmayan bir koca vardı. Ne zaman kadın ağlayıp yalvaeır cinnet geçirirse o zaman barışıyordu. Sonunda boşandılar da kırtuldu kadın. Ben adamın narsist olduğunu düşünüyorum. Hatta bu kavramla ilk karşılaştığımda işaretleri ona da atmıştım. Birebir aynı demişti.

Salata deyince konunuzu hatırladım. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Kurtulabilen arkadaslara çok imreniyorum. Benim eşimde narsist 15 yıllık evliyim.2 yıl destek aldim.Cok araştırdım hatta bir ara acaba narsist ben miyim diye düşünmeye başladım.Aldigim terapilerde bağımlı kişilik bozukluğuna sahip olduğumu öğrendim. Farkındalik güzel çünkü manipüle edemiyor artık.

Yazdıklarınızı okurken tüylerim diken diken oldu gerçekten. Psikolojik gerilim filmine dönmüş resmen hayatınız ve siz bunu fark edenlerdensiniz, fark edemeyip bu korkunç döngünün içinde sıkışan kim bilir kaç güzel kadın var... Ah canım kadınlar...
Başta siz olmak üzere hepinizin güzel kalplerine sarılıyorum.
Bundan sonrası çok daha güzel ve kolay olsun dilerim

Ama uğraşmaya devam ediyor değil mi ? Pes etmiyor denemeye devam ? Aynı şehirdeyiz bu arada. Eşinizde mi buralı? Artık Konyalı erkeklerin genel olarak narsist olduklarını düşünmeye başladım.

Ne yapıyorsunuz peki günlük rutinininizi nasıl huzurlu geçiriyorsunuz

Ama uğraşmaya devam ediyor değil mi ? Pes etmiyor denemeye devam ? Aynı şehirdeyiz bu arada. Eşinizde mi buralı? Artık Konyalı erkeklerin genel olarak narsist olduklarını düşünmeye başladım.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. 6 yıldır Ayvalık ta yasiyoruz.9 yıl Konya da yaşadım hava lojmanlarindaydik.Konyali kv delerde iyi bilirim.

İnanamıyorum bu yazılanlara. Kendi hikayemi yazsam birlikte olma sürelerimiz dışında her şey ama her şey aynı. İlk tanıştık beni göklere çıkardı. Böyle bir sevgi ilgi yok. Evet herkese karlı öfkeli fakat beni öyle bir alttan alıyor ki. Beni evliliğe bu şekilde ikna etmişti. Bende ilgi ve sevgi sarhoşu olup kapıldım. Tüm olumsuzlukları görmedim. Nişanlandıktan sonra kendini ele verdi. Yine de ilk sürecin sarhoşluğuyla evlendim. Ve sonra bilindik son. Boşandım. Aynı ya aynı. Sessizlikle cezalandırma, birden ilgiyi kesip soğuk davranma, ayrı yataklarda uyuyarak cezalandırma. Sen kimsin ki öğretmen olmaktan başka ne maharetin var. Eğer kadrolu olmasaydın seninle evlenmezdim. Bana yakışan güzel bir elbise giydiğimde anımda aşağılama. En basit şey bile istediği gibi olmadığında kavga kıyamet sonrasında şiddet. Aramızda geçen en ufak tartışmanın bile taa boşanana kadar kapanmaması. Her konuyu olduk olmadık zamanlarda ısıtıp ısıtıp önüme koyma. Evlenmeden hiç hesaba katmadığı ailesini evlenince başımızın üstüne çıkarma. Sırf beni kıskandırmak için ailesinin tüm fertlerine aşırı ilgi. Ben kıskanınca gidip barista dizi kıskanıyor demesi. Şiddetini haklı çıkarmak için namusuma iftira atma. Bu yüzden dövdüm diye kendini aklamaya çalışma. Onun her türlü gideri maddi olarak karşılanırken benim 15 milyar kyk borcum için defalarca çıkan kavgalar. Onun evlenirken çektiği 90 milyar krediyi düğün altınlarımızla ödedik. Dişine tel taktı 10 bin, yüksek lisans yaptı 10 bin. Tüm maaşımı alıp elimden birde kredi borcum var diye olmadık kavgalar çıkarması. Öyle şeyler yaşıyordum ki artık uyuşmuştum bana normal geliyordu. Boşanınca düşünüyorum o günleri dehşete düşüyorum. Nasıl nasıl yaşanır bunlar. Hipnoz etti sanki beni. Ben narsistmi değil mi bilmiyorum. Terapiye falan gidemedik. Mahkemede de anlaşmalı boşandık diye araştırılacağı bir ortam olmadı

Öncelikle kesin sınırlarımi yavaş adımlarla asla taviz vermeyecek şekilde çizdim.Ama şartlarım uygun olsa idi kesinlikle ayrilirdim.

Öncelikle kesin sınırlarımi yavaş adımlarla asla taviz vermeyecek şekilde çizdim.Ama şartlarım uygun olsa idi kesinlikle ayrilirdim.

Peki ilerleme var mı? Yani sevgisizlikten degersizlik hissiyle nasıl basa cıktınuz

Ben de sizin gibi düşünüyorum. 6 yıldır Ayvalık ta yasiyoruz.9 yıl Konya da yaşadım hava lojmanlarindaydik.Konyali kv delerde iyi bilirim.
Bilirim ben de bilirim. Ben sizin yorumlarınızı hatırlar gibiyim sanki kayınbabanızda her şeye karışan bir insan mıydı yoksa karıştırdım mi acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…