Gelinimiz Abimi bizden uzaklaştırdı Aile dağıldı ne yapmalıyım?

Allah’ım seni cennetine alsın

Ben görümcelik yapmadım!!! burada benide ailemide rezil ediyor eğer bunu okuyorsan Allah seni bildiği gibi yapsın tek sözüm bu.
Niye rezil etsin. İsim yok, cisim yok. İçini dökmüş, farklı yorumlarla durumu değerlendirmek istemiş. Siz tabii duymak istemediklerinizi duyunca öfkelendiniz. Rezil olduk falan diyorsunuz da biz sizi tanımıyoruz ki. Siz bizim için sadece yazıdan ibaretsiniz

Konu sahibi annemin bir görümcesi var, annemin kardeşi olsa belki bu kadar iyiliğine koşmazdı, annem ev hanımı o çalışıyor, annem onun kışlıklarını hazırlar o istemeden götürür verir, zaten yakın oturuyolar bugün çok yemek yaptım sen yapma der yaptığını alır götürür ne bileyim halam annemi arar sen çok uzun evde kaldın gel seni gezdireyim der, annem halamı arar doktor öner şu konuda halam doktor bulur
Bunların sonucu ne oldu biliyor musun, babannem o kadar çirkef ki annem halamı kırmamak için onu bozmuyor, çünkü halam anneme, babannem için zor bir insan biliyorum ama çok yaşlı lütfen onu hor görme demiş
Belki örnek alacak bir şeyler bulursun diye yazdım

Allah da o geline sabır versin yardım ersin düştüğü aileye bak utanmadan yazdıklarına bak ya . Baştan sona haksızsınız baştan sona yazdıklarında zerre haklı bir yanınız yok

26 yaşında gencecik kız 36 yaşındaki abinizle evlenmiş gittiği ailedeki sorunlara bak onlara yaptığınız tekliflere bak utanmadan burada konu açmış neler yazmış feci bilendim sana yengen bunları da okur inşallah , onun da imtihanı işte

Abin gelmiş 40 yaşına neyin birikiminden bahsediyorsun o yaşına kadar sizin ufak tefek içir zıvırlarinizla uğraşmasısa adam zaten birikim yapacakmış müsade mi etmişsiniz???? ikinizin yedığı haltların ceremesini de abine ve eşine ödetmeye çalışıyorsunuz gizlemişler ya da gizlememişler mevzu o mu???? üç kuruşluk düğün paralarına da konmamanız için olabilir mi???

İnşallah okumuştur yazdıklarınızı.

Sayın görümce nasıl ki evlenseniz de bir birey olarak aile sorunlarına söz söyleme hakkını kendinizde görüyorsunuz aynı şekilde eşinize karşı da davranın.Eşinizin karşısında da dik durup ikizinizin sizin için ne kadar kıymetli olduğunu anlatıp borcu karı koca ödeyin.

Siz kendinizi haklımı görüyorsunuz ben yanlışmı okudum ? Size mesafe koymasalar hata ederlerdi ,çok iyi yapmışlar ailesiniz kan bağınız var diye bir insanın hayatı üzernde söz hakkınız oldğunumu düşüyorsunuz abinizide bir hayatı var o sadece sizin krdeşiniz ailenizin oğlu değil tek başına bir birey ve abinize çok üzüldüm

Ben 2 konuyu da okudum. Sosyokültürel olarak yakınlar belli. O nedenle kelimelerdeki vs benzer olabilir ama bence aynı kişi değiller

Yoo annene bı haller olmus

Adam birikim yapacagi yılları ailesine para akıtarak geçirmiş daha ne yapsaydı,arabasını satıp verdiği parayı bile üç beş kuruş olarak görmüşsünüz ama çıkarıp hiç siz üç beş kuruş katkıda bulunmamışsınız, aa niye kocanın ailesine rezil oldunuz siz maddi konularınız kendi ailenizin içinde yaşarmişsiniz, inanılmaz uyaniksiniz ortalık ayaktayken çekil kenara,biseyler olup bitince çık ortaya.İkiziniz herkesden suçlu, aileyi katmış karıştırmış ama tüh tüh vah vah gelin aileyi yıkıyor sizin zaten bir aileniz yokmuski,ihtiyacı olduklarında çekilmişsiniz kenara seyretmişsiniz

Kusura bakmayın da siz de evli olduğunuzu belirttiğiniz halde nasıl bu kadar taraflı bir yorum yaptınız aileniz de olsa anlayamadım . Bir kere gelin gelin gelin diye burda belirtmiş olabilirsiniz ama o ailenizin bir üyesi ve abinizin karısı yani sizin yengeniz. İkincisi herkes bir kere evlenmek için yola çıkıyor ve gelinlik demek bir gelinin bembeyaz hayali anneniz ve siz gelin olmadınız mı nasıl böyle bir acımasızlık yaptınız o kızcağıza. Kızcağız en başından beri çok bile tolere etmiş ve elinden geleni yapmış zor zamanda sizin yanınızda olmaya çalışmış anne senin suçun yok oğlunun demiş. Bağırıp çağırmasına neden bu kadar tepki veriyorsunuz ne desin teşekkürler ben yeni evliyim çok iyi oldu bu durum mu desin… abinizin eşine saygısızlıkta bulunursanız abiniz de o telefonu açmaz. Açmamalı da. Çünkü artık siz kabul etmiyorsunuz ailem yıkılıyor diyorsunuz ama abinizin ailesi gelininiz.
Sonuç olarak annenizle konuşun ve yaptıklarınızın en başından beri yanlış olduğunu kabullenin o kızcağızdan özür dileyin . En azından kusura bakma kızım yanlış anlaşıldı bazı şeyler en başında hakkını helal et deyin. Sizin başınıza gelse aynısı annenizin hoşuna gider miydi? Karşılıklı empati kurun . Gelin almadınız kız aldınız emanet o size . Yarın öbür gün bebek olursa işler daha da karışır daha da üzülürsünüz . bu konuda sizin annenizi teşvik etmeniz daha uygun olacaktır. daha sonrası için gelininiz yine telefonu açmazsa abinize bir mesajla ya da telefonla (açarsa) durumları telafi etmek istediğinizi söyleyin ve arabuluculuk yapmasını isteyin . Olayları tatlıya kavuşturun. Üç günlük dünyada gerek yok böyle şeylere .

Sadece başlığa yorum yapacam. Kimsede biz ne kadar s*kuk bir aileyiz demiyor da nedense hep birileri birilerinin aklına gidiyor.

Sorun gelinin bunlarla konuşmaması değil bence. Abisi ikizinin kumar borcunu ödesin istiyorlar o da ödemiyor. Bütün sorun bu. Muhtemelen annesi arayıp borçlar yüzünden sızlanıyor bu hanımefendi de rahatsız oluyor, abisiyle geline bileniyor.
Abinin en büyük suçu evlenip aile kurmuş olmak bunlara göre. Bekar olsa borcu üstüne yükleyeceklerdi ama şuan yapamıyorlar. Öfkeleri o yüzden. Baksana kendi ağzıyla söylüyor kumar borcunu gizlemese annem babam evlenmesine izin vermezdi diye. Adam 36 yaşına kadar tek başına borç ödemiş ama hala suçlu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…