Gelin olmak böyle olamamalı yardım edin lütfen

ya arkadaşlar ben anlatamıyorum sanırım kuruyemiş vs.. bunları abarttığım yok zaten benim anlatmak istediğim nokta adet diyorlar ya hani işine gelenleri yapıp işine gelmeyenlerin yapılması mesela onların yaptığı gösterişten başka birşey değildi benim kızdığım nokta bu. gelin başından kuruyemiş dökmeye kadar düşünen insanların evimi görmeye bile gelmemeleri, bohça bile hazırlamamaları, bütün bunlarıda geç evimize bizi bile bırakmadılar gelin arabasını bırak, arkamda gelin konvoyu bile yoktu sadece benim ailem vardı. Sanki kimsesizler gibi eve gelişimiz ki bu durum benden çok eşimi üzdü. Benim evimin eşyalarını biz evlendikten 1 ay sonra gördüler. Zaten destek falan olduklarıda yoktu zaten bende böyle birşey beklemedim. Ama en azından manevi destek beklerdim. Keşke herşey sadece bir kuruyemişten ibaret olsa.

ben o kadar sakin bir insandımki benden resmen canavar yarattılar :) bazen kendime hayret ediorum bu kötü düşünceler banamı ait die :) bilinçaltıma o derece yerleşmiş yani. geçen gün tesadüfen bir şey keşfettim bilinçaltını temizleyebiliormuşsun subliminal mesaj die birşey varmış bilinçaltındaki olumsuzlukları olumlu cümlelerle nötürleyebiliyormuşsun. herhangi bir müziğin altında kulaın duyamayacaı frekansda konuşma yükleniormuş bunu bilinçaltı duyabiliomuş :) tabi açık konuşmak gerekirse bunu önce eşim için düşündüm ailesine tepki vermesi komutunu bilinçaltına göndermek için :) ama sonra vazgeçtim. şimdi kendimi onları sevdiime inandırmaya çalışcam belki bakış açım deişir hayat çok kısa neden bu şekilde zehir edelimki kendimize. en güzeli takmamak. kaba bi tabir olucak ama: ... ürür kervan yürür. ürüsün dursunlar

benim kocamın aileside böyle inan artık evlenen birilerini gördümmü kıza üzülüyorum içim burkuluyor

Kimle sorun çıkacağı baştan belli, kız anneleri sessiz oluyor ne de olsa, onlara çikolata lazım değil. Ama öbürlerine baya tatlandırıcı lazım cidden.

cuma günü eşimin ablası ş.dışına gitti. iş yerine arabasıyla gittiği için (sabah dolmuşa falan binemezmiş) gidip arabasını ordan biz aldık. hizmetçisiyis sanki. tabi eşim öle bakmıo h.sonu araba bizde olcak gezeris die bakıo. (bu arada araba eşimin parasıyla alınmış ama bize verilmedi) neyse akşam iş çıkışı beni aldı bi baktım depo boş :S onuda biz doldurduk. annem gidicekti onu gara bıraktık. ordanda biras dolaştık. eve geldik yatıcas. neymiş annesi evde yanlızmış (babasıda akşam gelio halbuki) öğlen aramış akşam aramayı unutmuş. hiç sesimi çıkarmadım. c.teside dedim bi hafta sonumus var dışarı çıkalım. eşim öğlene kadar çalışıo öğlen buluştuk o iş yerinde yemeini falan yemiş bende 3 gibi acıktım bişiler yicem bizimki kıvranıo yedirtmemek için neymiş annesine gidicekmişis babası geç gelirmişte onla yermişiz bende dedim o beklemez zaten (bizi yemeğe çaırıp kendileri yiyip beklemişlikleri çotur). neyse bi güzel yedim. bu hala gitme çabasında bende safa yatıorum.

durdu durdu yarın da mangala gidelim dedi. bende biliorum onlarıda katıcak kesin die yok dedim. yoruluorum ben evde bi ton iş var dedim. kalktı gelince yaparsın dedi (bencil). bende ben hiç dinlenmiim dimi dedim. bu sefer kalktı annemle ablamıda alırız dedi. bende baktım sadece, sonra ne dese beenirsiniz sen bizimkilerle gitmek istemiosun bence . daha öncede bi mangal planımızı ablası yorgunum dedi die iptal etmiştik ona tepki dahi vermemişti bende sinirlendim. arıosun dedim ablan bahane uydurursa bana verdiin tepkinin aynısını onada veriosun dedim. kalktı onun öle düşünmiyeceini biliorum dedi. bende iice attı şarteller. ben kötü niyetliyim dimi dedim onlar melek. biz başladık kavgaya.

benim derdim onun tepkileri aslında ablası aynı şeyleri yapınca birşey demio bana aşırı derecede tepki verio. ama bunu ona anlatamıorum. ona göre benim derdim ablasıyla. neyse kavga ede ede arabaya bindik. ben azıma geleni söledim. ağladım. evin yakınına geldik. eve gitmio annesine gidilcek ya. ben hala ağlıorum. sona güzel güzel anlattım. sen beni anlamıosun dedim. benim derdim onlarla olsa senin yaptıklarını çok güzel kullanır onlarıda huzursuz ederdim dedim. sen kötü niyetli insan görmemişsin dedim. herşeyi söledim. neler yaptılar bir günden bir güne saygısızlık ettimmi dedim. yeter artık dedim sen anlamıyosun beni ben yoruldum artık dedim.

anladı heraldeki özür diledi ve döküldü. annesini her gün aradıını bir gün aramayı unutsa ertesi gün aradıında annesinin sitem ettiini söledi. kadın kaç gündür hasta dedi aradıında gözüm görmüo falan diomuş (bu arada hiçbirşeyi yok tamamen sömürü) annem bana hiç düşkün diildi. okurken haftada bir bile aramazdı dedi şimdi neden böle yapıo anlamıorum dedi. bende dedim ne olcak kıs kanç lık (tabi içimden ) ben onlarıda anlıorum senide dedi. beni kaybettiklerini düşünüolar dedi. öle olmadıını anlatcas dedi. (bu arada topu topu görüşmeyeli 5 gün olmuş) neyse dedim yine insanlık bende kalsın yüzümü gözümü sildim, aradı eşim daha telefonu açar açmaz kaç gündür sesin çıkmıo dio halbuki bi gün önce görüşmüşler.

neyse gittik. bi anlatıo nası hastaymış yüzü gözü şişmiş ama nedense biz geldiimizde yeni inmiş. valla benden sağlam ama bir sömürü. bizimkide tatlım tatlım peşinde dönüo. gece yarısına kadar oturduk. bana annemi soruo ne zaman gelcek bida die. derdi annem zaten. sorarkende oğluna bakıo öle muzurki anlatamam. hareketleri öle itici. kendinden nefret ettirio. uykum geldi gidemioz nie ablası gelcek onu almaya gitces (arabayı verişinin nedenide oymuş) gittik aldık. bıraktık kendinide arabasınıda evimize geldik yattık. sabah yine kıyamadım. arada kalıo die kaldırdım kahvaltı yaptık hadi dedim gidelim mangala yüzü ışıdı bizimkinin. aradı hemen planlar yapıldı. gittim yanına. yine güzel güzel bak dedim annen kıskanç bizi kıskanıo. bunun başka açıklaması yok. hemen yok şöle ii niyetli böle bilmem ne. işte bana hep derdi önce eşin gelcek evinde huzurlu ol gerisini boşwer die dedi. bende evlendikten sona dedimi dedim çıt yok. sona dedimki beni koyacaın yeri bil ve ona göre davran başka bişey istemiorum biz bi aileyiz ikimizde çalışıoruz birbirimize vakit ayıramıoruz bunları bi şekilde anlat dedim. her seferinde gönülleri olsun die zırt pırt gidersek alışırlar sonra gidemediimizde daha çok bunaltırlar dedim. tamam dedi ama bakalım nolcak.

mangala da gittik bu arada. ordada bizimki mangal yakarken annesiyle ablası bana bakıp bakıp işaretleştiler en sinir olduum şey. sinir oldum iice ama bişi demedim. artık ses çıkarmıcam onlar bunaltsın eşimi oda biyerde ilallah dicektir umarım kendi kızı evlensede kurtulsam belki onla uraşmaktan bizi unutur (inşAllah)

evlilik sadece 2 kişi arasında olmuyor malesef. sen eşine evet dediğini sanırken onun ailesinede evet diyorsun. Yani hem eşinle hemde ailesi ile evleniyorsun malesef.
sadece eşine evet dediğini düşünen kişiler aile olaya dahil olunca şoka giriyor, benimkiler uzakta neyse ki şanslıyım. Bende çok şey atlattım. sanırım eşim agresif yapımı bildiği için üstüme gelemiyor, evde anne baba lafıda etmiyor. Zira nezaman üstüme gelmeye kalksa direk ailem karşısına dikiliyor. Ailemden çekiniyor çok şükür. Bizde kolay kolay boşanma olmaz. Son çare boşanmadır.Eşimin tarafındada ağır suçlar içki, kumar, aldatma, şiddet vs. bunlar boşanma sebebidir, başka şeyler değildir.

Her neyse annem eşimin yanında dedi. Kızım kimsenin kahrını çekmene gerek yok. Bak dene olmuyorsa işte evin.. Çık gel.. bak damat kızımı üzersen çeker alırım. Yüzünü bile göremezsin demedi deme ... Bunu eşime karşı söyledi. Ailemden pek haz etmiyor eşim.
Aslında böyle ıvır zıvıra boşanma diye bişey yok tabiki. Sürdürebildiğin kadar evliliği sürdürmen gerekiyor.. herneyse bekarlık anahtarımı verdim eşimin yanında anneme, annem dedi hayır kalsın bir gün lazım olur.

Şimdi üstüme gelemiyor. Mesela 3-4 gün önce ailesine gideceğini, benimde geleceğimi söyledi. Ne kapılarına giderim, nede kapıma gelsinler dedim
O zaman ben gideyim günü birlik olurmu dedi. olur sabah git akşam gel. oyalanma dedim. peki dedi.
nişanlıyken bir gün diye gidip 2 gün kalmıştı, başına gelecekleri biliyor neyseki tecrübe kazandı.

diyeceğim o ki aileni arkana almalısın. Sahipsiz olursan ezenin çok olur. seni üzecek bişey dediklerinde Gülerekte olsa lafı sok onlar düşünsün. Eşinin hatasını gördüğünde sınır koy. as suratını yüz verme, konuşma.. çoğu erkek için kavgadan bin kat daha etkilidir. ailesi ilede sınır koyman gerekli. Karşılarından kakara kikiri yapma, agresif davranıp üstlerinede gitme. mesafe koy.. kendine ve ailene laf söyletme. hafif gülerek sok lafı şakamı gerçekmi anlayamasınlar içlerine otursun. Bunu başarabilen tanıdıklarım kocalarının baş tacı.uygularsan iyi taktik.

Son düzenleme:
eşinizin ailesiyle sizin aranızda kültür farkı var belli ki onlara normal gelen şeyler size anormal geliyor kaldıramıyorsunuz, aynı şehirde olup görüşmemek zor olur fakat bir süre başka bir yere gitseniz? yeni bir iş yeni bir şehir belki iyi gelebilir hem onlar sizden uzaklaşınca yokluğunuza alışacaklar hem de siz uzak kaldığınız süre içinde kırgınlıklarınızı unutma fırsatını bulacaksınız, hergün görüştükçe sinirleriniz daha da tepenize biniyor görünen bu. başka bir şehre gidebilme fırsatınız olmazsa da şuna inanın zamanla onların saçma sapan huylarına gülüp geçmek isteyeceksiniz, ay bunu mu kafaya taktım diyeceksiniz 5 yıllık evli olarak ben 3 senemi herşeye alınıp kırılarak geçirmiş biri olarak samimiyetle söylüyorum, siz de olgunlaşacaksınız çünkü olgunlaşmak yaşla değil yaşadığınız şeylerle oluyor, belli ki siz kendinizi değersiz hissetmeye alışkın değilsiniz ve eşinizin ailesi öyle hissettiriyor size, bunu evlenen bir çok kadın yaşıyor kısaca anlatayım;
el bebek gül bebek büyütülen yavru kuş büyüyüp yuvadan başka bir yuvaya uçarken yeni bir iklime ayak uydurmanın zorluğunu bilmiyor, bazen kanatları donuyor soğuktan, yeni yuvasında uçamıyor, kanatlarını açtıkça ve çabaladıkça canı yanıyor, sabredip eşinin omuzlarına yaslanıp biraz beklese o buzlar eriyecek ve tekrar uçabilecek ama bazen acele ediyor :) siz de ya biraz uzaklaşmayı ya da biraz sabretmeyi deneyin emin olun düzelecektir herşey :)

Evet aramızda kültür farklılığı var. Alışmaya çalışıyorum iyi düşünmeye çalışıyorum ama mantığım hiçbir şekilde kabul etmiyor bu durumu.Dediğin gibi zamanla alışıcam, gülüp geçicem çünkü onları olduğu gibi kabul etmeyi öğrenicem. O zaman gelene kadar kimbilir ne götürücek benden insan canı yandıkça olgunlaşırmış ya benimkide o hesap. Umarım ben onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrendiğimde onlarada benim fikirlerime saygı duymaları gerektiğini öğretmiş olurum.

emin ol onlarda alışacaklar sana ve senin kişiliğine, olgunlaşmanın ve öğrenmenin yaşı yoktur, evlenince daha iyi anlıyorsun ki bir aile demek toplum demek, toplumdaki farklılıkların yansıması ailede de olur, hoşgörüyle yaşamasını öğrenmek zorundayız nasıl toplumda herkes bizim gibi değilse ailemizde de öyle olmak zorunda değil.
hergün otobüse bindiğimizde sapıklarla, yankesicilerle, yaşlı teyzelerle, parfümü üstüne boca etmiş kokoşlarla birlikte yolculuk ediyor ve artık sesimizi çıkarmıyorsak bu duruma ,toplumun gerçeğini kabulleniyorsak, ailemizdede bazen öyle yapmak gerekiyor, fakat duygusal anlamda sizi ve kırgınlıklarınızı çok iyi anlıyorum ben de herkesin daha anlayışlı ve saygılı olduğu bir dünyada yaşamak isterdim, fakat kendimiz için istediğimiz anlayışı başkalarına sunduğumzda bu gerçekleşebilir, umarım anlatabildim :) evet acıları çeke çeke olgunlaşıyoruz ki dünyada tek acının bizim yaşadığımız olmadığı kanaatine varıyoruz, yaşanmamış daha ne acılar var hayatımızda bilemiyoruz, ve bazen başkalarını yaşadığı acıları gördükçe şükrediyoruz Allah a, acımızla bile barışıyoruz, bu noktada olgunlaşıyoruz sanırım :)

Son düzenleme:
merhaba bayanlar !
öncelikle bütün yazıları okudum ve çok üzgünüm gercekten. hepimiz buna benzer sorunlar yaşıyoruz kaynanalar, gelinleri sevmez , sevemez. E arada istisnalarda kaideyi bozmaz şekerim:)
neyse canım gel gelelim senin meseleye bende bu tür sorunlar yaşadım nişanlıyken ama üstesinden gelmek istiyosan azıcık hain olucaksın :) eşini kendı tarafına cekmeye calış, onların haksız oldgunu göster hatta olayları büyüt ama sen her zaman masum gözük kocana , eşinin ailesinede kesinlkle kötü bir laf etme , çünkü hemen gidip yetistiriyorlar sucsuzken suclu oluyorsun. sadece alttan alttan laf sok , emin ol bu daha iyi oluyor. eşini kendi tarafına çekmek konusuna gelince bulursun artık bir yolunu , erkekleri kandırmak o kadar da zor değil tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…