Gelin olmak böyle olamamalı yardım edin lütfen

aslında dedikleriniz çok doğru ama bunları ben uygulayamıyorum. ve bu da yetiştirilme tarzımızdan kaynaklı. anneme kızıyorum beni neden böle yetiştirdin diye. kaynanam birşey dediğinde hemen cevap verebilmeyi o kadar isterimki bunu yapabilsek kendimize sorun etmiyeceğiz belki ama asıl sorun bunu beceremiyor olmamız :KK43:

Aslında kayınvalide-gelin ilişkilerinini temel sorunu bu.
Kayınvalide laf sokuyor mesela işte yemeğin güzel olmamış diyor.
Kızımız susuyor içine atıyor küsüyor birikiyor birikiyor kinleniyor.
Ben böyle buna benzer bir laf duyduğumda ayy niye öyle dedin annecim kocam bir güzel yiyor ki demek ki damak zevkimiz farklı diyorum.
bir iki üç tıp :)
Kavga edilmeli saç baş girilmeli falan demiyorum katiyyen içinde biriktir biriktir kinlen kocaya sar bir de onun beynini ye.
sonuçta sanki gelin kabahatli anlaşılmaz huysuz sorunlu bir tip gibi oluyor.
Mevzuyu erkeklerin çözmesini istersek erkekler her zaman ailesini tutar,tarih yazmaz öteki türlüsünü..
Yavaş yavaş başlayın birden olmaz değişim ama hayatınız boyunca böyle bir kayınvalide figürü var ise bir şekilde değişmek zorundasınız.
Yoksa hep biriktirecek hep incineceksiniz aksi gibi hiç de haklı bulunmayacaksınız.

konunuzu okudum. aslında susmamayı öğrenirsek böle küçük konular içimizde büyümez.

bende farklı değilim öncelikle... k.validenin küçük bir şey söylemesi ile üzülüveriyorum. hassasım... ama bu durum diğer insanlar için geçerli değil. iş yerimdede sorun olduğunda pat pat konuşmayı cevap vermeyi beceriyorum. ama k.valideye olmuyor. bunun sebebide eşim. aman annemin psikolojik sorunları var, aman annem cahil diye geçiştiriyor sürekli... geçenlerde telefon konuşmaysı yaptık k.valide ile... ben astım hastası olduğum için küçücük kızsam sinirlensem rahatsızlanıyorum. onlarda farkında... k.valide bana telefonda; hep içine atıyorsun kızım birşey olduğunda benim içinde olsa atma içine açık açık söyle. sonra kendini hasta ediyorsun dedi.

haklı... çok haklı... bazen neden sustum yada susuyorum ki diyorum... kendime yaptım ne yaptıysam. karşımdakini susturamıyorum evet ama içimdeki düşünceleri durdurmak benim elimdeydi. şimdi öğreneceğim çok şey var... susmamak lazım... saygızık yapmak değil. sadece bazı yerlerde eşini beklemeden kendi cevabını verebilmek. herşeyi eşine anlatıp doldurmıyacaksın... o cahil der, sen ona bakma der. hasta der.. derde der.... bazen kendi işini kendin görmek en iyisi...

canımm bu yeni evli olan herkesin çok sık yaşadığı bişey yaa bende aynen senin durumundayım ama tavrım onlara karşı farklı samimi olmuyorum nasılsın iimisin o kadar çünkü öyle olması gerekiyo bi gün samimi oluyum dedim espri yaptım hemen yatak muhabbetine bile götrüdü lafları özelimize girmeye başladı dedim bi daha töbe..

ne söylerse karşılığını tatlı dille sivri dil arası imalı bi şekilde belirt kafana takma ,, 2 aylık evliyim evliliğimin ilk ayı hep eşimle ailesi yüzünden tartışma şeklinde gecti artık eşim anlıyo bana sormadan hiç bişeyine tamam demez saolsunn mutlu oluyorumm sana tavsiyem esine anlatırkende annesinin dediklerini sert bi şekilde onunla kavga eder gibi anlatma gülerek anlat takmıyo gibi hiç deilse tartışmamış olursun

Ben evleneli 4,5 ay oldu.
Eşimin ailesi özünde iyi insanlar,
fakat her iyi anlaşamaz.
Sizin ailenize benzeyen adetleri var,
Düğün bitti ve bizde kayınvalidemin evine gittik(zaten başka gideceğimiz yerde yoktu,şehir dışında oturuyorduk eşimle),
önce gözümün önünde kurban kesilip,kanı alnıma sürülmeye çalışıldı eşimin ve benim.
daha sonra dengesiz aptal adamın teki havaya 4 5 el ateş attı.
hem düğünün o stresinden hem korkudan hüngür hüngür ağladım.
o da yetmedi bardak kırdırdılar,kuruyemiş testisi attılar önüme.
kapıya yağ sürdürdüler,
duvara çivi çaktırdılar,
bir çikolatayı eşim,kayınvalidem ve benim yemem üzere 3 e bölüp yedirdiler.
sonra bizi bırakıp gittiler,
ertesi gün sabahın 8.30 unda gelip,
duvak denen bir adeti yerine getireceklerini söylediler ve 3 e kadar mevlüt okutuldu.
çok ama çok sinirlenmiştim bunların hepsine.
evlenen bendim fakat,evliliğimin ilk saatleri,günü istediğim gibi geçmiyordu.nerdeyse evlendiğime pişman olmuştum.
eşimde sinirlendi ve o gün mevlüt bitmeden beni aldı anneme götürdü,gezdirdi.
o an anladım....
Allah'ım iyiki bana bu adamı nasip ettin sana şükürler olsun.
eşim hep arkamda oldu.
zaten şu ana kadar aman aman sıkıntılar yaşamadık eşimin ailesiyle karşı karşıya gelecek kadar.
diyorumya...özünde iyi insanlar ama bazen anlayışsız olabiliyorlar o kadar.
onuda yeri geldi ben idare ediyorum yeri geliyor,eşim.
altın mevzusunda şöyle oldu.
tatile giderken altınları bize bırakın dediler ama eşim hayır dedi.
eşimle nişanlıyken bu meseleyi konuşup,anlaşmıştık.
eğer biz aile olduysak maddi manevi bunu hissettirmeliyiz ailelerimize diye.
yani çok sorun olmadı.
900 km uzaktayız.arada gidiyoruz.onda da çok sorun olmuyor.
Biliyorumki,biz kayınvalidemle yakında olsak anlaşamayız.
iyi kadın ama uyuşamıyoruz çok fazla.zaten bu çok da normal.
hem nesil farkı(yani kim olsa anlaşamaz),hem de insan yeri geliyor kendi annesiyle anlaşamıyor.
o yüzden bunu çok sorun etmiyorum artık.
görüp duyuyoruz,burdan da okuyoruz.
ne kayınvalideler var.
şükrediyorum.
en çokta eşim için.
eşimle anlaşıyoruz ve ''ailelerden uzakta mutluyuz''.
gerisi sadece ayrıntı benim için.

.....

senin kayınvalidenin o kız mevzusunu açmasıysa tamamen gereksiz ve yersiz.
altın mevzusunda çirkeflik yapmasıda aynı şekilde.
eğer eşinle mutluysan,eşinin ailesine mesafe koyarak dengeyi kurabilirsin.
şunu öğrendimki,
evlilikte beklentini yüksek tutmayacaksın.
beklenti attıkça hayal kırıklığıda aynı oranda artıyor.
demişsin ya peri masalı bal kabağına döndü?
işte evliliği peri masalı gibi görmeyeceksin.bu işin çözümü burda.
Türk filmlerindeki gibi zar zor kavuşup evlenince ekranda mutlu bir SON değil evlilik.
tam tersi ASIL BAŞLANGIÇ....

Hepsini anladım da, neden çikolatayı sen eşin ve kaynanan bölüştü? anlamı neymiş yani? Kaynana ne alaka? Hayır alakaysa bölüp sen de annene vereydin. Garip yani.

Aslında kayınvalide-gelin ilişkilerinini temel sorunu bu.
Kayınvalide laf sokuyor mesela işte yemeğin güzel olmamış diyor.
Kızımız susuyor içine atıyor küsüyor birikiyor birikiyor kinleniyor.
Ben böyle buna benzer bir laf duyduğumda ayy niye öyle dedin annecim kocam bir güzel yiyor ki demek ki damak zevkimiz farklı diyorum.
bir iki üç tıp :)
Kavga edilmeli saç baş girilmeli falan demiyorum katiyyen içinde biriktir biriktir kinlen kocaya sar bir de onun beynini ye.
sonuçta sanki gelin kabahatli anlaşılmaz huysuz sorunlu bir tip gibi oluyor.
Mevzuyu erkeklerin çözmesini istersek erkekler her zaman ailesini tutar,tarih yazmaz öteki türlüsünü..
Yavaş yavaş başlayın birden olmaz değişim ama hayatınız boyunca böyle bir kayınvalide figürü var ise bir şekilde değişmek zorundasınız.
Yoksa hep biriktirecek hep incineceksiniz aksi gibi hiç de haklı bulunmayacaksınız.

ben hemen cevap veriyorum bu kez de saygisiz diyorlar bana :KK53:

ben hemen cevap veriyorum bu kez de saygisiz diyorlar bana :KK53:

Siz üzüleceğinize onlar üzülsün.
Bir de üslup önemli..
Ortalama 50 yaşlarında bir kadın ,birinin damarına basınca susmayacağını da bilir.
Kendinizi haklıyken haksız duruma düşürecke kadar sert bir tepkiden bahsetmiyorum.
Karşınızdaki onun davranışlarının sizi incitmediğini sallamadığınızı umursamadığınızı anlayınca pes ediyor bir süre sonra.
Çünkü asıl amaç sizi üzmek sindirmek ..Hem sinmemek hem asaleti korumak gerekiyor.

Canım esının aılesı tamamen görgusuzmus bunu fark ettım,gercekten cahıller!
Ben senın yerınde olsaydım,madem herşeyı kendınız yaptınız kımse karısmadı
bu saatten sonra karıstırmazdım ,ama esıme de her onlara kırlıdıgımda anlatmazdım.
Mesela sızı eve mı cagırıyorlar o gun ertelemeye calıs hastayım de iş cıkar kendıne
aa planım vardı bgn falan dıyerek caktırmadan erteleyebıldıgın kadar ertele..
Sonra,esıne her sıkıntını anlatma dedım ya ıcını dökmene yarayacaksa bır defter
al yaz caktırmadan olur da senı sucladıgı bır durum olursa ılerde verırsın al
bak dıye..Azcık ıcıne atmaya calıs..
Bır de laf sok derım ,yanı onlar komsu kızını söylemıs ya sen de de kı valla
komsunun kızını tanımam bılmem ama alabılecegı en dogru kadını aldıgını
ıyı bılıyorum de gul gec ..Onlara senı uzduklerını görme sansını zevkını gösterme
ve laf koydugunda özellıkle para altın konularında evı de kendımız dösedık
olayını vurgulamaya bak.Esın cıkısta kızarsa da cahıllık ettım ya önemseme geç de..
bak hem sen eglenırsın böyle olunca hem de o suratları duser sen gulersın..
bos yere sevdıgın adamla da aran acılmamıs olur.

tamamen katılıyorum sen sinir oluncaya kadar onlar yesinler kendilerini tabi herşeye hazırlıklı ol kocanı dolduracaklr üstüne salıcaklar ne kocana ne ailesine ezdirme kendini

aynı sorun(kaynana sorunu) bende de var. en iyi ve tek çözüm aldırmamakmış, bunu öğrendim. çünkü ben üzülüp surat astığımda canımı yaktığı için zevkten dört köşe oluyor. dayanamayıp en ufak ters bir şey söylediğimde eşimin gözünde o melek, mağdur bense cadı oluyorum. ama aldırmayıp pişkin pişkin güldüğümde ve hiçbir şeye karıştırmadığımda hırsından deliye dönüyor ve hiçbir şey yapamıyor.
en yanlış şey ise eşine kayınvalideni çekiştirmek ya da şikayet etmek. çünkü o, onun annesi...
o kadar çok isterdim ki eşimin annesini kendi annem gibi sevebilmeyi ama o hep engelledi ve hep tepeme çıkmaya kalktı. giydiğim kıyafetimin açıklığından yatak odamın düzenine kadar karışmadığı şey kalmadı.(allahtan bir gelini daha var onu da çok kıskanıyor.) içimden kötü bir şey de dileyemiyorum çünkü eşimin annesi, bitanemin üzülmesini istemiyorum. bizim yüzümüzden o da arada kalıyor. ayrıca ben de birkaç ay sonra erkek evlat sahibi olacağım. inşallah ben de ileride gelinimi kıskanmam... tek çözüm aldırmamak ve Allah'a havale etmek... tekrar ediyorum tek ve en etkili çözüm aldırmamak...

Hepsini anladım da, neden çikolatayı sen eşin ve kaynanan bölüştü? anlamı neymiş yani? Kaynana ne alaka? Hayır alakaysa bölüp sen de annene vereydin. Garip yani.

Çikolatayı üçümüz yedik çünkü hem eşimle hem kayınvalidemle aram hep tatlı olsun,sorun çıkmasın diye :KK53:
çok saçma :KK53:
Allah'tan çikolatayı çok seviyorumda gözüm adet madet görmedi :KK53:
bunlar kesinlikle batıl inanç.
ama naparsın,onunda ilk evlenen evladı,demekki heves etmiş.
o yüzden hoşlanmamama rağmen tepki vermedim.

Bu kaynanalar nasıl bişiler anlamıyorum..
Asgari ücret gibiler kimse onlarla geçinemiyo..
senin evin ayrıymış ama tek tessellin bu olsun ben bir arada durdum uzunca bi dönem kafayı sıyırmaya ramak kalmıştı kurtuldum..
Girme cahille münakaşaya ayıp olru edep! adabına demiş mevlana..
Valla cahile laf anlatmak zor
Sonradan görme ve cahillerin şerrinden korusun mevlam..
Benim tek hatam ama geriye dönüp bakınca çok sus pustum..
Hep içime attım zerre laf çevimedim son anlara kadar..
Ufak ufak laf sokucaksın samimi olmıcaksın!

benzer şeyleri ben de yaşadım ama hiçbir şeye karışmadıkları için yüz bulamadılar. o kadar zordu ki evlilik hazırlıkları. hala borç ödüyoruz ama bir bakıma da iyi olmuş diyorum hiç olmazsa söz söyleme hakları yok. ağızlarını açsalar cevabını veririm. ayrıca bu umursamaz geniş tavırlarını fark ettiğim an mesafemi koydum. çünkü yüz versem tıpkı sizinkiler gibi olacağını hissettim. sizin yaşadıklarınızdan en acısı geçmiş olsun demekten aciz olmaları. hadi adet olayları falan önemsenmeyebilir ama böyle bir olayı vurdumduymazlıkla karşılamak çok vicdansızca bence. kesinlikle yüzlerine falan gülmeyin. çok mecbur kalmadıkça görüşmeyin. gittiğiniz zaman da bir şey sorarlarsa cevap verin sormazlarsa sohbet açmaya çalışmayın. anlasınlar tavırlı olduğunuzu. hiçbir şey belli etmeyince iyice aptal yerine koyuyorlar insanı. ben sırf onlardan uzak olayım diye başka bir şehre yerleşmeyi bile kabul ettim kendi ailemi de görmemek pahasına. Ayrıca sanırım bütün erkekler eşiniz gibi evlenmeden önce tek önemli şey sizmişsiniz gibi davranıyorlar evlendikten sonra öncelikleri değişiveriyor. o yüzden bekar bayanlar çok aşık olmanın her zaman öncelikli olmakla aynı şey olmadığını iyi bilsinler. sonuç hayal kırıklığı oluyor yoksa.

artık tahammülüm kalmadı. psikolojimi o kadar bozdularki artık kimseye tahammül edemez hale geldim :KK43: onlar yüzünden patlamaya hazır bomba gibiyim. en ufak bir şeyde eşime parlıyorum. neden çünkü o benim arkamda olmadığı için hep kızgınım ona ve bunun acısını çıkarmaya çalışıyorum. psikolojim bozuk :KK43: benimle yaşıt kendi kızı var insan hiç mi onun yerine koyup düşünemez. geçen gün sinirimden eşime dedim Allah kardeşinede senin gibi eş versin die tabi içimdende annen gibi kaynana versin dedim. o da amin dedi. hiç yaptıklarını görmüyorlar. eşimde öyle o kadar bencilki anlatamam. ama ne bekliyorumki armut ağacının dibine elma düşücek deil ya o da aynı annesi. oysa evlenmeden önce ne kadar pozitif bir insandım ne kadar mutluydum. şimdi eski benden eser yok. resmen ömür törpüsü başka hiçbirşey değil...

İnsanları adetlerinden dolayı görgüsüz ve cahil diye sıfatlandıramayız. Konu sahibin anlatış şekli olayı nasıl desem çevresinde hiç duyulmamış adetleri yaşadığını zanneder, eğer anne baba yurt dışı doğumlu değilse bunlar düpedüz eski Anadolu adetleri. Anlatış şeklini beğenmedim “ kafamdan aşağı kuruyemişleri yedim, sandalyeye oturttular vs vs vs” herkes peri masallarında gibi evlenmek ister ama sandalyeye oturma olayı hala Türkiye’nin yarısında olan bir olaydır özellikle kına gecelerinde. Konu sahibi hiç kına gecesine de gitmemiş sanırım. Nice yabancı gelinler geliyor da daha eski adetlerle evleniyorlar. Hatta oynamayı bilmiyorlar bakarak öğrenmeye çalışıyorlar. Sizin kültürünüze ters olabilir ama yine de hoşgörüyle yaklaşılması lazımdı bence. Ancak ve ancak kayınpederin alkollü hareketi son derece itici.buna denecek bir şey yok. Eşinin de tavırlarının değişmiş olması da aslında değişmedi; olay iki taraf için de bir şey diyememesi orta yolu bulmaya çalışması belki konu sahibinden biraz destek beklemesi. Çünkü her evlilik aynı kültürden mi oluyor? Hayır? Bu durumda biraz hoşgörü bence.

Siz üzüleceğinize onlar üzülsün.
Bir de üslup önemli..
Ortalama 50 yaşlarında bir kadın ,birinin damarına basınca susmayacağını da bilir.
Kendinizi haklıyken haksız duruma düşürecke kadar sert bir tepkiden bahsetmiyorum.
Karşınızdaki onun davranışlarının sizi incitmediğini sallamadığınızı umursamadığınızı anlayınca pes ediyor bir süre sonra.
Çünkü asıl amaç sizi üzmek sindirmek ..Hem sinmemek hem asaleti korumak gerekiyor.

ben de bunu uygulayacağım,ben üzüleceğime onlar üzülsün:KK14:

İnsanları adetlerinden dolayı görgüsüz ve cahil diye sıfatlandıramayız. Konu sahibin anlatış şekli olayı nasıl desem çevresinde hiç duyulmamış adetleri yaşadığını zanneder, eğer anne baba yurt dışı doğumlu değilse bunlar düpedüz eski Anadolu adetleri. Anlatış şeklini beğenmedim “ kafamdan aşağı kuruyemişleri yedim, sandalyeye oturttular vs vs vs” herkes peri masallarında gibi evlenmek ister ama sandalyeye oturma olayı hala Türkiye’nin yarısında olan bir olaydır özellikle kına gecelerinde. Konu sahibi hiç kına gecesine de gitmemiş sanırım. Nice yabancı gelinler geliyor da daha eski adetlerle evleniyorlar. Hatta oynamayı bilmiyorlar bakarak öğrenmeye çalışıyorlar. Sizin kültürünüze ters olabilir ama yine de hoşgörüyle yaklaşılması lazımdı bence. Ancak ve ancak kayınpederin alkollü hareketi son derece itici.buna denecek bir şey yok. Eşinin de tavırlarının değişmiş olması da aslında değişmedi; olay iki taraf için de bir şey diyememesi orta yolu bulmaya çalışması belki konu sahibinden biraz destek beklemesi. Çünkü her evlilik aynı kültürden mi oluyor? Hayır? Bu durumda biraz hoşgörü bence.

yapılan adetlerden dolayı görgüsüz diye sınıflandırılmış değil. daha takılar ortada yokken yapılan altın pazarlığı milletin içinde kese çekiştirmeler adet olamaz görgüsüzlük budur. cahilliye gelince gelinine komşu kızını zengin olduğundan oğluna almak istediğini ve düğünden sonra o kzıın annesiyle yaptığı konuşma ahlanıp vahlanması ve bunu gelinine anlatması cahillikten başka birşey olamaz.

yazdıklarınız bana o kadar tanıdık geldiki bir an o kötü günlere geri döndüm özellikle eşinizin seni kötü düşünüyorsun gibi sözleri falan aynııısını duydum... bana yanında neler yaptılar hep ailesini savundu hepp bir açıklama getirdi yok onlar öyle demek istemdi yok o anlam nasıl çıkar vsvsvs... eşimin anneside biz bir aylık evliyken etrafta kız çoktu falan dedi tabi bende aynı sizin gibi eşime söyledim falan ama sonuç şu ki ailesinin yaptıklarını hep savunuyorsa öyle devam ediyor hatta ilk zamanlar size hak verdiği bir iki konu varsa zamanla onlarda ortadan kalkıyor ben o kadar kötü şeyler yaşadım eşim ailemle görüşmek istemiyorsan görüşme seni zorlamam dedi oysa şimdi bayrama onlara gidiyoruz durumumu düşünün artık... ben yaşadım yaşıyorum bi çözüm bulamadım:KK43:... size yardımcı olacak hiç bir şey yazamadım kusura bakmayın lütfen... sadece okuyunca sizi çok iyi anladığımı yalnız olmadığınızı bilmenizi istedim...

evet bayram var bende nasıl tahammül edicem bilemiyorum. ama sınırlarımın sonundayım. en ufak birşeyde patlayabilirim. ama biliyor musun insan bunları yaşadıkça artık hiç umarsamaz oluyor. sonunu düşünmüyorum düşünemiyorum.şunu söylersem kırılırlar, üzülürler, yanlış anlarlar gibi düşünceler yok artık sonunda. tek birşey var aklımda ''bütün bunları bana niye yaşattılar!'' hepsi bu. nasıl olsa herşey olacağına varıcak ben elimden gelenin fazlasını yaptım düzelmedi düzelmiycekte artık kabul ettim bunu ve o yüzden sonunu düşünmüyorum. inceldiği yerden kopsun...

evet bayram var bende nasıl tahammül edicem bilemiyorum. ama sınırlarımın sonundayım. en ufak birşeyde patlayabilirim. ama biliyor musun insan bunları yaşadıkça artık hiç umarsamaz oluyor. sonunu düşünmüyorum düşünemiyorum.şunu söylersem kırılırlar, üzülürler, yanlış anlarlar gibi düşünceler yok artık sonunda. tek birşey var aklımda ''bütün bunları bana niye yaşattılar!'' hepsi bu. nasıl olsa herşey olacağına varıcak ben elimden gelenin fazlasını yaptım düzelmedi düzelmiycekte artık kabul ettim bunu ve o yüzden sonunu düşünmüyorum. inceldiği yerden kopsun...

bizde kaç gündür onlar yüzünden konuşmuyoruz aynı evde iki yabancı gibiyiz. annemde malesef şahit oldu ve çok üzülüyor. onun ailesinin ise hiçbirşeyden haberi yok. bu sefer istiyorumki pnlarında haberi olsun ve onlarda üzülsünler. sanmıyorum üzüleceklerini ama yinede öğrenmeleri için elimden geleni yapıcam. hiçbirşey yapamasam bile görümceme sölicem. param yok para bulur bulmaz dava açıcam diecem neden die sorarsada kardeşinin yaptıklarını anlatıcam. ben 1 aylık evliyken onlar yüzünden eşimden şiddet gördüm 1 ay kulağım mosmor gezdim damarlarım çatlamış. diğer kulağım zaten duymuyor birde üzerine duyan kulağıma vurdu :KK43: sağır kalabilirdim. 3 hafta öncede yine ailesi yüzünden tartışırken merdivenlerden itti beni :KK43: ve ben bunları kimseye anlatamıyorum ama ailesi bir şekilde bilicek bunları

Canım sen olayları biraz fazla abartıyorsun, yok kayınvaliden evine indirmiş seni yok başından aşağı çerez dökmüşler, yok kaynatan elini öptürmemiş.. Öptürmezse öptürmesin.. Kaynanan geçmişte oğluna almayı planladığı kızları anlattığında da gül geç, adam sonuçta seni seçmiş.. niye adamın ailesini bu kadar taktın ki, eşine odaklan o iyiyse boşver gerisini, sorunları minimuma indir..Hangimizin hayatta herşey istediği gibi gidiyor ki, bazı şeyler elbet istemediğin gibi olacak es geç bunları..

bizde kaç gündür onlar yüzünden konuşmuyoruz aynı evde iki yabancı gibiyiz. annemde malesef şahit oldu ve çok üzülüyor. onun ailesinin ise hiçbirşeyden haberi yok. bu sefer istiyorumki pnlarında haberi olsun ve onlarda üzülsünler. sanmıyorum üzüleceklerini ama yinede öğrenmeleri için elimden geleni yapıcam. hiçbirşey yapamasam bile görümceme sölicem. param yok para bulur bulmaz dava açıcam diecem neden die sorarsada kardeşinin yaptıklarını anlatıcam. ben 1 aylık evliyken onlar yüzünden eşimden şiddet gördüm 1 ay kulağım mosmor gezdim damarlarım çatlamış. diğer kulağım zaten duymuyor birde üzerine duyan kulağıma vurdu :KK43: sağır kalabilirdim. 3 hafta öncede yine ailesi yüzünden tartışırken merdivenlerden itti beni :KK43: ve ben bunları kimseye anlatamıyorum ama ailesi bir şekilde bilicek bunları

Nasıl ya eşin sana ailesi yüzünden mi vurdu? Bu nasıl erkeklik ya sebep ne olursa olsun bu şekilde bir şiddete karşıyım. Bu zaten aradaki saygının yitirildiğini gösterir. Annemde şahit oldu derken sana vurduğunamı şahit oldu?

X