Fitotellalar

4 litre su böbreğini yormazmı kuzum yaa
kreatin yüksek çıktı canım bende öyle düşündüm sudan zarar gelmezmiş. hava sıcak terliyor insan dedi o yüzden bir tık daha suya ihtiyaç var dedi. bu kreatin suyu az içince gıdaya dikkat etmeyince yükseliyormuş bende bu aralar çok dikkat edemedim. o yüzden bir süre 3/4 lt su bandında olmak istiyorum

ya sorma beferim ben 1 hafta sadece hurma ile beslendim yaa.. nasıl bir işkenceydi aman Yarabbim.. ne sofralara dayandı bu nefis, ama yaptım bir o kadar azimliyim yani..
yok ya benim hiç ortam yok..
ya herro ya merro :KK70:
bende dün misafirliğe gittim akşam eve gelirken komşu bir dilim su böreği verdi onu yedim. sonra misafirlikte baklavalar börekler geldi sadece şekerli kuru pasta yedim birde hurma doydum da acıkmadım .

aa burayı görmemişim suhan cım.
ben diyet yapmıyorum ama yazayım buraya o_O o_O

2280211

açık süt ile yapılmış türk kahvesi.
iş yerinde yaptığımdan kaynar suyu kahvenin üzerine az döküyorum . biraz bekliyorum . 2 dk kadar . sonra üzerine 350 ml soğum süt .

2280215

2 büyük domates , tereyağı , az su .
domates çorbası yapar gibi önce tereyağında domatesleri soteledim . un eklemedim .
biraz su ile pişti domateslerim . ve içine sepet peyniri doğradım .
en üste karabiber , kekik , kuru fesleğen , pul biber
japon mutfagını takipteyim son 1 yıldır . belki daha uzun bi süredir . onların tariflerini izleye izleye kendi damak zevkime göre tarifler yapıyorum .

2280216

bunu egeli olanlar bilir
deniz börülcesi
bizim oralarda çok yenir .
deniz börülcesi haşlanır . ayıklanır .
bol suda bekletilir . çünkü tuzlu bir bitki.
2280218

suyu süzüldükten sonra içine sarımsak , zeytin yağı . domates rendesi.
tamamdır . tuz kesinlikle konulmuyor .

2280221

6-7 üçgen dilim karpuz . 1 bardak su . su olmadan smothi makinası çalışmıyor . ama yine de şekerli bi içecek oldu.
karpuzu normal dilim olarak daha çok tüketiyorum . günlük 12-13 üçgen dilim kadar .

2280224

bu da ahtapotcuğumuz . eşim çıkardı.
onu da haşlayıp , ayıkladıktan sonra . tereyağında kavuruyorum . sadece kollarını yapıyorum . kafa yenilmiyor diye biliyorum .
onu da yaptığımda resim atarım . geçen yıllara ait bi resim bulursam pişmişini de atarım . beyaz oluyor . böyle siyah olmuyor piştiğinde. çünkü siyah olan kısım derisi. pişince soyuluyor bu deri.

madem başladım . geçmişe dönük arkadaşlarla paylaştığım mamaların resimlerini de atmamı ister misiniz . sıkılmazsanız onları da atarım . bugün ne yesem fikri açısından iyi olabilir .

2280228

brokoli az haşlıyorum . soğuyunca poşetleyip normal buzdolabina koyuyorum . buzluk değil yani
gün gün oradan alıp kafama göre yiyorum . bazen sebze yemeklerime katıyorum . bazen böyle omlet yapıyorum .
pul biber ve karabiber ile omlet.

:KK9: harikaaaa
ahtapot özellikle ilk tatil mekanında deneyeceğim bir yiyecek kafamda :)
hiç yemedim ama damak lezzetine çok güvendiğim bir arkadaştan harika olduğunu duydum..

2280230

daha çok kışın yaptığım . özellikel çocukların sevdiği . 3 malzemeli.
tereyağı , az pudra şeker . un .
bisküvi mak. ile yaptım .

Eki Görüntüle 2280228

brokoli az haşlıyorum . soğuyunca poşetleyip normal buzdolabina koyuyorum . buzluk değil yani
gün gün oradan alıp kafama göre yiyorum . bazen sebze yemeklerime katıyorum . bazen böyle omlet yapıyorum .
pul biber ve karabiber ile omlet.
canım ellerine sağlık şifaa olsun..
ben de bir tarif vereyim.. brokoloyi yemeyen yiyor deyim size..
brokoloyi haşlıyorum tuzlu suda..
sarımsak eziyorum havanda
içine bol sıkma limon suyu
göz kararı isot ben onu da bol döküyorum
saf z.yağı hepsini karıştırıyorum
haşlanmış brokolonin suyu süzülüp tabağa alındıktan sonra bu sosu gezidiriyorum üzerine muhteşem.. yalnı zpul biber değil mutlaka isot olacak pul biber hem o lezzeti vermiyor hem de sulandıyor

X