Fitotellalar

2280256

işe getirilen öğlen menüsü
3 köfte. 1 havuç. biber kızartması. 1 ayva .1mandalina. 1 kapya biber. yine galeta ya da 1-2 dilim ekmek ile.

2280257

ev kahvaltısı.
haşlanmış yumurta üzerine dip sos yapın . tavsiye ederim . az sarımsak , yoğurt ve kuru nane
küçük tabaktaki avakado
ama ne zamandır yemiyorum . doğru seçim yapamıyorum avakadoda . yumuşak olması lazım ama içleri kötü çıkıyor . çürükl denk geliyor . sert alınca da olgunlaşması zaman alıyor . olgunlaşırken çürüyor vs .

2280258

bu da kış menüsü öğlen ya da akşam yemeği
kabak . mantar . kapya biber ile koca bir tabak omlet . haha

bu da japon ya da çin mutfağıydı. tarif yani.

2280259

işe getirilen öğlen menüsü.
istiridye mantarı kavurması. karnıbalar kızartması ve ayva , mandalina

2280262

yoğurtlu kereviz . bi dönem kışın çok yedim .
greyfurt . ayıklarken mahvetmişim . yumurta. elma.
greyfurt kışın her gün 1 tane yedim . hiç hasta olmadım geçen kış . maşallah diyim kendime. totomu kaşıyayım . :KK53: :KK53:

2280263

iş yerinde kendinize atıştırmalık hazırlayabilirsiniz
fıstık ezmesi ve fıstık ile.
yalnız 1-2 tane yemek yeterli. yemek üstüne. ya da ara öğün .

2280264

ya da böyle bimmm den acılı ezme ile atıştırmalık . kışın yediğim şeyler . şimdi yazın hep daha hafif yiyorum . daha çok kapruz ve domates . domates aşığıyımdır . haftada 10 kg yu ben yiyorum sadece .evde başka kimse öyle yemez . çocuklar ağzına koymaz mesela.

süper oldukça sağlıklı
ama ben sürekli halde yapamayabilrim gibi geliyor bana
ekmek delisiyim vallahi yemeyince asla doyduğumu hissetmiyorum.. yalancı tavuk göğsü gibi bir şey yani :))
ama dikkat ediyorum Allah tan..
benim dikkatimi bir şey çekti.. meyve bildiğim üzere aç karnına tüketilmeli ve onu da akşam olmadan tüketmeli diye biliyorum.. özellikle yemekle birlikte ya da yemek sonrası hemen tüketmek sakıncalı die biliyorum.. senin her yemeğinde meyve var ve anladığım kadarı ile yemeğinle tüketiyorsun değil mi ?

2280265

trabzon hurması çok almıştık . eşime de vermişlerdi kilo kilo . atıştırmalık olarak yoğurt ve tarcın ile harika olur . sonbaharda tavsiyemdir . kalorisi çok düşük bir meyve . trabzon hurma.
bu yörede çok yetişir . ve markete gittiğim bi gün böyle yere düşenler ezilenleri görünce içim acıyordu vallahi. öyle güzel meyve ki . bol olunca ...
2280266

süper oldukça sağlıklı
ama ben sürekli halde yapamayabilrim gibi geliyor bana
ekmek delisiyim vallahi yemeyince asla doyduğumu hissetmiyorum.. yalancı tavuk göğsü gibi bir şey yani :))
ama dikkat ediyorum Allah tan..
benim dikkatimi bir şey çekti.. meyve bildiğim üzere aç karnına tüketilmeli ve onu da akşam olmadan tüketmeli diye biliyorum.. özellikle yemekle birlikte ya da yemek sonrası hemen tüketmek sakıncalı die biliyorum.. senin her yemeğinde meyve var ve anladığım kadarı ile yemeğinle tüketiyorsun değil mi ?
ekmek yemiyorum pek . ama karpuz ile yiyorum şimdilerde. çünkü 7 ücgen dilim karpuz yesen bile ancak 100 kalori oluyor . ( şeker hastası değilsen tabi karpuz bolca yersin )
öyle olunca doyulmuyor . yanında 2-3 dilim ekmek yiyorum . ya da biraz peynir yine ekmek yanında.

meyvenin ne zaman yenileceğini ya da yenilmeyeceğini söyleyen oldukça çok insan , doktor vs var .
ben gelende yemekte tüketiyorum . yani ekmek yerine bol meyve öyle seviyorum .
yemek üstüne meyve yemem . yemekte meyve yerim . illa . olmazsa olmazım .tabağımın yanında olacak mutlaka.

boyum 1.70 . kilom 50,8
kışın 52 civarı oluyor kilom . ama yazın daha düşüyor .

meyve kilo yapsa bana yapardı. eğer kilo aldırır diye düşünüyorsanız yani.

şöyle ki . karpuzu da yemeğin üstüne yersen kilo yapabilir .
yani sıkı karnını doyurmuşsundur üstüne karpuz ekmek yenmez tabi
ben öğün olarak yiyorum karpızu. yanında domates yemeği ya da sebze yemeği ya da yoğurt illa oluyor tabi. tek karpuz değil .

2280274

alternatif pazar kahvaltısı.
meyveler benim . kimseye vermem zaten . benim gibi kahvaltıda yiyen de yok evde.
humus , şalgam sulu kısır

2280275

soğanlı , istiridye mantarlı omlet .
yanında örğü peyniri. muhtemelen evde olduğum bir günün kahvaltısı

bu hurmaya da benim annem aşık :)
yapayım yesin anacağızım böyle yoğurtla ben de tadına bakayım.. ben bu meyvenin tadını bilmem.. yumuşak hiç bir şeyi sevmiyorum ben :)
aşık olursun bu meyveye. yenmez mi hiç . günde 2 tane yemek lazım . mevsiminde.

2280278

ıspanaklı yumurtalı tavada gözleme.
genelde tavada yapıyorum . sıcak yiyoruz . börek hemen yenmediği için kalıyor ve soğuyor . sonra kimse bakmıyor yüzüne. o yüzden 1 yufka ile tavada yaparım . ya da 2 yufka ile.

2280279

yine tavada gözleme. kaşar , sucuk , yumurta ile .
ben çeyrek yiyorum bundan kahvaltıda .
bazen yemiyorum . yine meyve dolu tabakları yemeye devam . :KK45:

X