Farkındayım

Dun gece cok yedigim icin uyuyamadim. Sanirim yediklerimi azaltmak bana iyi geliyor saat 9 da aksam yemegi yemek beni uyutmuyor. Sanki midem de benim kadar yorgun ona da mola verdirmek en iyisi. Garibim kendini toparlasin. Aksam biraz acik havada gezecegim cok bunaldim kapali yerden monotonluktan . Bugun oruc gunum 1 simit aldim burgu peynirim var altin basak ve kola gece eve donunce de mandalina yerim diye dusunuyorum. Yanima baska birsey almadim. Dun cok stresli bir gundu ve gerildikce birseyler yeme geregi duydum masamda sadece limonlu su olinca 2 litre limonlu su icmis oldum cikolata olsa onu yerdim kesin.

Şuraya bir guzellik birakayim. Asla umudunu kaybetme istedigin seyden vazgecme.

Midem artık fazla yemelerime dur dedi. Artık limitimi asinca rahatsız oluyorum. Normalde 2 tabak yediğim makarnayi bugün tek tek da zorlandım. Benim porsiyonlarim gerçekten buyukmus şimdi görebiliyorum. Artık farkındayım

Yarın başlıyorum umudum ise yaramasi bu gobegin gitme vakti geldi. Tekrar spora başlamak benim için önemli

Sonunda 92.0 kiloyu gördüm ilk hedefime 3 kilo kaldı 8 li rakamları görmek. Bugün kendimi 50 kilo gibi hissetmeye başladım verdiğim kilolarla çok rahat hareket ediyorum. Hızlıyim merdivenleri hızlı çıkmaya başladım. Eskisi gibi çabuk yorulmuyorum. Daha çok hırslandim 4 kilo ile bu kadar rahatlamissam 32 kilo gittiginde nasıl olurum bilmiyorum. Yıllardır önünden geçtiğim bir parkı gördüm çok güzel bir yürüyüş parkuru vardı. Gitgide yürüyüş yapabilecegim yerler daha çok dikkatimi çekiyor. Algılarım tamamen değişti. Eskiden restaurantlar a bakardim. Artık tercihlerim farklı yönde.
En son 2003 yılında spor yapmistim. Pilates yapar ve dans ederdim daha çok yürürdum. Bugün imha bodytec e yazıldim. 15 dakika spordan sonra hala Karnım titriyor. Bunu hissedebiliyorum. Artık bir koçum var. Sporda birebir çalıştırıyor. Birilerinin sizinle ilgilenmesi çok güzel o benim yapmam gereken hareketleri benim için seçiyor. Artık spora zamanım yok demeyecegim 25 dakika miha bodytec , hergün 6000 adım sanırım şimdilik bu bana yeter. Artık dünyayı daha güzel görüyorum

Dün oruç günümdu ama akşam dayanamadim domates biber 8 tane salam 1 tane burcu peynirli kepekli sandviç yedim. Gece rahatsız olmadım sanırım hafif şeyler yediğim içindi. Ama moralim bozuldu. Kilo verdikce vücudum bana savaş açmaya karar verdi. Islahımi acıyor resmen. Ama spor yapmak daha çok bağımlılık yarattı. Eskiden 5 saat kanepeye oturup ankaraya film seyrederken şimdi hareket etme ihtiyacı duruyorum eskiye oranla daha hareketliyim. Ama iştahım daha açık. Bugün kendime serbest gün yapacağım. Kaldığım yerden devam edeceğim. Yolum uzun arada böyle sıkıntılar yaşamam normaldir.

Selamın aleyküm
Seni konunu actigindan beri takip ediyorum canım
Azmin banada çok destek oluyor
Farkına vardigin noktalar bana Yoldaş oluyor lütfen bırakma...
Bende bu sene Zayıflamak Istiyorum artık
19 ocakta 99.8 ile diyete başladım 6. Gruba katıldım çok şükür 5 kilo verdim
Dün 94.6 geldim

Sen bırakma ki seni okuyup örnek alanlarda birakmasin
Azmin daim olsun
Saygilarimla...

Teşekkür ederim bırakmak yok geçen hafta işten çok geç çıktım zor bir haftaydi ve vazgecmedim sadece çok zorlamadan atlattim. Bu hafta aradaki açığı kapatacagim

Stres altında diet yapmanın zor olduğunu farkettim o an o stresi birseyler yiyerek atlatmak gerçekten kolay ama gece uyumaya çalışırken yediğim şeyler inanılmaz mutsuzluk verdi. Güçsüz kalısim. Benim stresli bir işim var stres her an gelişebilir. Sakın bir gün stresli bir güne dönüşebiliyor. Bu benim hayatım boyunca olacak ben bunu anladim benim bunu kontrol edebilmem önemli. Kulagimda müzikle yürüyüş yapmak beni rahatlattı sakinlestirdi. Bu hafta ananasli yesilcay da degisiklik oldu. Stresin kilo aldırici insülin direnci yarattığı biliniyor. Bunun için birseyler yapmalıyım. Mideme ne kadar verirsem onunla doyuyor doymayan beynim sinirlerim gerginliklerim.

Birsabah uyanmak ve yine eskisi gibi 50 kilo olduğumu herseyin kötü bir rüya olduğunu görmek istiyorum. Araştırmalara göre ailesinden uzak insanlarin obezite ihtimali daha yüksekmis sanırım ailemden uzak olmak beni etkiliyor.15 yıldır uzaktayim ve sanırım bu beni yalnız biri yapıyor yılda 3 veya 4 kez görmek yetmiyor insana . Insani stresini azaltmiyor. Oysa kötü geçen bir günden sonra anne eli degmis bir yemek veya teyzeden sıcak bir kahve veya anneannemin sacimi taramasıni özlüyorum. Yine saçlarımı ormesini. Hep birlikte puzzle yapmayı kahve icmeyi. Yanımda olmalarini. 20 li yaşlarda eglenceliydi. 30 dan sonra özlem çok arttı. Aralıklarla gorustugunde nasıl yaslandiklarini daha iyi görüyorsun. Artık gitmek de zor kalmak da hersey öyle zor geliyor ki.

Bugün 250 gr tavuk ızgara bol yeşil salata yedim. Tavuk olayını biraz abarttim sanırım 60 ile 90 arası yesem de olurdu ben fazla yedim bugün. Yeme alışkanlıklarını değiştirince artık ne kadar fazla yediğini anlıyor insan. Daha önceleri 400 gram eti çok rahat yerdim. Yanına da 2 tüm ekmek koca bir salata ile. Ne kadar çok yediğimi fark ediyorum yavaş yavaş.

Bu programı da ekliyorum plank de çok fena karın kaslarim titredi. 1 ay deneyip göreceğim neler degisecek

Ilk hedefime 9 gün kaldı 3 kilo geriden geliyorum. 1 hafta programıma uymamam 3 kilo geriye attı beni sporu biraz arttirmaliyim. 27000 kalori demek günde 3000 kalori yakacak bir spor imkansız yakın ama umudum var .

Eskiden yemek yiyerek mutlu olurdum kaygilarim stresimi gecirirdi hemen ama simdi yemek yemenin keyinin yerine baska birsey koyamiyorum. Suan huzunlu hissediyorum keyifsiz bitkin . Yemek yemeden de mutlu olabilmeyi ogrenmem gerek.

Bugün kulağımda hareketli müzikler markette yürüdüm 20 dakika marketin içinde gezdim ve hiç zararlı birsey almadım akşam dönerken servise bitmedim ki be hep en yakındakine giderdim. Beni az da olsa rahatlattı. Orda satılan herseyin tadını biliyorum ve hiçbiri o kadar da vazgeçilmez değil. Şimdi güzel hafif birseyler yiyip uyuyacagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…