Farkındayım

Sabah kalktigimda canım çok fazla simit istedi ve koşa koşa gidip aldım tadı o kadar güzel geldi ki daha önce artık tadını alamaz hale gelmistim. 2 tane ile doyuyordum hatta bazen yanına çatal ve açma kek de aldigim oluyordu. Sırf kahvaltı için.
Bugün 1 tane simidin ne kadar doyurucu olduğunu gördüm. Onun için öğlen çok acikmadim ve çorba ictim. Akşam da hafif bir yemek kendimi mutlu hissediyorum. Dört gözle 91 e düşmeyi bekliyorum

Bu ay resmen yemek yapmayı öğrendim. Sürekli dışarda yemekten elim hiç mutfağa gitmiyordu. Mutfak masrafım azaldı. Yemek ölçüm daha insancıl boyutlara indi. Bi de kolayı bırakabilsem harika olacak .

Bugun kisitli gunle diete devam ediyorum hic keyfim yok ruhen inanilmaz yorgunum genelde boyle oldugunda hep yerim cunku kolay. Tadini sevmem veya sevmemem hic onemli degil sadece yemis olmak icin yerim. sanki yemezsem dunya bana kuser. Icimde bir mutsuzluk var ve ben bunun yolunu bulamiyorum. Kilom ayni sanirim daha insancil boyutta yedigim icin ki kendimi frenlemiyorum sanirim kapasite dustu. Kisitli_serbest dietin bana en buyuk yarari sanirim tabak ve yeme kapasitemi dusurdu. Eskisi gibi sinirsiz degilim. Hep midem ne kadar buyuyebilir diye dusunurdum hic sinir tanimiyordu. Simdi siniri var fazla yedigimi anliyorum hemen. Bu kisim hala bir umut oldugunu gosteriyor.

Merhaba, çabanı takdir ediyorum umarım istediğin kiloya ulaşabilirsin, ben de kilo vermeye çalışıyorum, kendimce yeme kuralı koydum ona uyacağım bir yandan da bir telkin sitesi var, oradaki kilo verme telkinini dinlemeye başladım, bir iki gündür eskisi kadar çok yeme isteğim gelmiyor, daha az yiyerek doyduğumu hissediyorum, bazı yemeklere hayır da diyebiliyorum, daha sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum abur cubur yerine meyve gibi, umarım bu durum böyle gider ama yemeklere tabiri caizse saldırmamak çok güzel bir duyguymuş, yediğin yemekten daha çok mutlu oluyorsun. Ben bunu telkine bağlıyorum, merak edersen sana özelden site adresini veririm, incelersin.

Tabiki merak ediyorum. Sevinirim.

Yemek yemek uyuşturucu bağımlılığı gibi bir kez ağzına yanlış bir yiyecek aldığın zaman pişman olacağın yollara giriyorsun. Cars günü çok stresli bir gündü bahanem hazır yani . Yoldan çıktım. Bu hafta benim gibi iştahlı ve şişman biri ile ayni serviste çalıştım. Sürekli yemeklerden ve tatlılardan konusuyordu. Kendimi güçlü hissediyordum ama pztesiden cars gününe kadar dayanabildim. Sürekli birseyler ikram etmesi çok zorladı kırmak istemedim ama psikolojik olarak cok zorlandım ve cars iptal oldum. Bir alkoligin bara gidip içmeye başlaması gibi oldu. 1 koca kutu ekler pastayı masasına koydu 4 saat battıktan sonra kötüyü elime alıp yemeğe basladim ve arkası geldi. Ona yemek yemede arkadaş oldum resmen. Sonra derin bir pismanlik öfke zayıflık hissi ve mutsuzluk. Yeme bağımlılığı diğer bagimliliklardan daha zor. Alkolik olsam bardan ve Tekel den uzak dururum uyuşturucu desen keza benzer şekiller. Ama yemek heryerde ve öyle zararsız gorunuyorki. Kimse onemsemiyor. Nasıl zarar verdiklerini anlamiyorlar. Yemeğe karşı mücadele o kadar zor ki. Zehri bir kez ağzına alınca kaldığın yerden devam ediyorsun.

Sabahın 3 den bu yana uyanigim uyuyamadim dietimde düştüm ve kalkamiyorum 3 gündür kendimi toparlamaya çalışıyorum. Cars Pers cuma kontrolüm tamamen kayboldu. Ben de kayboldum.

Sürekli zayıf fotolarima bakıp iç çekmekten sıkıldım. Günler geçiyor ve ben o fotodaki kişiyi taniyamiyorum artık. Yorgunum sadece uyumak Istiyorum battaniyenin altına saklanmak. Herşeyden uzaklaşmak.

Bugün diet yapmadım hatta hiç dusunmedim. Bugün sadece kendimi düşündüm . Saçımi fonledim, makyaj yaptım , topuklu ayakkabilarimi giydim , takılarımi taktim. Kendimi bugün çok güzel hissettim. Eşimin bakışları çok hoşuma gitti. Bu haftasonu eşofman yok. Ben varım. Kendimi harika hissettim. Onun hayran bakışları karnımi duyurdu resmen .yarın ki diyetime daha güçlü hazırım. 91.8 le yoluna devam ediyorum.

Yemek yemek beni mutsuz ediyor. Bugün yine fazla yedim ve keyifsizim. Yarın 500 kalori ile kendimi toparlamayi düşünüyorum.

Yemek yemek beni mutsuz ediyor. Bugün yine fazla yedim ve keyifsizim. Yarın 500 kalori ile kendimi toparlamayi düşünüyorum.
Yapabilirsin biliyorsun. Bu kadar zor bur donem gecirmene rağmen kilo almamayi basardin 96 kilo değilsin artik. Bunun gururunu doyasıya yaşamalısın bence
Hepimiz senin gibiyiz.. Iyi gunumuz oluyor kötü gunumuz oluyor.. Önemli olan devam etmek. Teökeslesende düssende, tekrardan kalkıp hedeflediğin yolda devam etmek önemli olan

Destegin icin cooook tesekkur ederim bugun 500 le geri donuyorum kilo almadigim icin mutluyum ama gecen zaman icin de uzgunum hep ertelemekten bu kiloya ciktim artik ertelemek istemiyorum

Yine ama yine ... neyi var bu aksamlarin. Herşey yolundayken akşam bozmak niye

kendime bir iyilik yaptım yağ ölçer tartimi yeniledim. Yarın tartilacagim sonuçlara göre ilerleyecegim hedeflerim agresif olacak 1 Mayıs a kadar 80 kilo olacağım. Sabah sıkı takip yogun idman beni bekliyor.

Gunaydin
48 saattir kola icmiyorum artik hic kola icmemeyi planliyorum. Karaciger yaglanmasinda sikintili bir surec geciyor bu nedenle vucuduma iyi bakacagim tum kotu aliskanliklari birakiyorum tek tek sirada kola var 1 ay kola icmedikten sonra sira ekmege gelecek onu da azaltacagim. Suan 1 ogunde 1 ekmegi cok rahat yiyorum hedefim 8 dilime dusmek. Adim adim ilerliyorum

5 gündür kola icmiyorum. Bir bağımlılıktan daha kurtuldum. Kola içmeyi biraktigimdan bu yana daha çok su içer oldum. Anladım ki ben şu yerine hep kola iciyormusum. Şuan birakamadigim birtek ekmek kaldi onu da yavaş yavaş düzene sokuyorum artık.

Her sabah penceremi açıp derin bir nefes alıyorum. Ise giderken 15 dakika yürüyorum. Biraz daha fazla disardayim. Sadece haftasonları 2 haftadır cuma eve gelip pazar a kadar cikmiyorum. Buna da bir çözüm bulacagim. Bu miskinligi üstümden atacagim.

Artık sürekli makarna yapmıyorum. Eskiden hergün nerdeyse makarna yerdim. Hergün paket paket cips. Artık canım makarna istendiğinde yarım şu bardağı makarna haşlayıp salata ile beraber yiyorum. Böyle de çok lezzetli oluyormuş anladım hem de kalorisi düşük.

Evde daha çok yemek yapmaya başladım bu konuda hiç de kötü degilmisim anladım.

Et yemeklerini öğrenmem gerek.

Yola devam. ..

Kola konusunda başarılı oldum 1 haftadır içmiyorum canımın inanılmaz kola istemesine rağmen vazgecmedim. Artık biliyorum ben sadece kendimi kontrol edebilirim etrafimdakileri değil. Her yerde yiyecek ve kola reklamı görüyorum ve cok uzun saatler çalışıyorum. Bunlar benim hayalim değildi ama beni başarısız yapmasına da izin vermeyecegim. Hayatımın daha fazla suruklenmesine dayanamıyorum tutunmam ve hareket etmem gerek başka türlü gerçekte olduğum kişi olamam.

Bugün kendimle gurur duydum. Bugünü 2900 kalori ile kapattım belki ama uzun zaman sonra ilk defa acıktıgim için yemek yedim. Yerken de mutlu olmadım. Ki ben yediklerimle olurum. Böyle olunca diyetimi bozacak bir sıkıntı yaratmadi. Bu aksam eşim uzun zaman sonra ilk defa pizza istedi benim akşam için planım tost yemekti ama onu da düşündüm biraz uzun zamandır hep benimle diet yemekler yedi. Bir molaya ihtiyacı var. Dedikleri dogruymus kola nin tadı 1 hafta sonra hiç güzel gelmedi 1 bardaktan sonra icemedim. Yine icmeyecegim. Sanırım yemeklere bakış açım değişiyor. Bunun için mutluyum.

Sağlıklı beslenmeye başlayınca suan yediğim pizza midemi bulandirdi. Midem yanmaya başladı. Vucudum tepki veriyor artık . Sanırım doğru yoldayim. Bide protein e alisirsam harika olacak.

Dün 2900 kalori almama rağmen tartı sadece 200 gr fazla gösterdi 91.9 doğal olarak yağ da Hemen 40.1 oldu. Bugün telafi zamanı şimdi maydanoz kuru yapacağım karaciğer e iyi gelen birseymis. Umarım tadı güzeldir. Sağlık için de olsa tadı kötü olunca icemiyorum. Allah hastalık vermesin.
Ailem de hep hasta insanlar vardı. Küçükken onların sepet dolusu ilaçlarını taşırdım su ile. Anneannem le büyüdüm ve onun kardesleri ve arkadaşları hep torba torba ilaç içerdi. Konuşmalar hep o yasak bu yasak o dokunuyor bu dokunuyordu. Ben de küçükken dua ederdim benim diet yapacak hastalığım olmasin... sanırım duam tutmadı onlardan da erken diet e başlamam gerekti ... çok şükür suan hiç ilaç almiyorum en azından kimyasal girmiyor vucuduma. Kola yi da artık istemedigime karar verdim. Tadı artık güzel gelmiyor. Demekki 1 hafta hiç içmemek gerekiyormuş. Dünkü pizza da keyif vermedi. Doğru yoldayım inanıyorum.

Bu sabah çok aç uyandım bu açlık duygusu bana çok yeni , uzun zamandır aciktigimi bilmem. Acken yediği yemek daha lezzetli geliyor ve tadında bırakabiliyorum. Nasıl susadigimizda ilk bardak su harika gelirken 3. Bardak artık keyif vermez bu onun gibi birsey. Ben artık 3. Bardak suyu içip tadının güzelliğini bitirmiyorum.

Bu hafta protein ağırlıklı beslenmeyi düşünüyorum. Öğünlerimde 1 dilim ekmegi geçememeye calisacagim.

Bugün yediklerime yine dikkat ettim 1100 kalori ile günü kapattim umarım dünü telafi etmisimdir.
Stres kaynağımi buldum zamanı iyi kullanamadigim için stres yasiyorum. Bu hafta sonu iyi bir planla herseyi bitirebilirken bu saat oldu ve ben daha baslamadim bile. Bu da bende suan inanılmaz stres yapıyor. Stres de otomatik olarak insülin direnci. Daha iyi bir planlama yapmalıyım hayatım için ve ansızın gelişen olaylara hazırlıklı olmalıyım. Tembelliği birakmaliyim.

Kilo verme başarılı gitti hem de pizzaya rağmen kilo 91.1
1 nisan hedefine 2 kilo kaldı sonra gelsin 2. Adım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…