Farkındayım

Insani ise giderken ayaklarının geri geri gitmesi ne kötü birseymus 3 aydır bunu çok iyi anladım. Yöneticini sevmemek. Günümun 12 saati saatleri sayarak geçmeye başladı.
Insanlar kilo alıyorlarsa mutlaka hayatlarında yolunda gitmeyen birsey vardır. Sanırım benim işim. Zaten yeterince stresli neden insanlar da stres yaptırıyor bilmiyorum.

Merhaba
Bu duyguyu öyle iyi bilirim ki
Yillarca öyle kötü yöneticilerle çalistim ki
Bu yuzden şiştim de şiştim
Cok şükür 1.5 yildir iyi bir yöneticim var
Stresten kurtuldum ama yine de işe gitmek hic içimden gelmiyof
Bu arada ben de karatay diyetine basladim 1 haftadir

Kesinlikle ben yaptiklari bu hirsi anlamiyorum. Isler onlar hirs yapmadan da ilerliyor. Kilo verirken stresi cikarmam gerek hayatimda cok fazla negatif etkisi varmis. Bi de su ekmekgi azaltirsam protein agirlikli beslenecegim

Anladım ki yemek uyuşturucu gibi. Bir kez kontrolü kaybedersen yokuş aşağı frensiz gitmek gibi. Kendinden nefret edercesine 4 gündür diet yapmıyorum ve mide yanmalarim uykusuzlugum yorgunluğum o hızla geri geldi. Yarın toparlanma vakti.

1 haftadır diet yapmıyorum ve 1 haftadır inanılmaz midem yanıyor. Gece uyuyamiyorum. Yediğim şeyler keyif vermiyor ama bağımlılık gibi amaçsız yemeye devam ediyorum. Biliyorum aç değilim ama kendimi engel olamıyorum. Duygusal açlık da değil biliyorum bu sanki bağımlılık gibi birsey alışkanlık. 6 ay boyunca hiç bozmadan devam etmediğim sürece anladım ki bu bağımlılık geçmeyecek. Yersen kilo alıyorsun bu en basit denklem yemezsen almiyorsun. Vücut hiçbir şekliyle şaşırtılamiyor mekanizmanin da bizim bilmediğimiz dinamikleri var. 1 hafta yedim 2 kilosu aldım. Demekki yemeyecegim yola devam

seni benden iyi kimse anlayamaz sanırım canım..duygusal açlık için terapiye gidiyorum şu an..kendimi kontrol altına almak için inanılmaz uğraşıyorum.

duygularıma resmen tercüman olmuşsun..bir kaç haftadır terapiye gidiyorum..yeme bozukluğum için..kendimi yemek yeme bağımlısı ilan ettim resmen.karnım tokken de yemek yiyorum açken de.son zamanlarda duygusal açlık yaşadğımı düşünüyordum ama gördüm ki mutluyken de yemek yemek istiyorum..mutsuzken yemelerimi duygusal açlık olarak açıklıyordum ama bu başka..en ufak örnek vereyim koca haftasonu yemek yiyip p tesi isveç diyetine başlayacağım dedim.
şimdi de üşenmeme rağmen zorla diyetime uygun yiyecekleri alıp pişirdim(ofisteki abla izinli olduğu için kendim uğraştım)

abla olmadığı içib ofistekiler hamburger ya da lahmacun yiyecekler..ve benim deli gibi yiyesim var..sebepsizce..karnım tokken bile..sabah uyandığımda karnım taş gibiydi..karnım şiş uyuduğumdan uykumda hiç rahat değil..
bu arada kilom 78,60 ...geçen hafta 77,80 di..

sürekli bu kısır döngü bikaç gün diyet yap sonra saldır..hep aynı yerlerdeyim..üç yıldır diyetteyim..hırs yapıp 98 den
70 e kadar inmiştim..8 kg sunu geri aldım..böyle nereye kadar gider bilmiyorum..çok kafaya takıyorum.

ben de şunu farkettim..bir hafta diyet yaptıysan kaçamaksız öyle gitmek lazım.(bu arada uzun zamandır 3 4 günü geçemedim )
kaçamak yaparsam arkası geliyor. hemde günlerce..terapistim , ömür boyu bir diyet listesine uyamazsın arada kaçamak yapacaksın istediklerini yiyeceksin buna kaçamak deme bile diyor..diyet düşüncesini de çıkar aklından diyor..
kendini örnek gösteriyor.öğlen yediysem ağır bişey akşam yoğurt ve meyve ile geçiştiriyorum diyor..
diyetle ilgili herkesin bilmediği bilgileri biliyorum artık belki ama nedense uyamıyorum..gerçekten bu bağımlılık.
eğer bir an önce kurtulmazsak sonu gerçekten kötü.

Dısımizda taşıdığımiz ağırlık içimizde tasidigimiz ağırlık kaynaklı. Yeme Terapisi işine yaradı mi sanırım ben de gidecegim bazı şeyleri kendi başıma asamiyorum. Gördüğüm şeyi yeme isteği var tadı güzel olsun olmasın. Ki çoğu zaman güzel bile gelmiyor. Bugün son tahlillerim çıkacak doktorlar acil kilo vermemi söylüyor. Yediğim şeylerin farkına varmaliyim Doğu beslenmeliyim. Artık yemeklerimi kendim pisiriyorum. Küçük bir tartım var. Değişim zor birsey ve sabır istiyor.

Kesinlikle yemek rahatlatıcı gibi görünüyorken kısır döngüye sebep oluyor. Yeni bir sorun yaratıyor. Önce görsel sıkıntı sonra sağlık.

Tekrar kilo almak için kilo vermemeliyiz. Bu alışkanlıklarımizi degistirecegiz. Ben inaniyorum.

Günaydın dün tahlil sonuçlarımi aldım 2 yılda bir kontrollerimi oluyorum. Kolestrol biraz düşmüş şeker düşmüş kan değerlerim yukselmis (eskiden çok düşüktü) kansizliktan kurtulduğuma seviniyorum. Doktor diyetle hepsinin sonuçlarını düzelttigimi söyledi hem de ilaç kulanmadan çok sevindim.
Iç organlarımda yağlanma var özellikle karaciğer kilo nedeniyle yağli bunun için sabah maydanoz kuru ile başlayacağım. 15 dal maydanoz 2 yemek kaşığı limon 1 bardak su. Karaciğer iyi geldiğini okudum yapanlar memnun. 15 gün yapalım bakalım nasıl bir etkisini göreceğim.

zayıflama gruplarına girmeyi denedin mi canım? ben de ctesi yine terapideydim..üstüne full yedim tüm haftasonu.bugün tekrar diyete başladım.diyetisyene de gidiyorum..haftaiçi dikkat etsem de haftasonu hepsi gidiyo

çok geçmiş olsun..diyet ve sporla hepsini yapabileceğini sen de biliyorsun..sabır önemli..inş ikimiz de istediğimiz sonuca ulaşırız sağlıkla.

zayıflama gruplarına girmeyi denedin mi canım? ben de ctesi yine terapideydim..üstüne full yedim tüm haftasonu.bugün tekrar diyete başladım.diyetisyene de gidiyorum..haftaiçi dikkat etsem de haftasonu hepsi gidiyo
90 + grubunda paylasiyorum. Güzel bir ortam herkes birbirine destek sen de gel istersen . Hergün menu paylaşmak zorundasin. 27 Mayıs kadar herkesin hedefi var elli listeler. Zayıflamak tek başına çok zor. Ben eğer güzel bir grup Terapisi bulsam beslenme bozukluğu ile ilgili kesin katilirdim. Grup terapilerinin bireysel terapiden daha başarılı olduğuna inanıyorum

Sonunda 89.9 u yakaladım. Yarın 500 kalori alarak bir hareket kazanmak istiyorum 27 Mayıs kadar 4:3 yaparak bir düzene girmeyi düşünüyorum.

Ne habersin gelirse var mı ben son kilomu koruyorum ama devam etmek zorluyor.

Kilo vermek gerçekten zor duygusal bir yapınız varsa bazen sizinle sadece yürüyüş yapacak bir arkadasa ihtiyac duyuyorsaniz hayat çok da kolay değil demektir. Bazen düşünmeyi bırakıp sadece uyumak istiyorum. Gece 12 yi geçtiğinde yine balkabagina donusmeyecegim bu sefer güne farklı uyanacagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…