Farkındayım

Bana sorarsan yeme günlerinde kalori sayma şu diyet modundan çık be arkadaşım. Kendini nasıl hissettiğine odaklan, olmaz mı senşn benim gibiler 5-10 kilı vermeyecez ki. 20-30 kilonverecez. Daha yolun başındayız. Bu kadar baştan sıkarsan yolun sonunu görmeden cayarsın diye korkuyorum.

Güven bana. Bu diyet bu jadar kolay bu kadar basit diye ekstradan kısıtlamalar ekleyerek zorlaştırmanın anlamı yok..

Belki sayarak o gün Kısıtlama yapabilirsin ama bunun birde psikolojik etkisi var. Hergün kalori sayarak sürekli yemek düşünğyor olacaksın. Oysa yeme günlerinde kalori sayma midene versen. Sadece gercekten acıktığında yemeyi öğrensen daha iyi olmazmı arkadaşım

Doğru söylüyorsun o kadar kasmaya alışmışim ki bırakınca yanlış yapacağım saniyorum.

Kumbaramda 160 tl birikmis normalde ctesi geceleri pizza yerdik dün yemedik ve parası Kumbaramda. Uzun zamandır kendime kıyafet almiyorum daha doğrusu bulamıyorum eskiden c&a dan giyinirdim beden bulmak kolaydı. Artık burda yok. Ben de kıyafet almayi bıraktım. Şimdi biriken para ile yeni gardrop yapcam elimde poşetlerle eve gelmek istiyorum

Bugün meyhane pilavıma kavuştum ama beklediğim gibi bir etki birakmadi. Hatta beni rahatsız etti durmayı bildim. Eskiden 1 tencere yerdim. Hatta saat 3 gibi yanına köfte ve salata yapmayı bile düşünürken yediğim 1 büyük tabak pilav kapanışı yaptı. Bu sefer başardım. Beynime doğru komutlar gidiyor artık.

Kendimle ilgili birsey daha öğrendim benim süt ürünlerine karşı tolerans var. 2 gündür yoğurt yedikten sonra korkunç sancim oluyor. Bebekligimden beri süt ürünleri yemiyordum sanırım bu sebeple. Bu sancı çok kötü . Aynı şey et yiyincede oluyor kabus gibi

Farkındayım

Cuma günü akşam 9 dan beri dışarı çıkmadim ve cok sıkıldım ve oturup 1 tabak daha meyhane pilavı yedim. 4 kutu zero içtim 200 ml . Dün evde olmak çok keyifliydi ama bugün çok sıkıldım. Yarın is var ve canım ise gitmek de istemiyor. Kendimi çok yorgun hissediyorum ama fiziksel değil yorgunlugum sebebini henüz ben de bulamadim ama bu sebep beni yemeğe itiyor. Bugün serbest gün olmasi nedeniyle sıkıntı duymuyorum önemli olan yarın. 2 ay tatile ihtiyacım var gibi hissediyorum bir otelde havuz girip partilere katilmak sıcak hava. Yeni yerler yeni maceralar ...

Bendede var bir yorgunluk bir kırgınlık yoksa hadta mı oluyoruz ne?

Bugun cok yoruldum hic halim kalmadi. Eger kararliligim olmasa bugun eski halime doner yer sonra rahatsiz olur sonra uine pisman olurdum. Yorgunken yemek yapmaz cok zor geliyor. Hala isteyim ve yine 9 da evde olacagim. O saatten sonra kim yemek yapmak ister yarin neyseki oruc var kirtaririm isime geliyor o gunlerde az yemek zaten yemek yapmaya useniyorum

Her geçen gün 4:3 programına daha çok alıştım. Artık az yediğimin farkına varmiyorum ama çok yedigimi anliyorum. Oto kontrol oluştu resmen üzerimde. Artık yediklerimin ölçüsünü biliyorum.
Bugün
Sabah kahve
Öğle 1 sokak simidi
5 burgu peynir
8 dilim salam
Saat 5 de 1 tane ceviz
21.00 de
Sucuklu yumurta yedim eşim yapmıştı
4 dilim salam
Yarım ekmek
1 zero
2 hanımeller
Çay

Canim cok şekerli şeyler istedi 2 bisküvi yetti.

Eskiden olsa 1 paket yerdim yada gider nutella alırdım.
Oysa bugün 2 bisküvi yetti çok mutluyum artık sınırlarım var ve doyma duygum.

Doydum teşekkür ederim diyebiliyorum. Öyle Hasretim ki bu cümleye.

Son düzenleme:
4 ayin sonunda 70 olmak istiyorum belki hayalci ama neden olmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…