Gebeliğe Hazırlık Eylül Ayının Anne Adayları !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Müdür soyledigi zaman diger ogretmen bisey diyemez ki sen soylesen diger hocalar da anlayisla karsilarlar bence. Valla canim veliler gercekten dert bende ilk hafta gidememistim hemen milli eğitimin yolunu tutmuslardi sanki keyiften gitmiyoruz ya

Aynen canım maalesef kendim çözmeye calisacam.hele bi kalp atışını duyayim düşük tehlikem geçsin.ne veli ne müdür umrumda olmaz..önceliğim başka artik

Sevsev12 bu arada takvimimiz de aynıymış ☺☺ben de mayis dogumluyum.bebisimle ayni ay olacak allah izin verrse
Aynen kiz bende haziran doğumluyum ama ikizler burcuyum benim melegimde ikizler olcak
Valla canim ben bu bebisi cok bekledim bisey olmasindan da korkuyorum yani basta heyet raporu falan da gecmedi aklimdan degil. Ama cok şükür su an iyiyim

iyi ol canm biz de oluruz inşallah.ilk bebek düştü maalesf inşallah bu defa tutunur yavrum benim..ben bogayim ama ikizler de iyidir ☺eglenceli tipler

Evet duydum ben de...bana etki edecek mi bakalım.aşırı icemem ama kaş yaparken göz cikarmayim
Sabah aksam birer bardak ic canim bisey olmaz youtubedan yaz hocanin anlatimini izle canim istersen. Rahim duvari kalin olan icmesin dyo sdce. Kalinken daha kalin olmasina sebep olur kanama yogunlasir cunku.

Selam kızlar kaldığım yerden oku oku anca bitti yaziyim dedim herkes iyidir umarım... ben bu ay hamile değilsem başka bi problemim var kesin diyip doktora gidicem ağır belirtiler yaşıyorum göğüslerim ağrıdan mahfetti beni. 4 gün kaldı test negatif malesef beklemedeyim

Kızlaarr günaydın nadıldınız nasıl gidiyor bat günü gelen yokmu heyecan yapalım hep birlikte. İnş listemizin heepppsi hamile kalır son bat larınız olur inş
@Seymaaao kuzum az kalmııışş varmı farklı bişi belirti his . hamileler hissedermiş hamile olduğunu ya bak bende de oldu . diğer aylarda acaba dedim kararsız kaldım falan öyle değil yani bu farklıydı ben böyle olmazdım bu farklı bi belirti diğerlerine benzemiyor dedim ama evet yanılmaktan çok korktum . çok şükür allaha inş tamamına erdirirde sağlıcakla. Şimdi sıra sizlerle heyecanla beklemeye devam ..

Bat dan heycan veremicem ama nur topu gibi bi oovulasyon testi pik yaptı onun heyecanı olmaz mı

HAMİLELİK ESNASINDA ÇOCUK İÇİN OKUNACAKLAR

1- Gebelik döneminde 70 bin Subhanellahi ve Bihamdihi okunursa çocuk salih olur.

2- Araf suresinin 189. ayeti kerimesi her farz namazından sonra okunur.

3- Kuran okumayı bilen hamileler hamilelik döneminde her gün Kuran-ı Kerim okuyarak hatim yapılır.

4-Gebeliğin ilk dört ayında her gün bir Embiya süresi veya toplamda 70 defa Embiya süresi okunur.

5-Gebelik boyunca her gün 1 tane Yusuf suresi, 1 tane Lokman suresi okunur.Buna imkan bulamayanlar tek günlerde okuyabileceği kadar okur.

6- Gebelik boyunca anne adayı fırsat buldukça her gün Yasin süresi okur.

7-Doğacak çocuğun ahlakı için 70 tane İnsan suresi okunur.

8-İbrahim suresi çok okunursa çocuk yumuşak huylu olur.

9-Her gün 1 defa Meryem suresi okunur.

10-Çocuğa şeytanın zararından korumak için Al-i İmran suresi okunur.

11- 70 bin tane kelime-i tevhid okunur.

( Her Anneye Lazım)
Doğumu kolaylaştırmak için okunacak dua
Doğum esnasında da okunabilecek dua ve sûreler var. İki Cihan Serveri (aleyhi’s salâtü ve’s selâm), kızı Hazreti Fatıma annemize doğumu esnasında Ayete’l-Kürsi, A’râf Sûresi’nin elli dördüncü ayetini ve Felâk-Nâs Sûrelerini okumasını tavsiye ediyor.
@Sevsev12 @everytime_night @karapisso @seher01seher Fairytale35
@oflu
G gizemya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…