evlilikten önce cinsellik

islamı yaymakla görevlendirilen ablamız konuştu... siz söylemseniz kimse bilmiyordu isalmiyet nasıl bi şey söylediğiniz iyi oldu (!)
İslam inancı olan herkes ayrıca yaymaklada da mükelleftir efendim.. Ben üstüme düşeni yaptım..kişinin yaptığı beni zaten ilgilendirmez öyle de bir derdim yok bu kadar aşırı tepkide ayrıca garip.. Yapılanların kötü olduğunu duymak çok mu zorunuza gidiyor...

Benim neden zoruma gidicekmiş? Benim hayatımı nasıl yaşadığımı sen nerden bilebilirsin? Çamur at izi kalsın di mi? Dininiz iftira hakkında (sizin şu an yaptığınız) ne diyor peki? İslamı yaymayı görev edinicek kadar müslümansınız ya iftira atabiliyorsunuz ama ilginç ? Yapılan şeyin kötü olup olmadığı herkesin kendi kararı. Beni rahatsız eden şey sizin kendinizde eleştiricek hakkı buluyor olmanız. Kötü bulduğunuz şeyi kendi hayatınızda yapmazsınız. Ama başkasına gelipte bu kötü, kötü olduğunu duymak zoruna mı gidiyo deme hakkınız yok. Sizin Ben islamın doğrusunu yanlışını söylemek zorundayım demeniz kibir değil mi? Peki kibir günah değil mi? Demek ki başkalarının günahını sevabını hesaplamayı bırakıp kendi hayatınıza bakmanız lazımmış. Gelipte kimseye din dersi vermek sizin haddiniz değil. Ayrıca konu din değil. Cinsellik konusuna gelip din dersi vermeye çalışmak nasıl bi kafa yapısı?

Son düzenleme:
İnanmıyorum ben neler demişim öyle pesyok iftira yok kibir yok bilmem ne.. Ben siizn inancınz ile ilgili iftira da bulunacak herhangi birşy demedim.. Zaten haddime düşmez dedim... Ben sen hayatını şöyle yaşıyorsun yok böyle yaşıyorsun diye bir ithamda mı bulundum...

Ayrıca din bir ders değildir yaşam tarzıdır.. Cinsellikmiş konu cinsellik diyip geçtiğin şey inanlar için sonsuz olan ahiret alemini belirliyor doğru yaşamazsa... Bak yine söylüyorum sana ve hayatına laf söylemiyorm ben olanı söyledin.. Seni de itham etmiyrom

doğrusunu öğretme haddini bulmuş olmanız beni rahatsız eden şey sadece. kendi bildiğinizin en doğru olduğundan emin olma gafletinde olmanız ve bunu yaymaya çalışmanız rahatsız etti. neyse uzatmanın alemi yok.

Ben kendi bildiğim doğru demiyor bu gerçek olan kişiye göre değişmeyen bir şey.. Ben kendi fikrimi söyleyip size dikte etmiyorum

siz de abartmasanız mı acaba

Gayet normal bir şey cinsellikte kadın ve erkek için bir ihtiyaç ayrıca kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz bakirelik kavramını bu kadar önemsemeyin bence benim hiç bir erkek arkadaşım sorun yapmadı 2 yıldır aynı evi paylaşıyoruz bir kere bile konusu geçmedi ayrılsanız bile geçmişiniz kimesyi ilgilendirmez mutluluklar dilerim

Konu kendi içerisinde ironi barındırıyor fakat önemi yok. İlişkinizde ileride sevgilinizin, eşinizin sizden sıkılması veya birşeylerin rutine binmesi sizin karakterinizle alakalı. Evlilik öncesi ilişki ile, sex oyuncakları ile bir bağı yok bunun. Karakteriniz ne kadar gizemli ve eğlenceliyse ateş her daim yanar :)

Başkası ile beraber oldu diye ileride neden evlenenmesin ki? Herkesin sizin gibi düşündüğünü mü sanıyorsunuz? Kendisi istemiş ve beraber olmuş. Burda kimseyi yargılamamak gerekiyor.
Kendisine yazık etmişmiş de bilmem neymiş de. Ahlak bekçileri yüzünden bu haldeyiz. Yazık.

Gerçekten seviyorsan maalesef bir şeyler yaşıyorsun hormonları engelleyemezsin
Ben sevgilimle tam bir birliktelik yaşamamış olsam da bazı şeyler yaşadım çok sevdim çok sevildim yaşadığım şeyler için de pişman değilim ayrılmış olmamıza rağmen
her şeyimi ilk onunla yaşadığım için de çok mutluyum evlenemedik nasip olmadı ama olsun pişman değilim

Öncelikle iliski yaşamak,yaşamamak sizin elinizde bu sizin hayatınız kimseye namus bekçiligi yapmak düşmez..
Ikinci olarak da asıl soruya gelirsek,sık sık iliski yaşamaya devam ederseniz klasik hale gelip sıkılabilir senden evet. Her istediginde yapmamalısın bence. Ilişki yaşadın diye kma baglanip peşinden koşarsan ve bunu cok belli edersen de senden sıkılabilir uzaklaşabilir.

Evliyken bile ayrılıp ayrılmamanın garantisi olmuyor

Bravo size ya, harika birisiniz gerçekten. Ne mutlu size. Burada seviyesi aşağıda çok kadın var, muhatap olmayın olur mu?! Yoksa maazallah ahlaki değerlerinize zeval gelir.

Sorunun altına yazılan yorumlari görünce önce şok oldum, sonra üzüldüm. Ama kimseyle görüş, inanış tartışmasına girmek istemem. Kadınların en büyük hatası cinselliğin arada problem yaratacağına inanmaktır. Oysa ki tam tersi. Bir paylaşımdır ve bağları güçlendirir. Tabi her seyi konuşabilmek, açık yürekli ve samimi olmak gerekiyor. Sen aklından geçen olumsuz düşünceleri sil ve duygularını gönlünce yaşa. Aklından, içinden geçenleri de samimi bir şekilde paylaşmaktan çekinme onunla. Naçizane düşüncelerim. Genclik güzel şey tadini çıkar her seyi cok sorgulayıp zorlaştırma Mutluluklar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…