evlilikte güven sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
şu an böyle hissediyorsun çünkü seni manipüle etmiş canım
maalesef böyle bi etkisi olmuş psikolojin üzerinde. sürekli kendini haklı gördüğü ve sana da bunu empoze ettiği için
sen de otomatik olarak onu haksız bulamıyorsun
bi yerden sonra zaten onun bişey demesine bile gerek kalmıyor, otomatikman devamlı sen onu kendi kendine savunup kendine karşı aklıyorsun :)
yuva kurmak kolay değil ki bitirmek de kolay olsun, seni de anlıyorum
ama işin içinde yalan dolan var, alkol karşıtı asla değilim ben de arada içen biriyim ama alkolü boşver hapın olduğu ortamlar var
2 tane farklı kadının ismi geçti ki bunlar sadece senin bildiklerin ya da sadece bizimle paylaştıkların
manipülasyon var, sürekli kendini haklı görme var.
çok özür dilerim ama enayi yerine koyma, aklınla alay etme var
adam psikolojik işkence tekniklerini senin üzerinde toplamış deney yapıyor sanki
neymiş efendim elin karısıyla (bu kelime için özür dilerim ama öyle) dertleşmişmiş, öteki kadına neden profil fotosu kapadığı belli değil
bi de kalkıp bilmiyorum etmiyorum profil resmi nasıl kapandı, yok o resim nasıl silindi nasıl çekildi bilmiyorum ayakları yapıyor
yahu benim 70 küsür yaşındaki anneannemin telefonunda bile böyle gariplikler olmuyor
seninki kalkmış nasıl oldu bilmiyorum diyor
bu kadar basit yalanlarla seni kandırabileceğini sanması çok küçük düşürücü değil mi
hem kendini hem de seni .

Bence aldatılıyorsun

çok doğru söylüyorsun

Eşiniz göründüğü gibi biri değil. Ve sizin de gözleriniz açılmış, her şeyin farkındasınız. Belki de önceden de sezmiştiniz ama sevginiz ağır bastı ve görmezden geldiniz.
Eşinizin ailesi ve sizin aileniz onu, normal ve standart bir şekilde gördüğü için çevresi tarafından seviliyor. Birde böyle adamlar yalan ve rol yeteneğiyle çevresini çok iyi manipüle eder ve kendisini sevdirir.
Ancak gel gelelim ki, eşiniz bir evlilikte yapılmayacak tonla hata yapmış. Ve sizin sevginize öyle güveniyor ki yalanlarına devam ediyor. Çekip giderim diye düşünüyor olabilirsiniz ama “şuan için” öyle yapmayacağınızı o da siz de biliyorsunuz.
Adamın kadınlarla gizli işleri var, hap ve alkol kullanımı var. Bunca şeye rağmen halaa tatile götürmesem mi diye hala düşünüyorsunuz.
Sizi eleştirmiyorum. Onun size söyleyeceği minik bir özür cümlesine ihtiyacınız var gibi duruyor. Çünkü siz eşinizi seviyor ve düzeniniz bozulsun istemiyorsunuz. Çünkü dışarıdan iyi bir çiftsiniz.
Peki gerçekten öyle mi? Bu adam kırmızı çizginiz yalan olduğu halde size üzdü ve üzmeye de devam etti. Üstelik bunu yalanlarıyla kamufle etmedi mi? Gerçekten pişman olup hatalarının sorumluluğunu aldı mı? Yoksa sizi mi sorunlu gibi göstermeye çalıştı?
Siz bu adamdan bir çocuğunuz olduğunda ve bu sorunlar devam ettiğinde mutlu bir evlilik yaşayacağınızı düşünüyor musunuz?
Diyelim ki hatasını kabul etti. Sizce yalan söylemeye alışkın biri tekrar aynı hataları yapmayacak mıdır?
Bu sorulara cevap vermek istemezseniz şuna cevap verin;
Şüphe ile yaşamak mı, yoksa zor da olsa yeniden hayat kurmak mı?
Yalan söyleyecebileceğini bile bile ona inanmayı seçmek mi, yoksa amasız fakatsız duru temiz bir başlangıç yapmak mı?
Başkası değişir düzelir belki diye sınırlarından vazgeçmek mi, yoksa bu hayat benim hayatım diyerek kendi yolunuza gitmek mi?
Ona olan sevginiz mi, yoksa kendinize yaptığınız ihanetten vazgeçmek mi?
Bu sorulara karar verince herşey çözülecek gibi duruyor

Kötü bir kombinasyon olmuş, sizin güven sorununuz var onun da yalan söyleme alışkanlığı. Bu sizinle başlamamıştır emin olun, ailesi muhtemelen baskıcıydı, onun bu baskı ile başetme şekli yalan söylemek olmuş. Büyük ihtimalle küçük yalanlarla başlamış, sonra alışkanlık olmuştur, örneğin bir akşam arkadaşları ile içti ailesine "ben içki içtim" dese olay çıkacağı için gizlemeyi seçmiştir muhtemelen.
Şimdi Sizin de babanız annenize yalan söylüyormuş anneniz bunu umursamıyor ama siz umursuyormuşsunuz ve aynı şey benim de başıma gelecek diye de şartlanmışsınız. Şimdi ise yalan bulmak için onu sürekli didikliyorsunuz. Adam bir yerde ne yapacağını şaşırmış. Arkadaşı whatsapp’tan bir kadın fotosu atıyor. Şimdi adam diyor ki “iyi bu şimdi fotoyu attı ama Eflaak bunu görürse hesap soracak, iyisi mi sileyim" diyor sonra siz neden sildin diye yine hesap soruyorsunuz. Şimdi kendinizi onun yerine koyun, eşinizde güven sorunu olsa ve sizi her konuda didiklese, siz ne kadar daralırdınız. Onun baskı ile başetme stili zaten yalan söylemek, siz de baskı yapıyorsunuz olay kısır döngüye dönüyor.

Çocuk sahibi olmamanızda bir hayır varmış bu süreçte. Bu anlattıkların normal değil. Arkadaşlarını eve çağırmış senden niye saklayacak? Yalanlarını gizlemek için. Pek çok yalanı var senin aklınla oynuyor bence. Hakkında hayırlısı

eşim gerçekten benım aklımla oynayıp yalanlarıyla yaşamaya devam mı edıyor
Evet kısaca bu, olayı tek kelimeyle özetlemişsiniz.
Ben de yalan konusunda çok hassastım, eski eş sayesinde ekstra ekstra hassaslaşmıştım. Beyfendi ise yalanı çocuk oyuncağı gibi ayak üstü kırk tane sallar kıvama gelmişti. Ve evet sıkıştırılınca manipülasyon başlıyor, senle konuşulmuyor ki va diyerek. İnsan kendini paranoyak hatta manyak zannetmeye başlarken günün sonunda gerçeklerle yüzleşince anlıyorsunuz ki hepsinde haklıymışım, öyle iyi manipüle edilmişim ki kendimi manyak sanmışım.

Hap kullanmasa yalan sorunu belki hadi çözülür ama madde kullanıyormuş. Adam bildiğiniz akşamcı alemci ama aile ortamında sofu molla takılıyor. Şans verilecek biri değil, çoluk çocuk yokken defetsin kurtulsun. Üstelik karısıyla olan fotoğraflarını belli kadınlardan gizliyorsa sıkıntı büyük.

Güzel yazınız ve benı kırmadan yaklaşımınız için çok tesekkur ederım. Ben de sizin gibi düşünüyorum yaptıklarım ve yapamadıklarım hep eşime olan sevgımdendi şu an ki hayal kırıklığım da bu sevgının kullanılmış olmasaydı.
Sorduğunuz soruları ben de kendıme soruyorum, cevaba yaklaşmış durumdayım. Dün de terapistime tekrar gittim. Yargılayan birileri olmadan uzun uzun konuşmak çok ıyı geldi . Öfkelı olduğum için bu süreç içerisinde karar vermenın kendm için yanlıs oldugunu sakin bir zaman diliminde verilen kararın daha sağlıklı olduğunu iletti.

evet, yalanı bu denli kullan at mantığıyla görmeleri, kendilerine olan öz saygılarının da kaybolmasına sebep oluyor .
yalan söyleyen insanların hırçın ve agresif olmalarını da buna bağlıyorum. hâlbuki iki yüzlü olmayan insanlar için dürüstlük en kolayı...

olmuş olan olacaklar arasında en hayırlı olanıdır.. halet-i ruhiyemi özetleyen kısa ve çok güzel bir söz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…