Evlilikte bütçe yönetimi nasıl olmalı

Gençliğine yazık ediyorsun.
Annenin babanın eski fikirlerine uyup gençliğini yakma

Acele verilen bir evlilik kararı ve beklentilerin karşılanması. Evliliğinizin özeti bu.
Daha çok çatışma yaşayacaksınız, ya o sizi sindirecek kendine çekecek ya da siz onu.. bu evlilikte birisi diğerine katlanacak yoksa önce yataklar sonra kafalar en son da yollar ayrılıyor.
Her evin evliliğin bütçe yönetimi farklıdır, düzen zamanla oturur. Borç biter başkası başlar, aile ihtiyaçları olur verilir... Para gider ve gelir, kalırsa da birikir. Sizin sorununuz para değil, kim yönetecek onu çözmeniz gerekli. Ha illa da birisinin yönetmesi gerekmiyor, herkes kendi bütçesini de yönetebilir, tercih meselesi.

.

ailen bunu diyince sende onlara kaçınız kocanızı geçindiriyor? kaçınız hem evi kendisi düzüp hem kirayı hem faturaları karşılıyor diye sorun bakalım. eminim ki hiçbirisi bunu yapmıyor. eğer ortada güzel bir ilişki olsaydı da adam yaşadığınız problemler sebebi ile uzaklaşsaydı tamam kocayı eski haline getirmek için uğraş da adam zaten yıkılmış sana sömürüyor. sen durumun farkında değil misin 30 yaşına gelmiş ekonomik özgürlüğü olan kadınsın

Bu sebeple mi ayrildiniz peki
bu sebeplerden biriydi - bunun dışında sebeplerde vardı - genelde tek bir sebeple gerçekleşmiyor boşanmalar. Biz de 7nci ayda evlendik - görece olarak kısa bir süreydi benim için. beraber tayin olabilelim diye süreci hızlandırdık.

Maddi anlamda cimri olan eş sevgi vermede de cimri oluyor inanın - anneye kızkardeşe asla cimri değildi bu arada - hep banaydı cimriliği

Bir de her gün iş çıkışı ve haftasonu baba ocağını birkaç saat ziyaret etmeden eve gelemeyeceği için
40 gün kadar kayinvalidemde(kayinvalidemle) kaldık
Keşke hiç 2. el perde, halı hiç uğraşmayıp direk kayınvalidenin evine gelin gideydiniz. Cinsel hayatınız çok iyi olsa nolur hiç tek kalmıyorsunuz ki. Sabah kvden kahvaltıdan gelip öğlen pikniğe gidiyorsunuz. Evliyken ilk doğumgününüzde maaile mangal falan yapılıyor. Para olaylarına hiç girmiyorum bile. Sadece şu alıntıladığım 2 şey başlı başına sorun.

Ay yok ne gerek var, asıl keşke adam kendi anasıyla kalsaydı kadın da kendi evinde. Arada bi pikniklerde görüşürlerdi yeterdi

Ya ailem diyor ki,içkisi kumarı yok,karıya kıza gitmiyor bi sigarası var idare et kızım diyor
Bazısının içkisi sigarası olur ama eşine karşı çok iyidir mutlu evlilikleri vardır vs. Aradaki sevgi saygı muhabbet öyle önemli ki. Bir yılda bir kere bile çiçek almamış insanla ömür geçer mi?

Eşinde ben azcık bile erillik göremedim, anca çeneye vurunca erkeklik taslıyor ama iş yok. İşten güçten anlayan gerçek bir erkekle evlenmek hayatını geçirmek senin de hakkın değil mi?

Ben boşan demem hemen. Çabala tabii ki evliliğin için. Ama normal karşılama olanları. Düzelirse ne güzel. Yoksa da ona göre reaksiyon al tepkini belirt. Yaşın genç daha. Kendi işin gücün var. Tüm paranı bu adama harcamak için mi kazanıyorsun? Bu tarz bir evliliktense kendi paramla tek paşa paşa yaşamayı tercih ederim. Ezdirme kendini. Parana göz dikmesine kendi parasını sakınmasına fırsat verme.

Kız 3 ayda elektrik süpürgesi alamadım karar verip sen nasıl evlendin
Ben 6 ayda eve 3 tane avize seçemedim

7 yıl çıktığım insanla evlendim. Evlenirken ondan bile emin olamadım. Sonrasında da boşandım zaten, tanıyamamışım dedim. 3 ayda ne ara tanıştırıldın, evlenmeye karar verdin, gün aldın be ablam...

Ya ailem diyor ki,içkisi kumarı yok,karıya kıza gitmiyor bi sigarası var idare et kızım diyor
annemle babamla her konuda anlaşamam (ki elbette çatışma da yaşarız) ama %100 anlaşmayı da beklemem zaten, neticede onlar başka bir kuşak. benimkiler köyde doğmuş büyümüş, köylerini, sülalelerini de çok seven insanlar. bildikleri gibi yaşayıp mutlu da olsunlar da fakat hayat benim hayatım...

sizin hayatınız size ait değil mi Allah aşkına. ha biliyorum ki memur olup atanıp başka ilde hayat kuran kızların da büyük kısmının kendine ait bir hayatı yok.
benim sülalem genel olarak okumuş kızlar, bakıyorum çoğunun çok da kendine ait bir hayatı, bir duruşu, ben hayatı böyle yaşayacam gibi bir beklentileri vs. yok ama etrafta bakınca gayet kendi bildiği hayatı yaşayan insanlar da var...o yüzden farkı görebiliyorum.

sizin sorununuz bu bence
kendinize ait bir hayatınız yok.
arkadaşlarınız evleniyor çeyiz alıyor diye çeyiz yapmışsınız mesela, eşinizin ailesi evlenin demiş evlenmişsiniz, sizin aile devam diyor devam ediyorsunuz. onun ailesinin hayat dinamiklerine eklemlenebildiğiniz kadar eklenip işte onlara endeskli yaşam sürüyorsunuz. üstüne para kazanıp, ev çevirip, cinsellik yaşayıp yarar sağlıyorsunuz.

Kendinize neden acımıyorsunuz? Kocanızı neden siz kendinize çekmeye çalışasınız ki? 35 yaşına gelmiş adamın aklı yok mu karısını benimsemesi için sizin mi sürekli çabalamanız gerekecek? Hayır çabanız işe yarayacak olsa tamam çabalayın ama gördüğünüz gibi alttan aldığınız onca şeye rağmen sonuç bu, bu evliliğe birde çocuk getirseniz acıyacağınız kişi sayısı +1 olarak güncellenecek.

3 ayda evlenilmez, evlenilirse de bu yaşananlar sürpriz olmaz.
Kapıda domatesçi varken poposunu kaldırır da gelir insan,ne verilecek ben vereyim der. Ben anamın evinde bile kapıda satıcı varken içeride oturmam,eşiniz erkek gibi değilse suç da sizin değil (en baştan tanımadan evlenerek suçun tamamını siz üzerinize almış olsanız bile)
Ve evet 13 yıllık memurun,bekarlığını ana evinde geçiren adamın da evi arabası olmalı,bir zahmet.
Ben evli çiftlerin birbirlerine para göndermesini doğru bulmam ,herkes bir şeyleri üstlenir kaşan paradan herkes kendine harçlık da ayırır,kalırsa da ortak olarak birikim yapılır bana göre. En başından maaşı çekip de kocama/karıma yollamam. Mümkün değil benim için. Yollayacaksam niye evlendim,ben kendi kazandığım parayı harcamayı bilmiyor muyum diye düşünüyorum şahsen o da ayrı mesele. Ama kapıdaki domatesçiye de çıkıp gelmeyen sormayan adama da koca demem tabii.

Sırf evlenmek için evlenmişsin. Ne diyim çocuk yapın hemen düzelir.

Öfff bee
bu eril enerji disil enerji laflarina gıcık oluyorlar ama adam resmen dişil enerji bitirici
Bu adamin yaninda Banu alkan bile hasan çavuşa döner.
Ana kuzulugu bunda,sorumsuzluk bunda,cimrilik bunda, cimriligi gectim sizin paranıza el koyma bunda sevgisizlik bunda
Insan sevdiğini hoş görür mutlu etmek ister adamda hiç biri yok.
Aslında sizin evinize eski halıları getirmeye kalktıklarinda bitmeliymis bu iş
(ev sizin,butun eşya sizin alacaklari iki halı onuda almamışlar)
Hadi sen ananin evine deyip gönderin bunu
Konuşmaya çalışılacak bir insan bile değil
Hani tek olumlu özellik saysaniz ortak yolun bulun denilecek bir durum yok

Yaaa çok özür dilerim bı ünlü vardı ayni adamla iki kez evlenmiş neden böyle birşey yaptınız diye soruyorlar.Acaba ben mi yanlış anladım sorun bende mi die ikinci kez yine onla evlendim doğru anlamışım tekrar boşadim diyor siz de 7 yıl diyince o aklıma geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…