evlilik için taşınmak

Bir insanın hiç mi artısı olmaz ya. Konu sahibi sevgilisiyle ilgili tek bir artı özellik diyemiyor. Oğlan kızı sevmiyor bile. Bu o kadar belli ki. Kız oğlana yanık olduğu için bizim oğlan havalara giriyordur, her gün egosu biraz daha fazla okşanıyordur. Ee tabii normalde böyle bir kız suratına bakmaz, ama bakan birini bulmuş kaçırır mı? Oğlan öyle diyerek böyle diyerek kendinden asla taviz vermiyor. Neden versin ki? Aşkından yanıp tutuşan ailesine laf etse bile dibinden ayrılmayan/ ayrılmayacak olan biri var.
Aaa ama çok yetenekliii, manipule etmede…

Tekrardan merhaba.
Herkesin yazdıklarını, fikirlerini okudum aynı zamanda erkek arkadaşımla da iletişimim devam etti. Hepinize hak veriyorum ve haklı olduğunuz yönleri anlıyorum. Kendi hatalarımın da farkındayım. Yalnızca hak verirsiniz ki bir çıkmazdayım. Çoğunuzun alaycı tavırlarını da anlayabiliyorum ancak bir nebze olsun anlayış bekliyorum.

birkaç gündür aramız hiç iyi değildi. Bu konu üzerine çok tartıştık ve neredeyse ayrılma durumuna geldik. Bu konuşmaların sonucunda erkek arkadaşım mezuniyete geleceğini ve babamla kendisi de konuşacağını ancak bu konuşmada onun yanında olmamı istedi. İşler tamamen kötüye giderken bir anda böyle bir durum oluştu. Sizce bu durumda ne yapmalı?

Babaniz yolunuza tas koymak icin baska sehirde yasayin demis ama sevgilinizde sonucta okul okumamis ahim sahim bir isi de yok sizinle apar yopar evlenip hersey kendi istedigi gibi olsun istiyor sizin gozunuz acilmadan sizi o sehre yerlestirmek dusuncesinde. Sizde bu yasla ne bu evlenme meraki bir calisin vizyonunuz gelissn daha kimler cikar karsiniza cocuk gibisiniz kimse kimse icin olmez unutlur gider sevgilinizin hersey benim istedigim gibi olacak tavirlarini bir gozden gecirin gozunuzdeki pembe gozlukleri cikarip

Babaniz yolunuza tas koymak icin baska sehirde yasayin demis ama sevgilinizde sonucta okul okumamis ahim sahim bir isi de yok sizinle apar yopar evlenip hersey kendi istedigi gibi olsun istiyor sizin gozunuz acilmadan sizi o sehre yerlestirmek dusuncesinde. Sizde bu yasla ne bu evlenme meraki bir calisin vizyonunuz gelissn daha kimler cikar karsiniza cocuk gibisiniz kimse kimse icin olmez unutlur gider sevgilinizin hersey benim istedigim gibi olacak tavirlarini bir gozden gecirin gozunuzdeki pembe gozlukleri cikarip
Peki nasıl yaklaşmalıyım onun söylediği gibi farklı bir şehirde yaşayalım yoksa bende evlenmem gibi bir tepki mi vermeliyim...
siz silin atın diyorsunuz ancak bunun bir olur yolu yok mudur?

Peki nasıl yaklaşmalıyım onun söylediği gibi farklı bir şehirde yaşayalım yoksa bende evlenmem gibi bir tepki mi vermeliyim...
Siz orta yol bulalim dediginizde o silip atiyor ama gelmezsen evlenmeyiz diyor? Sizin duygularinizi falan onemsemiyor yani. Ben olsam mezuniyetime gelmesini bekler babamla konusmasini gozlemlerim asla taraf tutmak sevgilimden yanada olmam ne munasebet babamin yaninda elin ogluna taraf olucam. Nasil iletisim kurdugunu gozlemlerim saygisizmi davraniyor ben bilirim benim istedigim gibi olur havalarindami ozaman yol verin gitsin. İyice gozlemleyin sonra dusunup karat verin

Orta yolun olması için karşı tarafın da size bir orta yol sunması gerekir. Karşınızdaki odun her şey onun istediği gibi olsun istiyor. Bu soruyu bence bir ona sorun. Benim kariyerim, yurtdışı planlarım ne olucak diye bir sorun bakalım? Ya da o siz bu fedakarlığı yapıp toto kadar şehire giderken kendisi neyi feda edecekmiş.
Babanızla falan da konuşamaz bu ezik. Yazık adama kimlerle muhatap olucak.

Orta yolun olması için karşı tarafın da size bir orta yol sunması gerekir. Karşınızdaki odun her şey onun istediği gibi olsun istiyor. Bu soruyu bence bir ona sorun. Benim kariyerim, yurtdışı planlarım ne olucak diye bir sorun bakalım? Ya da o siz bu fedakarlığı yapıp toto kadar şehire giderken kendisi neyi feda edecekmiş.
Babanızla falan da konuşamaz bu ezik. Yazık adama kimlerle muhatap olucak.
Oğlan muhtemelen bir şeyleri bahane edip mezuniyete gelmez. Olur da gelirse babayla tartışma çıkar, net!

Tekrardan merhaba.
Herkesin yazdıklarını, fikirlerini okudum aynı zamanda erkek arkadaşımla da iletişimim devam etti. Hepinize hak veriyorum ve haklı olduğunuz yönleri anlıyorum. Kendi hatalarımın da farkındayım. Yalnızca hak verirsiniz ki bir çıkmazdayım. Çoğunuzun alaycı tavırlarını da anlayabiliyorum ancak bir nebze olsun anlayış bekliyorum.

birkaç gündür aramız hiç iyi değildi. Bu konu üzerine çok tartıştık ve neredeyse ayrılma durumuna geldik. Bu konuşmaların sonucunda erkek arkadaşım mezuniyete geleceğini ve babamla kendisi de konuşacağını ancak bu konuşmada onun yanında olmamı istedi. İşler tamamen kötüye giderken bir anda böyle bir durum oluştu. Sizce bu durumda ne yapmalı?

Yahu kızım bak sende akıl olmadığını zaten sen de kabul ediyorsun sen niye babanı dinlemeyip rezillik çıksın istiyorsun :KK51: Mezuniyeete falan gelmesin ailenin yanında yabancı bir herifin ne işi var fotolarda ne işi var .. ayrılıp gideceksiniz zaten ayrıldığın herif mezuniyet fotonda mı olsun istiyorsun?? mezuniyete falan gelmesin başka zaman gelsin gelirse o da saçmalık ya neyse.

23 yaşında en evlenmesi, yaşıtların iş buluyor, master yapıyor , yurtdışına gidiyor kariyerlerini inşa ediyor. herkes gider Mersine sen gidiyorsun tersine ne işin var küçük kasabada iş bulamazsın, ne yapıcaksın hayatboyu mu evde oturcaksın?? Ne acelen var evlenmeye önce bir dünay gör. Hiç mi daha önce erkek görmedin anlamıyorum ki:KK51:Babana da çok yazık adam okutup bu yaşa getirmiş sen saçma sapan işller peşindesin o adama Alllah sabıır versin.

Yavrum nereden tutsan elinde kalıyor niye bu kadar ısrar ediyorsun sana yazık günah değil mi Sen de bir insan evladı değil misin ne demek sana aileni sil gel demek Şunu asla ama asla unutma ki çok çok eski bir sözdür ama her devirde geçerli bir sözdür Kendi Gelen Gelincik ne incik ister ne boncuk Taş yerinde ağırdır Eğer öyle aileni hiçe sayıp Çekip gidersen yarın bir gün senin kaynina ya da atıyorum eşinin akrabalarından herhangi bir erkeğe davullu zurnalı telli duvaklı bütün örflere geleneklere ananelere dikkat edilerek öyle bir kadir kıymet yüklenerek bir gelin alırlar senin ağzın açık kalır Başını taşlara vurursun ve inan bana o şekilde aileni silip gidersen asla ama asla kıymetin olmaz İyi düşün
Bir de çıkmazdayım yazmışsın da Kuzum 5 çocukla terk edilip baba evine mi dönüyorsun neyin çıkmazı

Yahu kızım bak sende akıl olmadığını zaten sen de kabul ediyorsun sen niye babanı dinlemeyip rezillik çıksın istiyorsun :KK51: Mezuniyeete falan gelmesin ailenin yanında yabancı bir herifin ne işi var fotolarda ne işi var .. ayrılıp gideceksiniz zaten ayrıldığın herif mezuniyet fotonda mı olsun istiyorsun?? mezuniyete falan gelmesin başka zaman gelsin gelirse o da saçmalık ya neyse.

23 yaşında en evlenmesi, yaşıtların iş buluyor, master yapıyor , yurtdışına gidiyor kariyerlerini inşa ediyor. herkes gider Mersine sen gidiyorsun tersine ne işin var küçük kasabada iş bulamazsın, ne yapıcaksın hayatboyu mu evde oturcaksın?? Ne acelen var evlenmeye önce bir dünay gör. Hiç mi daha önce erkek görmedin anlamıyorum ki:KK51:Babana da çok yazık adam okutup bu yaşa getirmiş sen saçma sapan işller peşindesin o adama Alllah sabıır versin.

Yavrum nereden tutsan elinde kalıyor niye bu kadar ısrar ediyorsun sana yazık günah değil mi Sen de bir insan evladı değil misin ne demek sana aileni sil gel demek Şunu asla ama asla unutma ki çok çok eski bir sözdür ama her devirde geçerli bir sözdür Kendi Gelen Gelincik ne incik ister ne boncuk Taş yerinde ağırdır Eğer öyle aileni hiçe sayıp Çekip gidersen yarın bir gün senin kaynina ya da atıyorum eşinin akrabalarından herhangi bir erkeğe davullu zurnalı telli duvaklı bütün örflere geleneklere ananelere dikkat edilerek öyle bir kadir kıymet yüklenerek bir gelin alırlar senin ağzın açık kalır Başını taşlara vurursun ve inan bana o şekilde aileni silip gidersen asla ama asla kıymetin olmaz İyi düşün
Bir de çıkmazdayım yazmışsın da Kuzum 5 çocukla terk edilip baba evine mi dönüyorsun neyin çıkmazı
Siz de benim gibi uzun uzun yazmışsınız da boşuna yazmışsınız.

Yaşasın görsün.

Yani kim ne derse desin üniversite mezunu birisi babasıyla iş yapan muhtemelen lise mezunu biriyle neden birlikte olur hiç anlamam. Bu kadar koca meraklısı olmaya gerek var mı ya koşa koşa tripli, babana dünyanın lafını eden kişiyle evlenmek için kırk takla atıyorsunuz. Hiç mi erkek görmediniz, çok mu ilgisiz kaldınız, çirkin misiniz nedir yani bu buldum kaçırmayalım durumu? Dışarıdan çok tuhaf duruyorsunuz. Yazık ailenize üzüldüm gerçekten.

Genceciksin, önce kendi kazandığın paranın harcama keyfini tat. İşsizlik yaşarsan onu tat. Hayatta bir sürü acı tatlı olay var ama üniversite mezunu biri bu yaşta evlenmemeli, 25den önce.
Evlendikten sonra zaman geçtikten sonra bile aile yanına taşınan arkadaşlarımın çoğu sorun yaşıyor. Erkeklerin karakteri anne baba yanında değişiyor. Hiç de anlattıkları gibi olmuyor. Yok silermiş de gidermiş de. O zaman ayrı iş kurmaya çalışır ilk iş olarak...

Ah güzelim yapma bunu kendine.

Yani kim ne derse desin üniversite mezunu birisi babasıyla iş yapan muhtemelen lise mezunu biriyle neden birlikte olur hiç anlamam. Bu kadar koca meraklısı olmaya gerek var mı ya koşa koşa tripli, babana dünyanın lafını eden kişiyle evlenmek için kırk takla atıyorsunuz. Hiç mi erkek görmediniz, çok mu ilgisiz kaldınız, çirkin misiniz nedir yani bu buldum kaçırmayalım durumu? Dışarıdan çok tuhaf duruyorsunuz. Yazık ailenize üzüldüm gerçekten.
koca meraklısı falan olduğum yok. sevdiğimden bahsediyorum bilmem anlayabiliyor musunuz. çirkin üsluplarla üstten görerek konuşmanıza da hiç gerek yok. Kendi içimde çözemediğim şeyler var ki burada insanlardan fikir almak için bir şeyler paylaşıyorum. 3 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyim ve çok bağlandım. Bu psikolojik bir durum farkındayım kimse vazgeçilmez değildir. Ben şu an bir karar aşamasındayım. Kararımın da ne yönde gittiğini az çok biliyorum. Çünkü asla olmaz gibi cümleleri babam değil erkek arkadaşım kuruyor. her şeyi görebiliyorum ve idrak edebiliyorum. ancak üzerimde inanılmaz bir baskı hissediyorum. Sanki ben hiçbir şey için çabalamamışım, uğraşmamışım. Ve onu yarı yolda bırakacakmışım gibi... ancak benimle oldurmaya çalışan, orta yol bulmaya çalışan da o değil. Gelmezsen olmaz. Ben başka bir şeyi kabul etmiyorum diyen o. Son bir umutla gelip babanla yüz yüze konuşacağım dedi. Bilmiyorum. Keşke orta yolu bulabilsek. Ama kendimi inanılmaz sorumlu hissediyorum. Onun günahına girmişim sanki tüm ilişki boyunca onu kandırmışım ve şimdi bırakmışım gibi. Ve biliyorum bunları da bana hissettiren o. Senden böyle bir şeyi hiç beklemezdim gibi cümleler kuruyor..

Bence konu sahibi kendini daha iyisine layık görmüyor. Başka birini bulamaz sanıyor. Babası da düzgün biri gibi, neden bu kadar değersiz hissetmiş kendini anlamadım.

Tekrardan merhaba.

Onda da mezuniyete gelip babanızın karşısına çıkacak kaba etler yok, şimdi pabucun pahalı olduğunu anladı ondan erkekliğe b.k sürdürmeden geri vites pozisyonuna geçti. Merak etmeyin ama o da korktu. Ama gelmez. Şimdi siniriniz geçsin nasılsa kandıracak bişey bulurum sonra diye geri bastı.

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..

baban seni taniyor ve yapamayacagini biliyor. buyuk risk aliyorsun, asktan kimse olmez

koca meraklısı falan olduğum yok. sevdiğimden bahsediyorum bilmem anlayabiliyor musunuz. çirkin üsluplarla üstten görerek konuşmanıza da hiç gerek yok. Kendi içimde çözemediğim şeyler var ki burada insanlardan fikir almak için bir şeyler paylaşıyorum. 3 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyim ve çok bağlandım. Bu psikolojik bir durum farkındayım kimse vazgeçilmez değildir. Ben şu an bir karar aşamasındayım. Kararımın da ne yönde gittiğini az çok biliyorum. Çünkü asla olmaz gibi cümleleri babam değil erkek arkadaşım kuruyor. her şeyi görebiliyorum ve idrak edebiliyorum. ancak üzerimde inanılmaz bir baskı hissediyorum. Sanki ben hiçbir şey için çabalamamışım, uğraşmamışım. Ve onu yarı yolda bırakacakmışım gibi... ancak benimle oldurmaya çalışan, orta yol bulmaya çalışan da o değil. Gelmezsen olmaz. Ben başka bir şeyi kabul etmiyorum diyen o. Son bir umutla gelip babanla yüz yüze konuşacağım dedi. Bilmiyorum. Keşke orta yolu bulabilsek. Ama kendimi inanılmaz sorumlu hissediyorum. Onun günahına girmişim sanki tüm ilişki boyunca onu kandırmışım ve şimdi bırakmışım gibi. Ve biliyorum bunları da bana hissettiren o. Senden böyle bir şeyi hiç beklemezdim gibi cümleler kuruyor..
Evlenmek tek secenek degil gercekten. Devam edin iliskinize. Calismaya baslayin. Onun yasadigi sehirde de is arayin. Bir sure o sehirde bekar bir kiz olarak calisin, hayati deneyimleyin bakalim sevebilecek misiniz. Bu esnada iliskinizi de uzak mesafeden normal iliskiye cevirirsiniz. Erkek arkadasiniz gunluk hayatta nasil onu gozlemlersiniz. Ailesiyle olan durumlara bakarsiniz. Ailesinden ayrilabilecek potansiyele sahip mi, kendi basina bir birey olabilir mi, bunlar o kadar onemli ki hayatta.

erkek arkadaşım araba işiyle ilgileniyor babası ile dükkanı var.
Evet benimde kafam karıştıran durum bu oldu. Babam bir evlilik olacaksa iki tarafta fedakarlık edecek düşüncesinde. Bende buna katıldım. Ancak erkek arkadaşım artık konuyu açmama fırsat bile vermiyor.
aile isi yapiyorlar demek, hem de onlarin yasadigi sehre gideceksiniz. garip baban kimbilir neler soylemek istiyor ama evlat iste...

benim mesela en buyuk kriterlerimden birisi ailesiyle is yapmayan biriyle evlenmekti.

ayrica babanin her soyledigi gidip yetistirilmez. ikiniz de olgun degilsiniz ama karsi taraf daha gozu acik.

Sanki ben hiçbir şey için çabalamamışım, uğraşmamışım. Ve onu yarı yolda bırakacakmışım gibi...

Onun günahına girmişim sanki tüm ilişki boyunca onu kandırmışım ve şimdi bırakmışım gibi. Ve biliyorum bunları da bana hissettiren o. Senden böyle bir şeyi hiç beklemezdim gibi cümleler kuruyor..
Manipüle ediliyorsunuz şu yazdıklarınızı bir daha okuyun.
Kimse kimseyi kandırmıyor. İnsanlar anlaşamayınca ayrılır, fikirleri değişebilir bazı konularda. İki ay önceki düşüncelerimle çeliştiğim oluyor kendi içimde.
Ergenlik döneminde başladığınız bir ilişkinin sonsuza denk sürmesi beklenemez. Herkes hayatta çok farklı noktalara evriliyor. Lise arkadaşlarımla ortak nokta bulamıyorum ben hiçbiri ile görüşmüyorum, siz evlenmekten bahsediyorsunuz.

X