Evlilik hayatım için yardım

Merhaba arkadaşlar bütün mesajları tek tek okuyorum. Her fırsatta yanıt yazıyorum. Çok teşekkür ederim.

"Beni saf sandılar" demişsiniz, kusura bakmayın ama gerçekten öylesiniz. Adam nişana gelmemiş, telefonu açmamış yine de ikna etmişsiniz ailenizi. Bir ton rezilliğe rağmen evlenip aldatılınca bile boşanmamışsınız. Bu kadar kopamayacak ne vardı bu adamda?
Sabır taşı olsa çatlar, hala ne yapayım diye soruyorsunuz. Boşanıp kurtulun. Daha düzelmesi, sabretmesi mi kalmış?

Aileniz hem bu kadar arkanızda olup hem nasıl bir şey yapmıyorlar? Gerekirse sürükleyerek çıkarmalılardı sizi oradan.

O kadar körmüs gözüm. Hiç konduramadim. Bir geçiş aşaması ailesi yanında olmadığı için bu şekilde davrandığını düşündüm düzelecek dedim. Daha kötüye gitti.
Bir tek boşanmama karşı olan annemdi. Sizin çocuğunuz var iyi kotude olsa başında babası olsun erkek çocuk kollamak gerek dedi. Bunu kocam aldattığı zaman söyledi.
1,5 sene cinsel ilişki kurmadik. 1,5 ay önce Cinsel ilişki yaşadık. Bir daha da yaklaşmadik.
Beni kandırmasıni istemiyorum tekrardan.
Beynimi dalgalandiriyor.
Para peşinde.. anne babasi ona maddi yönden yardım ettiği için başka yere de taşınmak istemiyor. Ağzını açıp tek laf demez onlara beni korumadı. Orada yokmuş gibi davranmalari beni çileden çıkarır.
O kadar sene sustum. Annesi için bu kadın Deli takma diye içimden geçirdim. Saygimi hiç bozmadim. Hamileyken ağlıyordum annesi bana zırlamaaa diye bağırdı. Onlarda terbiye saygı yok ki! Onlara onlar gibi olacak gelin lazım dediler. Bende huzurum için artık kendimi ezdirmeme kararı aldım cevap vermeye başladım. O kadar sene konusmuyordun dilin uzadi dedi kayınvalidem. Evet kendime geldim dedim.
Anlatmam gerekirse kayinvalideme hiçbir zaman anne demedim. İsmini söyleyip ...hanım dedim.kayinpedere ...bey dedim.
Kayinvalide sürekli konuşur öyle böyle değil sinirli bir ifade ile hicbirseyden memnun kalmaz kapıyı çalınca mutlaka anında açmalıyiz. Uyuyordum birgün oğlumla birlikte kapıya eşimin teyzesi gelmiş uyuyordum duymadım. Gelin kısmı uyurmuymus diye konuşuldu.kayinvalide Herşeye ama herşeye karışan ben söyleydim ne karıydım ben neler yapardım uyumayip sürekli iş yapacakmisim. Gündüz cocuk gece iş olacakmış. Ben oturur oturmaz uyuyorum. O kadar yoruluyorum ki herşeyimi de yapıyorum. yerde bir tek kırıntı olsun ev pis demeye başlıyor.oglum hiperaktif yerinde durmuyor herşeyi daha
Dağıtıyor yemeklere elini sokuyor tabakları deviriyor. Her yemekten sonra temizlik yapıyorum. Sürekli bunun yanında hakaret sen ne salaak karısın diye bagirmisti bana bagiracaksaniz dedim. Neden bağırmayacakmisim çalıştığın yok bir marifetini göster bağırmayim dedi. Bagiramazsiniz dedim. Kendimi tuttum.iste en son olan olay beni bitirdi artık eve almıyorum konusmuyorum. Hiçte pişman değilim bundan. Torununu gorsun diye arada esim götürüyor. Keyinpeder hiç sevmez çocuk. Kendi çocuklarıni da sevmemiş. Ben zaten özel çocuk annesiyim. Birturlu anlatamiyorum onlara. Neyi özel mis ne özelliği var böyle olacagina hiç olmasin. Bir yetistiremediniz konusturamadiniz senin yüzünden sen gerizekalisin bu çocukta sana çekmiş bizde böyle birşey yok böyle birşey hiç görmedim hayatımda Allah beni sizinle sınıyor. Diye her Allah'ın günü aynı şeyleri isitiyordum.
Yine yazacağım.Ayrica bunu ilk mesajıma ekleyecegim.

Hakaretlerinin çoğunluğu kayıtlı. Çocuğumla okula gittiğim için o çevrede geziyorum ve orada yakındaki spor salonuna gidiyorum.

Çocuğum için kendimi feda ettim. Evet keşke hemen çocuk yapmasaydim. Babam biraz bekleseydin keşke der. Yedi sene hep dualarla sürdürdüm sabrettim hergun.

Evet o şekilde belirtmek istedim. Yanlış anlamalar olduğu için köylü kelimesini sildim.
Kültür farkı var

O tuttuğumuz daireyi esim bulmuştu içi geniş ama bodrum katıydı annemin içi rahat değildi o daireden. Eşimin ailesi beni kabullendigini daha iyi olacağını düşünmüştüm.

Çok haklısın. Psikiatri hastasıyım. Arkadaşlarimda aynı söylüyor

Yapilacak tek sey var. Bir avukatla gorus bosanmak icin. Nafaka, tazminat, takilar... ne hakkin varsa tum haklarini al... bu adamdan es olmaz.

Merhaba ailem arkamda . Düzelecek diye diye sabrederek geçti.
Çok teşekkür ederim melek düşünceniz için estağfurullah.

Bosanabilirsiniz? Bu adamdan düzelmeyi beklemeyin ailen kabul etmedi nolcaklari belli diye hic mi farketmedin? Keske evlenmeseydin adamin ailesi rizasi yoksa evinizde hic huzur yoktur

Annem keşke nikaha da gelmeseydi dedi. Buradan gençlere tavsiyem ailenizin vardır bir bildigi ailenizi dinleyin !
Evet huzur yok maalesef. Herkes düzelmez diyor

Böylesi negatif bir ortamın çocuğunuzun gelişimine zararı olduğunun farkındasıniz değil mi? Boşanmaniza itirazı olan annenize söyleyin bakalım sapasağlam insanı psikiyatri hastası yapan bu insanlar o özel çocuğu kim bilir büyüyünce ne hale getirir?!! Şimdi çocuk ama büyüyor ifade edemese de kendini eminim tüm dünyadan haberdar. Bunu ona yapmayın nolur... Çünkü tüm bunlara katlanmaniz sabır falan değil artık. Bu sabrın sonu selamet çıkmayacak çünkü.

Kendini anlatamasa da bizi anlıyor duyuyor sıkıntıyı hissediyor. Mutlu ortam istiyor. Mutlu olduğunda anlıyorum. Huzursuz ortam daha kötü çocugum için.

Hepsini okuma gafletinde bulundum
Boşanıp gitsene ailenin yanina da kendine gel eminim sen ve oğlun cok daha guzel toparlarsiniz daha fazla yazik etme
Bu adam duzelmez

Ben her şeyi anlarım da şu kısımda takılı kaldım . Adam sana küfretti düzelir diye dua ettin anladım . Kayinvalideniz kötü yuvamı bozmayayım dedin hadi onu da anladim . Kocaniz nisana gelmedi dugununuz zorla oldu hadi onu da anladim ! Ya hu adam seni aldatmış dua ederek Allahtan unit kesmeyerek bu adamın ( adam demek istemiyorum ama ben de çok nazik bir insanım! ) seni aldattığını nasıl görmezden geleceksin ya hu ! Hiç mi acımıyorsun kendine , dogurdugun çocuğa . Gözüm körmüş diyorsun ya hala öylesin emin ol. Adamlar senin üstüne gelin alıp çocuk yapmak istiyor sen hala Allahtan ümit kesilmez yazmışsın . Nasıl bir umitse artık kaç yıldır kesilmek bilmemiş. Sen bu adamı boşamazsın kardeşim hiç kendimi anlatacağım diye yorma kendini buralarda.

Özellikle çocukla ilgili söyledikleri son sözlere takıldım. Babanın meleğe sahip cikmamasina.

Her şey boş. Sadece bunlarla bile o ailenin tek bir saniyenizi hak etmediğini düşünüyorum.

En baştan belliymiş , gün gibi. Çocukta üstüne olmuş. Bunlar bile bile yapılan büyük hatalar ancak bunların üstünde durmanın kimseye faydası yok. Bundan sonrası bakıp ,

Özel meleginiz için güçlü durup yolunuza gitmelisiniz.

Yeniden yeni bir hayat kurabilirsiniz.

Bosandiginiz taktirde devletten yardım, nafaka artı çalışmanız ile bakıp buyutursunuz bebeğinizi.

Kolay değil yeter ki mücadele etmeye başlayın.

Çok geçmiş olsun teşekkür ederim. Oglumla daha çok ilgilenmek istiyorum. Siz ayrıldınız mi? Kapı önüne koydular diye yazmışsıniz .
Doğru olan kararı vermek istiyorum senelerce boşanmayı düşündüm. Yuvayı kurmak zor ayrılmak daha kolay sanırım.sonrasını düşünüyorum.

tesekkur ederim.Evet ayrildim hemde cok basit biseyi sebep etti esim babamin evine getirip atti kilidi degistirdi fln 7 ay oldu bide bosanma davasi acti 50 binde tazminat istedi piskolojisi bozulmus ama cok sukur elimde her turlu delilim ve sahitlerim var mahkemede hesaplascaz size tavsiyem sakin çıkmayın evinizden ben cok zorlandim ilk zamanlar sudan cikmis balik gibi oluyosn ama suanda cok sukur yeni bi hayat kurmaya calisiyorm kendime ve emin olun kizimda bende daha mutluyuz boyle cunku gecimsiz surekli sorun cikartan bi insanla omur gecmiyomus

Bir insan ne yapıyorsa kendine yapıyormuş.
Evlilik hayatınıza yardım edilecek bi tutar dal bile yok.
Allah yardımcınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…