Evlilik hayatım için yardım

Bu arkdasin kendisinin de kendine olan saygısı sevgisi bitmiş kendi de evham panik psikolojik rahatsızlıklar yaşıyor önce kendine yönelmesi lazım karşı taraf da bunu çok güzel suistimal ediyor.Bu insanların içinde iyice körelmiş kilo nedir ki diyet spor yapılir verilir kim bana bu yüzden hakaret etme hakkını kendinde bulabilir?
Kendini sevmeli oğlunu sevmeli ve kurtulmalı bu insanların elinden

Aileniz babanız size yardımcı olur gibi görünüyor boşanmak en doğrusu gibi ama şimdi boşanın yazmakta olmaz. Allah korusun adam size kafayı takar hayatı zindan eder bu vebalede giremem ben. Yazdıklarınızı okuyun zaten çıkış yolu açık.

Benzer bir durumdan ben de geçtim. Arkadaş ne yaptı bilmiyorum. Eşim hergün hakaret küfür aşağlama yapıyordu kayınvalidem dolduruyordu. İyice kendimi bıraktım. Görümcem arıyor kayınvalidem hep huzursuzluk. Sabahları elimi kolumu kaldıramıyordum moral bozukluğundan. Ne yaptım? Eşim hakaret edince valla ben öyle değilim hiç de moralimi bozmuyorsun dedim kendimi topladım. Resim kursuna başladım. Yabancı kitaplar ortaya koydum okudum. Netflixden popüler dizilere başladım. Kendime kafa yordum. Eşim kötü konuşmaya başlayınca oda değiştirdim bir sürü beddua da ettim. Bedduadan korkan bir yapısı var. Şimdi yüzde 50 daha iyi. Kendinize yönelin. Ancak öyle çıkarsınız işin içinden.

Ayrıca şunu söyleyim eşim tüm bunları işimi kaybettiğinde ve babamın son evre kanser olduğunu öğrendiğim dönemde yapmaya başladı. Kayınvalidemin dolduruşu ile. Annem tamamen babama yöneldi ona baktı psikolojisi bozuldu destek yerine daha da moralimi bozdu. Allah razı olsun arkadaşlarım çok destek oldular. Annem babam kardeşim oldular bu dönemde. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

Bu adam sizi kaybetmekten hiç korkmamis güzel kardeşim. Evlenirken bile sen daha çok istemişsin bu durum da onu senden uzaklastirmiş.
Aileniz zaten her türlü maddi destekte bulunmuş. Bir kez daha yanınızda olsalar bosansaniz keşke. Sonra iş bulursunuz. Kendinize hayat kurarsınız.

Adam nişanına GEL ME MİŞ. daha ne olsundu senin vazgeçmen için Allah adeta herşeyi önüne sermiş evlenme diye. Alıp karşısına konuşacak hali yoktu seni. Sen bir an önce git annenle babanın yanına. Bir işe gir. Çocuğuna da daha güzel bakarsın böyle giderse kırklara karışırsın sen

Yazinizin tamamini okudum.Ayrilmak kolay zannederdim ama öyle "olmazsa ayril,pas git,birak"demekle de olmuyor.

Benim nacizane tavsiyem;
Kayinvaliden ve ailesi ile tartismaya girmemeye devam et.Birinci kural "köprüyü gecene kadar ayiya dayi "diyeceksin.Burdaki tabir dalkavukluk yap anlaminda degil.Sadece gereksiz tartismaya girme ,bulundugun süreyi kendine hazirlama olarak düsün.

Ayrilabiliyorsan evden ayril.Psikolojin icin gerekli,senin kendine guvenini yok etmisler.Bunu da esini ikna etmekle mumkun olabilir.
Kesinlikle kendine bir is bulman gerek.Gerekirse evden yapabilecegin birsey olabilir.Parani kazanmaya basladiginda güvenin gelir.Cocukla calisamiyabilirsin fakat evden yapabilecegin ya da bir iki gün calisabilecegin bir is olmali, az kazaniyor olsan bile.Bu cok önemli. Hatta olmadi,kayinvalidenin calistigin zaman zarfinda cocuga bakmasini talep et.Eve destek olmak istiyorum vs de.Bagimsiz olacagim deme.Kisacasi onlarin anlayacagi dilden konus.

Kilo almanin bir nedeni de psikolojikdir.Psikolojin düzeldiginde kilo vermeye de baslarsin.

Sana iyi davranan,motive eden,elestirilerini olumlu yapan insanlarla arkadas olmaya calis.Böylece daha güclü hissedersin,daha mutlu olursun.

Zayif insanlar genelde agresif ve saldirgan,otoriter olurlar.Kendi eksikliklerini,esi ya da yaninda ki kisi kimse,baski ile,kücümseme,assagilama,sindirme ile bastirmaya calisir,bundan haz duyabilirler.Bunun cahillikle ya da egitimli olmakla da ilgisi yok!Karakter bozuklugu kismen...
Sözün özü , aci ama asik olarak evlendigin bu kisiden sana bir ömürlük es olmaz fakat sana git bosan demek de dogru degil ayrica kolay degil. Kendini hazirla ilerisi icin.
Sana yapilanlarin acisini fazlasiyla cikarirsin.Nefret etmene o kisiden, yahut kendine acimana gerek yok.Unutma ki bir oglun var,yani bir amacin var!
Gerektigi zaman ,gerektigi gibi davranacaksindir,kimsenin fikrine ihtiyacin kalmadan.Sunu da unutma, ingilizlerin kullandigi bir cümle vardir "Intikam soguk yenen bir yemektir".Yani herseyin bir bedeli vardir.Herkes yaptiginin cezasini ya da vefasini ceker.Sen, acele karar verme,intikam da alma,dogru adimlar icin adim adim ilerle.
Bol sans dilerim arkadasim
Hic birsey icin uzulme,Üzüldügünde ogluna bak ve herseyi unut,güclü ve mutlu ol.

Kendine saygısı olmayana kimse saygı göstermiyor işte. Ailen kocanıza para yedireceğine sizin hayatınız için bir şey yapsa keşke. Bir kendinize gelin yahu, bunu yaptılar şunu yaptılar. Onca şeye müsade etmişsiniz zaten bundan sonrasına da edin. Kimse sizi kandırmamış, en başından nasıl insan olduklarını göstermişler. Artık kendi bedeninize, ruhunuza mı odaklansanız, yazık yahu ömür israfı resmen bu

Evlilik içinde bir cehennemi yaşamak istersiniz istemezsiniz bu senin kararın ancak yaşadığın bu durumlar devam ettikçe çocuğundan ilerleme beklemeyin sakin. Çocuklar negatif enerjiyi sünger gibi çeker, öğrenmesini, tuvalete çıkmasını,konuşmasını,yürümesini bile etkiler. Sen belki diyorsun ki o çocuktur anlamaz. Öyle güzel anlıyorlar ki... bu yüzden herseyden önce çocuğun için doğru olanı yapmanı dilerim

size katılıyorummm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…