Evlilik hayatım için yardım

En yakın arkadaşlarim dahi evlenme dediler.Ben çok asikmisim hiç konduramadim.Goremedim işte uyarılara kulak asmadim.
Tamam geçmişte olanlar olmuş..artık geçmişi değiştiremezsiniz..peki o gözler hala mı kör??? Açılmadı mı artık..bari lütfen geleceğinizi değiştirme cesaretini gösterin..olan çocuğa olacak..ben en çok ona üzülüyorum..

Adamın ne olduğu istemeye, nişana, yüzük bakmaya gelmemesinden belli değil mi? Gerçekten saf mısınız diye düşündüm. Bunlara nasıl sustunuz yahu?

İkincisi sizi istemeyen ailenin evine niye yerleştiniz? Koşa koşa gitmedeki amaç neydi? İnsanlar araları iyiyken bile 40 kez düşünüyor.

Evlendikten sonra da aldatılmışsınız. Bence tüm ipin koptuğu andır bu. Her şeyi bitirecektiniz. Ben sizin de zekasal bir sorununuz olduğunu düşünüyorum. Hiç yardım aldınız mı bu konuda?

Kandırılmış, bastırılmış bir kadın gördüm sadece. Yaşadıklarınız ve tepkileriniz bana normal gelmedi.

Merhaba arkadaşım teşekkür ederim. Evet özel eğitime gidiyor konuşma terapisti gidiyor.
Bakımlıyimdir. 22 kilo verdim.

Boşanın neyi bekliyorsunuz? O çocuk ve siz sağlıksız bir ortamdasınız. Adam sizi sevmiyor. Ailesi eziyet ediyor.

Merhaba bende oğlumu düşünüyorum. Öğretmeniyle konuşmuştum annesinin bu şekilde olması çocuğunuzu çok etkiler huzurlu ortamda olmalı demişti.
Annemlere sık sık gidiyorum. Ev basıyor. Bu da onlara batıyor. guzel havalarda dışarıda geziyorum oğlumla.

6 sene boyunca sabrettim ama artık sabrım taştı. Evet Allah bana yol gösterdi. Ben anlamadım. Ne yaptıysam kendime ve aileme yaptım. Artık üzülmek istemiyorum.Sen istedin evlenmeyi biz seni uyardık dediler.Simdi artık çocuğum küçükken karar vermem lazım.Duzelmez daha kötü oldu gitgide.

Eğer çocuğunuzun ileride kendine yeten, aklı başında, bağımsız bir birey olmasını istiyorsanız bunları önce sizin başarmanız lazım. Annenizin karnından bu adamla doğmadınız, bu dünyada hepimiz tek başınayız önce kendimizi geliştirmemiz daha sonra başkalarına faydalı olmamız gerekir. İleride çocuğunuz sorunca bütün bu anlatacaklarınızı düşünün. Kendinize layık biri olmaya çalışın. Bencillik bazen en büyük iyiliktir.

Bir avukat araştırın, gerekirse tedbir aldırtın ve bir an önce yeni bir sayfa açın.

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm
Allah yardımcınız olsun.
Gecmişte yaptığınız hataların zaten farkındasınız.
Geçmiş değişmez ama şu an ve geleceğiniz elinizde.
Evliliğinizde kurtarılacak bir yan yok. Evliliğe devam ettiğiniz sürece ne ruhen iyileşebileceğinizi ne de evladınıza gereken ilgiyi gösterebileceğinizi sanmıyorum. Boşanın, ailenize dönün. Yaptım bir hata pişmanım yeniden hayatımı kuracağım demekten cekinmeyin. Kuldur beşer şasar demişler.

22 kilo vermişsiniz bence azimli bir insansınız.
Elbette yeni bir düzen kurmak zor ama emin olun o evde o insanlarla yaşamak kadar zor değildir.

Allah yardımcınız olsun, kolaylıklar verip yollarınızı açsın.

ilişkilerdeki en önemli şey şudur "beni istemeyeni ben de istemem." zorla güzellik olmaz. siz zorla kısmını geçip saplantılı, hastalıklı bir hale dönüştürmüşsünüz olayı.

psikolojik yardım almanızı öneririm. bir meslek sahibi olup çocuğunuza bakabilecek güçte olduktan sonra da kendinize saygınız varsa boşanın.

kibar olmak gelen geçen küfrettiğinde susmak değildir. biz ona başka bir şey diyoruz. bazen bu konuların şaka olduğunu falan düşünüyorum. nişana gelmemek için bahane üreten bir adamla evlenmeye çalışmak gerçek hayatta aklı olan bir insanın yapacağı bir şeymiş gibi gelmiyor.

bırakın küfrü eşimin ailesi yüzünü assa bir daha ayak basmam. eşim benim tarafımda olur. o da ailesinin tarafında olursa anında silerim onu da. hiç mi kendinize saygınız yok? kişiliğiniz hiç mi gelişmedi? yazık gerçekten. o çocuğa yazık.

Birincisi maalesef kendi kendinize etmişsiniz her şeyi. Size yapılan her davranışı yutmak kibarlık ya da naziklik değildir. Cook naif insanlar tanirim asla kimsenin haddini aşmasına musade vermeyen. Kendini savunmak, korumak altta kalmamak nezaket değildir. Kendinizi ezdirip, her şeyi sineye çekmekle çok hata etmişsiniz.
Aileniz size.destek olacak gibi aile gibi duruyor. Bastan yapılmış bir hata bu evlilik bana göre sonu yok. Kabalık yapmışlar devam etmişsiniz kabalık yapmayı kendilerine hak görmüşler, aldatilmissiniz ve yine devam etmişsiniz siz tüm bu kötülükleri kendinize reva görürseniz elin adamı dünden reva görür. Ayrılın gidin yahu uğraşmaya değmez. Su kısacık hayatta bikac senelik aşk uğruna bir ömür çile çekilmez.

Ailem destek.Kac kez bosan dediler.cocuk olduğu için vazgeçildi.
Bu hayatta çocuk var siz yoksunuz o zaman öyle mi? Bir şekilde devam ettirilebilecek yola sokulacak şeyler değil ki sizin durumunuz evlilik diye bahsettiğiniz şeyler inanılır gibi değil, sağlıklı ve mutlu bir cocuk yetiştirmek istiyorsanız önce siz sağlıklı ve mutlu olmalısınız.Kendinize değer verin.

Aynen ya pasifligin adı da olmuş bi naiflik

Bu olayların biri bile boşanma sebebi. Yahu boşanmak İçin daha ne bekliyorsunuz allah aşkına?
Değişir belki demişsiniz? Nasıl değişecek, sihirli değnekle mi? Kendinizi düşünün mesela aniden başka bir kişiliğe geçiş yapabilir misiniz? Ne kadar imkansız..
zaten siz boşamayacaksınız o sizi kesin boşayacak bunu da bilin..

konunuzun tamamını ve yorumları bile okumadan diyebileceği tek şey BOŞAN.

Bir yerde okumuştum, bilinç altımız eşlerimizi kendimizde eksik olan yönlerimizi geliştirmek için seçermiş. Bu adamı neden seçtiğinizi tekrar düşünün. Aşıktım, gözüm kördü sayılmaz. Fizik profesörü sevmediğinize göre kültür olarak birbirinize yakınsınız, üstelik kültür olarak yakın olmasanız ilişki dokuz yıl zaten sürmez. Bence sorun sizde. Kendinize yönelip, kendinizi gerçekleştirme yoluna girdiğinizde her şey kendiliğinden çözülecektir.
Ayrıca köylü olmak doğa ile iç içe ve uyum içinde yaşamak demektir, cahillikle alakası yoktur. Her kesimin cahili vardır.

Yarısına kadar okudum hala nasıl o evde durabiliyorsunuz? Kendi nisanına gelmeyen bi adamla allah aşkına ne akla hizmet evlendiniz ? Onca huzursuzluğa o kadar tehdit hakarete karşı nasıl onların altında oturdunuz? Bi de üstüne çocuk? Aldatmış gitmemişsiniz, yani eh be bacım bu kadarına taş çatlar siz ne yapıyorsunuz tam olarak ?

Saygı bitmiş kendilerini sadrazamin bir organi zannediyorlar bende annemde beklemedeyim.bakalım.

Neden bu kadar sabrediyorsunuz ikinci çocuk olmadan kaçın kurtarın kendinizi yapamadınız mı siz onlardan daha deli olun deli deliyi görünce comagını saklarmış eşiniz yönetilmeyi seviyor belli ama aldatılmışsın be gülüm durma orda çık git kimse bu kadar değersiz değildir yazık etme kendine

Okudum sonuna kadar bunca şeye nasıl katlandınız, hala katlanıyorsunuz, bir an önce boşanıp ailenizin yanına gidin, babanız çok iyi çok şanslısınız, kendinize yazık etmişsiniz, hala şu yaptığına çok kuruldum diyorsunuz bildiğin psikopat kendisi ve ailesi bir an önce gidin bir an önce

Konunun hepsini okudum ve siz nasıl boşanmıyorsunuz ? Şaşmaktayım size bunları yapan bi insana nasıl sevginiz kalır şaşıyorum. Pes yani.Umarım aklınız başınıza gelir boşanırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…