Evlilik? evet ama nasl..?

yerinde olsam 25'i bekler, dogumgunumde de sevgilime evlilik konusunda ne dusundugunu sorardim.

iş başa düştü yani, onu da ben sorucam
tus'unu bekle, mecburisini bekle, askerliini bekle, evlenmek isteyip istemediini sen öğren; ooff ne zormuş yahu! boşuna dememişler yuvayı dişi kuş yapar die hakkaten herbişeyi ben yapıorum maşallah
:1closedeyes:

yav hiç bişe olmadı samimi bi ortak arkadaşınız yokmu uygun bi dille anlat o ağız arasın ne yapıosunuz ne düşünüosun diye...

aaaaa, daha tus'u mu var? bak onu bilmiyordum. bu durumda tus'u almadan evlenmezdim ben :) o da boyle dusunuyor olabilir.

ayol bunların dertleri bitmiyo ki, biri bitince hemen diğeri başlıo..
belki o da sınava göre düşünüyodur.. işte ondan da acele etmek istemiorum, belki ii bi yer gelirse kendiliinden benle konuşucak ztn bu konuları..? şimdi ben baştan konuşarak sabırsız kız modeli şeklinde davranmiim diorum.. e ama merak da ediorumm :)

evet gelismeler ne durumdacokacimcoook

valla o konuda konuşmadık.. sınavı beklemek en doğrusu gibime geliyo; çünkü onun aklında devamlı tus tus tus.. gelecek belli olmadan bu tip konuları açmak ters tepeblir die korktum..
ama bu akşam anneanneme gittik ilk kez tanıştılar.. tam tahmin ettiim gibi anneannem bayılmış :) şimdi de msj atıyo bana neler konuştunuz ne dedi anneannen die..

Bence sevgiline evlilik için hazır olduğun konusunda imalarda bulunabilirsin..eğer söyleyemem diyorsan..
ama ben olsam bana ne zaman evlilik teklifi etmeyi düşünüosun derdim yanii....hihoyyyt

Bence sevgiline evlilik için hazır olduğun konusunda imalarda bulunabilirsin..eğer söyleyemem diyorsan..
ama ben olsam bana ne zaman evlilik teklifi etmeyi düşünüosun derdim yanii....hihoyyyt

waoww iddialı bi insan
:içelim:

Anlamanin tek yolu, sevgilin sana benimle evlenirmisin sorusunu sordugu andir.
O anda gelecektir mutlaka, biraz daha sabir :KK66:
Eger düsüncelerini ögrenmek istiyorsan, evlilik hakkinda ne düsündügünü ortak bir arkadasiniza sordurun.
Yengemde dayimi 4 yil beklemisti. Adam bir türlü evlenme teklifi etmiyordu. Biz yengemi sIkIstiriyorduk, hadi artik evlenin diye. Adamdan teklif gelmiyor, ben mi sorayim diyordu benimle evlenirmisin diye:))
5 aylik bir ayriligin sonunda sürpriz bir sekilde yeniden birlestiklerini ve evleneceklerini mail ile bildirmislerdi tüm aileye:))

Umarim erkek arkadasinda yakin bir zamanda bu duygularina karsIlIk verir:KK66:

mutluluklar..

waoww iddialı bi insan
:içelim:

He bacım kızzz....

ben sordum mesela hihoyyyt

istiyorsam bir şeyi onla yapacaksam tabi sorucam bakalım o da istiyo mu...
zaten istemiyosa evliliğe gitmeyen bi ilişki sanmam ki yürütebileyim

bence düşüncelerini ona açıklamalısın, evlenmek istiyorum diye pat diye değil elbette, ben ilişkilerde iki tarafın birbirine açık olması gerektiğine inanıyorum, sen aklından geçen düşünceleri ona açıklarsan, tıpkı burada bize açıkladığın gibi, sanki arkadaşınla konuşuyormuşsun gibi, onun da hoşuna gidecektir.

belki böylece daha rahat konuşursunuz, birbirimize açık olmalıyız bence. benim de erkek arkadaşım evlenmek istiyor, ama ben hazır olmadığımı gayet açık bir şekilde anlattım, çünkü biz her şeyden önce iyi birer arkadaşız, bence sen de denemelisin.

insan kendini kastıkça daha da batırıyor, eline yüzüne bulaştırıyor, rahatça konuşup iyi sonuçlar almanı dilerim :1hug:

((ama bu akşam anneanneme gittik ilk kez tanıştılar.. tam tahmin ettiim gibi anneannem bayılmış :) şimdi de msj atıyo bana neler konuştunuz ne dedi anneannen die..))

ahanda sana fırsat çıkmış işte
sorsaydınya anneannem soruyo seninle evlenmeyi düşünüyomu bu çocuk diye :jeyyar:

Son düzenleme:
ya arkadaşlar bende bunu hiç anlamam doğru insan....bu nedemek ya nasıl nasıl nasıl anlaşılır bu doğru insan..eline kayıt kalem alıp test mi yapıcaz...doğru yanlışşş olabilir olmasada olur bu ne ya ne yaparsan yap eğrisi doğrusu yok bu işin....evlilik kumar kızlar KUMAR...sen melek ol ister şeytan...evlilik kumar....şanslıysan ohh ohhh yoksa istediğin kadar çık sev sevil anlaş ama evlilik bir kumarrrrrrrrr....o masaya oturdum mu...herşey şansa bağlı....

ya arkadaşlar bende bunu hiç anlamam doğru insan....bu nedemek ya nasıl nasıl nasıl anlaşılır bu doğru insan..eline kayıt kalem alıp test mi yapıcaz...doğru yanlışşş olabilir olmasada olur bu ne ya ne yaparsan yap eğrisi doğrusu yok bu işin....evlilik kumar kızlar KUMAR...sen melek ol ister şeytan...evlilik kumar....şanslıysan ohh ohhh yoksa istediğin kadar çık sev sevil anlaş ama evlilik bir kumarrrrrrrrr....o masaya oturdum mu...herşey şansa bağlı....

evet güzelim haklısın
örneğin eşimi dibini koklayarak almadım elbette ama bazı kriterler vardır kişinin bakarsın bunlar karşı tarafta var ve anlarsınki doğru insan senin için o...
ama kısmet ve şans da devreye giriyor biraz
kimisi evlendikten sonra 360 derece ters dönüş de yapabilir,bu ve buna benzer ihtimallerde unutulmaması gerek...
herzaman derim aile,iş ve eş sanş işi diye....:lepi:

şans önemli bi faktör tabii... pekçok konuda böle, sadece evlilikte diil ki..
ama birincil faktör diil; sen yine önlemini alırsın riski minimuma indirmek için, belirli bi noktadan itibaren gidişata veya sonuca etki edemezsin zaten.. şans/şansszılık da orda devreye girer zaten..
a.s.

X