Evlilik? evet ama nasl..?

yanlış söledim işaret var, laf arasında filan anlıyorum sıkıştırıyo ama ben duymak istiyorumm :lepi:.. insan emin olamaz ya hani..
şeyi mi bekliyo acaba, uzmanlık sınavını kazanıp bi buraya gelsin, hayatı düzene girsin.. bunlar olmadan bişey demek istemiyo olabilebilir mi?
hmm olabilir acikcasi ama ne zamandir beraber oldugunuz yaslarinizi soylesen daha kolay yorum yapardim ben cicim :1hug::1hug:

aa pardon simdi okudum bir bucuk yil...
fena bi sure sayilmaz bence..

ya bi reklam vardi bana onu hatirlatiyorsun surekli anlatmazsam catlarim
adam hapsiriyo kiz cok yasa diyo adam da hep beraber diyo.. kiz da atlio ay bu bi teklif mi diyesırnaşık şeysırnaşık şey

valla biz buunu cok yapardik birbirimize yahu :)

ya sole diyim sana o zaman bunun espirisini yapmaya basla aranizda belki o zaman bunun sitresi kalkar ve bu konuda konusmaya baslarsniz :içelim:

Son düzenleme:
canim bu lafi ondan duyacagima ben ona demek isterim yahu :)
hatta ben sevgilime demistim sirf bu ihtimalden dolayi bile ben teklif etmem demistim ama tabi bunlar biraz geyik kismi yani o kadar kafaya koydunsa gider niyetini soylersin..
ama ne bileyim kac yildir berabersiniz Lucita??

valla bana göre o kadar önemsiz birşey ki bu.
ha ben söylemişim ha o. ne farkeder. sonuçta evlenmişiz ya.
hem zaten yıllaaaaar yok sen beni kandırdın yok ben seni kandırdım diye muhabbet oluyorsa ben ona cilveleşme derim ve hoşuma bile gider yani :1rolleyes:

ı ııııh sölememm söliyememm
erkeğin işidir o yahu :kahve:

çıkıyorsan ve berabersen ilişkiyi sorgulamak ve gidişatını, nereye gittiğini öğrenmek,erkeğe özel bir şey değildir. her iki tarafa bunu yapabilir ve sorabilir. adama gidip çıkma teklif etmiyorsunki. hadi bunda biraz eskiye bağlıyız ,çoğunluğumuz. erkekten bekliyoruz da, bunda 1 buçuk senelik bir beraberlik var. bunda sorman doğal.çekinme lütfen.

doğrudan soramıyorum çünkü garip geliyo..
siz daha önce gördünüz mü erkek arkadaşına benle evlenmek istiyo musun diye soran bi kız?
sormamamın nedeni farklı şehirlerde yaşamak diil, bu davranışı yadırgamam..

canım zaten boyle sorarsan ...benımle evlenırmısın dıye....bu nıyetının ne oldugundan cok...evlenmek teklıfı olur...
yanı boyle sorulmaz...bız bayanlar bırazda cın gıbıyızdır...aklımızı kullanarak bır suru sekılde sorulur...
en basıt ornek.....dugun konvoyu gordum...kendımı evlenıyor gıbı hıssettım derdın cevabı ne olucak...
yada...kuaforde gelın gordum...cok guzeldı kendımı o gelınlıgın ıcınde hayal ettım dersın...
yanı evlılıkle ılgılı ıma edılecek o kadar cok sey varkı...
ama benımle evlenırmısınde desende ne olur kı...bunuda de sakasından tepkısını olcmek degılmı nıyetın...her kozu dene...

şimdi ben 24 yaşındayım
üni bitti, çalışıyorum aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum
sevgilim 27 yaşında doktor, mecburi hizmette başka bi şehire gitti
uzmanlık sınavına hazırlanıyor, istanbul içi yazacak, nisan da sınava girecek

reklam süpermiş ama koptum bak ofiste :)

arada laf atıyorum, kıskandırıyorum bazen bak anneannem bilmem kimin oğlu var diyo diyorum, okul bitti çalışmaya da başladın ehh artık tek bişey kaldı diyolar gibilerinden.. kıskanıyo da şaşkın :)

benimle evlenirmisinde çok ,gelecek planların ne benle ilgili, ne düşünüyorsun. ciddiyete bağlamamız gerekmiyor mu artık diye ,ben olsam sorardım..

kadınlar zaten evlenmek için yaratıldıklarını düşünür
hayata bu amaç için gelmişizdir sanki
bize öğretilen budur
ve her birlikte olunan erkek potansiyel koca adayıdır
hal böyle olunca o teklifi bizim yapmamız veya sormamız bi lütüf değildir
yani seni kendime layık gördüm.
yok değil.
asıl erkeğin evlilik fikrini düşünmesi,söylemesi lütuf gibi algılanır
evlenilecek kadın oluveririz.gurur duyarız
senin soramamanını anlıyorum
ama soramama durumunu anlamıyorum
çünkü bu vakte kadar ilişkinin bi yere doğru gitmesi gerekti
bu vakte kadar diyorum.sanırım yeni bi ilişki değil
ancak yeni bi ilişkide bu soramama, anlayamama durumu yaşanır
zaman geçtikçe ilişki seni istediğin veya istemediğin yere götürür zaten
velhasıl anlamış olman gerekirdi.kelimelere gerek duymadan...

bilirsin kelimeler lazım olmadan

çıkıyorsan ve berabersen ilişkiyi sorgulamak ve gidişatını, nereye gittiğini öğrenmek,erkeğe özel bir şey değildir. her iki tarafa bunu yapabilir ve sorabilir. adama gidip çıkma teklif etmiyorsunki. hadi bunda biraz eskiye bağlıyız ,çoğunluğumuz. erkekten bekliyoruz da, bunda 1 buçuk senelik bir beraberlik var. bunda sorman doğal.çekinme lütfen.

haklısın canım, pasif durmamak lazım yoksa hep onun istediği olur..
tabi ki sorgulamak filan önemli, sonuçta benim de planlarım isteklerim düşüncelerim var.. ben de önümü görmek isterim, yolumu ona göre çizicem çünkü..

ama işte çok meraklı kızlar olur ya o duruma düşmekten çekiniyorum biraz.. bi de bizim ilişkimizde hep o özveride bulunan, çok üste düşen taraftır, bunu da zedelemek istemiyorum açıkçası.. biraz da bu sebepten nası yaklaşmam gerektiği konusunda tereddütte kaldım..

canim o zaman merakli kizlar gibi sormazsin acik acik onundeki planlarin ne yapcaksin ne etceksin ben de yolumu ona gore cizmek istiyorum diye pat diye dal bu konuya.. ogren gelecek planlarini evlilik lafini sen sokma mevzuya bak bakalim o lafi evlilige getircek mi hic.

bunu söyleyen eşime diyeceğim şudur. elbetteki soracağım. ben evlenmek için senle oldum. gönül eğlendirmek için değil. bunu sormam gayet doğal. derdim.

aynı fıkırdeyım...sevgılı benle evlenmek ıcın...can attın derse bende derım..ben gonul eglendırılecek degıl evlenılecek bırıyım...senıde sevıyorum ıyı ettım evlendım derım..gıder kucaklar operım...Şeniz
sonucta sevıyorum..onunda sevdıgıne emınsem...zaten bu işe kalkarım...
oh oh ıyı ettım derım...
dalga gecmesını boylelıklede engellerım...:lepi:

canim o zaman merakli kizlar gibi sormazsin acik acik onundeki planlarin ne yapcaksin ne etceksin ben de yolumu ona gore cizmek istiyorum diye pat diye dal bu konuya.. ogren gelecek planlarini evlilik lafini sen sokma mevzuya bak bakalim o lafi evlilige getircek mi hic.

hazır o burdayken yapayım mı yüzyüze görüşebiliyorken
telefonda filan zordur ya böle şeyler
malum konu da ciddi zaten

gerçi bu da pat die olucak bi parça sanki, bugüne kdr bu konu hakkında konuşmayan kız birden evlilikten bahsetmeye başlicak.. amaan nie garip olsun illa bi gün olucak sonuçta, ha bgn ha yrn..

gerçi bu da pat die olucak bi parça sanki, bugüne kdr bu konu hakkında konuşmayan kız birden evlilikten bahsetmeye başlicak.. amaan nie garip olsun illa bi gün olucak sonuçta, ha bgn ha yrn..

bence simdi konusmazsan telefonda daha zor asil o zaman merakli kizlar gibi anlasilabilirsiin sevgilin senin surat ifadenden su anda niyetini anlayabilir ama telefonda zorlanabilirsin.
yanindayekn planlarini zor gitsin icin rahat eder hic olmazsa:teytey:

sorarırım valla ben aşkım biz ne zaman evlenicez diye:roflol::roflol::roflol:

kadınlar zaten evlenmek için yaratıldıklarını düşünür
hayata bu amaç için gelmişizdir sanki
bize öğretilen budur
ve her birlikte olunan erkek potansiyel koca adayıdır
hal böyle olunca o teklifi bizim yapmamız veya sormamız bi lütüf değildir
yani seni kendime layık gördüm.
yok değil.
asıl erkeğin evlilik fikrini düşünmesi,söylemesi lütuf gibi algılanır
evlenilecek kadın oluveririz.gurur duyarız
senin soramamanını anlıyorum
ama soramama durumunu anlamıyorum
çünkü bu vakte kadar ilişkinin bi yere doğru gitmesi gerekti
bu vakte kadar diyorum.sanırım yeni bi ilişki değil
ancak yeni bi ilişkide bu soramama, anlayamama durumu yaşanır
zaman geçtikçe ilişki seni istediğin veya istemediğin yere götürür zaten
velhasıl anlamış olman gerekirdi.kelimelere gerek duymadan...

bilirsin kelimeler lazım olmadan

biraz anlıyorum ama siz de bilirsiniz kadınlar duymak ister
adam bizle evlenir ama hala sorarız beni seviyomusun diye
e heralde seviyo dimi, ama yok sorarız, illa duyucaz çünkü
illa isteriz çiçek alsın, herkeslere göstere göstere vazoyu kucaklayıp gidelim
işte somut bişiler istiyo insan, benim telaşım da ondan..

ay şimdi ben gidip söyleyeceğim valla genç doktor adayımıza:
"bak adamım sen bu lucita'yla evlenmeyi düşünmüyor musun hadi hareket biraz" diye.

güzel de olur yaa. :sm_cool:

Ne biliyim bu tür şeyler sorarak anlaşılmaz ki ... yani ilişki nasıl yürüyor gittiği yol evlilik yolumu.. bü tür konular her ilişkide konuşulması gereken şeyler... insan birlikte olduğu kişiyle her konuyu konuşur... konu konuyu açar evliliktende söz edilir. Bilmem bana biraz garip geldi. İlişkiniz yeni galiba umarım senin için doğru kişidirde başını bağlarızkaydirigubbakcemile

ay şimdi ben gidip söyleyeceğim valla genç doktor adayımıza:
"bak adamım sen bu lucita'yla evlenmeyi düşünmüyor musun hadi hareket biraz" diye.

güzel de olur yaa. :sm_cool:

ahahaa valla eksik olma beni koccca bi yükten kurtarırsın :)
gerçi çok acele etmek de istemiyorum, belki onun kafasında bişi vardır, vaktini bekliyodur işte sınav filan.. ama aklıma geldimi tutamam ki kendimi, sabırsızım tezcanlıyım illa öğrenicem :)
:eek:

evlilik için acele etmeyin.dogru insanı buldugunuz zaman olaylar zaten evlilige dogru akacaktır.karşınızdaki zaten evlilikle ilgili konuşmalar yaparsa bilinki sizinle evlenmek istiyor...evlenmek için evlenmeyin...sonra pişman olursunuz.sevgilerimle

Tam benim yaşadığım durumu özetlemişsiniz teşekkür etmek istedima.s.

evlilik için acele etmeyin.dogru insanı buldugunuz zaman olaylar zaten evlilige dogru akacaktır.karşınızdaki zaten evlilikle ilgili konuşmalar yaparsa bilinki sizinle evlenmek istiyor...evlenmek için evlenmeyin...sonra pişman olursunuz.sevgilerimle

evlenmek için evlenmek gibi bişey yok ortada
zaten daha evlenmek yok ki, henüz niyeti anlama çabası içerisindeyiz
a.s.

biraz anlıyorum ama siz de bilirsiniz kadınlar duymak ister
adam bizle evlenir ama hala sorarız beni seviyomusun diye
e heralde seviyo dimi, ama yok sorarız, illa duyucaz çünkü
illa isteriz çiçek alsın, herkeslere göstere göstere vazoyu kucaklayıp gidelim
işte somut bişiler istiyo insan, benim telaşım da ondan..

çok iyi anlıyorum seni
ama duymak istediğin evlilik isteği
bu çiçek istemeye, beni seviyor musun demeye benzemez
evlilik senin de malumun ciddi bi fikir ve karar gerektirir
eğer aranızda çok fazla dillenmiyorsa evlilik konusu
ve dahi senin kafanda acaba soruları bırakıyorsa
fikir henüz düşünce aşamasındadır
bu durumda
hayatıma bi yön vermek istiyorum artık diyerek
ondan bağımsız planlarından bahsedebilirsin
mesela bu yaz yurtdışına çıkmak istiyorum
gelecek yıl evimi değiştirmek istiyorum