Evlilik? evet ama nasl..?

biz nasıl konuşmaya başlamıştık ilk hiç hatırlamıyorum ama kendiliğinden gelişiyor genelde bu tarz şeyler..
1,5 yıldır beraber olduğunuza göre en azından gelecek planlarını bilmen gerekir...
mesela ne zaman evlenmeyi düşünüyor yaş olarak ya da uzmanlık askerlik bittikten ne kadar zaman sonra?
ben olsam evlilik için ideal yaş ya da evlendiğimde nasıl bir yerde yaşamak istiyorum,kaç çocuğum olsun istiyorum fln gibi şeylerden konu açardım, ya da ne bileyim tvde gördüğün bi gelinlik modelinden bile konuyu açabilirsin "ben evlenirken böyle bişey giymek istiyorum" gibi...
bir de şu var erkekler "şu zaman evleniriz" gibi bişey söylemeyi evlilik teklifi olarak algılıyorlar ve kendilerine çok sorumluluk yükledikleriniz düşündüklerinden böyle şeyler söylemekten kaçınıyorlar..bence erkek arkadaşın uzmanlık sınavını kazanmadan,hayatını yoluna koymadan bu konuyu ciddi ciddi konuşmak istemiyor olabilir.

mesela çocuk isimlerinden bahsediyoruz bazen. kızım olsa hayatta şu ismi koymam filan diyo.
ama sanırım bu yeterli bi gösterge diil :)

yok degıl, gosterge degıl
aslına bakarsa senle söz möz yapmadıktan sonra hıc bır sey gosterge degıl
bı kız arkadasıma sevgılısı sureklı hanımım derdı hanım gel hanım gıt,
sonra bır dıger kız arkadasıma sevgılısı sureklı yemek yaparmısın guzel mı vs derdı yıllarca cıktılar hep guzel seylerle susledı sankı bır gun teklıf edecekmıs gıbı sureklı soylerdı kz kesın gozuıyle bakardı bırazda, ama duymak da ısterdı, hıc duyamadı,
aslında gercege dökülmeden hıc bır sey asla gercek degıldır.
zamanı gelınce olacak dıye bosuna demıyorlar

zamanı gelmeden sen ne yaparsan yap ıstedıgını sor soyle cıldır yıne de olmıycaksa olmaz balım.

şimdi telefonda konuştuk, istanbul'dan ev bakıyomuş annesiyle.. satın almak istiyolarmış, bi tane görmüşler beğenmişler.. bu kesin bi işaret, o da bana açılamıyo, böle alttan alttan mesaj vermeye çalışıyo kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile2

şimdi telefonda konuştuk, istanbul'dan ev bakıyomuş annesiyle.. satın almak istiyolarmış, bi tane görmüşler beğenmişler.. bu kesin bi işaret, o da bana açılamıyo, böle alttan alttan mesaj vermeye çalışıyo kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile2

:roflol::roflol::roflol:
ay çok yaşa emi.
çok güldürdün valla beni.
siz böyle iki utangaç aşık napıcaksınız.
birbirinize açılamazsanız böyle 10 yıl sürer bu.
sen hala acaba benle evlenmeyi düşünüyor mu dersin, o ben işaret veriyorum acaba anlıyor mu dersiniz.:1rolleyes:

:roflol::roflol::roflol:
ay çok yaşa emi.
çok güldürdün valla beni.
siz böyle iki utangaç aşık napıcaksınız.
birbirinize açılamazsanız böyle 10 yıl sürer bu.
sen hala acaba benle evlenmeyi düşünüyor mu dersin, o ben işaret veriyorum acaba anlıyor mu dersiniz.:1rolleyes:

amaan espri yapıorum napim.. o kdr utangaç diiliz aslında da işte ne bilim bazen böle oluyo.. -tatlicadiarzu-

yeni sevgilisiniz sanırım iletişim eksikliğiniz var gibi sezinledim
evliliğinizden bahsetmekten çekiniyorsun yada mizacınız farklı ?
o ilk adımı atmıyorsa sen at o halde evlilikle ilgili paylaşımlarda bulun
mesela düğününüzün nasıl olacağını konuşun , balayına nereye gitmek istediğinizden falan filan işte..

yeni sevgilisiniz sanırım iletişim eksikliğiniz var gibi sezinledim
evliliğinizden bahsetmekten çekiniyorsun yada mizacınız farklı ?
o ilk adımı atmıyorsa sen at o halde evlilikle ilgili paylaşımlarda bulun
mesela düğününüzün nasıl olacağını konuşun , balayına nereye gitmek istediğinizden falan filan işte..

pek yeni sayılmayız ya 1,5 sene oldu :)
düğünümüz nası olucak diye nası sorayım, olacak mı ki nası olacak kısmını konuşuyoruz :)

pek yeni sayılmayız ya 1,5 sene oldu :)
düğünümüz nası olucak diye nası sorayım, olacak mı ki nası olacak kısmını konuşuyoruz :)

Lucitacım şahsen ben TCA nında dediği gibi direkt sorarım walla
bunda utanıcak , gurur yapıcak , acaba yanlış anlarmıki diye düşünücek hiç bir şey yok kii
direkt sorsana gülüm ne var bunda yahu a.s

Lucitacım şahsen ben TCA nında dediği gibi direkt sorarım walla
bunda utanıcak , gurur yapıcak , acaba yanlış anlarmıki diye düşünücek hiç bir şey yok kii
direkt sorsana gülüm ne var bunda yahu a.s

vallahi ne kızlar var yahu ben mi geri kalmışım :)
sinemaya gitcez mi gibi, karşıya geçicez mi die sormak gibi bişey de diil ki evlencez mi..
aslında biraz ciddiyete bindirsem, mesela bu akşam annanemle tanıştırsam (kadıncaz çok tanışmak istio zaten) sonra da buna ee noluyoruz muhabbeti yapsam daha stratejik olmas mı sengözlerimebaksanab

cnm aranızdaki bağ gerçekten aşksa , sevgiyse..
birbirinize saygınız varsa ki bunlar bir ilişkinin olmazsa olmazları
ben bu soruyu sormakta hiç bir sakınca görmüyorum

valla ben seni anlıyorum pattadanak nası sorcan kii insan haliyle ondan bişey bekliyor ondan sonra zaten sen takır takır konuşursun da işte ona lafı açtırmak mesele
çevrende yeni evleemiş insan varsa onları anlat çok tatlılar fln de düşünsene seninle hep aynı evde yaşıcamızı akşam sen gelcen ben hoşgeldin kocacım fln dicem yemek hazırlıcam ayyy düşünsene yaa ne güzel olurdu dimi fln işte
ne biliyim bu evlilik muhabbeti zor iş gerçekten duu bakalım ben bi 24 üme geleyim beklersen o zamana kadar sana taktik veririm 3 sene var canım bişey kalmadı:))))))

valla ben seni anlıyorum pattadanak nası sorcan kii insan haliyle ondan bişey bekliyor ondan sonra zaten sen takır takır konuşursun da işte ona lafı açtırmak mesele
çevrende yeni evleemiş insan varsa onları anlat çok tatlılar fln de düşünsene seninle hep aynı evde yaşıcamızı akşam sen gelcen ben hoşgeldin kocacım fln dicem yemek hazırlıcam ayyy düşünsene yaa ne güzel olurdu dimi fln işte
ne biliyim bu evlilik muhabbeti zor iş gerçekten duu bakalım ben bi 24 üme geleyim beklersen o zamana kadar sana taktik veririm 3 sene var canım bişey kalmadı:))))))

sen 24 olana kdr ben bu çocukla evlenemessem ztn benden ne köy olur ne de kasaba :)

sen 24 olana kdr ben bu çocukla evlenemessem ztn benden ne köy olur ne de kasaba :)

sırnaşık şeyyaa canım o işin şakasıydı tabiki de dediğim gibi çevrendekilerin evliliğini anlat ve ya tak koluna çık gezinmeye gelinlik mağazalarının olduğu yerlerden geç özelikle yerimseniben ayy ne güzel bakarmısın modele fln ayy yok yok bak burdaki daha güzelmiş fln o senin hevesli olduğunu zaten anlar yani artık
ben daha beraberliğimizin başında açmıştım muhabbetini o da nası oldu bana yemek yapıyodu sonra ben ona bakim bakalım nası yapıyosun beğenirsem alcam seni dedim evimin erkee yapcam dedim ondan sonra açıldı muhabbeti daha yeniydik o zaman konuştuk evlilik muhabbetini ben o zaman daha 18 yaşındaydım
sonra o bana dedi sen daha çok küçüksün sen 24 ben 28 olduğumuzda evlencez sen 29 yaşındayken hamile kalcan 30 yaşında doğurcan dedi takır takır hepsini kurmuş meğer kafasında
yani hafif bi fitillemeyle açılıyorlar
sen benim düşünmediğimimi düşünüyosun ben hepsini kurguladım kafamda sen rahat ol demişti

ona bi şarkı gönder rafet el romanın son albümünde vardı evlenirmisin benimle diye al işte sinyal kaydirigubbakcemile3
şaka biyana demin bi konuya daha yazdım hayat çok kısa cesurca yaşamak lazım acabalarla keşkelerle değil ne istediğini bilip almak lazım... Bu arada aklında olan zaten dürtmeden söyler.. benim tatlış bana ilk her sabah uyandığımda seni görmek istiyorum hep yanımda olmanı istiyorum demişti farkettimki bende bunu istiyorum derken derinlemesine konuya girer olduk daha fazla zaman geçirip daha çok şey paylaştıkça eminde olduk şimdi ben diom ona seni kaçırimmi die oda kaçır dio baya sorunlarımız var bizim mezhep yaş aileler vs.. ama üçgünlük dünya biz istiyorsak neden olmasınki.. cesur olmak lazım hayat bişilerden çekinmek için acabalar için keşkeler için çok kısa bee...

Canım sevgilin hiç bu konu hakkaında konuşmadı mı yani :uhm:
Şu ana kadar hiç böyle bir erkeğe rastlamadım fisfisfis
Bende sevgilim hemen evlenmek istiyor diye mi başlık açsam ya kaydirigubbakcemile2
Güzelim bu senin sevgilin değil mi niye çekiniyorsunki ne zaman evlencez de ne var bunda zaten siz ciddi düşünmüyor musunuz CADIARZU
Yani sevgili demek ilerisi düşünebileceğin insan demektir :nazar:

sevgilinizin davranışlarından anlarsınız aslında.
ist da eğitime devam etmek istemesi, ist dan ev bakma ... bunlar hep işaret.
sizin evliliğe sıcak bakmadığınızı düşünerek bahsetmiyor olabilir.

biz flört ederken eşim planlarını bana göre yapıyordu. arkadaşlarıyla, ailesiyle erkenden tanıştırmak istedi. bunlarla niyetini önceden belli etmişti.
laf arasında 'evlendiğimizde şöyle olur, evlenince şunu nasıl yapalım? ...' çok derdi ama tam bir evlilik teklifi almadım ben. arada kaynadı kaydirigubbakcemile3

bence küçük imalarla başlayın.yanında beyaz kıyafet ağırlıklı giyinin, gelin benzetmesi yapacak mı?
nişanlı-evli arkadaşlarınız varsa çift buluşmaları yapın. diğer çift büyük ihtimalle sorar , siz ne zaman evleneceksiniz, diye. cevabı sevgiliniz versin.

bence erkekler de çok meraklı evlilik hakkında konuşmaya. ya sizin davranışlarınızdan o cesareti bulamamıştır(evlilikle ilgili olumsuz değerlendirmeler yapmış olabilirsiniz onun yanında), ya da tus u kazandıktan sonra net planlar yapmak istiyordur.

sevgilinizin davranışlarından anlarsınız aslında.
ist da eğitime devam etmek istemesi, ist dan ev bakma ... bunlar hep işaret.
sizin evliliğe sıcak bakmadığınızı düşünerek bahsetmiyor olabilir.

biz flört ederken eşim planlarını bana göre yapıyordu. arkadaşlarıyla, ailesiyle erkenden tanıştırmak istedi. bunlarla niyetini önceden belli etmişti.
laf arasında 'evlendiğimizde şöyle olur, evlenince şunu nasıl yapalım? ...' çok derdi ama tam bir evlilik teklifi almadım ben. arada kaynadı kaydirigubbakcemile3

bence küçük imalarla başlayın.yanında beyaz kıyafet ağırlıklı giyinin, gelin benzetmesi yapacak mı?
nişanlı-evli arkadaşlarınız varsa çift buluşmaları yapın. diğer çift büyük ihtimalle sorar , siz ne zaman evleneceksiniz, diye. cevabı sevgiliniz versin.

bence erkekler de çok meraklı evlilik hakkında konuşmaya. ya sizin davranışlarınızdan o cesareti bulamamıştır(evlilikle ilgili olumsuz değerlendirmeler yapmış olabilirsiniz onun yanında), ya da tus u kazandıktan sonra net planlar yapmak istiyordur.

çiftli buluşmalar oluyo bazen.. mesela sınavı kazanan arkadaşları var, kazanan evleniyo kazanan evleniyo :) buluştuğumuzda onlar da laf atıyo tabi ee sıra sizde filan die, bişi demiyo benmki ama gülüyo.. ben de öhöm öhöm sıcak oldu ya burası filan diyorum.. bizim evlilik iması da bu kdr oluyo işte :)
ama senin dediin ve benm de düşündüüm gbi sınav sonucunu beklio olabilir..

eee bugün konuşmadın mı? :jeyyar:
baş sayfalarda konuşcam demiştin sankim :eek:

..$€L!n..;4526968 .!.:
eee bugün konuşmadın mı? :jeyyar:
baş sayfalarda konuşcam demiştin sankim :eek:

e bismillah daha ofisteyim :)
hele bi akşam olsun sevdiceğim gelsin de bakarızzz
kaydirigubbakcemile3

X