Evliliğe giden ilişkimdeki yaşanan kriz

Sevgilim hakli. Unutmaz insan, orasi oyle. Ama hatirladiginda da hic birsey hissetmez. Yani hissetmemeli. Kendimi senin yerine koydum ve o soyledigine ben de olsam kirilirdim. Sana "kendimi tuhaf hissettim. Bir aralar sevdigim kiz evlendi" dese sorun olmaz. Ama oyle soylemesi ister istemez beni dusundururdu

Birde insan hayatında birden fazla kişiyi sevebiliyor bunların içinde en çok sizi sevecek diye bişey yok. Elbet gönül isterki en çok sevdiği olmak. Bazen mantıklı olup karar vermek gerekiyor. Mesela ben hayatıma biri girse zamanla onu çok sevebilirim aşıkta olabilirim ama bunların garantisi yok. Ancak karşındaki kişi güvenilir mi bu adam seni yarı yolda bırakır mı işte burada mantık devreye girmeli. İşte o mantık bende yok :KK43:

bu konuda ister istemez bencil oluyorum,ben onu öyle seviyorum.
istiyorum ki o da en çok beni sevmiş olsun.
zerrin e bakıp evlendiğini görünce üzülüyorsa;,benimle bunca yaşadıkları,atlattığımız badireler,ilişkimizin ciddi sınavları ve buna rağmen birbirimize dönmeyi başarabilmemiz, bunlara rağmen o lafları deyince aklıma ilk gelen şey beni zerrin kadar sevmedi mi,zerrini benden daha mı çok sevdi oldu..bazı şeyler bir anda anlamını yitirdi gibi bilmiyorum ben mi abartıyorum..
üstelik söylediğine göre,zerrin ona acı çektiren,duygularını umursamayan ve onu bırakıp giden birisi.
mantığımı kullanmak her zaman yapabildiğim birşey değil

İnsan meraktan bakar bunda bişey yok bence hatta ben eşime eski sevdiğine bakalım dedim kaç sefer ben merak ediyorum çünkü ama söylemiyor soyadını :/ ayrıca 5 yılda ne aşkı kalıcak Allah aşkına meraktan bakmış eski anıları canlanıp üzülmüş olabilir sadece sorun size bunu söylemese daha iyiymiş

O kadınla ilgili bir sıkıntım yok takmıyorum kafama.sıkıntı benimkinde.
hadi dün gece böyle birşey söyledi, ne demeye arayıp sakin kafayla konuşmuyor?
yani aradığında bile bunu söylemek için aradım diye vurguladı özellikle ; yani bu işle ilgili aramam gerekmese aramazdım hemen umutlanma der gibi..
ben trip atacağım yerde o triplerde.bu beni daha da üzüyor
Haklısın gerçekten buna bende anlam veremedim. Doğru biraz alttan alsaymış iyi olurmuş. Bu erkeklerin "aşkından ölecek değilim ya" tavırları beni deli ediyor zaten. Seviyorsan sende bir adım at demi ama yok burunlarından kıl aldırmıyorlar.:KK12:

nişanlımdan önce birini çok sevmiştim gerçekten sonra evlendi gitti,ondan sonra yine ilişkilerim oldu devam ettiremedim.nişanlımı tanıyana kadar taa ki.şimdi ara ara bakmak geliyor içimden aklıma bile gelse ne bileyim öyle acı hissetmiyorum.Ki ben bu adam için ailemi karşıma almıştım o benleyken başkasıyla nişanlanıp beni bırakıp evlenmişti.düğün fotoğraflarınıda çocuğunu da gördüm.hayatında sana değer veren birinin varlığını hissedince canı yanıp üzülmüyor insan.konuşmasını ve üzüldüm demesini doğru bulamadım.

sonuna kadar okudum evet sen abartıyorsun .insan ister sevsin ,ister hainlik görsün , vsss kimle ne yaşadıgını unutmaz . sevğilin doğruyu söylemiş bir zamanın birlikte olduğu biri unuturmu insan olarak . zaten duygu olarak bittigini söylemiş (sbu bu söylediğim sevğilin için degil hepimiz için geçerli)

yas ve üzüldüğünü söylemesi ise o anlık bir hissiyettır (bana göre)bu artık hangimiz faceden eskilere bakmadık . bakmadım diyen varsa ortadan çatlamıştırr

Bibibella Bibibella katılıyorum. .
merak edip bakmış. .
Kadın zaten evli..
sizinle olduğuna göre. .
sıkıntı edecek birşey yok. .

teşekkürler :))

işte ben de bunu anlamaya çalışıyorum.
ona göre bir zamanlar sevip değer verdiği için üzülmesi normalmiş..
lafa bak ya...

teşekkürler :))

işte ben de bunu anlamaya çalışıyorum.
ona göre bir zamanlar sevip değer verdiği için üzülmesi normalmiş..
lafa bak ya...
Daha önce 2,5 yıllık ilişkim oldu seviyordum aşık olduğumu düşünüyotdum geçen sene face te evlenmiş fotosunu gördüm hoşuma gitti hiç üzülmedim. Son sevgilimle 1 yıl ilişkim oldu ayrılalı 1,5 sene oldu hala ne b.klar yediğini araştırıyorum. Hayatımda biri olsa belki böyle yapmam ama bişeyler hissetmediğin biri içşn üzülmezsin öyle değil mi

Daha önce 2,5 yıllık ilişkim oldu seviyordum aşık olduğumu düşünüyotdum geçen sene face te evlenmiş fotosunu gördüm hoşuma gitti hiç üzülmedim. Son sevgilimle 1 yıl ilişkim oldu ayrılalı 1,5 sene oldu hala ne b.klar yediğini araştırıyorum. Hayatımda biri olsa belki böyle yapmam ama bişeyler hissetmediğin biri içşn üzülmezsin öyle değil mi
Kıss o nasış avatar gözüm gönlüm açıldı :KK8:

bu konuda ister istemez bencil oluyorum,ben onu öyle seviyorum.
istiyorum ki o da en çok beni sevmiş olsun.
zerrin e bakıp evlendiğini görünce üzülüyorsa;,benimle bunca yaşadıkları,atlattığımız badireler,ilişkimizin ciddi sınavları ve buna rağmen birbirimize dönmeyi başarabilmemiz, bunlara rağmen o lafları deyince aklıma ilk gelen şey beni zerrin kadar sevmedi mi,zerrini benden daha mı çok sevdi oldu..bazı şeyler bir anda anlamını yitirdi gibi bilmiyorum ben mi abartıyorum..
üstelik söylediğine göre,zerrin ona acı çektiren,duygularını umursamayan ve onu bırakıp giden birisi.
mantığımı kullanmak her zaman yapabildiğim birşey değil
Canım kendine kızma bende senin gibiyim isterimki en çok beni sevsin. Ama kendini düşün herkesi eşit sevemezsin öyle değilmi. Bazen birşeyi elde edemeyince insan takılıp kalıyor. O da öyledir. Zaman geçiyor insan olgunlaşıyor. Zamanı geri döndüremeyeceğine göre onunla tekrar olsalar bile eskisi gibi hissedeceğini düşünmüyorum. Burada önemli olan bunu onun anlaması. Sen bu durumda bence sessiz kal ve izle. Ne yapıyor tepkileri ne onu ne kadar etkiledi. Umursamıyormuş gibi yap. Zaten aklı varsa senin kıymetini anlar ve kendine gelir

Erkek arkadasiniz kadinlar yuzeysel sever, erkekler derinden sever diye bir genelleme yapmis , bu noktada genel bir dogrudan bahsettigini dusunmuyorum. Cinsten cinse kisiden kisiye degisir bu durum.

Buyuk bir askla sevdigim eski erkek arkadasimin facebook sayfasina her baktigimda basa donuyorum ben. Kiminin ici sizlar, kimi sinir olur, kimi sadece hafif bir uzuntu yasar, kimi bir sey hissetmez.
Ben sifir noktasina donuyorum yeri geliyor eksilere dusuyorum. O yuzden facebook dondurdum, bakamiyorum, bakma dusuncesi bile uzuyor beni.
Onun bir baskasi ile mutlu olmasi, o kisi icin ciddi duygular beslemesi, kisacasi bir baskasinda aski bulmasi o kadar can yakici ki, her baktigimda gecmisimiz, benim yaptiklarim, kendimi dusurdugum durumlar akla geliyordu. Kendime mi aciyayim yoksa kizayim mi, neden o diye cevabini bilemeyecegim sorular mi sorayim bilemiyordum yani.
Yani erkek arkadasinizinki gibi bir gulumsemeyle karisik huzun degil.
Bakmiyorum o yuzden, yok sayiyorum, bir kez bile bakmiyorum.

Onun bakmasi daha cok merak olabilir. Bazi erkekler de merakli, insan dogasi.
Belki o kendi yaptiklarina, gosterdigi cabalara aciyordur daha cok. O kizla hic cikamamis, ulasamamis, onun huznudur bence.
Ama gonlunuzu almaliydi, icinizi rahatlatacak sekilde tavir gostermeliydi.

Memede favorim bunlar canım :KK73:parayı bulursam yaptırıcamda. Hani varya zayıflamak isteyen kızlar zayıf manken fotosunu buzfolabına yapıştıtıyorlar onun gibi bişe yada zengin olmak için tavana banknot yapıştırmak gibi:KK53:
Sorma güzelmiş brnimde büyükler ve böyle küçük istiyorum ah şu paranın gözü çıksın :KK53: ben ikisinide avatar uapmalıyım hem meme hem manken bide üstüne üstlük şişkoyum :KK70:

Sorma güzelmiş brnimde büyükler ve böyle küçük istiyorum ah şu paranın gözü çıksın :KK53: ben ikisinide avatar uapmalıyım hem meme hem manken bide üstüne üstlük şişkoyum :KK70:
Valla bende yaptıracak çok yer varda şuan önceliğim memelerim. Demin forumda spor bölümüne girdim gaza geldim spor yapayım diye düşünüyorum şuanda:-)

Sevgilim hakli. Unutmaz insan, orasi oyle. Ama hatirladiginda da hic birsey hissetmez. Yani hissetmemeli. Kendimi senin yerine koydum ve o soyledigine ben de olsam kirilirdim. Sana "kendimi tuhaf hissettim. Bir aralar sevdigim kiz evlendi" dese sorun olmaz. Ama oyle soylemesi ister istemez beni dusundururdu

ayrılmalı mıyım, herşeyi bi kalemde silip nişan mişan boşvermeli miyim diye düşünüyorum..

Haklısın gerçekten buna bende anlam veremedim. Doğru biraz alttan alsaymış iyi olurmuş. Bu erkeklerin "aşkından ölecek değilim ya" tavırları beni deli ediyor zaten. Seviyorsan sende bir adım at demi ama yok burunlarından kıl aldırmıyorlar.:KK12:

sadece beni rahatlatacak şekilde gönlümü almasını bekledim sadece..
ama konu hemen böyle birşeyden ayrılacaksan ayrıl a geldi.
erkeklerin bu tavırlarına ben de çok uyuz oluyorum.hayır bana karşı dimdik hep,esnemek yok sonuna kadar hakkını savunur
ama ayrıyken küsken girdiği tripler yüzünden insanlar amma da üzüyosun bu çocugu,bu kadar acı çektirmeyi bu cocuk haketmiyor diye de tepeme binenler oldu :KK62:

Sevgiliniz tam benim kafada cumleler kurmuş eleştirmeyeceğim bu yüzden de sonlarda noluyor okuyamadim.

nişanlımdan önce birini çok sevmiştim gerçekten sonra evlendi gitti,ondan sonra yine ilişkilerim oldu devam ettiremedim.nişanlımı tanıyana kadar taa ki.şimdi ara ara bakmak geliyor içimden aklıma bile gelse ne bileyim öyle acı hissetmiyorum.Ki ben bu adam için ailemi karşıma almıştım o benleyken başkasıyla nişanlanıp beni bırakıp evlenmişti.düğün fotoğraflarınıda çocuğunu da gördüm.hayatında sana değer veren birinin varlığını hissedince canı yanıp üzülmüyor insan.konuşmasını ve üzüldüm demesini doğru bulamadım.

nasıl değerlendirmeliyim peki bunu? üzüldüm ve yas tuttum demesi beni benden alan zaten..
ayrılmak mı gerekir

Bibibella Bibibella katılıyorum. .
merak edip bakmış. .
Kadın zaten evli..
sizinle olduğuna göre. .
sıkıntı edecek birşey yok. .

tam anlaşılmamış sanırım, sorun bakması değil kesinlikle.
sıkıntı edecek şey şu benimle olduğu halde 5 senedir, bu hatunun evlendiğini görünce üzüldüm ve o gün yas tuttum demesi.

X