Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22 yaşındayım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Babam öldü hiç kardeşim yok. Annemle beraber yaşıyorum. 3 senedir hayatımda biri var kendisi 25 yaşında. Ondan 2 aylık hamileyim. Annem öğrenince aramız çok fena bozuldu. Sevgilim anneme açıklamasını yaptı özür diledi. Annem aldırmamı istiyor ve ayrılmamı istiyor. Sevgilimin ailesiyle de yüzleştik beni istemediklerini çok belli ediyorlar annesi evlenmeden hamile kalan kızı gelin mi alıcaz diye arkamdan konuşurken duydum. Sevgilimin babası daha ılımlı ama annesi ve kız kardeşi çok fena. Ne yapacağım?
Zihniyete bakın. Onun oğlu evlenmeden çocuk yapmış ki korunma yöntemi nedir bildiği düşünüyorum ve onu damat olarak alacaklar? Yıl kaç olmuş hala erkek kadın ayrımı yapılması utanç verici.Kimin ne dediğinin önemi yok sen bu bebeği istiyor musun ? Anne olmak istiyor musun? kalbinden gelen sesi dinle. Kimse arkamda olmasa bile ben bebeğime sahibim yarın kavga etsek gitse ben çocuğumu tek başıma çalışır büyütürüm diyebiliyor musunuz? Kendinizle konuşun ve samimi olun. Daha sonrası eğer evet istiyorum cevabını verebildiyseniz aynı samimiyetle annenizle oturup konuşun. Kararınıza saygı duyup destek çıkacağını düşünüyorum. Maddi olarak bir sıkıntınız yokmuş zaten .

Zihniyete bakın. Onun oğlu evlenmeden çocuk yapmış ki korunma yöntemi nedir bildiği düşünüyorum ve onu damat olarak alacaklar? Yıl kaç olmuş hala erkek kadın ayrımı yapılması utanç verici.Kimin ne dediğinin önemi yok sen bu bebeği istiyor musun ? Anne olmak istiyor musun? kalbinden gelen sesi dinle. Kimse arkamda olmasa bile ben bebeğime sahibim yarın kavga etsek gitse ben çocuğumu tek başıma çalışır büyütürüm diyebiliyor musunuz? Kendinizle konuşun ve samimi olun. Daha sonrası eğer evet istiyorum cevabını verebildiyseniz aynı samimiyetle annenizle oturup konuşun. Kararınıza saygı duyup destek çıkacağını düşünüyorum. Maddi olarak bir sıkıntınız yokmuş zaten .
Maddi olarak sıkıntı yok annem bakar çocuğa hem onunla oyalanmış olur annem. Ben bu bebeği asla aldırmam çocuğum o benim babasıyla da düğün olmasa bile nikahtan evleniriz etraf bilmemiş olur. Onun dışında asla aldırmam şimdiden cinsiyetini bile çok merak ediyorum zaten

Ben de bu yüzden umarım sanat galerisidir dedim ama adam galerici bile değilmiş ki. Türkiye’de erkek nüfusunun yarısının uğraştığı bir şey, araba al satı. 🤣
Ben 25 yaşındaki çocuk için galerici deyince belki babasının galerisidir o da orda çalışıyo gibi bir durum vardır demiştim ama dümdüz işsiz çıktı. Bu kadarını ben bile beklemiyordum :KK51:

Rezidansta oturuyorlar yalnız nezih bir semtte durumları iyi.
Ailesinin parasını yemekten başka bir meziyeti olmayan bir insan yani. Her şey para değil. Bir çocuk büyütmekten ve birlikte hayat geçirmekten bahsediyoruz.
Gerçi siz de aynı profili çiziyorsunuz şu an bu adamla. Azcık aklınız başınızda olsaydı zaten korunurdunuz. Tencere kapaksınız belli ki.

Maddi olarak sıkıntı yok annem bakar çocuğa hem onunla oyalanmış olur annem. Ben bu bebeği asla aldırmam çocuğum o benim babasıyla da düğün olmasa bile nikahtan evleniriz etraf bilmemiş olur. Onun dışında asla aldırmam şimdiden cinsiyetini bile çok merak ediyorum zaten
İyi nikah kıyın annenle oturursunuz

Ben 25 yaşındaki çocuk için galerici deyince belki babasının galerisidir o da orda çalışıyo gibi bir durum vardır demiştim ama dümdüz işsiz çıktı. Bu kadarını ben bile beklemiyordum :KK51:
25 yaşında biri galericiyim dese muhatap bile olmam, millet hamile kalıyor. 🤣

Ben de aile işi sanmıştım.

Konu sahibi doğurmaya kararlıysa bir an önce sevgilisiyle konuşup nikahı bassın madem. Çok zor şeyler değil. Bir imza atılacak neticede.

Ben de aile işi sanmıştım.

Konu sahibi doğurmaya kararlıysa bir an önce sevgilisiyle konuşup nikahı bassın madem. Çok zor şeyler değil. Bir imza atılacak neticede.
Sevgilisi ailesinin rızasını almadan böyle bir şey yapamaz ki. Çocuğun işi gücü yok, onu geçtim kuvvetle muhtemel sigortası bile yok. Hastaneye bile babasının sigortasıyla gidip muayene olan biri onları nasıl karşısına alıp evlensin ki? O yüzden diyorum konu sahibine ille evlenecem diyorsa kayın ailesiyle arasını iyi yapmaya baksın.

Ben fakir bir aileden gelmedim yalnız. Dedemden kalma evlerimiz yerlerimiz var. Annem okumuş bir kadın. Ev işi kolay. İşte bulunur ayrıca tek çocuğum tek torunum herşey bana kaldı. Benim tek derdim eşimin ailesinin tutumu eşimin babası ılımlı yaklaşıyor ama eşimin annesi cadı bir kadın falcı da aynısını dedi zor bu kadınla geçinmen diye
Falcıya para verene kadar bir paket kondom alamadınız mı?

Sevgilisi ailesinin rızasını almadan böyle bir şey yapamaz ki. Çocuğun işi gücü yok, onu geçtim kuvvetle muhtemel sigortası bile yok. Hastaneye bile babasının sigortasıyla gidip muayene olan biri onları nasıl karşısına alıp evlensin ki? O yüzden diyorum konu sahibine ille evlenecem diyorsa kayın ailesiyle arasını iyi yapmaya baksın.
Evet orası öyle tabii. Ama konu sahibi çocuğu kesinlikle doğurmak istiyormuş. Bu durumda nikâh olması şart. O yüzden şu an sevgilisi ailesiyle konuşup arayı düzeltmeli. Neticede konu sahibi el kızı oluyor, sevgilisinin ailesini tam tanımıyor. Ondan sonra sizin dediğiniz gibi kayın aileyle arasını iyi tutmaya baksın.

Bu kararlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum . En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir . Siz müstakbel eşiniz ve çocuğunuza mutluluk dilemek düşüyor 3. Şahıslara da. Zamanla düzelecek midir bence evet karşı taraf zamanla bu durumu kabul edecektir eğer oğullarını seviyorlarsa. fakat bir mühlet başınıza kakılacaktır bu durum . Ya da dedikodusu dönecektir . Bu dedikodulara da en güzel cevabı kulaklarınızı tıkayıp aile olup çokca mutlu olarak verin . Özellikle hamilelik sürecinde olduğunuz için kimsenin sizi ve bebişinizi üzmesine izin vermeyin. Herkes düğünle evlenecek diye bir şey zaten yok . Covid zamanı çok arkadaşımız düğünsüz nikahtan evlendi. Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz etraf bilse bile kime ne? Olan olmuş şimdi önünüze bakmalısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X