Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bebeğimi istiyorlar ama beni istemiyorlar nasıl oluyor bu iş
Avrupada yaşamıyoruz,yaşadığımız coğrafyada çok normal. Eğer birde muhafazakar bir aileyse çocuğun ailesi çok daha normal. Çünkü onların kafasında sen evlenmeden hamile kalan,evlenmeden bir erkekle ilişkiye girebilen çok afedersin ahlaksız bir kız oluyorsun. Çocuk olurken oğullarının katkısı varmış,yokmuş insanların umrunda değil malesef.

Maddi gucu, maddi ozgurlugu olan, annesinin memesinden ayrilmis bir erkek hamile sevgilisini rezil etmeden evlenirdi.

Ama sizinki ailelerle yuzlesip (ki insan anasının verecegi tepkiyi adi gibi bilir) sizi atesin ortasina atmis.

Kendinizi bu cumlelere layik goruyor musunuz? Ya da evlenmeden hamile birakan ogluna laf etmeyip, elin kizina mok atan kayinvalideyi / aileyi kendinize layik goruyor musunuz?

Diyelim ki cok seviyorum, herseyi goze alirim dediniz, sevgilinizde herkese sirtini dondu evlendiniz, nasil bir hayatiniz olacağını dusunuyor musunuz?

Evli degilsiniz erkek arkadasinizin iznine ihtiyaciniz yok, yasal sinir 10 hafta, ben kurtaj olmayi tercih ederdim.

22 yaşındayım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Babam öldü hiç kardeşim yok. Annemle beraber yaşıyorum. 3 senedir hayatımda biri var kendisi 25 yaşında. Ondan 2 aylık hamileyim. Annem öğrenince aramız çok fena bozuldu. Sevgilim anneme açıklamasını yaptı özür diledi. Annem aldırmamı istiyor ve ayrılmamı istiyor. Sevgilimin ailesiyle de yüzleştik beni istemediklerini çok belli ediyorlar annesi evlenmeden hamile kalan kızı gelin mi alıcaz diye arkamdan konuşurken duydum. Sevgilimin babası daha ılımlı ama annesi ve kız kardeşi çok fena. Ne yapacağım?

Sen 22 o 25 yaşında ikinizde işsiniz... Ailelerin rızası yok
Hiç öyle pembe pembe doğur ya bakılır falan diyemem
Aklınızı başınıza alın, bebek 2 aylık olmuş adam hala aile rızası peşinde
Aldırın ve bu adamı da terk edin, anneniz sonuna kadar haklı, bu işten bir şey olmaz maalesef

Avrupada yaşamıyoruz,yaşadığımız coğrafyada çok normal. Eğer birde muhafazakar bir aileyse çocuğun ailesi çok daha normal. Çünkü onların kafasında sen evlenmeden hamile kalan,evlenmeden bir erkekle ilişkiye girebilen çok afedersin ahlaksız bir kız oluyorsun. Çocuk olurken oğullarının katkısı varmış,yokmuş insanların umrunda değil malesef.

Vallah ben avrupada yaşiyorum ama burdada nekadar modern olursa olsun türk kız evlenmeden hamile kalsa aynı şeyleri yaşar
Ha aileler etraf duymadan hemen nikah düğün işine girer o ayrı ama kıza kimsede kucak açmaz

22 yaşındayım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Babam öldü hiç kardeşim yok. Annemle beraber yaşıyorum. 3 senedir hayatımda biri var kendisi 25 yaşında. Ondan 2 aylık hamileyim. Annem öğrenince aramız çok fena bozuldu. Sevgilim anneme açıklamasını yaptı özür diledi. Annem aldırmamı istiyor ve ayrılmamı istiyor. Sevgilimin ailesiyle de yüzleştik beni istemediklerini çok belli ediyorlar annesi evlenmeden hamile kalan kızı gelin mi alıcaz diye arkamdan konuşurken duydum. Sevgilimin babası daha ılımlı ama annesi ve kız kardeşi çok fena. Ne yapacağım?

Kimse evladının böyle mecburiyet yüzünden evlenmesini istemez. Karı koca hayatı yaşayamadan anne baba olacaksınız. Hani şuan 30larında hayatı yaşamış, birbirini uzun zamandır tanıyan çift olsanız sorun edilmez. Ama şuan yaşlarınız genç.

Adam çocuk için evlense, doğum sonrası boşansa ne yapacaksın? Galerici ortamcı tipin böyle 7-8 senelik ilişkisi olduğunu hiç sanmam seninle. Sen adamı çocuğuna baba yapacak kadar tanımıyorsundur bile.

Birde şu var tamam anne baba rıza derdi var, o zaman böyle evlilik dışı ilişkilere dikkat edecekti. Adam iki yüzlü.

Doğurmamı istiyor hatta benim annem aldır dediği zaman bana sevgilim anneme çıkıştı o konuda. Benim annem torununu istemiyor. Sevgilimin ailesi de torunu istiyor ama beni istemiyor
Hadi oradan şimdi küfür edeceğim. Yok yaaa oğlu hamile bıraksın, torunu sahiplenelim gelini istemeyelim.
Ben sana söyleyeyim bu adamla sorunlarını halledip evlensen bile ailesinden çekeceğin var, 7 sülaleye senin evlenmeden hamile kaldığını yayarlar, en ufak hatanda sana o... Muamelesi yapıp bu durumu hatırlatırlar, hele bir de onlara yakın oturursan hayatın köle gibi geçer, çoğu zaman çocuğunu bile göremeyebilirsin , çocuğu alıp gezmeye giderler, lohusalıkta yalnız kalırsın, çocuğu sen değil onlar eğitir, ileride bu evlilikten pişman olursan annen arkanda olmaz, "ben demiştim" Der. Çok güvendiğin eşin bile bunu yüzüne vurabilir, beni kandırdın senle çocuk yüzünden evlendim diyebilir.
Bütün bunları enine boyuna düşün, artıları eksileri neler iyice ölç tart biç ona göre karar ver.
Aileler de evlenir lafı çok doğru ne kadar görüşmem olur biter desen de olmuyor, sen görüşmesen de eşinin beynine virüs gibi bulaşıp yine senin canını sıkabiliyorlar.
Benim tavsiyem seni istemeyeni sen hiç isteme.
Evlenmeden hamile kaldın diye değerin düşmedi, onlar kim de sana değer biçiyor.
Sakın kendini kötü hissetme.

Sevgilimin aile yapıları bizimki gibi değil. Onlarda anne baba rızası almak filan önemli
Eğer evlenirse eşiniz aileci biri çıkarsa başınıza iş alırsınız. Sizi istemiyorlarsa Bu durum sürekli önünüze gelecek. Sizi istememelerinin sebebi kendi kıt ahlaklarına göre namussuz olarak görmeleri. Bu düşüncedeki kişileri değiştiremezsiniz. Sevgilinizde daha çok genç ona güvenip de çocuğu dünyaya getirmeyin. Kendinize güveniyorsanız çocuk bakacak maddi manevi gücünüz varsa doğurun. Yoksa hiç yazık etmeyin bebeğinize. bence daha çok gençsiniz yaşayacak çok güzel zamanlarınız olabilir.

25 yaşında birinin kendi araba galerisi olmaz yahu. Ciddi bir sermaye gerektiriyor galericilik. Çalıştığı galeriye benim diye yalan atıyor olabilir veya babasının vs galerisi olabilir. Hava atmak için benim diyodur. 25 yaşında biri gerçekten galeri sahibiyse yüksek ihtimal yasadışı işlerle uğraşıyordur ki galericilerde çok rastlanır. Tas kafa saç kesimli, dar pantolonlu, nargile cafeci bilmem kaç suç kayıtlı ergenusların galericilikle uğraştığı oluyor. Ancak o yaştaki normal birinin kendi galerisi olmasına ihtimal vermedim.
Ben de bu yüzden umarım sanat galerisidir dedim ama adam galerici bile değilmiş ki. Türkiye’de erkek nüfusunun yarısının uğraştığı bir şey, araba al satı. 🤣

Sevgiliniz kendi ayakları üstünde duran biriyse neden ben evleniyorum sevgilimle diye ailesinin karşısına çıkarmadı da, bu kız hamile ne yapmam gerekli diye ailesinin karşısına çıkardı sizi ?

Bu aşamada çabuk karar vermeniz gerek, ya kısa zamanda evlenin, yada bebeği alın, eğer bebeği aldırma durumunda kalırsanız da mutlaka ayrılın

Beraber olduğun kişi ailesinden ne kadar bağımsız?
Maddi olarak bu yükü taşıyabilecekmi?

Bebeğimi istiyorlar ama beni istemiyorlar nasıl oluyor bu iş
Şöyle oluyor, siz doğurcaksınız. Onlar bebeği bağırlarına basacaklar. Ama oğulları ile evlenmenize izin vermeyecekler. Şu genç yaşınızda evlilik dışı çocuk doğurmuş olucaksınız. Bütün hayatınız boyunca bu yükü taşıyacaksınız.
Şu yaşınızda gezmeniz tozmanız güzel güzel aşklar yaşamanız gerekirken çocuk büyüteceksiniz. Size sahip çıkmayan müstakbel eşiniz sandığınız kişi hayatını yaşayacak.
Bu kişi sizi gerçekten seviyor olsaydı çoktan nikahı basmıştı. Seven erkek dağları taşları deliyor. Bunun aile yapısı ile alakası yok. Siz annenize karşı gelebiliyorken(ki toplum gözünde dezavantajlı olan sizken, erkeğin elinin kiri çünkü) bu adam niye gelemiyor bir düşünün derim ben.
Bence hayallere kapılmayı bırakıp bu adamı karşınıza alıp düzgünce konuşun. Çocuk oyuncağı değil bahsettiğiniz şeyler. Söz konusu sizin bütün hayatınız ve bir çocuğun hayatı.
Açık açık sorun evlenmek istiyor mu? Baba olmak istiyor mu? Dürüstçe cevap versin. Ona göre yolunuzu çizin siz de. Karar vermek için çok kısa bir zamanınız kalmış çünkü.

Vallah ben avrupada yaşiyorum ama burdada nekadar modern olursa olsun türk kız evlenmeden hamile kalsa aynı şeyleri yaşar
Ha aileler etraf duymadan hemen nikah düğün işine girer o ayrı ama kıza kimsede kucak açmaz
Ayrıca haydi aileler sorun etmedi diyelim. Bir an önce evlenmeleri gerek. Hem doğacak çocuğun kimliği ona göre çıkar hem de konu sahibi karnı burnunda nikah kıymamış olur. Çünkü bizim toplumda karnı burnunda gelinlik giymiş biri kınanıyor, damat değil sadece kadın kınanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X