Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
25 yaşında birinin kendi araba galerisi olmaz yahu. Ciddi bir sermaye gerektiriyor galericilik. Çalıştığı galeriye benim diye yalan atıyor olabilir veya babasının vs galerisi olabilir. Hava atmak için benim diyodur. 25 yaşında biri gerçekten galeri sahibiyse yüksek ihtimal yasadışı işlerle uğraşıyordur ki galericilerde çok rastlanır. Tas kafa saç kesimli, dar pantolonlu, nargile cafeci bilmem kaç suç kayıtlı ergenusların galericilikle uğraştığı oluyor. Ancak o yaştaki normal birinin kendi galerisi olmasına ihtimal vermedim.
Araba al sat yapıyor kendine ait bir şirketi dükkanı yok zaten yaşı genç ilerleyen zamanlarda yer açmayı düşünüyor

aldır, aldırma diyemem, ama maalesef hayatın bebeği dunyaya getirince zorlaşarak ilerleyecek bu cok belli (ailenin tavrı ve sevgilinizin ailesinin rızasına kalmasından dolayı) . yaşın da cok genç. cocuk oyuncağı bi konu değil bu, hem senin hem bebeğin hayatı söz konusu. hala evlenmemek neden? ailesi izin vermese evlenmeyecek misiniz mesela sonsuza kadar ?

Öğreneli ne kadar oldu? Baştan ev kurup, birde bebek masrafı yapmanız gerektiğinin farkında mısınız? Eğer güzelce nikah kıymak istiyorsanız hiç vakit kaybetmemelisiniz. Hamileliğiniz ilerlemeden bu curcunadan kurtulmanız düzeni kurmuş olmanız gerek. Maddi açıdan normal gündelik olarak iyi bi geçim sağlıyor olsanız da ev kurup bebek alışverişi yapmak büyük masraf bunları da iyi planlamalısınız. Torun ceviz içi derler hayatında aile olarak sizden başka kimsesi kalmamış anneniz zaten size kıyamaz kabullenicektir. Olayın şokunda olduğunu unutmayıp mümkünse kalbini kırmamaya özen gösterin. He o sizinkini kırıyorsa da uygun dille sınırınızı çizin. 22 yaş çok genç olsa da aklı başındaysanız bu sorumluluğun altından kalkabilirsiniz. Yanınıza eş seçtiğiniz adamında bu konuda aynı özveriyi göstermesi gerekiyor ama. İlişkiniz bebek haberi öncesinde ne kadar süredir vardı? Kavgalar, tartışmalar, sorunlar var mıydı? Tanıdığınıza inanıyor musunuz? Bir de evet hamile olabilirsiniz, bi şekil bebeği aldırmamış aldıramamış olabilirsiniz ama bekar bi anne de olabilirsiniz gayet. Evet çok büyük bi sorumluluk tek başınıza fazlaca zorlanırsınız ama yapamayacağınız bişey değil. Lütfen sırf bebek uğruna hayatınızı birlikte devam ettirmekten emin olmadığınız bir adamla evlenmeyin. Yaşınız çok genç. Doktor kontrolünde yapıldıktan sonra kürtajın bi zararı yok. He ama ben istiyorum, adamdan eminim ve o da istiyor diyorsanız. Dünya karşı gelse birlikte durup bu zamanlsrı atlatabilirsiniz. Doğacak çocuk için ve sizin için en hayırlısı neyse o olsun 🙏

Araba al sat yapıyor kendine ait bir şirketi dükkanı yok zaten yaşı genç ilerleyen zamanlarda yer açmayı düşünüyor
Şu an araba al sat yapılabilecek bir piyasa yok işsiz diyebiliriz bu çocuğa. Sizin de henüz işiniz yok. Anne babasının onaylamasını beklemesi normal o zaman. Çünkü şu piyasada araba al satla geçinemezsiniz, satılmıyor arabalar. Kayın ailenizle anlaşmak zorundasınız çünkü mevcut durumunuzda size onlar bakacak. Napıp edip iyi anlaşmaya bakın şu dönemde.

Şu an araba al sat yapılabilecek bir piyasa yok işsiz diyebiliriz bu çocuğa. Sizin de henüz işiniz yok. Anne babasının onaylamasını beklemesi normal o zaman. Çünkü şu piyasada araba al satla geçinemezsiniz, satılmıyor arabalar. Kayın ailenizle anlaşmak zorundasınız çünkü mevcut durumunuzda size onlar bakacak. Napıp edip iyi anlaşmaya bakın şu dönemde.
Ben fakir bir aileden gelmedim yalnız. Dedemden kalma evlerimiz yerlerimiz var. Annem okumuş bir kadın. Ev işi kolay. İşte bulunur ayrıca tek çocuğum tek torunum herşey bana kaldı. Benim tek derdim eşimin ailesinin tutumu eşimin babası ılımlı yaklaşıyor ama eşimin annesi cadı bir kadın falcı da aynısını dedi zor bu kadınla geçinmen diye

Ben fakir bir aileden gelmedim yalnız. Dedemden kalma evlerimiz yerlerimiz var. Annem okumuş bir kadın. Ev işi kolay. İşte bulunur ayrıca tek çocuğum tek torunum herşey bana kaldı. Benim tek derdim eşimin ailesinin tutumu eşimin babası ılımlı yaklaşıyor ama eşimin annesi cadı bir kadın falcı da aynısını dedi zor bu kadınla geçinmen diye
Eşim derken?

Ben fakir bir aileden gelmedim yalnız. Dedemden kalma evlerimiz yerlerimiz var. Annem okumuş bir kadın. Ev işi kolay. İşte bulunur.Benim tek derdim eşimin ailesinin tutumu eşimin babası ılımlı yaklaşıyor ama eşimin annesi cadı bir kadın falcı da aynısını dedi zor bu kadınla geçinmen diye

Yahu falcıya ne gerek var 😂😂
Bana sorsanız bende söylerdim
Evlenmeden hamile kalmışsınız
Eşinizin ailesi amerikalı yada avrupalı değillerse size kucak açmayacaklarını bilmeliydiniz.
Doğru olduğunu savunmuyorum ama birçok erkek ailesi gibi erkek oğlumun elinin kiri diye düşünüyorlardır
İlerdede torunları olup siz evlenmeseniz bile onu bağrına basıp sizi hamileyken kapılarına gelen biri olarak görecekler
Kızılcık şerbetini izleyiniz, geleceğinizi görebilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X