Evlenip ayrılmaktansa, nişanlıyken ayrılmak daha mı kolay? Lütfen yardım...

Maddiyata onem vermiyorum demis durmussunda sikayet ettigin hersey maddiyata bağlı.

seven insanın gözü parayı pulu görmez ama size göre bu teori yanlızca erkekler için gecerli.maşallah siz pırlant yüzükten sonra gelebilecek pahalı hediyelerin hesabını yapıyorsunuz. pırlanta yüzükler,taşlı yüzükler bi dahaki seneye pırlanta küpeler vs. bir lira eksik olursa o zaman korkun cunku bu adamın gözü dışarda iyiki işe araba almakla başlamamış yoksa 2.sene ferrari,3.sene porche 4. sene de adam banka soyar artık

Kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum yorumlarınızdan dolayı. Genel olarak cevaplayacağım. Bir insanın sevgisi parayla pulla ölçülebilir mi? Tabi ki hayır. Ama ilk başlarda bir arakdaşımızın yorumunu çok beğenmiştim. "Sen onun gönlünün yoncası olsan parayı pulu gözü görmezdi" dedi. Çok haklıydı. Cebimde bu vardı, bu hediyeyi aldım dese dünyalar benim olurdu. Yada daha önce önemseyip, hadi tatlım gidip hediyeni alalım sonra fırsatım olmayabilir diyebilirdi. Ama önce hediyeni aldım hazır diyip sonrada, almış olabilirim dedim diye lafı çevirmesi çok çirkindi ve soğutucuydu. Bana param yok, zamanım yok diyorsa; ailesi getir diyince getirip götür diyince götürüyorsa, onlara hiç sorgusuz sualsiz hep para varsa, evet ben maddiyata takıntılıyım.

Benim mezuniyetim vardı. Gelmedimi geldi, ama burnumdanda getirdi. Önce ablasını otogara bırakıp ordan gelecekmiş. Benim mezuniyet tarihim 1 ay öncesinden belliydi. Ablasınıda durdular durdular tam o güne denk getirecek şekilde buraya getirttiler. Babası, ben gel biletini alırım dedim diyordu, güya abiside öyle demiş. Arayıp nişanlıma aldırdılar bileti. Babası akşam gelip götürecekti, noldu gelmedi. Hazır nişanlım var zaten, getirir götürür. Benim 2 saatlik sürecek mezuniyetimin tam yarısında geldi. Diyeceksiniz gelmiş işte adam ne yapsın. Geldi ama telefonda bir azar, bir çemkirmeler. Telefonu yüzüme kapatmalar, iyi o zaman gelmiyorum diye tehdit etmeler. Ailemin yanımda olduğunu öğrenince alttan almalar. Sırf gösteriş. Benim içim kan ağlıyor, sen babamın yüzünü güldürsen ne annemin yüzünü güldürsen ne...

Daha neler var neler. Şimdi demeyin lütfen, madem bu kadar şikayetçisin ayrıl gitsin neden buraya konu açıyorsun diye. Konu açtım çünkü çıldırmak üzereyim. Ben onu kalbimde bir çiçek gibi büyüttüm, bebeğimmiş gibi baktım. O yemeyince benimde boğazımdan geçmedi, canı acıdıysa kendi vücudumda hissedip aradım defalarca. Yapılan iyilikler söylenmez ama, ameliyat oldu tek başına ayakta duramıyordu, namaz abdestini aldırırken ayaklarına kadar yıkadım, parmaklarına kadar kuruladım havluyla. Ameliyat olduğunda günlerce uyku uyumadım, bir yandan üniye gidiyor bir yandan ona bakıyordum. Kaç defa aradı, iyi değilim ameliyat yerim çok kötü diye, ağlayarak çıktım dersten hemen doktora götürdüm. Kendi ailesi yokmuydu yanında, evet vardı. Ama onların rahatı herşeyden daha kıymetli. Buraya yazsam, çoğunuz belkide inanmazsınız bunları yaşamış, görmüş olamazsın diye. Ama tüm samimiyetimle söylüyorum ki, ben onu çok sevdim, ailesinden bile çok sevdim. Bu lafıma itirazı olacaklar olabilir. Herkesi saygıyla cevaplıyorum.

Yazdıklarını okudum da özellikle son günlerde bu tarz konular çok dikkatimi çekiyor. Seni çok iyi anlıyorum diye söze başlasam şaşırır mısın? Ama öyle. Çok canın yanmış, sabrın son sınırlarında hatta ve hatta ama aşkın ve bağlılığın üstesinden geliyor sanırım. Kimse sana ayrıl, bırak diyemez. Çünkü bırakmakta, yaşanmışlıkların bu kadar bi çırpıda silinmeside bu kadar kolay olmamalı. Hem kız için, hem erkek için. Nişanlının üstünde ailesinin etkisi çok var galiba. Senin yerini kimse tutamaz. Ben okuduklarımdan bunu gördüm, bunu söylerim. Ve nişanlında anlar zamanla inşallah bunu. Belki de anlamıştır düşüncesizlik yapıyor, hissettiremiyordur. Umarım zamanla herşey yoluna girer, düşünmekten zarar çıkmaz sen gene de düşün canım. Bu mübarek aylarda Rabbim yar ve yardımcın olsun herşeyi gönlüne göre versin.

ozaman arkadasım sana mutluluklar.sen derdini anlattın bizde cevapladık.çekmek istersen çek sevdiğini....hayat senim ama evlendikten sonra buraya birde pismanım diye acmada....bu gidişle öyle olacak gibi ama neyse

Amin, inşallah...

yazdıklarını okuyunca ablamı gördüm sende ablamda aynı dertlerden yakınırdı evlendiler ama ablam yarı mutlu yarı mutsuz sorduğumdaysa sadece çocugunun olmasını + olarak görüyor ne eşini ne ailesini ne evliliğini hepsi - onun için geç olmadan döne biliyorsan dön anneler o kadar haklı ki benim annemde demişti kızım koca olmaz diye ama ablamın o zaman ki kör cesareti şimdi uğraşıyor bazen yol yakınken herşeyin hayırlısı diyip vazgeçmek gerek

Az önce aradı kızlar. Soğuk davrandığımı hissediyor, sevimli davranmaya çalışıyor. Mübarek gün canını sıkmak istemedim. Geçenlerde bir restoranın broşürü vardı, iftar menüsü varmış, fasıl falan. Gidelimmi dedi, olur dedim. Dur o zaman bizim arkadaşlarıda arayayım dedi. Nasıl yani dedim. Geçen yıl bi yerde topluca iftar yapmıştık, mekan güzel değildi. Bu sene organizasyonu ben yapayım dedi. Benim doğum günümü kutlamayı başaramayan organizasyon özürlüsü nişanlım, arkadaşlarına iftar düzenleyecekmiş... Bende sustum telefonda. Arkadaşlarımızla hiçmi birşey yapmayacağız dedi, Benim içinde birşeyler yaptığını görmek istiyorum artık dedim. Yapmıyor muyum diyor birde. Be adam, bari bana söyleme bu sene organizasyonu ben yapayım diye. Sanki öğütlemiş gibi... Sakince kapattım telefonu. Birde mesaj attı ardına, kendimi yanında rahat hissetmiyorum bu işin sonu iyi değil diye tehdit ediyor birde. Artık içimden hiçbirşey gelmiyor onun farkında bile dğeil

Kaç yaşındasınız?
Ben daha önce başkasıyla iyi ki evlenmemişim diyorum, cidden iyi düşünün o kadar önemli ki aynı evde yaşayacağın adam..

bence buraya yazdıklarını ona da sakince anlat, iftardan sonra otur konuş. ciddi olduğunu anlasın. zaten artık konuşmadan çıkar sonunuzun ne olacağı.

bence buraya yazdıklarını ona da sakince anlat, iftardan sonra otur konuş. ciddi olduğunu anlasın. zaten artık konuşmadan çıkar sonunuzun ne olacağı.

Oturup konuşamıyoruz ki Hemen sinirleniyor, hemen köpürüyor. Ama böylede olmuyor, konuşmam lazım biliyorum. Cesaretli, yürekli olup başta tavrımı koysaydım, resti çekseydim herşey daha farklı olabilirdi. Birkaç gün sonra yıl dönümümüz. İlk tanıştığımız günden başlayarak günlük tutmuştum, ona olan duygularımı yazmıştım. Birkaç ay şehir dışında çalıştı, o zamanların özlemi çok farklıydı. Neler yaşamışım... Okudukça oturup kendim ağlıyorum. Ve en sonuncu günü yazıp, yıldönümümüzde ona verecektim. Onu bile verip vermemekte kararsızım. Ya hiçbirşey konuşmadan herşeyi o deftere yazacağım ve yıldönümümüzde vereceğim, 1 yıl boyunca neler çektiğimi görecek... Yada yıldönümümüzü beklemeden oturup konuşup bitireceğim...

Canımm seni çok iyi anlıyorum nişanlı değilim. Ama senin yaşadığın bazı şeyleri bende yaşadım . Gerçekten çok zor birşey insan kabullenemiyor. Benimki çok değişti ben hala kabullenemiyorum ama sonra insan yıprandıkça bosveriyor.. Alışıyor ama acı dinmiyor tabi.

Sana ayrıl veya ayrılma diyemem ama sana pek hayrı yok gibi.. Nişanlılık demek hayatının en güzel zamanları demek sana aşırı değer vermek sahip çıkmak herşeyini almak demektir bana göre.. düşüncesizlik değil bencillik resmen nişanlının yaptığı..

Bilemiyorum canm sonu pek iyi görünmüyor ama içinden geleni yap evlenip ayrılmak dul kalmak daha kötü.. Nişanlanıpta ayrılmak bir süre zaman acıya alıştırıyor sonra unutturuyor.. RABBİM yardımcın olsun..

canım benim okudum konunu...benim sana söyleceğim nişanlıdan ayrılan biri olarak ben onu çok seviyorum ayrılamam, onsuz olamam, unutumam felan filan eğer çok ciddi SEBEBLERİN varsa ayrılmak için PALAVRA oluyor...

herkes herşey unutulur...unutuluyor..ilk başta tabiki acı çekiyor insan..her düğün bahsinde, mobilya reklamlarında, gelinlikli kızlar gördüğünde felan..insanın içi burkuluyor..senden sonra nişanlananların düğününe gittiğinde mesela...

konu komşunun sana acıyan gözlerle bakması felan inan o süreçler sağlam bir psikoloji ve ayrılık için iyi bir neden olmasa çekilmez..

şimdi şöyle bir de gercek varki insan doğum tarihini , kiminle evleneceğini ve ölüm tarihini değiştiremezmiş, bunlar kaderin değişmezleriymiş..

sen bu içindekileri otur ciddi ciddi konuş, sinirlenip sözünü kesmesine izin verme..içindekileri anlat ama bunları anlatırken yok ayrılcam felan deme bence..yani satır aralarında belli et sadece..

sonra baktın aynı ve baktın sen onu bu haliyle istemeyip, ayrıldıktan sonraki tüm acılara katlanabilirim, ayrılmak için gercekten ciddi sebepler bunlar diyorsan , sen bilirsin..

ama kimsenin sözüyle ayrılma kararı alma, ailen bile olsa ilerde dersin sizin yüzünüzden ayrıldm felan diye..insan sadece kendi hatalarından dolayı başkalarını suclayamaz..kendi kararlarını kendin almalısın..

Rabbim gönlüne göre versin herşeyi..inşallah hakkında hayırlısı olur cnm..ama konu eğer evlendikten sonra ayrılmaksa tabiki mantıklı olan cevap evlilik gercekleşmeden olan...

hakkında hayırlısı olsun kuzum, hepimizin de inşallah (amin)

belki çok katı gelecek yazacağım şey ama kısa ve öz
ayrıl güzelim
ben de benzer şeyler yaşadım salak kafam evlendim bir de üstüne ama noldu dayanamadım birgün ve evi terkettim boşandım kurtuldum şimdi yine evliyim ama çok şükür ki ömrümün diğer yarısıyla
Allah sana da en iyilerini nasip etsin

bu insan kesinlikle değişmicek ya sen evlenip bu durumlara alışıp hayatını çöpe atıp onun belirlediği nefessiz hayatı yaşayacaksın yada ayrılacaksın emin ol başkasının derdini çekeceğine kendi derdini çek üç gün beş gün ağlar rahatlar kurtulursun
sonra da allahın izniyle seni seven gözünün içine bakan bir insan bulursun

canım bi kere ailesiyle ilgili sorunu sana yansıtmaması lazımm cimri bi adamlaa ömür boyuu mutsuz olursunn lafta bile yok yanii.. inanki nişan atmakk daha kolayy sn dakka olsa bilee çok acıı ama evlendikte sonra boşanmakk daha da acıı ve çok zorr kurulan düzeninn bozuluyoo eşyalar yeni düzenli evin ailen atraff herşeyi düğünmüyosun ve bardağın son damlasına kadar sabredip ölee karar veriyosunn yanii ço çok yıpranana kadarr tabi cesaret işii ama toplayana kadarr var gücünle yıpranıyosunn soğuduysann özllikle gelinliğe bile bakmıyomussunn hiç acımaa... tamam böle zmanlardaa çok sorun çıkıyo amaa ailelerde öıkıyoo sonuçta insan genede eşin olcak kişiyee sığnıyoo sen heveslee evleniceğin birini bul bence tabi yaşadıklarını en ii sen bilirsinn:44::44::44:

evet canım kesinlikle doğru. hatta nişanlım hep derdi biz bu 3ünden 2 sini gerçekleştirdik diye,doğduk ve evlilik yolunda ilerliyoruz anlamında. Son dönemde kavga ettiğimizde tamam ayrılalım, tamam bitsin diye diye tüketti beni. Ama hiçbirzaman gerçekten ayrılamadı. Az önce mesajlaştık, oturup ciddi ciddi konuşmamız lazım dedim. Konuşacak birşeyimiz yokmuş, bugüne kadar konuşmuşuzda ne olmuş. Bu şekilde huzursuz huzursuz evlenecek benimle demekki. Birde zaman çok azaldı. 1,5 ayda tamam değiştim dese, devamlı aynı olacağına ben nasıl güveneceğim ki annem zaten, eğer ben bunu böyle idare ederim diyorsan evlen, yoksa sen bilirsin diyor.

hepimizin hakkında hayırlısı olsun canım benim, inşallah inşallah....

evet ailelerde çıkıyor, bizde ailede sorun yok ama. aile yeteri kadar sömürmek istiyor, nişanlımda buyrun diyor resmen. düğüne 1,5 ay kaldı bize gelip oturuyorlar kakara kikiri. evin ne eksiği kaldı neler alınacak diye soran kimse yok. kayınvalidem ağız ağlaması yapıyor, işte büyük oğlum ev aldı çok maddi sıkıntıya girecekler yardım edeceğiz nasıl ödeyecekler bilmemne diye.. kayınpederim adam gamsızın önde gideni, düğün başka şehirde olacak. bizim memleketten akrabalarımızı orda pansiyon gibi bir yer tutup ağırlayalım dedik. babam konuyu açtı, ne gerek var zaten 1 gün değilmi sereriz yerlere kucak kucağa yatılır dedi onca insan beni önemseyip kilometrelerce yol tepip düğünüme gelecek, bizde onları ağustosun o sıcağında kayınpederimin evinde kucak kucağa yatıracağız. babamda, biz öyle yapamayız dedi. bu kadar vurdumduymaz işte. nişanlımda ağzını açıp birşey diyemiyor babasına. anlamıyorumki, zaten babasının 5 kuruş faydası yok aksine sürekli nişanlımdan yiyorlar. birde onlara yok diyemiyor, töbe haşa peygamber sanki...

annemde öyle diyor. okuttuk büyüttük, işe gireceksin. sürekli kapıyı çekip çıkar gider bu, en ufak kavgada babanın evine bile yollar diyor. o durumda acizce ne yapacağım? En azından şimdi evim belli yuvam belli yatağım belli... Ne güzel sen nasibini geçte olsa bulmuşsun. Bir bizimkiler gibisi var işte, gözümün nuru gibi baktım ona, yeri geldi saçlarını şefkatle okşadım yeri geldi aşkla sarıldım. Hem daha önce böyle ilgi alaka görmemiş, hemde kıymet bilmiyor.

Bakalım akşam arayacak mı oturup konuşalım diye.

seviyorsa uğraşır sen de uğraşırsın. nişanlılık evleneceğin kişiyi tanımak demek, evliliğe hazırlık demek

Bu adamla evlenirsen kendine yazık edersin... Sana saygı da duymuyor gibi geldi bana. Konuşamıyorsunuz bile. Şimdi sen ona ayrılalım desen yalvar yakar seni ikna etmeye çalışır belki ama evlenirseniz o yalvarıp yakarmalarının da acısını çıkarır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…