Evlenip ayrılmaktansa, nişanlıyken ayrılmak daha mı kolay? Lütfen yardım...

sevgi herşey değil maalesef insan çok hayal kırıklığına uğrayabiliyo....

düşüncesiz insan,cimri insan ne kadar değişebilir ki?
bu adam kaç yaşına gelmiş hangi huyunu değiştirebilirsin ki...ama tabi ben yola sokarım bu adamı.ben evlenmek istiyorum onu çok seviyorum diyosan da sen biliceksin tabi bunu...

mesela bende kıskançlıktan dert yanıyorum.erkek arkadaşım benim için canını verir yeri gelir ama beni sokakta afişte gördüğü erkekten bile kıskanır kısıtlar..çok zor.insan ne yapıcağını bilemiyo hele ki iş ciddiye bindiği zamanlarda:26: allah kolaylık versin canım..için soğuduysa yol yakınken dön bu yoldan.

Huy değişmez biliyorum, ama yandığım dertleri çözmek içinde uğraşıyor. Tamam çok sinir etti beni, çok burnumdan getirdi ama oda çok değişti. Konuştuklarına göre artık ailesiyle ilgili sorunları da çözecek. Belki başka bir erkek olsa, onlar benim ailem alırsa alır almazsa almaz diyip kestirip atardı. Ama onca laf söylememe rağmen düşündü ve beni haklı gördü (ki haklıydım). Nişanlım çocuk gibi işte. Pasta kestik, yemekten sonra pasta söylemiş. Benden daha mutlu oldu, seni mutlu ettim bak bende düşünebiliyorum gibisinden :) evet hayatım sen düşünceli ve ince birisin, odun değilsin ki böyle şeyleri ihmal edesin diyede veriyorum gazı Allah sana kolaylık versin, kıskançlık çok kötü birşey. Benim çok şükür öyle bir sıkıntım yok ama ben çok kıskanıyorum. O kim bu kim, sil onu görüşme diye. o da ne yapsın, başına kırk kere kakacağımı bildiği için ses etmiyor siliyor

sevgili arkadasım,kesınlıkle nişanlıyken ayrılmak daha iyidir.evlendikten sonra birşeylerın duzeleceğini beklemek cok yanlış olur.evlenınce genellıkle erkekler daha kotuye gidiyor(istisnalar hariç).oyuzden zararın neresınden dönersen kardır deyımı bu duruma cuk oturur kanaatımce..

Ayrılık hiçbir zaman kolay değildir bence. Sevgili de olsan evli de olsan ama prosedürler açısından davadır, mahkemedir dersen kesinlikle nişanlıyken daha kolay. Bir de evlilik çöküntüsüne girmendense.

Merak ettim ama hiç demedin mi ona bunu? Yani insan çöp alsa sevinir ki ya illa büyük şeylere gerek yok değil mi sende böyle düşünüyorsun? Ya da illa alması gerekmez bir şey hazırlasa, özel bir şeyler yapsa kendi eliyle yine mutlu olursun ki değil mi

Daha öncede demiştim, bana ne zaman sanki gidip bir çiçek aldın diye, yine bir kavganın üstüne demiştim. O gün de çiçek alıp gelmişti, hem annesine hem bana Önemli olan hatırlanmaktır, elbette büyüğü küçüğü değildir. Kendi eliyle hazırladığı bir yemek bile beni çok mutlu ederdi. Ama yapmadı, ya zamanı olmadı ya yorgun oldu yada vs vs... Ama birşeyi kırk defa bıkmadan söylemek lazımmış, sen bana şu zaman şunu almamıştın diye dırdır etmek lazımmış ki birdaha unutulmasın. Ve artık öyle çöp falan alsa mutluda olamam. Onada söyledim o eskidendi, değerli pahalı hediyeler al, kimin için giyiniyorum ben kimin için takıp takıştırıyorum dedim Ona yıldönümümüzde hazırladığım hediye şok etkisi yaratmış olacakki, sana nasıl gerçek değerini veremedim diye bir yandan ağlıyorum bir yandan yemin ediyorum bundan sonra çok farklı bir nişanlın olacak, rabbim güç verdiği müddetçe hep yanında olacağım. beni bırakma nolur düğünümüzü ertelemeyelim, sensiz nefes alamam yazmış.

Bence sen yine yelkenleri suya indirme çabucak biraz gözlemle ama bir insanın değişebileceğini ben de gördüm. Sevgilimle aramız inanılmaz kötüydü ben de evlenmem dedim herkes olmaz bu adamdan artık dedi ama oldu çok da güzel oldu eğer o noktayı kırabildiyseniz değişim olabilir bence dilerim çok mutlu olursunuz ve dilerim değişmiştir nişanlınız. Ay bayılıyorum ben de hediyelere, sürprizlere iki hafta üst üste set halinde kolye-bilezik falan almış havalara uçtum ChocolateMilk inanır mısın

Ne hazırladın çok merak ettim. Ben yıldönümümüzde küstüm bir şey yapmadım valla

sürekli üzülerek insan biyere gelemez.gözlemle gözlemle nereye kadar.hediye falan da erkkelerın kadınları kandırma metodu işte.inşallah Allah hayırlısını versin sana arkadasım ama çok ölçüp biçmek lazım.bi hediye 2 güler yüze aldanırsan hayatta 3gün gülsen 3o yıl ağlarsın.yine de iyi şanslar...

Doğum günüm tam bir fiyaskoydu, ağlamaktan bitap düşmüştüm resmen. Evde annesi pasta yapmış, yemeğe çıkıcaktık, yemekten sonra geliriz demiş. Beni zaten almaya geldiğinde saat 8 di. En erken yemeğimizi yesek çayımızı içsek 10,30 11 de evde olurduk, ki bu benim ilk doğum günüm neden bir sınır koyayım, belki yemekten sonra el ele gezmek isteyeceğim. Doğum günümde vermedi hediyesini, küpelerin klipsi değişecekmiş yetişmemiş, istersen kuyumcuya gidip soralım o söylesin dedi. Yüzükle beraber yıldönümümüzde verdi. Zaten doğum günümden bu yana hergün başına kakıyorum, sen bana bir hediye bile alamadın, bitanecik nişanlına bir hediye bile alamadın diye. Meğersem almış ama yetişmemiş, doğum günümle yıldönümümüz arasıda yakın olduğu için beklemiş. Valla hemen indirmedim yelkenleri ama tetikteyim. Kur'an-ı Kerime el bastırıp yemin ettireceğim, ancak o zaman evlenebilirim. Hediye konusunda daha güzelleri senin olsun inşallahhh :) Benim ona hazırladığım hediyeyi özel mesaj olarak atmak istiyorum sana )

Aa tamam bekliyorum canım mesajını :)

cem yılmazın tabırıyle GURUGÜRÜLTÜ

haklısın, inan zaten böyle düşündüğüm için hala tetikteyim. Heleki gelen hediyeler ısrarlarım sonucu alınmışsa, daha fazla düşünmem lazım. Zamanda çok daraldı, herşeyin güzel olup olamayacağını nasıl anlayacağım bilmiyorum. Çok teşekkür ederim, şu mübarek günlerde Rabbim öyle bir yol göstersin ki, ya kesinlikle evleneceğim diyebileyim yada kesinlikle bu iş olmaz diyebileyim :44:

ChocolateMilk, merhaba. :)
Ben;mesajlarınızdan olumlu yönde epey gelişme var gibi hissettim. :)
Sanki nerede hata olduğunu tamamen çözmüş, düzeltmeye çalışmaya başlamış bile bence. :)
Çok sevindim. :)
Ailesinin davranışlarını çözümlemesi, özel gününüzde hediye alması falan bence çok güzel gelişmeler. :)

Merhaba :) Nişanlımın dünkü ve bugünkü davranışlarında bende baya bir üstüme düşkünlük hissediyorum. En azından sıkıntılarımı anlamış, benim penceremden bakabilmiş gibi. Ama huylu huyundan vazgeçer mi bilmiyorum, bunu söylemek için çok çok erken sanırım. Ailesi o kadar haksızdı ki, hala sömürme derdindelerdi, gözünü açtım. Hediyeyi de içimden gelmese almam deyip duruyor ama başına kaka kaka illallah etti birazda. Birdaha böyle özel günlerde unutursa başına daha fazla kakacağımı söyledim

peki sonuç ne şimdi çok merak ettim..
ben de tam bu durumdayım da şu an 20 gün var düğünüme ((

Konu sahibi evlendi ve sorun yok şuan diye sonuç çıkarmıştım son yorumlarından bayanlar :)

çok uzundu çogunu okuyamadım
ama kısa ve öz
evlenpi ayrılmaktan sa yol yakınken nişan atmak en güzeli

Ben 1yil nisanli kaldim 25 gun once nisan atildi dugunume 1 ay vardi benim durumumla senin durumun farkli ben severek ayrildim ama ölmedim hâlâ ayaktayim sen birde sovudunu soyluyorsun atlatma surecin daha kolay olur kayiplarin daha az olur boyle bir adamla evlendikten sonra ayrilirsan kayiplarin cok fazla olur cok zor bir hayat seni bekler ama nisandan ayrildi diye olmuyor insan belkide kiymetini bilen daha iyi insan cikicak karsina hakkinda hayirlisi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…