Evlenip ayrılmaktansa, nişanlıyken ayrılmak daha mı kolay? Lütfen yardım...

Kesin söylüyorum nişanı at .
Gerçekten sinirlendim o adama .
Şimdiden böyle ise evlenince ne olacak ?
Düşün çocuklarınız oldu çocuğun bezi yüzünden bile tartışır bu adam .
Bırak ayrıl gitsin arkadaşım ne düşünüyorsun bu yaşta ömrünü mü çürüteceksin ?

bak canım yol yakınken ayrıl....çünkü nisanlıyken böyle davranan bir adamdan evlenince ne bekliyorsun...
sana bir örnek vereyim benim arkadasımın evi döşendi..gelinlik alındı.kız işyerinden ayrıldı yemekciler davulcular tutuldu kızın çeyizi evine gitti düğününe 2 gün kala kız evlenmicem dedi ve bu olay burda bitti bizde şaşırdık.şimdi arkadasım iyiki evlenmemişim yoksa hayatım kararacakmış dedi.ve arkadasım yeni bir işbulup hayatına devam ediyor.dünyanın sonu değil nişan atmak.
ama biz nekadar ne dersek diyelim bence sen o adamla evleneceksin.ve evliliğinin ilk haftaları olmasa bile belli bir dönem sonra sorunlarınla buraya geri döneceksin... çünkü burda okadar akıl almak için yazan insanlar varkı ama gene aynı dediklerini yapıyorlar bizde akıl verdiğimizle kalıyoruz....

nişanlını da kendini de en iyi sen tanırsın. en doğru kararı kendin verirsin. buraya başlık açmak bazen tehlikeli olabiliyor. yangına körükle giden, olaya çok farklı açılardan bakan arkadaşlar yok değil. düşün sen bu adamı istediğin biri haline getirebilir misin? ya da değişmedi diyelim onu bu haliyle kabul edebilir misin? hakkında hayırlısı olsun.

.. ''o da yetmedi dün arayıp annemden çıkardı sinirini nişanlımda yanında oturuyor ve ağzını bile açmıyor, kendi kendime düşündüm anneme yapılan saygısızlığa nasıl kalkıpta birşey demiyor?'' demişsiniz ya ,demekki herkesin annesi kendine kıymetli keza siz onun annesi için ömrüm dediğiniz ömrünüzü geçireceğiniz insanı doğuran kadın için bir üst mısrada''cimri iğrenç bir yaratık'' olarak tanımlamışsınız,demek ki hiçbirşey tek taraflı olmuyor ben kavınvalideme yaratık gözüyle iğrençlik gözüyle bakayım ama nişanlım annemi savunmayınca acaba ben bunla yapabilcem mi diye üzülüyüm,nişanlınız bilse annesi için iğrenç yaratık düşüncenizi acaba o neler düşünür?? çok üzüldüm gelecekte bir anne adayının gelin namzetinde olan bir bayanın ne olursa olsun( allahından bulsun dersin geçersin) k.validesi için yaratık, iğrenç yakıştırması hoş durmadı

Ben sadece şunu demek istiyorum; evlendikten sonra çok daha rahat oluyorlar. Senin nişanlın böyleyse şu an, bil ki evlendikten sonra en az ama en az bu kadar olacak sorunların. Bunları göze alabiliyorsan evlen bunun için de çok büyük bir aşk yaşıyo olmalısın. Ama çok büyük aşk da evlendikten sonra kalmıyor. Çok iyi düşün kardeşim, ileride üzülmek istemiyorsan ölç tart ona göre karar ver.
Belki de o yaptıklarının çok bilincinde değildir, bir karşına alıp rahatsız olduğun herşeyi konuşsan iyi olur. Hiç bir şeyin düzelmediğini görürsen en azından ben elimden geleni yaptım açık açık konuştum dersin.

şimdi daha kolay olur evlendkten sonra çokkkkkkkkkkkkkk zorrrrrrrrrrrr çokkkkkkkkkkkkkkk

bana bıle kal geldi bea ayyyy içim kıyım kyıım oldu dün gecede yorum yazdım ama gece yanlış yere gitti sanırım

bu adamdan bir cacık olmaz benım arkadaşım vardı eşide zengindi şimdi boşan nafaka bıle istemedı kadın ondan

şiddetli geçimsizliklernın içinde şuda vardı sifonu ıkı kere çekıyor dıye adam laf edıyodu sürekli el aman düşman başına bunlar

o sevgılerde biter alışkanlıklara döndügünde bazı şeyler sen buna hiç katlanamıycaksın bence

sen bana d.günümde hediye almadı dedinya ben inankı çok üzüldüm ..benım için özel günler önemldir...hatta her sene bir önceki seneden daha ucuz bişey alırsa bıe ben üzülürüm ..neden parasına kıymıyor artık dıye düşünürüm bana ilk d.günümde pırlanta kolye almıştı .sevgılım 2. dogum günüde çok borcu vardı alıcanı sanmıyordum bana dedıkı d.günnüde bişey alamam gibilerinden bişiler sölemişti hatırlamıyorumda ...bende dedimkı ılk d.günümde bana aşıktın pırlanta aldın tabııı şimdi aşık degılsınkı almassın dedım öle parfümdü ıvırdı zıvırdı alma zaten dedim üzülürüm bu sene daha az sevıldıgım için dıye bana gtti bu sene taşlı yüzük almış ..kiiii parasıda yoktu ...yanı senınkının durumu varmış oysa ayıp

bana şimdi burda hediyenın büyügü küçügü olmaz dıyenler olabılır ama ....bir insan çok severse parayı pulu görmüyor bende bunu gömüş oluyorum bölelıkle haa sevgılım çokmu zengın hayır degıl maaşlı çalışan biri

Parayı veren için sorun olmaz, aşık olmasam da atarım önüne ben pahalı hediyeyi, yeter ki çenesi sussun diye. :)
Pahalı hediye bekleyip üstüne aşık olmamakla tehdit eden şahıs? Bence asla aşık değil ve karşısındaki adamı kullanıyor..

Bir de gelip, aşıkken paranın pulun önemi yok demiyorlar mı..
Bari yazma bir öncekinden pahalı hediye beklerim diye.
Bu parayı pulu görmeyen haliniz mi?
Ayrıca bu konu kendi sevgilinizi anlatma konusu değil, kız dert yanmış, siz de bir güzel nispet yapmışsınız..

çenemın kapanıcak bir tarafı yokkı o ozamanlar bana aşıktı ben degıldım sadece ..dedimki ben bunu alamam dedım biraz zaman geçince konuşuyruz neden aldın senı bırabıırdımde parasına ınsan acımazmı dedım sen dahada iyilerine layıksın dedi

BU BİR SEVGİ BELIRTISIDIR HANIM bir adam parası olmadıgı hale bunu alabılıyorsa sevgı belırtısıdır parası olupta alanlara demıyorum ben ....ayrıca size ne oldu anlamadım ben sadece arkadaşın biraz gözünü açması gerektıgını kendımden bir örnekle vurguladım ....sevgı varsa insan düşünür yanı
artı birda 10.kadından 9 u cımrı oldugu için ayrılın yazmış hepsine tek tek cevapmı yaıcaksınız ?

ayrıca paraya pula deger verseydım hala bu adala beraber olmazdım 7/24 yanyanayız ...ailemde maddi problem yaşamadım asla gözüm tok belkı bılmen gerekir diye düşündüm ...benı yargılamakta sorgulamakta size düşmez ben sadace orda ..bir öncekınden daha ucuz bişey alırsa diger senelerde kullandıgı sözlere karşılık kullanmıştım onu ama neyse

arkadaşın konusunu daha fazla mahvetmeyın .ne meraklısınız birisi yazsada bende zıplasam diye

...benımle muhatab olmayın lütfen

Bu konuda o adama cimri yazanlardan biri benim, hemde ilk mesajda..
Banane sizin aile durumunuzdan?
Ya da banane yahu 7/24 yanyana olmanızdan?
Parası olmayan biri bile pırlanta kolye alır he? Siz de gözü açılsın diye yazdınız he?
O zaman eşi ona bina yaptıran biri de sizin gözünüzü açsın..

Ayrıca, mahvetmeyin derken? Ya da meraklısınız?
Çok lazımsa siz muhattap olmayın benle..

Allah senin gibi insanlardan uzak tutsun... yazık o sevgiline...
Senin gözünü doyurmak için her sene daha fazlasını alacaksa senin bi mini Ağaoğlu bulman lazım...

inan nişan atmak çok daha kolay evlenince öyle olmuyor. Hele cimri adam hiç çekilmez.

canım benim yorumları okuyayım sorunları sormayayım dedim ama arkadaşların dediklerine verdiğin yanıtlarda az daha anlatmışsın ya nişanlını boğasım geldi o nasıl bir insan müsveddesi öyle sinir oldum. ne kadar zamandır birlikte olduğunuzu sormak istiyorum ben ilk doğum günüm falan filan demişsin çünkü orayı tam anlayamadım . nişanlıyken mi ilk doğum günün mü yoksa birlikteyken mi ? eğer birlikte olduğunuz zaman içerisindeki ilk doğum gününse çok aceleci davranmışsın belki de ondan mı göremedim bu adamın cimriliğini diyecektim :44::44:

sorduğun soruya gelirsek evet bence de nişanlıyken ayrılmak daha kolay . nişanlın resmen kendine yada kendi ailesine değil sana ve senin ailene güvenip size sırtını dayamış durumda. maddiyat olarak değil belki ama senin maneviyatını yıkıyor resmen. çok sevdiğim bir söz vardır :
Elin Şeycağızıyla Gerdeğe Girenden Güvey Değil Gelin Olurmuş....

nişanlın da ki bu hesap sana güvenip de evlenmeye çalışıyor bu adam sakın kanma

farkındayım zor kararlar bunlar.. Aslında bir nevi kaderi degiştirmek.. kimse ayrılıgıgı dusunerek bır ılıskıye baslamaz..

Ama canım bir adam bastan nasıll giderse öyle gider.. ayrılsan belkı eteklerı tutusur kaybetme korkusu ile gelen davranıslar degısır,
ama en fazla sana 3- 4 ay verıyorum sonra yine aynı hemde misli ile geri döner sana.. sen bır yuva kurucaksın, elbetteki aile önemli ama seninle artık kucuk bir aile kurarak adımı attı bunun bilincine varması lazım..

zor bir karar ama soyadın degısmeden gerekeni yap güzelim..

yaazmayım diyim görünce duramuyorum işte ..tabıkı sizede ne ?

benım aile durumumdan...? eşimin apartmanlarına ihtiyacım yok ki benım var ALLAHA şükür hepsindende çifter çifter

benı böle anlayamadıgım bir kefeye koydunuzya 7/24 ü o yüzden yazdım bende

elbette başka gözü açılsın dıye yazdım başka ne art niyetim olurki sizce ??? konu sahibinide sizide tanımam etmem sonuçta

Allah senin gibi insanlardan uzak tutsun... yazık o sevgiline...
Senin gözünü doyurmak için her sene daha fazlasını alacaksa senin bi mini Ağaoğlu bulman lazım...

ya siz hiç birşey görmediniz bu zamana kadar çok yazıkya size ya benide sizin gibilerden uzak tutsun anlayışsız kişilerden

ben sevgılıme 4* 4 lük te bakarım ...benım gözüm aç degılki aç olsaydı s...agaoplu gibi adma atlardım 1.5 yıl peşimde koşturmazdım

sizin gibiler için hayal demekki agaoğlu

Burası hayalindeki erkeği anlatma konusuna döndü yahu..
Arkadaşım dertleşmek için açtı, millet ütopyalarını anlatıyor..

Uzaktan davulun sesi hos gelir olmussunuz siz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…