Evladıma kıydım ben

Ailesinin
Bır cogumuzun farklı hataları var paylaşamadıgı. Yada sadece arkadasları ile paylaştığı. Muhafazakar bır aileyiz dıyorsunuz, annenize söylemeyin kadıncağız çok üzülür. Ailenizle paylaşamadıgınız ıcınde uzgunsunuzdur. Emdr çalışan psıkolog size ıyı gelır. Bundan sonraki yaşamınızda ılıskınıze dikkat edersiniz. Bılınclıyım diyorsunuz ama Sınırlarınızı yeni öğrenmiş bulunuyorsunuz. Herkes böyle şeyler kaldıramaz, kimisi kürtaj dan cıkıp kurtuldum der,kimisi travma yaşar. Benıde cok etkılerdı bu durum . Muhafazakar bir ailede büyüdüm ve vicdanlı inançlı bir insanım. Duygu dünyası derin kadınlar, dikkat etmeli bence.

Hele de hastane odasında sevgiliyle kafa kafaya ağlama sahneleri, adamın kolpacılığı... Eşşek kadar herif utanmıyor da yalandan ağlamaya.

Hele de hastane odasında sevgiliyle kafa kafaya ağlama sahneleri, adamın kolpacılığı... Eşşek kadar herif utanmıyor da yalandan ağlamaya.
katılıyorum. bu adamın çocuğa ne ara hisleri oluştu?
kadını kandıracak güya bende isterdim ama mecburuz kürtaja hareketleri falan. kadın inada bindirip vazgeçmesin

Akıllarda tek soru: O kimdi acaba?

Sanırım fazla dramatize edildiği için konu pek inandırıcı gelmedi bana. Yine de geçmiş olsun diyeyim

Adam.kac yasinda. Ergen gibi dusunceler. Bunjnla evlensen bile ilerde oncelik ailesine verir. Ailem de ailem diyen bir tip. 3 aylik sevgililikte cinsellil de ilginc geldi bana. Olan olmjs yapacak bir xey yok. Allahtan af dileyeceksin. Ancak oyle rahatlarsin gibi

katılıyorum. bu adamın çocuğa ne ara hisleri oluştu?
kadını kandıracak güya bende isterdim ama mecburuz kürtaja hareketleri falan. kadın inada bindirip vazgeçmesin
M Msspinkie ’nin sevdiğim bir sözü geldi aklıma: YERSEN KİRŞEN.

Şunu söylemek gerekir ki konu sahibinim tam olarak neler yaşadığını nasıl bir ortamda olduğunu bilemiyoruz.Ben bu kadar üstüne gidilmesi taraftarı değilim.O da neticede bunun olmasını istemezdi.Kaldı ki bir çocuk doğacak ise o çocuğun ebeveynlerinin mental olarak sağlıklı olmaları ve çocuğun doğacağı ortamın tam olması gerekir.
Belki bu kız çocuğu doğuracak adam hiç sevmeyecek çocuğu ve ömrü boyunca ben istemedim sen doğurdun kavgası o çocuğu mutsuz etmez mi ? Bence bu en doğru karar olmuş gib duruyor

Dun kurtaj olup ne ara mezarlik onunden gecemez oldunuz? 3 aylik iliskide arabayi satmayi teklif etmek falan konuda ilginc detaylar var. Bilemedim.
Ve arı sütü detayı inanılmaz ilginç

Konu gerçekse adınıza çok üzüldüm, herkesin sınavı farklı tabiiki günahı sevabı kimseyi ilgilendirmez. O sizin ve tovbeniz arasında ama bu kadar romantizme gerek var mıydı bilemedim durum zaten zor bu kadar dram ile psikolojinize zarar verirsiniz. Erkek arkadaşınız bana sağlam gelmedi.
Bence bir terapi alın ve bu durumun travmasını derinleştirmeyin Allah sabır versin.

Yaşadıklarınızı ve psikolojinizi çok iyi anlıyorum. İki ay evel korunmamıza rağmen ve çocuk da düşünmediğim halde, adetim gecikince ben de ağrı kesicileri bırakmıştım içgüdüyle. Ama size verebileceğim tek tavsiye bu adamı sepetleyin, bundan ne koca ne baba olmaz. Yalandan ağlamalarına da inanmayın, aileniz muhafazakar olabilir benimkiler de öyleydi. Onları da suçlamayın zaten TR’ de böyle bir durumda kızının arkasında duracak aile çok azdır malum coğrafya kader bildiğiniz gibi. Kendinize değer verin ve bu kolpacıya bay bay diyin.

Arkadaşımın basina gelmisti
Gerci onun kizlik zari da esnekti
Birlikte oldugunda kizliginin olmadigindan bahsetmisti
Gerci fazla da umrunda deildi
Neyse iliskisinin birinden gebe kalmisti
Ve adet dongusunu takip etmedigi için mide bulantisini daha dogrusu sigara icince oksurup kustugu icin sadece balgam kustugunu zannediyordu
Memleketine gitmeden 1 hafta once ogrenmisti
2 aylik gebeydi
Ailesi muhafazakardi
Kurtaj olup dondu
Sahi ne oldu ona ??

Sorum sakaydi
Su an mutlu bir evliligi ve cocuklari var
O zamanki birliktelikleri icin pişman
Ama degmeyecegi icin pisman
Lutfen kendinize gelin
Durun dusunun hatta bir tatile falan gidin

Konunun gerçek olduğunu varsayarak konuşacağım ve her an linç yiyebilirim, çık tırsıyırım.

Normal bir ilişki yaşamış olsaydınız bile hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 korumaz ve kürtaj bir doğum kontrol yöntemi olmasa istenmeyen gebelikler için çok normal bir süreçtir.
Kürtajla aldırdığınız, sizin "evladım" dediğiniz canlı(?!) henüz sinir sistemi bile gelişmemiş bir hücre yığınıydı.
Dünyanın, insanlığın 1 gram bile umursamadığı ama sinir sistemi ve prefrontal korteksi gelişmiş canlılarla dolu olduğunu düşünürsek, bilim dünyasının, henüz sinir sistemi olmayan bir yapıyı insan yavrusu sınıfına koymayıp gebeliğin sonlandırılmasına izin vermesi çok normal ve vicdansızca falan da değil.

Duygusal olarak etkilenmeniz elbette çok normal, o ayrı. Ama kürtaja cinayet gibi bakmak da bilimsel açıdan anlamsız.
Kendinizi bu kadar suçlamayın.
Sevgiliniz olması gerekeni söylemiş. 3 yıllık değil 3 aylık ilişkiden bahsediyorsunuz. Bebek için 3 aylık ilişkiyi evliliğe taşımak sizi pek mutlu etmeyecekti zaten.

Kinamak kolay olan zaten. Evet yasamamaniz gereken birseyi yasamissiniz ama kimse boyle birsey olsun istemez. Sizi asla kinamiyorum ama yanlis yapmissiniz ve cezaniz da agir olmus. Allah size kolayliklar versin her acidan.

basin sagolsun… bence sevgilinden ayril, senide bebegide hak etmiyor zaten.. boyle bir herife bagli
Kalmadigin icin mutlu olmalisin..
Cunku madem birsey olmus, kimse durumunuzda hamile olacagini dusunmez ve kalmak istemez..ama olan olmus.. gerekirse yildirim nikahi yapar o cocuga kiymazdi… ve inanir misin? Bu kurtaj islerinde olan her sekilde kadina oluyor… erkege bisey oldugu yok ve onun o goz dolmasina vs inanma.. hepsi
Timsah gozyasi…diyorum ya yapmasini biliyorsa ister yuzeysel
Olsun ya olmasin sbaha kadar sevissin.. adam olan seni ortada birakmaz o cocuga kiymazdi…Allah affetsin artik dua et canim.. keske boyle olmasaydi ama
Olan olmus.. ve keske buraya aldirmadan once konu acsaydin… cahil kafamizla bir akil verirdik tavsiye verirdik.. olan olmus artik gelecege bakmak
Lazim.. Rabbime dua et, affetmeyecegi birsey yok sonucta

Son düzenleme:
Peki sinir sistemi > Dolaşım sistemi mi?
Kalbi atıyor da 6. Hafta.

Niyetim polemik değil bunu nasıl önemsiz sayabiliyorlar merak ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…