evde spor günlüğüm

günaydınlar
işte geldim geri döndüm dönüşüm muhteşem olucak demiştim hafta sonu sporumu yaptım. :KK70: tüm vücut egzersizlerinden başladım direkt programımı yapmadım bölgesel vücudumu alıştırayım dedim. çok zorlanmadım yine aynı kilo dambıl kullandım sorun olmadı. bugün biraz ağrım var sadece uzun süre ara verince normaldir herhal. bugün kendi programımdan başlıyorum .
bugün omuz-kalça karın kası antrenmanı yapacağım tabi ki ileri seviye demiş miydim eylem abacı nın videoları ile program yaptım diye demediysem diyeyim :) bakalım nasıl olacak özlemişim sporu yahu sadece bu sıcaklarda zor oluyor kan ter içinde kalıyorum vantilatör çalıştırsamda çok fayda ettiği söylenemez bi klima değil sonuçta :)

bu arada vücut ölçülerimi aldım 10 ağustos itibari ile ölçülerim şöyle

bel 68
göbek (alt karın) 80
kalça 93
bacak 50
kol 26

temmuz ayında şöyle idi
bel 69
göbek (alt karın) 79
kalça 93
bacak 50
kol 26

bel ve göbek 1 cm kalınlaşma olmuş. neyse çok değil sorun etmedim ama göründüğü üzere spor yapmazsam hemen bel ve göbeğimden alıyorum anında yani. spor yapmam gerekiyor. ah ah ne var kalçadan alsam :KK70: neyse moral bozmak yok zaten daha fazla incelmek gibi bi hedefim yok sadece karın kası istiyorum şöyle sıkı gözüksün karın yeter o da zamanla olacak iş. spora devam 1 eylülde tekrar ölçülcem bakalım sonuç ne olacak yarın görüşürüz sporla kalın :)

yine buralar sessiz herkesler nirde cık cık cık :KK12:

günaydınlar

dün itibarıyla omuz-kalça-karın yapıldı. ay hamlamışım yahu nasıl yoruldum şuan her yerim ağrıyor. bazı hareketlerini yapamadığım oldu ne yalan söyleyim mesela squat pozisyonunda 30 sn bekleme 15 sn beklediysem iyi. nasıl bacaklarım ağrıdı (öncesinde de kaç hareket squat yaptım ama sonunda bekleme vardı böyle onu da belirtmeden geçmeyim :)) ama sporu özlemişim gerçekten. bugün göğüs- kol -karın ve hııt antrenmanım var. hadi bakalım sporla kalın :)

bu scakta spor yapmak çin işkecesi gibi :S ama yaptım oldu bitti

epic 2 programına geçtim
bakalım ne kadar istirarlı olucam :S

yine buralar sessiz herkesler nirde cık cık cık :KK12:

günaydınlar

dün itibarıyla omuz-kalça-karın yapıldı. ay hamlamışım yahu nasıl yoruldum şuan her yerim ağrıyor. bazı hareketlerini yapamadığım oldu ne yalan söyleyim mesela squat pozisyonunda 30 sn bekleme 15 sn beklediysem iyi. nasıl bacaklarım ağrıdı (öncesinde de kaç hareket squat yaptım ama sonunda bekleme vardı böyle onu da belirtmeden geçmeyim :)) ama sporu özlemişim gerçekten. bugün göğüs- kol -karın ve hııt antrenmanım var. hadi bakalım sporla kalın :)
ben de geldim burdayım
evde sıcakta spor yapmak işkencee
eğer erken kalkabilirsem en azından ev haftamda sabah yapayım diyorum sporu ama kalkamıyorum :KK70: hadi hayırlısı
ben de epic 2 ye başladım veee ilk günü hiit kardiyoydu
vee şuan her yanım ağrıyo :KK70: burpees yapmaktan içim çıktı desem yeridir hala ter akıyor anlımdan :KK70::KK70:
neyse yarın day 2 ile devam edicem inşallah :KK70: kalkabilirsem sabah erkenden yaaprım yada iş yok gün içinde yaparım bakalım

günaydınlar

salı günü tembellik yaptım daha doğrusu markete git eve gel yemek yapmam lazımdı temizlik yapayım derken spor kaldı. çarşamba günü yani dün dinlenme günümdü salı dinlendim (yani spor yapmaıdm dinlenmek ne haddime :KK70: ) çarşamba günü yani dün spor yaptım. bugünde spor yapcam yine yarın dinlenirim cumartesi spor (bu hafta biraz karıştı neyse haftada 4 gün sporu tamamlıcam sorun yok)

pofu pofu evet sıcakta spor yapmak çok fena dün vantilatör çalışıyor sanıyorum fişi takmışım düğmeye basmamışım spora da öyle bir odaklanmışım ki spor bitince şip şip terler damlarken bu vantilatör çalışmıyormuş ki dedim. soğuma yaparken çalışıtırdım :KK70: neyse 1 ay sonra normale döner havalar az sabır :)

bugün kalça-alt karın-karın kası- hııt antrenmanlarım var ve daha yemek yapacağım hiç sevmiyorum spor sonrası evde hazır yemek olmamasını zaten spor 7 de bitiyor duşa gir, yemek yap derken saat 8.5 filan oluyor resmen ölüyorum bitiyorum :KK43: neyse hadi sporla kalın :)

ben de bugün bacak kalça antrenmanları
üstüne eğer yapabilirsem :KK70: spiining bike atarım biraz cila niyetine

günaydınlar
dün spor yapmadım ya arkadaşlar hadi dışarı çıkalım dedi işten sonra direkt gittik eve geldim geç oldu zaten kaldı spor ama bugün yapcam hafta sonu spor yapcam haftalık 4 gün sporumu tamamlıcam of ya yazın spor aksıyor böyle. kışın ne güzel hiç aksatmıyordum. neyse yapcam yapcam kendim için. dünkü programı yapcam yazmaya gerek yok ordan bakın veya bakmayın aman neyse zaten moralimde bozuk hadi sporla kalın :)

sellaammlarr
dün tüm gün yüzmenin ardından bugün epic 2 day 4 full body bitttiii

günaydınlar

geçen hafta adaptasyon süreciydi benim için spor cumada yapmadım cumartesi yüzmeye gittim. pazar günü spor yaptım. kalça-karın yapıldı. bu arada arkadaşım beni bikini ile görünce vücudun çok iyi ya gerçekten farketmiş dedi çok mutlu oldum bu benim motivem olsun bırakmak yok :)
bu hafta artık normale dönüyorum aksatmadan sporumu yapıyorum.

bugün omuz- kalça karın yapacağım sporla kalın :)

günaydınlar

dün omuz-kalça-karın çalıştım. sanki omuzlarım genişlemiş gibi hissettim ya aynaya bakınca keşke ilkten omzumu da ölçseydim tüh kaçırdık onu neyse. :KK70: şu alt karında biraz gitse ( aslında var mı yok mu bilmiyorum şişkinlik gibi bişey sanki ama etkiliyor mu etkiliyor dümdüz olmuyor ) neyse alt karna devam. karın antrenmanlaır o kadar iyi geldi ki güzel yanıyor bazı hareketlerde zorlanıyorum zorlanmak güzel zaten kolay olan etki etmez devam. şuan bile karnım yanıyor. bir de şu kalçam biraz sıkı olsa ve kalkık olsa tamamdır. neyse spor yapmak çok iyi geliyor psikolojime, ruhuma her şeye :)

bugün göğüs-kol-alt karın-hııt antrenmanlarım var hadi sporla kalın :)

GÜnaydınlar

dün göğüs-kol-alt karın-hııt antrenmanları yapıldı. çok iyidi. hafiften karnımın yukarısında bi çizgi belirdi hafif ama. ne zaman belirgin olur ya ay çok istiyorum bi an önce olsun :KK70:

bu arada yogaya da başladım 21 günlük esneme serisi yapıyorum. hiç esnek değilim ya hareketleri yapamadım bile. spora faydası olur diye başladım hem bel ve boynumda ağrı oluyor iyi de gelir. spor yaparken esnek olursam daha iyi yapabilirim zaten uzun zamandır istiyordum dün başladım bugün 2. gün her gün onu da yazarım

bugün sporda dinlenme günüm tabi eve gidip dinlenmek ne haddime dışarı çıkcam işten sonra. yine hareket hep hareket. :KK70: hadi sporla kalın yogayla da kalın :) yogacılar bak sizi de bekliyorum çıkın çıkın gelin :KK70:

Günaydınlar

dün dinlenme günümdü malum spor yapmadım tabi çok dinlenme olmadı. yine dışarda hareket. hep hareket :KK70:

bugün arkadaşlarla planım var bakalım bakalım saati uyar mı nasıl olur gelince yaparım belki ama yapcam ya aksatmak istemiyorum günüm kaçınca sorun oluyor zaten cuma günü de belirsiz yaz günü de böyle oluyor işte hep plan yapılıyor dışarı çıkılıyor spor kalıyor neyse aksatmak yok devam motive ediyorum kendimi siz de edin :KK70:

bugün kalça-alt karın-karın(sixpack) - hııt antrenmanım var.

bu arada yogaya devam 2. gün bitti bugün 3. gün ay bacaklarım ağrıyor yaparken hiç esnek olmamak nasıl bişeydir yahu. ama iyi geldi boynum, belim de ağrı azaldı yogadan mı nedir bilemedim aslında daha çok bacağa yönelik bu yoga ama tesadüf mü bilemedim. neyse bakalım

hadi sporla kalın :)

günaydınlar

dün arkadaşlarla dışarı çıktık sonra eve gelince sporumu yaptım tabi saat 9 du. yani 1,5 saat yapamadım spor. 30-45 dk filan yaptım tüm videoları yapamadım. kalça -karın ve hııt yapıldı. neyse bu da bişey aşırı sıcak bu aralar hiç yapasım gelmiyor . zorla yaptım sporu da sırf yapayım diye. bugün sırt-arka kol-karın-kalça antrenmanım var.

dün yogamı da yaptım 3.gündü. bugün 4. gün. dün spor yaparken bacak hareketlerini kolay yaptığımı farkettim bu arada acaba dedim yoga mı işe yaradı bu kadar kısa sürede etki eder mi bilemedim. yogaya da devam sevdim bu işi hadi sporla kalın :

Günaydınlar

cuma günü sporumu yapamadım bu aralar ruh halim kötü arkadaşla sahile indik. ama cumartesi günü cuma günkü sporumu yaptım artı temizlikte yaptım (kardiyo olarak değerlendirebilir miyiz lütfen :KK70: ) yani haftalık sporum tamam.

bu arada spor programımda değişiklik yaptım yine yine. üst vücut antrenmanları yeterli gelmedi yine Tuğçe Alpaya döndüm. onun üst vücut antrenmanları iyi ya diğerlerinden verim alamadım. karın -kalça için Eylem Abacı'dan devam onda değişiklik yok.

yogayı cuma günü bozdum. yapmadım sanırım yanlış yerden başladım yeni başlayanlar serisinden başlıcam. o benim için daha iyi olur. cumartesi günü meditasyon yaptım kendini sevme meditasyonu. iyi geldi. bugün yeni başlayanlar için yogadan başlıyorum aslında sabah 6 ya alarm kurdum yapcam dedim yok kalkamadım uykum vardı akşam yatmadan yapcam.
pazar günü denize gittim yüzdüm o da bir spor yani güzel bir haftaydı benim için hadi sporla kalın :)

Günaydınlar

dün omuz-kalça-karın yapıldı. omuz antrenmanımda değişiklik yaptım şöyle ki. videodaki hareketleri 1 tur yapıp başa alıp 3 tekrar yapıyordum. bu sefer 1 hareketi yaptım ya başa alıyorum o hareketi 3 tekrar yapıyorum yani bi hareketi art arda yapmış oluyorum daha çok hissettim böyle olunca. böyle yapacağım üst vücudu. :)

ayrıca yogaya da başladım dün akşam yatmadan yapıldı namaste :KK70: ay çok iyi geldi sevdim valla. zaten boynum ağrıyordu iyi geldi. sonra güzelce uyudum. sabah kalkıp yapmam zor akşam yatmadan iyi oldu. 7 gün boyunca hiç yapmayanlar için yoga serisinin adı bu yapacağım. sonra yeni başlayanlar için serisinden devam etcem bakalım. öne katlanmaları yapamıyorum ya inş 7. günün sonunda katlanırım neyse ben acılara katlanmış insanım öne mi katlanamıcam :KK70:

hadi sporla yogayla kalın :)

selaammmm
ben de caroline girvan epic 2 de 2. haftadayım
artık elimden geldiğince antrenmanlara cardio eklmeye çalışıyorum
bugün 2 haftanın 3. antrenmanını yapıcam :KK49:

havalar böyle olmuşken baya işime geliyor :KK70:

selaammmm
ben de caroline girvan epic 2 de 2. haftadayım
artık elimden geldiğince antrenmanlara cardio eklmeye çalışıyorum
bugün 2 haftanın 3. antrenmanını yapıcam :KK49:

havalar böyle olmuşken baya işime geliyor :KK70:
selammmm nerdesin sen yahu. :KK70:

havalar nasıl burda hala sıcak ya. yağmur yağıyor ama ev sıcak vantilatörün bile faydası yok.

Günaydınlar

dün göğüs- ön kol- karın-hııt yapıldı. artık 3 kg hafif gelmeye başladı. şuan dediğim gibi videoları baştan izleyip değil bi hareketi yapıp hareketi başa alıp art arda 3 set yapıyorum. o biraz zorladı yıllık izne çıkcam dönüşte dambıl seti alcam hem o zamana maddi durumumda daha iyi olur alırım. ağırlıkları artık arttırmış olcam bakalım. kış gelsin artık be yazdan sıkıldım. ay geçen radyoda dedi sunucu eğer kışın gelmesini istiyorsan yaşlandın demektir. evet sanırım yaşlanıyorum :KK70:

sonrasın da sırayla bench sehpası ve yürüyüş bandı alcam. ay daha ben direnç lastiği siparişi vercektim ay unuttum :KK70:
sonrasında 2 kg ayak bilek ağırlığı alcam 1 kg az geliyor artık oooo spora yatırım :KK70:

neyse çenem açıldı ben sporla ilgili sabaha kadar konuşurum herhal :KK70:
bugün dinlenme günüm bu arada yogaya devam ediyorum ay iyi geliyor esniyorum sporuma da fayda sağlıyor. bugün meditasyonda yapcam namaste :) sporla kalın :)

X